Strona główna

Jedna z najlepszych polskich uczelni kształci w Jaśle!

Napisany dnia: 21.09.2018, 20:00 , Tagi: Brak

"Uczelnia Wyższa Roku 2018", "Studia z Przyszłością 2018", "Uczelnia Liderów 2018"...  Przyznane wyróżnienia potwierdzają, że łódzka Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna to obecnie jedna z najlepszych polskich uczelni. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ na AHE można studiować również w Jaśle - dzięki funkcjonującemu w naszym mieście Wydziałowi Zamiejscowemu!

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi to jeden z największych niepublicznych ośrodków  akademickich w kraju, oferująca 23 kierunki studiów I i II stopnia, również w formule on-line, w języku angielskim, a także cieszące się ogromną popularnością studia podyplomowe.

Od 2004 roku w Jaśle prężnie funkcjonuje Wydział Zamiejscowy AHE, który w swojej ofercie posiada studia I stopnia na kierunkach Politologia i Pedagogika z nastawieniem na kształcenie praktyczne. Wydział Zamiejscowy w Jaśle to jednostka kształcącej w całym kraju Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dlatego też osoby kończące studia na jasielskim Wydziale Zamiejscowym AHE nie są absolwentami szerzej nie znanej małej lokalnej uczelni, lecz zdobywają dyplom uczelni rozpoznawalnej i cenionej przez pracodawców w całej Polsce!

Kształcenie na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle realizowane jest we współpracy z praktykami życia społecznego i gospodarczego, pedagogami, samorządowcami, specjalistami z zakresu projektów unijnych czy też bezpieczeństwa wewnętrznego. Kształcenie praktyczne na kierunku Politologia przygotowuje przyszłych absolwentów do pracy w sferze publicznej. Zwiększa szansę na ich zatrudnienie w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych jak również instytucjach bezpieczeństwa publicznego i służbach mundurowych. Z kolei praktyczne kształcenie na kierunku Pedagogika pozwala nabyć studentom kompetencje i umiejętności niezbędne w pracy w takich placówkach jak szkoły, zakłady karne, placówki opiekuńczo-wychowawcze czy ośrodki pomocy społecznej.

Dużym atutem kształcenia praktycznego realizowanego na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle - zarówno na kierunku Politologia jak i Pedagogika - są obecne w programie studiów praktyki zawodowe. Pozwalają one studentom poznać specyfikę pracy w urzędach, instytucjach bezpieczeństwa publicznego, placówkach edukacyjnych i wychowawczych.

W ramach kierunków Politologia i Pedagogika uczelnia oferuje ciekawe specjalności dostosowane do wymogów i potrzeb rynku pracy:

Politologia

» » Administracja i zarządzanie w sferze publicznej

» » Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe

» » Służby mundurowe ochrony bezpieczeństwa publicznego

Pedagogika

» » Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami pomocy społecznej

» » Pedagogika resocjalizacyjna z elementami socjoterapii

» » Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

» » Doradztwo zawodowe i personalne

Ofertę edukacyjną Wydziału Zamiejscowego w Jaśle uzupełniają studia I i II stopnia on-line, oraz studia podyplomowe w formie stacjonarnej i on-line. Wśród wielu kierunków studiów podyplomowych na szczególną uwagę zasługuje "Inspektor ochrony danych - Zarządzanie bezpieczeństwem informacje", stanowiący odpowiedź na nowe potrzeby firm i instytucji po wejściu w życie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO). Studia przygotowują do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych oraz wyposażają w specjalistyczną wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji. 

Ponadto prowadzone są również studia podyplomowe na takich kierunkach jak :

» » Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego

» » Administracja samorządowa

» » Animacja czasu wolnego z elementami arteterapii

» » Bezpieczeństwo i higiena pracy

» » Doradztwo zawodowe i personalne

» » Edukacja dla bezpieczeństwa

» » Integralna edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

» » Oligofrenopedagogika

» » Przygotowanie pedagogiczne – studia kwalifikacyjne

» » Terapia i edukacja dzieci i młodzieży z autyzmem oraz z zespołem Aspergera

» » Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

» » Wiedza o społeczeństwie

» » Wychowanie do życia w rodzinie

» » Zarządzanie i polityka publiczna

Zajęcia prowadzone na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle odbywają się w mieszczącym się przy ulicy Szkolnej 38 nowoczesnym i przestronnym budynku, dostosowanym do kształcenia osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji studentów jest darmowe Wi-Fi, biblioteka oraz duży parking. Studenci Wydziału Zamiejscowego w Jaśle mają możliwość korzystania z pomocy materialnej w postaci stypendiów socjalnych, rektora oraz specjalnych (dla osób niepełnosprawnych). Łączna suma uzyskanego wsparcia materialnego może sięgnąć nawet 1770 zł miesięcznie!

Jeśli chcecie rozpocząć studia na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi - lepiej nie zwlekajcie. To ostatnie dni rekrutacji! Naprawdę warto - tym bardziej że dyplom znanej i cenionej uczelni można zdobyć nawet nie wyjeżdżając z Jasła!

Artykuł Sponsorowany

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105