Strona główna

Jasło tańczy dla Jana Pawła II

19
Napisany dnia: 14.05.2018, 07:07 , Tagi: Brak

Kochani! Już po raz trzeci, w tym roku 18 maja, spotykamy się na jasielskim Rynku, by  zatańczyć w łączności z całą Polską dla św. Jan Pawła II. Fishmob to ogólnopolska impreza, która gromadzi ludzi, by oddać cześć Bogu za Wielkiego Papieża Polaka.

Młodzież – Tancerze Ledniccy z ZS nr 4 w Jaśle (z Ekonomika) pod kierunkiem s. Kariny Pawłowskiej zatańczą z wszystkimi szkołami jasielskimi i z okolic tańce lednickie.

Jest to wspólne dzieło (przez dwa lata największe w  Polsce - w tamtym roku było nas ponad 1200 osób), ponieważ tworzymy to razem ze szkołami, z Burmistrzem Miasta, Starostwem, JDK pod patronatami znaczących osób Miasta, Województwa i przedstawicieli Rządu RP.

W tym roku będziemy gościć niektórych Wodzirejów z Lednicy. Nie może was tu nie być! Będzie się działo! Zatańczmy razem na chwałę Boga!

Organizatorzy

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ 10:15
dnia 14.05.2018, 21:45. Identyfikator użytkownika: UbtdNjshWzj8
Ocena
komentarza:
4
O 10:15 tańczyć będą pracownicy samorządowi. W wewnętrznym kręgu Pawluś z Pabianem i Elwirą. W tany nie pójdzie tylko wicestarosta Gorgosz choć też ukochał Papieża bo musi gdzieś pojechać
@ jas
dnia 15.05.2018, 07:36. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
4
Pawluś z Pabianem? Dwa różne PiSy z sobą to gorzej niż gender!
@ dociekliwy
dnia 15.05.2018, 16:16. Identyfikator użytkownika: tPyF9ZxPhNLK
Ocena
komentarza:
6
Jan Paweł 2 a SEKSUALNOŚĆ CZŁOWIEKA ==>> warto przeczytać !!!:


Poniższy tekst został opracowany na podstawie dwóch dokumentów JP2 - encykliki "Evangelium vitae" oraz adhoracji "Familiaris consortio" oraz dokumentu "Persona humana" i encykliki Pawła VI "Humanae vitae", w której kształt kard. Wojtyła miał spory udział.

JP2 uwłaczał godności człowieka ingerując w intymną sferę jego życia seksualnego. Wydany za jego pontyfikatu nowy katechizm i poradnik dla spowiedników wdziera się do sypialni małżonków, piętnuje jakieś radosne gry i figle, bo seks ponoć nie służy do zabawy, lecz stanowi "misterium przekazywania życia". Następne miliony wpędzone w kompleksy, czasem powodujące rozpad małżeństwa. Odsuwał od sakramentów ludzi rozwiedzionych, praktycznie usuwając ich ze wspólnoty wiernych i opróżniając kościoły. Piętnował wszelkie formy wspomagania czy sztucznego zapłodnienia. Parom mającym trudności w prokreacji oferował zaproszenie do cierpienia "męki krzyża".

Był zażartym przeciwnikiem aborcji. Nie można odmawiać prawa do aborcji kobiecie, której odmawia się prawa do antykoncepcji. To już tylko krok do praw obowiązujących w Sudanie czy w Etiopii, gdzie kobietę można ukamienować, jeśli np. urodzi nieślubne dziecko.

Był przeciwnikiem badań genetycznych, które mogą wyeliminować u człowieka skłonność do chorób dziedzicznych. Widział w tym "ingerencję w plan boży". Sprzeciwiał się badaniom na komórkach macierzystych. Był także przeciwnikiem badań prenatalnych. Nie chciał przyjąć do wiadomości, że dawniej kobiety częściej roniły, bo natura sama powodowała wydalenia nieprawidłowo rozwijającego się płodu. Dziś takie ciąże sztucznie się podtrzymuje i przy braku dostępu do badań prenatalnych rodzi się tysiące dzieci ułomnych lub zroślaków.

Interesował się nadmiernie życiem seksualnym wiernych, ale za mało życiem seksualnym kleru. W notoryczne afery molestowania nieletnich przez księży ingerował zbyt późno i zawsze próbował zatuszować ”te sprawy”. Paetza z Poznania zwolnił ze stanowiska bez wyjaśnień i podania przyczyn. Arcybiskup Law z Bostonu, notoryczny pedofil, na skutek zasądzonych odszkodowań spowodował bankructwo kilku diecezji i zajęcie kościołów przez komorników. W nagrodę został "karnie" przeniesiony do Watykanu i już jako kardynał odprawił jedną z mszy żałobnych za duszę papieża, mimo protestów rodzin pokrzywdzonych.

