Strona główna

Jasło tańczy dla Jana Pawła II

19
Napisany dnia: 14.05.2018, 07:07 , Tagi: Brak

Kochani! Już po raz trzeci, w tym roku 18 maja, spotykamy się na jasielskim Rynku, by  zatańczyć w łączności z całą Polską dla św. Jan Pawła II. Fishmob to ogólnopolska impreza, która gromadzi ludzi, by oddać cześć Bogu za Wielkiego Papieża Polaka.

Młodzież – Tancerze Ledniccy z ZS nr 4 w Jaśle (z Ekonomika) pod kierunkiem s. Kariny Pawłowskiej zatańczą z wszystkimi szkołami jasielskimi i z okolic tańce lednickie.

Jest to wspólne dzieło (przez dwa lata największe w  Polsce - w tamtym roku było nas ponad 1200 osób), ponieważ tworzymy to razem ze szkołami, z Burmistrzem Miasta, Starostwem, JDK pod patronatami znaczących osób Miasta, Województwa i przedstawicieli Rządu RP.

W tym roku będziemy gościć niektórych Wodzirejów z Lednicy. Nie może was tu nie być! Będzie się działo! Zatańczmy razem na chwałę Boga!

Organizatorzy

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ 10:15
dnia 14.05.2018, 21:45. Identyfikator użytkownika: UbtdNjshWzj8
Ocena
komentarza:
4
O 10:15 tańczyć będą pracownicy samorządowi. W wewnętrznym kręgu Pawluś z Pabianem i Elwirą. W tany nie pójdzie tylko wicestarosta Gorgosz choć też ukochał Papieża bo musi gdzieś pojechać
@ jas
dnia 15.05.2018, 07:36. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
4
Pawluś z Pabianem? Dwa różne PiSy z sobą to gorzej niż gender!
@ dociekliwy
dnia 15.05.2018, 16:16. Identyfikator użytkownika: tPyF9ZxPhNLK
Ocena
komentarza:
6
Jan Paweł 2 a SEKSUALNOŚĆ CZŁOWIEKA ==>> warto przeczytać !!!:


Poniższy tekst został opracowany na podstawie dwóch dokumentów JP2 - encykliki "Evangelium vitae" oraz adhoracji "Familiaris consortio" oraz dokumentu "Persona humana" i encykliki Pawła VI "Humanae vitae", w której kształt kard. Wojtyła miał spory udział.

JP2 uwłaczał godności człowieka ingerując w intymną sferę jego życia seksualnego. Wydany za jego pontyfikatu nowy katechizm i poradnik dla spowiedników wdziera się do sypialni małżonków, piętnuje jakieś radosne gry i figle, bo seks ponoć nie służy do zabawy, lecz stanowi "misterium przekazywania życia". Następne miliony wpędzone w kompleksy, czasem powodujące rozpad małżeństwa. Odsuwał od sakramentów ludzi rozwiedzionych, praktycznie usuwając ich ze wspólnoty wiernych i opróżniając kościoły. Piętnował wszelkie formy wspomagania czy sztucznego zapłodnienia. Parom mającym trudności w prokreacji oferował zaproszenie do cierpienia "męki krzyża".

Był zażartym przeciwnikiem aborcji. Nie można odmawiać prawa do aborcji kobiecie, której odmawia się prawa do antykoncepcji. To już tylko krok do praw obowiązujących w Sudanie czy w Etiopii, gdzie kobietę można ukamienować, jeśli np. urodzi nieślubne dziecko.

Był przeciwnikiem badań genetycznych, które mogą wyeliminować u człowieka skłonność do chorób dziedzicznych. Widział w tym "ingerencję w plan boży". Sprzeciwiał się badaniom na komórkach macierzystych. Był także przeciwnikiem badań prenatalnych. Nie chciał przyjąć do wiadomości, że dawniej kobiety częściej roniły, bo natura sama powodowała wydalenia nieprawidłowo rozwijającego się płodu. Dziś takie ciąże sztucznie się podtrzymuje i przy braku dostępu do badań prenatalnych rodzi się tysiące dzieci ułomnych lub zroślaków.

