JSC na zawodach biegowych i rowerowych

3

W dniu 19 maja w Rymanowie Zdroju odbyły się zawody biegów górskich Jaga – Kora. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy: maratońską liczącą 40 kilometrów z przewyższeniami +1000 m., i ultramaraton liczący 70 kilometrów z przewyższeniami +1950 m.

Trasa biegów biegła przez malownicze zakątki Beskidu Niskiego m.in. Kanasiówka, rezerwat Źródliska Jasiołki, Jasiel, Polany Surowicze, Polańska. W zawodach, na trasie ultramaratonu uczestniczył Mirosław Pawluś – zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Przebiegnięcie trasy zajęło mu 7 godz. 27 min., co pozwoliło naszemu zawodnikowi zająć 11 miejsce open.

W tym samym dniu Rafał Cygan (JSC) wziął udział w maratonie MTB w Warszawie w ramach cyklu Vienna Life Lang Team. Rafał wybrał dystans „mini”, liczący 43 km. Na ukończenie trasy potrzebował 1 godziny i 16 minut. Ten wynik pozwolił mu zająć 19 miejsce open, a w kategorii 6 miejsce.

Również w sobotę, w ramach weekendu naftowego, odbyło się szosowe II Gorlickie Kryterium Kolarskie. Trasa liczyła 42.250 km (13 pętli po 3.250m), ze startu wspólnego. Łukasz Szumiec zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, Michał Nowakowski był 7, Faryj Adrian 15, a Dominik Szumiec 19.

20 maja w Skrzyszowie rozpoczęła się trzecia edycja Dare2b MTB Maraton. Trasy maratonu były mocno interwałowe i przebiegały w terenie pogórza ciężkowickiego. W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów: Jakub Gryzło i Piotr Gryzło. Jakub wybrał dystans „half” liczący 58 km., i 1250m. przewyższenia. Przejechanie całej trasy zajęło Kubie 2 godz. 54 min., co pozwoliło na zajęcie 4 miejsca open, a w kategorii wiekowej M3 – 2. Natomiast Piotrek wybrał dystans „quarter” liczący 28 km., i 490 m. przewyższenia. Piotr ukończył trasę w czasie 1godz. 16min., i uplasował się na 8 miejscu open, a w kategorii wiekowej M1 – 3.

W niedzielę odbyła się druga edycja Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Tutaj wystartował tylko jeden zawodnik JSC – Jakub Zbiegień, który uplasował się na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Warto również wspomnieć o osobie, jaką jest Tomasz Florczyk. Jaślanin na co dzień pracujący i mieszkający w Stanach Zjednoczonych. W ten weekend Tomek zalicza kolejny start w zawodach XC -Team Red Dragon, który odbyl sie w Berlin, CT. , gdzie powoli szlifuje formę oraz technikę.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.