JP2 postrzegał rolę kobiety w Kościele katolickim i społeczeństwie w sposób tradycyjny. Uważał, że głównym miejscem jej pracy powinien być dom a głównym zajęciem opieka nad dzieckiem, ponieważ jak mawiał: "dziewictwo i macierzyństwo to dwa szczególne wymiary spełniania się kobiecej osobowości". Papież w swoim stanowisku względem pozycji społecznej kobiet, wyraźnie nawiązywał do hitlerowskiego modelu kobiety, czyli 3 x K: kinder, kuche, kirche (niem. dzieci, kuchnia, kościół).
@ jas
dnia 16.05.2018, 00:28. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
0
Pamiętam że w październiku 1978 r. kiedy popadliśmy w euforię gdy Wojtyła został papieżem pewien mądry człowiek, bynajmniej nie komuch wypowiedział jak widać prorocze słowa: "ja tego nie dożyję ale Polacy jeszcze będą przeklinać ten dzień". Wszyscy byli oburzeni że wychowanek jezuickiego gimnazjum, AKowiec, represjowany po wojnie mógł coś podobnego powiedzieć bo to przecież taki cios dla komuny on nam odpowedział równie proroczymi słowami: "komuna przeminie, Kościół zostanie".
@ Człowiek z lasu
dnia 16.05.2018, 23:41. Identyfikator użytkownika: wAAnAlYzT8Pk
Ocena
komentarza:
-1
Mówisz, że Jan Paweł II pozbawił Cię radosnych igraszek z żoną w łóżku i, że spowiednicy wdarli sie do waszej sypialni. To rzeczywiście trauma w połączeniu z zakazem aborcji i pedofilem, któremu amerykański wymiar sprawiedliwości nie postawił zarzutów.
@ do "człowieka z lasu"
dnia 17.05.2018, 13:19. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
3
Na szczęście większość katolików ma te jego nauki w głębokim poważaniu. Również świętoszkowaci politycy i celebryci unieważniający w sądach biskupich kolejne małżeństwa. A to że abp. Law nie miał postawionych zarzutów? Widać dla prokuratorskich karierowiczów w katolickim Bostonie nie był tak łakomym kąskiem jak np. Polański.
@ studentka KUL
dnia 16.05.2018, 15:25. Identyfikator użytkownika: tPyF9ZxPhNLK
Ocena
komentarza:
-1
... "komuna przeminie, Kościół zostanie".
Kościół zostanie do czasu naturalnej śmierci konserwatystów. Młodzież przetarła oczy i nie chce łazić na modlitwy do kościoła.Czynią to pod przymusem swoich konserwatywnych rodziców. Nie ma litości ze strony rodziców aż do pierwszej komunii. Potem zamiast do kościoła spotykamy się w kawejkach albo pijawkach. Gdyby udało się wyprowadzić nauczanie religii w przedszkolach i szkołach kościół świecił by pustakami dużo wcześniej. Młode małżeństwa przebywające na emigracji już dawno zrozumieli czym jest kościół i odpuścili go sobie. Zrozumieli, że tak zbrodniczej, pazernej i zakłamanej instytucji nie ma drugiej na świecie jakim jest kościół katolicki. To wszystko jest zapisane w historii.
@ dragoness
dnia 17.05.2018, 09:05. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
2
Najważniejsze, żeby nikogo nie zmuszać.
@ Smutne
dnia 17.05.2018, 17:45. Identyfikator użytkownika: olbPjKrGAkpB
Ocena
komentarza:
2
Podobno jedną z atrakcji miała być Arka Noego.
Niestety zatonęła po zderzeniu z wrakiem tupolewa
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pomnik Chrystusa Króla coraz bliżej

  Skwer z pomnikiem powstanie na użyczonej przez miasto działce przy ul. na Kotlinę. Inwestorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla.

 • Pierogi rządzą w Tarnowcu

   

  W tym roku, odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla gości ponad 100 tys. pierogów, które w ciągu kilku godzin rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

 • Nie chcą masztu sieci Play. Boją się promieniowania

  Mieszkańcy przysiółka Barzykówka w Trzcinicy są zaniepokojeni planowaną inwestycją sieci Play. W pobliskim sąsiedztwie ich domów ma zostać postawiony maszt sieci komórkowej o wysokości 50 metrów...

 • Pierwszy dzwonek tuż tuż…

   

  Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już czas, aby zaopatrzyć się w zeszyty, tornistry oraz inne artykuły szkolne. Wybór nie jest łatwy. Warto jednak postawić na dobrą jakość w atrakcyjnej cenie, które zapewnia nowa hurtownia papiernicza Duo Creative Papier, Wojciecha Warywody.

 • Tylko obiecują, a my dalej jeździmy po dziurach

   

  Mieszkańcy przysiółka Podłazie w Żółkowie mają dość obietnic bez pokrycia. Jak twierdzą, od dziesięciu lat czekają na remont trzykilometrowego odcinka drogi. I choć inwestycja miała już być w trakcie realizacji, wciąż wszystko tkwi w martwym punkcie. Wójt gminy uspokaja i zapewnia, że jeszcze w tym roku nowy asfalt zostanie położony w tym newralgicznym miejscu, na który z niecierpliwością czekają mieszkańcy.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105