Strona główna

Kierowca volkswagena miał 3 promile i sądowy zakaz

18
Napisany dnia: 07.12.2017, 12:22 , Tagi: Brak

Policjanci ruchu drogowego z Jasła udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 53-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego miał 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj wieczorem w Nowym Żmigrodzie, policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Okazało się, że był pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie 3 promile alkoholu.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu krośnieńskiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Kierowca za niestosowanie się do wyroku sądowego oraz jazdę w stanie nietrzeźwości, w najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych - w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Norek
dnia 07.12.2017, 12:35. Identyfikator użytkownika: kcUzVgrLDzXa
Ocena
komentarza:
42
Głupota ludzka nie ma granic z trzema promilami wsiadac
Wczorajszych można zrozumieć ale takich karać bardzo,
przecież on na oczy nie widział
@ Krośniak
dnia 07.12.2017, 13:56. Identyfikator użytkownika: fiJnl9RNS5Jv
Ocena
komentarza:
14
U ns w Krosnie to niestety czeste prrzypadki
@ acpic
dnia 07.12.2017, 19:29. Identyfikator użytkownika: p1CZqwW9G1K1
Ocena
komentarza:
-6
@ Crx
dnia 07.12.2017, 20:42. Identyfikator użytkownika: CD54AwxFKgEg
Ocena
komentarza:
3
Krosno upaina. Tam się nie myśli
@ dragoness
dnia 07.12.2017, 13:23. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
9
A wystarczyłaby konfiskata samochodu...
@ Miś
dnia 07.12.2017, 14:27. Identyfikator użytkownika: HuYrotMKbsKo
Ocena
komentarza:
12
Jasne, a gość na drugi dzień kupi skorupe za 5 stów i dalej jazda, super rozwiazanie, tym bardziej że to może nie być jego samochód.
@ dragoness
dnia 07.12.2017, 14:32. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
Jasne, tak sobie tłumaczmy. Jak nie był jego, to nauczka dla kretyna, co pozwolił mu wsiąść.
@ ...
dnia 07.12.2017, 18:11. Identyfikator użytkownika: HzzFRG3iU9US
Ocena
komentarza:
-7
Jesteś lewakiem do potęgi
@ dragoness
dnia 07.12.2017, 18:34. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-10
Jeśli ma to oznaczać niepisowca, to dziękuję za komplement.
@ Crx
dnia 07.12.2017, 20:44. Identyfikator użytkownika: CD54AwxFKgEg
Ocena
komentarza:
6
Wmieszać polityke do takiego tematu. Troll czy z myśleniem coś nie tak?
@ Miś
dnia 07.12.2017, 20:53. Identyfikator użytkownika: TFuhldgjvzpl
Ocena
komentarza:
5
Mozna by odbierać samochody, ale wyłącznie wtedy, kiedy sa własnością sprawcy, inaczej byłoby to skrajnie niesprawiedliwe.
Pozyczam trzezwemu, nie mam pewności czy on sie nie napije i narobi szkód...czemu mam cierpieć za to ?
I co z wypozyczalniami samochodów ? Oni też powinni tracić samochody, ?
@ Buli
dnia 07.12.2017, 22:19. Identyfikator użytkownika: YVa5VfnInJeW
Ocena
komentarza:
-2
Dunin a jak byś mnie znał i był moim dobrym kolegą. Przychodzę trzeźwy do ciebie. Nie mówiłem Ci nigdy bo tym ze nie mam prawa jazdy. Lub bym cie wkręcil ze mi oddali? Później bym się nachlal jak świnia bez ciebie. Po czym jechał po następna flaszkę i to twoje auto by poszło pod młotek? Zadowolony byś był. Z pewnością.
PS. Sorry zapomniałem że ty jeździsz za Wigry 3 nie boisz się ciemności bo MSZ dynamo. ..
@ SC
dnia 07.12.2017, 14:35. Identyfikator użytkownika: FTF81UbZH1TU
Ocena
komentarza:
10
I kto powie ze w Polsce jest bieda? 15 tysiaków na grzywnę nie robi na takim delikwencie żadnego wrażenia.
@ vb
dnia 07.12.2017, 17:01. Identyfikator użytkownika: 1nMBwuUlaxG5
Ocena
komentarza:
5
Gdyby ją dostał może by zrobiła ??!!...
@ drajwer
dnia 07.12.2017, 20:07. Identyfikator użytkownika: 4GW1rr2d25xP
Ocena
komentarza:
-5
mógł jechać peugeotem a nie wiejskim wozem to by go nie trzymali
@ ciekawy
dnia 07.12.2017, 21:19. Identyfikator użytkownika: RKb69rrkCVyI
Ocena
komentarza:
4
no nie wiem...w krainie wina powinno byc dostepne 0,3 promile na drodze...tak mysle...
@ Inny swiat
dnia 09.12.2017, 12:50. Identyfikator użytkownika: hEiysDknUrwk
Ocena
komentarza:
5
Prawda jest taka że całe Podkarpacie ma problem z osobami nadużywającymi alkoholu, to przywara narodowa pijaństwo! I panuje ogólne przyzwolenie społeczeństwa na przestępstwa dokonywane z tytułu nadużywania alkoholu, nikt nie walczy z łamaniem prawa np zabierając kluczyki osobie pijanej ,choć nie jeden widzi to z boku w jakim stanie jest osobą . Przerażający jest też proceder spożywania alkoholu w lokalnych wiejskich sklepach ,a najgorsze że nikt na to nie reaguje bo to wszystko jest takie naturalne ,wrecz ktoś kto raz na ruski rok zainterweniuje w takiej sprawie jest"tym złym".Istnieje coraz więcej punktów pomocy dla osób uzależnionych ,a ludzie chodzą tam tylko dlatego żeby nie odebrano im zasiłków z pomocy społecznej itp. a wracają ze spotkania np. AA już pijani, nie wiem dokąd zmierza ten świat ???!!! I kiedy zmieni się myślenie społeczeństwa w tej kwestii???
@ Obserwator
dnia 09.12.2017, 22:08. Identyfikator użytkownika: ttTSzNjD2leK
Ocena
komentarza:
5
Witam.Inny Świat piszesz, że Podkarpacie nadużywa alkoholu.To jest ogólnopolski problem,a w szczególności na wsi,gdzie spożywanie taniej wódy i tego czegoś zwanego bimbrem jest nieodzownym w pewnych okolicznościach elementem obyczaju,chociaż to też nie jest regułą.No bo jak inaczej "uczcić" narodzenie Zbawiciela (już za dwa tygodnie) jak nie zalaniem się w trupa.To tylko przykład jeden z wielu,których można tu przytoczyć wiele.I faktem jest,że gdyby ktoś powiadomił policję o pijanym kierowcy czy to samochodu czy innego pojazdu,to jest zaraz z urzędu konfidentem lub ubekiem.
Nie jestem zwolennikiem totalnej prohibicji i uważam że wszystko jest dla ludzi,ale mogłoby nie dojść do wielu tragedii gdyby nie pozwolono komuś tam "tylko po jednym" usiąść za kierownicą.
Uważam,że żadne tłumaczenia w szkołach nie pomogą,jak poważni wydawać by się mogło ojcowie rodzin chleją na umór przy dzieciach,a potem te dzieci naśladują"wzorce" polewania i przepijania, tatusiowie i mamusie nie mogą wyjść z podziwu jakie mają mądre dzieci.Jest to przykład z życia,chyba smutny.
Dopóki nie będą wytępione z młodych umysłów naśladowanie takiej patologii,to następne pokolenie będzie stracone.
Zdajcie sobie sprawę że to jest narkotyk,który uzależnia,niszczy organizm i wpływa na psychikę.
Pozdrawiam racjonalnie myślących.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WSIiZ jednym z polskich liderów w międzynarodowym rankingu uczelni – U-Multirank