Interesował się nadmiernie życiem seksualnym wiernych, ale za mało życiem seksualnym kleru. W notoryczne afery molestowania nieletnich przez księży ingerował zbyt późno i zawsze próbował zatuszować ”te sprawy”. Paetza z Poznania zwolnił ze stanowiska bez wyjaśnień i podania przyczyn. Arcybiskup Law z Bostonu, notoryczny pedofil, na skutek zasądzonych odszkodowań spowodował bankructwo kilku diecezji i zajęcie kościołów przez komorników. W nagrodę został "karnie" przeniesiony do Watykanu i już jako kardynał odprawił jedną z mszy żałobnych za duszę papieża, mimo protestów rodzin pokrzywdzonych.

JP2 postrzegał rolę kobiety w Kościele katolickim i społeczeństwie w sposób tradycyjny. Uważał, że głównym miejscem jej pracy powinien być dom a głównym zajęciem opieka nad dzieckiem, ponieważ jak mawiał: "dziewictwo i macierzyństwo to dwa szczególne wymiary spełniania się kobiecej osobowości". Papież w swoim stanowisku względem pozycji społecznej kobiet, wyraźnie nawiązywał do hitlerowskiego modelu kobiety, czyli 3 x K: kinder, kuche, kirche (niem. dzieci, kuchnia, kościół).
@ jas
dnia 16.05.2018, 00:28. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
0
Pamiętam że w październiku 1978 r. kiedy popadliśmy w euforię gdy Wojtyła został papieżem pewien mądry człowiek, bynajmniej nie komuch wypowiedział jak widać prorocze słowa: "ja tego nie dożyję ale Polacy jeszcze będą przeklinać ten dzień". Wszyscy byli oburzeni że wychowanek jezuickiego gimnazjum, AKowiec, represjowany po wojnie mógł coś podobnego powiedzieć bo to przecież taki cios dla komuny on nam odpowedział równie proroczymi słowami: "komuna przeminie, Kościół zostanie".
@ Człowiek z lasu
dnia 16.05.2018, 23:41. Identyfikator użytkownika: wAAnAlYzT8Pk
Ocena
komentarza:
-1
Mówisz, że Jan Paweł II pozbawił Cię radosnych igraszek z żoną w łóżku i, że spowiednicy wdarli sie do waszej sypialni. To rzeczywiście trauma w połączeniu z zakazem aborcji i pedofilem, któremu amerykański wymiar sprawiedliwości nie postawił zarzutów.
@ do "człowieka z lasu"
dnia 17.05.2018, 13:19. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
3
Na szczęście większość katolików ma te jego nauki w głębokim poważaniu. Również świętoszkowaci politycy i celebryci unieważniający w sądach biskupich kolejne małżeństwa. A to że abp. Law nie miał postawionych zarzutów? Widać dla prokuratorskich karierowiczów w katolickim Bostonie nie był tak łakomym kąskiem jak np. Polański.
@ studentka KUL
dnia 16.05.2018, 15:25. Identyfikator użytkownika: tPyF9ZxPhNLK
Ocena
komentarza:
-1
... "komuna przeminie, Kościół zostanie".
Kościół zostanie do czasu naturalnej śmierci konserwatystów. Młodzież przetarła oczy i nie chce łazić na modlitwy do kościoła.Czynią to pod przymusem swoich konserwatywnych rodziców. Nie ma litości ze strony rodziców aż do pierwszej komunii. Potem zamiast do kościoła spotykamy się w kawejkach albo pijawkach. Gdyby udało się wyprowadzić nauczanie religii w przedszkolach i szkołach kościół świecił by pustakami dużo wcześniej. Młode małżeństwa przebywające na emigracji już dawno zrozumieli czym jest kościół i odpuścili go sobie. Zrozumieli, że tak zbrodniczej, pazernej i zakłamanej instytucji nie ma drugiej na świecie jakim jest kościół katolicki. To wszystko jest zapisane w historii.
@ dragoness
dnia 17.05.2018, 09:05. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
2
Najważniejsze, żeby nikogo nie zmuszać.
@ Smutne
dnia 17.05.2018, 17:45. Identyfikator użytkownika: olbPjKrGAkpB
Ocena
komentarza:
2
Podobno jedną z atrakcji miała być Arka Noego.
Niestety zatonęła po zderzeniu z wrakiem tupolewa
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105