Strona główna

Jedna z najlepszych polskich uczelni kształci w Jaśle!

Napisany dnia: 21.09.2018, 20:00 , Tagi: Brak

"Uczelnia Wyższa Roku 2018", "Studia z Przyszłością 2018", "Uczelnia Liderów 2018"...  Przyznane wyróżnienia potwierdzają, że łódzka Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna to obecnie jedna z najlepszych polskich uczelni. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ na AHE można studiować również w Jaśle - dzięki funkcjonującemu w naszym mieście Wydziałowi Zamiejscowemu!

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi to jeden z największych niepublicznych ośrodków  akademickich w kraju, oferująca 23 kierunki studiów I i II stopnia, również w formule on-line, w języku angielskim, a także cieszące się ogromną popularnością studia podyplomowe.

Od 2004 roku w Jaśle prężnie funkcjonuje Wydział Zamiejscowy AHE, który w swojej ofercie posiada studia I stopnia na kierunkach Politologia i Pedagogika z nastawieniem na kształcenie praktyczne. Wydział Zamiejscowy w Jaśle to jednostka kształcącej w całym kraju Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dlatego też osoby kończące studia na jasielskim Wydziale Zamiejscowym AHE nie są absolwentami szerzej nie znanej małej lokalnej uczelni, lecz zdobywają dyplom uczelni rozpoznawalnej i cenionej przez pracodawców w całej Polsce!

Kształcenie na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle realizowane jest we współpracy z praktykami życia społecznego i gospodarczego, pedagogami, samorządowcami, specjalistami z zakresu projektów unijnych czy też bezpieczeństwa wewnętrznego. Kształcenie praktyczne na kierunku Politologia przygotowuje przyszłych absolwentów do pracy w sferze publicznej. Zwiększa szansę na ich zatrudnienie w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych jak również instytucjach bezpieczeństwa publicznego i służbach mundurowych. Z kolei praktyczne kształcenie na kierunku Pedagogika pozwala nabyć studentom kompetencje i umiejętności niezbędne w pracy w takich placówkach jak szkoły, zakłady karne, placówki opiekuńczo-wychowawcze czy ośrodki pomocy społecznej.

Dużym atutem kształcenia praktycznego realizowanego na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle - zarówno na kierunku Politologia jak i Pedagogika - są obecne w programie studiów praktyki zawodowe. Pozwalają one studentom poznać specyfikę pracy w urzędach, instytucjach bezpieczeństwa publicznego, placówkach edukacyjnych i wychowawczych.

W ramach kierunków Politologia i Pedagogika uczelnia oferuje ciekawe specjalności dostosowane do wymogów i potrzeb rynku pracy:

Politologia

» » Administracja i zarządzanie w sferze publicznej

» » Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe

» » Służby mundurowe ochrony bezpieczeństwa publicznego

Pedagogika

» » Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami pomocy społecznej

» » Pedagogika resocjalizacyjna z elementami socjoterapii

» » Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

» » Doradztwo zawodowe i personalne

Ofertę edukacyjną Wydziału Zamiejscowego w Jaśle uzupełniają studia I i II stopnia on-line, oraz studia podyplomowe w formie stacjonarnej i on-line. Wśród wielu kierunków studiów podyplomowych na szczególną uwagę zasługuje "Inspektor ochrony danych - Zarządzanie bezpieczeństwem informacje", stanowiący odpowiedź na nowe potrzeby firm i instytucji po wejściu w życie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO). Studia przygotowują do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych oraz wyposażają w specjalistyczną wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji. 

Ponadto prowadzone są również studia podyplomowe na takich kierunkach jak :

» » Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego

» » Administracja samorządowa

» » Animacja czasu wolnego z elementami arteterapii

» » Bezpieczeństwo i higiena pracy

» » Doradztwo zawodowe i personalne

» » Edukacja dla bezpieczeństwa

» » Integralna edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

» » Oligofrenopedagogika

» » Przygotowanie pedagogiczne – studia kwalifikacyjne

» » Terapia i edukacja dzieci i młodzieży z autyzmem oraz z zespołem Aspergera

» » Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

» » Wiedza o społeczeństwie

» » Wychowanie do życia w rodzinie

» » Zarządzanie i polityka publiczna

Zajęcia prowadzone na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle odbywają się w mieszczącym się przy ulicy Szkolnej 38 nowoczesnym i przestronnym budynku, dostosowanym do kształcenia osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji studentów jest darmowe Wi-Fi, biblioteka oraz duży parking. Studenci Wydziału Zamiejscowego w Jaśle mają możliwość korzystania z pomocy materialnej w postaci stypendiów socjalnych, rektora oraz specjalnych (dla osób niepełnosprawnych). Łączna suma uzyskanego wsparcia materialnego może sięgnąć nawet 1770 zł miesięcznie!

Jeśli chcecie rozpocząć studia na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi - lepiej nie zwlekajcie. To ostatnie dni rekrutacji! Naprawdę warto - tym bardziej że dyplom znanej i cenionej uczelni można zdobyć nawet nie wyjeżdżając z Jasła!

Artykuł Sponsorowany

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105