  Uzyskaliśmy najwyższe noty – bardzo dobry „A” lub dobry „B” – aż w 13 podkategoriach. Dla kandydatów na studia to kolejny w tym roku dowód na to, że powierzając nam swoje wykształcenie wybierają...

 • Wypadek w Krajowicach, cztery osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godz. 8.30 w Krajowicach, na drodze krajowej nr 73, doszło do czołowego zderzenia dostawczego busa z osobowym suzuki. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku...

 • Wypadek w Trzcinicy. Bez utrudnień na drodze krajowej nr 28

  Dzisiaj po godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Trzcinicy. Kierujący osobowym volkswagenem, jadąc DK 28 w kierunku Gorlic, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu. W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby...

 • Mapa zagrożeń przynosi efekty

  Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane...

 • Czy Jasło doczeka się KG2?

  Jaślanie coraz częściej pytają o budowę 1,4 km odcinka drogi wojewódzkiej łączącego dwie drogi krajowe. Choć wedle zapowiedzi samorządowców inwestycja miała być już zakończona na jesień br., tak do chwili obecnej nie ma mowy o żadnych pracach budowlanych...

 • Fotoradar skutecznie spowalnia kierowców

  W Kołaczycach przy drodze krajowej relacji Jasło-Pilzno, na jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie jasielskim pojawił się fotoradar. Urządzenie od początku sieje postrach. Z daleka widoczna żółta obudowa sprawia, że kierowcy chętniej ściągają nogę z gazu.

 • Sołtys Bieździadki oskarżony o kradzież drzewa

  Prokurator skierował akt oskarżenia do jasielskiego sądu wobec Jerzego M. sołtysa wsi Bieździadka. Mężczyzna od marca do maja br. według śledczych miał dokonywać kradzieży drzewa o wartości około 12 tys. zł. Co więcej policja z Brzostku prowadzi wobec niego postępowanie pod kątem kradzieży konia.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105