JSC na zawodach Kellys Cyklokarpaty w Przemyślu

4

W minioną sobotę w Przemyślu odbyły się drugie zawody cyklu Kellys Cyklokarpaty. Wyjątkowo (jak na Zawody w Przemyślu) piękna pogoda, jak również ciekawa trasa przyciągnęły na start blisko 650 zawodników.

Organizatorzy przygotowali dla startujących trzy dystanse:

Hobby: 31,7 km – 846 m przewyższenia

Mega: 38,7 km – 1117 m przewyższenia

Giga: 65,7 km 1917 m przewyższenia

Na zawodach w Przemyślu rywalizowało aż 17-tu zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów.

Dystans Hobby wybrało 5 osób. Najmłodsza kategorię HM1 reprezentował Dominik Szumiec, zajmując w niej 12 m-ce. W kategorii HM2 Piotr Gryzło zajął 6 m-ce, natomiast w kategorii HM3 Jakub Siemiączko zajął bardzo dobre 2 m-ce, Sebastian Cyran 12 m-ce, a Krzysztof Kosiek 45 m-ce.

Dystans Mega wybrało 7 zawodników, którzy startowali w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii MM3 najlepiej wypadł Tomasz Leśniak, który zajął 6 m-ce, natomiast Artur Gorczyca uplasował się na 19 m-cu, a Jerzy Reczek na 57 m-cu. W kategorii MM4 Janusz Zaleśny zajął 53 m-ce a Robert Śliwowski 79 m-ce. Kolejny udany start zaliczył Tomasz Radziejowski, który w kategorii MM5 zajął 3 m-ce, natomiast Wiktor Wiśniewicz w tej samej kategorii wiekowej zajął 12 m-ce.

Najwięcej sukcesów zawodnicy JSC osiągnęli w najtrudniejszym dystansie – Giga. Najlepszy start zaliczył Łukasz Szumiec, który w kategorii GM4 stanął na najwyższym stopniu podium. W tej samej kategorii Adam Poniatowski zajął 12 m-ce a Jakub Zbiegień 13 m-ce. W kategorii GM3 Jakub Gryzło zajął 6 m-ce, natomiast w kategorii GM5 Marek Gorczyca zajął 3 m-ce.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy JSC zajęli czwarte miejsce.

W tym samym dniu w odbył się VII Bieg Pamięci Senatora Stanisława Zająca. Na dystansie półmaratonu ze Święcan do Karpackiej Troi wystartowało dwoje zawodników JSC. Agnieszka Czyżowicz-Gotfryd zajęła 2 m-ce w kategorii K3, natomiast Marcin Wiącek w kategorii M3 zajął 5 m-ce.

We wtorek 1 maja odbyła się VIII edycja Klasyku Beskidzkiego – zawodów na rowerach szosowych organizowanych w okolicach Uścia Gorlickiego przez grupę kolarską Grupetto Gorlice. Zawodnicy zmagali się na malowniczej trasie liczącej 59 km o przewyższeniu 1240 m.

W zawodach wystartowało pięciu zawodników JSC. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Łukasz Szumiec, który zajął w kategorii wiekowej M3 (40-49 lat) 2 m-ce. W tej samej kategorii Piotr Majewski zajął 51 m-ce. W kategorii M2 (30-39 lat)  Jakub Siemiączko zajął 61 m-ce, natomiast Rafał Cygan 106 m-ce. W kategorii M5 (60 + lat) bardzo dobre 5 m-ce zajął Aleksander Radzik.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!