Strona główna

Jedna z najlepszych polskich uczelni kształci w Jaśle!

Napisany dnia: 21.09.2018, 20:00 , Tagi: Brak

"Uczelnia Wyższa Roku 2018", "Studia z Przyszłością 2018", "Uczelnia Liderów 2018"...  Przyznane wyróżnienia potwierdzają, że łódzka Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna to obecnie jedna z najlepszych polskich uczelni. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ na AHE można studiować również w Jaśle - dzięki funkcjonującemu w naszym mieście Wydziałowi Zamiejscowemu!

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi to jeden z największych niepublicznych ośrodków  akademickich w kraju, oferująca 23 kierunki studiów I i II stopnia, również w formule on-line, w języku angielskim, a także cieszące się ogromną popularnością studia podyplomowe.

Od 2004 roku w Jaśle prężnie funkcjonuje Wydział Zamiejscowy AHE, który w swojej ofercie posiada studia I stopnia na kierunkach Politologia i Pedagogika z nastawieniem na kształcenie praktyczne. Wydział Zamiejscowy w Jaśle to jednostka kształcącej w całym kraju Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dlatego też osoby kończące studia na jasielskim Wydziale Zamiejscowym AHE nie są absolwentami szerzej nie znanej małej lokalnej uczelni, lecz zdobywają dyplom uczelni rozpoznawalnej i cenionej przez pracodawców w całej Polsce!

Kształcenie na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle realizowane jest we współpracy z praktykami życia społecznego i gospodarczego, pedagogami, samorządowcami, specjalistami z zakresu projektów unijnych czy też bezpieczeństwa wewnętrznego. Kształcenie praktyczne na kierunku Politologia przygotowuje przyszłych absolwentów do pracy w sferze publicznej. Zwiększa szansę na ich zatrudnienie w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych jak również instytucjach bezpieczeństwa publicznego i służbach mundurowych. Z kolei praktyczne kształcenie na kierunku Pedagogika pozwala nabyć studentom kompetencje i umiejętności niezbędne w pracy w takich placówkach jak szkoły, zakłady karne, placówki opiekuńczo-wychowawcze czy ośrodki pomocy społecznej.

Dużym atutem kształcenia praktycznego realizowanego na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle - zarówno na kierunku Politologia jak i Pedagogika - są obecne w programie studiów praktyki zawodowe. Pozwalają one studentom poznać specyfikę pracy w urzędach, instytucjach bezpieczeństwa publicznego, placówkach edukacyjnych i wychowawczych.

W ramach kierunków Politologia i Pedagogika uczelnia oferuje ciekawe specjalności dostosowane do wymogów i potrzeb rynku pracy:

Politologia

» » Administracja i zarządzanie w sferze publicznej

» » Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe

» » Służby mundurowe ochrony bezpieczeństwa publicznego

Pedagogika

» » Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami pomocy społecznej

» » Pedagogika resocjalizacyjna z elementami socjoterapii

» » Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

» » Doradztwo zawodowe i personalne

Ofertę edukacyjną Wydziału Zamiejscowego w Jaśle uzupełniają studia I i II stopnia on-line, oraz studia podyplomowe w formie stacjonarnej i on-line. Wśród wielu kierunków studiów podyplomowych na szczególną uwagę zasługuje "Inspektor ochrony danych - Zarządzanie bezpieczeństwem informacje", stanowiący odpowiedź na nowe potrzeby firm i instytucji po wejściu w życie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO). Studia przygotowują do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych oraz wyposażają w specjalistyczną wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji. 

Ponadto prowadzone są również studia podyplomowe na takich kierunkach jak :

» » Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego

» » Administracja samorządowa

» » Animacja czasu wolnego z elementami arteterapii

» » Bezpieczeństwo i higiena pracy

» » Doradztwo zawodowe i personalne

» » Edukacja dla bezpieczeństwa

» » Integralna edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

» » Oligofrenopedagogika

» » Przygotowanie pedagogiczne – studia kwalifikacyjne

» » Terapia i edukacja dzieci i młodzieży z autyzmem oraz z zespołem Aspergera

» » Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

» » Wiedza o społeczeństwie

» » Wychowanie do życia w rodzinie

» » Zarządzanie i polityka publiczna

Zajęcia prowadzone na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle odbywają się w mieszczącym się przy ulicy Szkolnej 38 nowoczesnym i przestronnym budynku, dostosowanym do kształcenia osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji studentów jest darmowe Wi-Fi, biblioteka oraz duży parking. Studenci Wydziału Zamiejscowego w Jaśle mają możliwość korzystania z pomocy materialnej w postaci stypendiów socjalnych, rektora oraz specjalnych (dla osób niepełnosprawnych). Łączna suma uzyskanego wsparcia materialnego może sięgnąć nawet 1770 zł miesięcznie!

Jeśli chcecie rozpocząć studia na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi - lepiej nie zwlekajcie. To ostatnie dni rekrutacji! Naprawdę warto - tym bardziej że dyplom znanej i cenionej uczelni można zdobyć nawet nie wyjeżdżając z Jasła!

Artykuł Sponsorowany

 • Pabian i Czernecki idą łeb w łeb

   

  Trwa liczenie głosów w wyborach samorządowych. W rywalizacji wyborczej o urząd burmistrza Jasła walka jest wyjątkowo zacięta. 

 • Czas decyzji! Dziś wybory samorządowe

   

  Trwa pierwsza tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybierają radnych, wójtów oraz burmistrzów. Lokale wyborcze otwarte będą do 21:00 wieczorem. Frekwencję oraz wyniki głosowania śledźcie z portalem jaslo4u.pl.

 • Jak głosować w wyborach samorządowych

   

  Już w najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybiorą w nich radnych miejskich, gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. W głosowaniu zdecydują również, kto przez kolejne pięć lat sprawował będzie urząd burmistrza Jasła oraz wójtów we wszystkich gminach powiatu jasielskiego.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105