Jaślanki bez wygranego seta

6

Siatkarki UKS-u „MOSiR” Jasło musiały uznać wyższość mielczanek w sobotnim meczu II ligi siatkówki kobiet. Jaślanki przegrały rywalizację  setach do 24, 25 i 16.

Do wczorajszego spotkania jaślanki przystępowały z 2 punktami w ligowej tabeli, dzięki którym zajmowały w niej przedostatnią pozycję. Mielczanki natomiast po dziewięciu rozegranych meczach okupowały trzecią pozycję ze stratą zaledwie 1 punktu do liderujących rozgrywkom siatkarek z Tarnowa. To zatem goście z Mielca byli faworytem starcia.

W pierwszym secie na boisku w jasielskiej drużynie pojawiły się Katarzyna Marcisz, Urszula Kijak, Joanna Pasterz, Justyna Kosiba, Agnieszka Górniak oraz Aleksandra Michalec. Początek pierwszej odsłony meczu należał do jaślanek. Pierwszy punkt siatkarki UKS-u „MOSiR” Jasło zdobyły po doskonałej mierzonej zagrywce Katarzyny Marcisz. As serwisowy pozwolił już od pierwszej akcji wejść jaślankom na właściwą ścieżkę. Błędy rywalek pozwoliły gospodyniom na zbudowanie kilkupunktowej przewagi. Rywalkom szybko udało się jednak otrząsnąć, dzięki czemu po kilku akcjach na tablicy wyników widniał już remis. Kolejna dobra seria dla jaślanek rozpoczęła się od atomowego ataku Justyny Kosiby. Mielczanki nie miały najmniejszych szans na przyjęcie piłki, która wylądowała na trybunach jasielskiej hali. Gospodynie zdołały zbudować trzypunktowe prowadzenie. W kolejnych akcjach zabrakło im jednak zimnej krwi w wykończeniu akcji, co w połączeniu z indywidualnymi błędami skutkowało objęciem prowadzenia w secie przez ekipę z Mielca. Przy stanie 8:10 dla gości trener Adam Pasterz zdecydował się poprosić o czas.

Mielczanki grały pewnie, przede wszystkim lepiej prezentując się pod siatką, co pozwoliło im na powiększenie przewagi. W decydującej fazie pierwszej odsłony meczu jaślanki przegrywały już 16:20. Wydawało się, że wobec tego losy pierwszego seta są rozstrzygnięte. Tymczasem miejscowe siatkarki rzuciły się odrabiania strat angażując w grę maksimum sił i umiejętności. Były bardzo blisko rozstrzygnięcia pierwszej partii na swoją korzyść. Przy stanie 24:24 jednak Aleksandra Michalec nadziała się na podwójny blok ustawiony przez rywalki. W tej akcji jaślankom dwukrotnie udało się podbić piłkę po blokach mielczanek. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gości 26:24.

Druga partia analogicznie jak pierwszy set rozpoczęła się pomyślnie dla gospodyń. Zawodniczki UKS-u „MOSiR” Jasło grały pewnie i co najważniejsze skoncentrowane, co pozwoliło im wyeliminować błędy we własnej grze. Reprymenda trenera Adama Pasterza widocznie podziałała na jaślanki. Pojedynczym blokiem piłkę po ataku jednej z rywalek zatrzymała Dorota Jasionowicz. Gospodynie spisywały się również dobrze w grze pod siatką. Doskonałym przeglądem sytuacji w jednej z akcji popisała się Aleksandra Michalec. W tylko dla siebie wiadomy sposób umieściła piłkę w polu rywalek omijając podwójny blok, do którego w tempo wyskoczyły mielczanki. Na tablicy widniał wynik 9:3. Od tego momentu jaślanki całkowicie straciły rytm gry. Przerwa na żądanie Adama Pasterza na nic się zdała. Gospodynie roztrwoniły przewagę i po raz pierwszy w drugiej odsłonie gry na prowadzenie wyszły mielczanki. W kolejnych akcjach kibice obserwowali grę punkt za punkt, co zapowiadało nie małe emocje w końcówce seta. Jaślanki obroniły w nim trzy piłki setowe. Ostatecznie musiały jednak uznać wyższość rywalek.

W początkowej fazie trzeciego seta gra była wyrównana. Jednak od stanu 13:12 dla gości, mielczanki z akcji na akcję powiększały przewagę potwierdzając swoją dominację w ostatniej jak się później okazało partii tego meczu. Siatkarki UKS-u „MOSiR” Jasło nie przypominały zawodniczek z pierwszych dwóch setów. W grę gospodyń wkradło się sporo niedokładności. Niewymuszone błędy w połączeniu z nie najlepszą postawą w przyjęciu i rozegraniu skutkowały zdobyciem przez jaślanki zaledwie 16 punktów w decydującej o ostatecznym wyniku partii meczu.

UKS „MOSiR” Jasło – UKS Szóstka Mielec 0:3 (24:26, 25:27, 16:25)

UKS „MOSiR” Jasło: Aleksandra Gądek (2-libero), Karolina Przewoźnik (3), Urszula Kijak (4-libero), Anna Dzik (5), Katarzyna Marcisz (6-kapitan), Aleksandra Michalec (7), Agnieszka Górniak (8), Martyna Trojan (10), Justyna Kosiba (11), Monika Zając (12), Dorota Jasionowicz (14), Joanna Pasterz (17).

Trener: Adam Pasterz.

UKS Szóstka Mielec: Martyna Gorzkiewicz (1), Kaja Daniluk (2), Wiktoria Pasierb (3), Jagoda Karpyś (4), Pamela Petrykowska(5),Aleksandra Krycka (6), Kamila Żelazko (7), Maria Raszek (8), Gabriela Fryc (10), Zuzanna Babś (11), Natalia Murdza (12), Sylwia Kusik (13), Elżbieta Szymańska (14), Wiktoria Murdza (15)

Trener: Roman Murdza