Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Kierowcy stracili prawo jazdy za szybką jazdę

14

Jasielscy policjanci interweniowali wczoraj w związku z kilkoma zdarzeniami drogowymi na terenie powiatu. W Jaśle w wyniku potrącenia przez samochód, ranna została piesza. Zaistniało także trzy kolizje drogowe. Kilku kierowców straciło uprawnienia za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, a jeden za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Wczoraj przed godz. 22, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej na terenie stacji paliw przy ul. 3 Maja. Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni mieszkaniec Jasła, kierujący bmw, podczas omijania samochodu stojącego przy jednym z dystrybutorów, nie zauważył pieszej wychodzącej z budynku stacji paliw i ją potrącił. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 63-letnia mieszkanka Jasła z urazem nogi została przetransportowana do jasielskiego szpitala. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Policjanci interweniowali również na miejscu trzech kolizji drogowych. Do pierwszej doszło po godzinie 10, na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej i Grunwaldzkiej w Jaśle. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący polonezem, na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu renault, doprowadzając do zderzenia. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Kierującemu polonezem zatrzymano prawo jazdy. Policjanci w tym przypadku będą prowadzić czynności wyjaśniające o wykroczenie.

Druga kolizja wydarzyła się w Tokach, około godz. 11.30. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe. Kierujący ciężarowym volvo, 27-letni mieszkaniec województwa małopolskiego nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i zderzył się z naczepą ciężarowego dafa. 27-latek, jak też kierujący dafem obywatel Słowacji byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu było przyczyną trzeciej kolizji, do której doszło w Jaśle na ulicy Kazimierza Wielkiego. Po godz. 13, kierujący osobowym nissanem, 26-letni mieszkaniec Jasła, najechał na tył poprzedzającego go fiata. Obaj kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji także otrzymał mandat.

Przekroczenie prędkości i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, było przyczyną interwencji policjantów i skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze zatrzymali wczoraj dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym mieli na liczniku ponad 100 km/h. W Bieździadce, 49-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, kierował osobowym fiatem w stanie po użyciu alkoholu mając w organizmie blisko 0,3 promila. Policjanci zatrzymali kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami.

pw

Napisany dnia: 19.10.2016, 13:59

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
6
@ ac
dnia 20.10.2016, 16:15 · Zgłoś
Kazdy kto uzyje zimowego plynu do spryskiwaczy na bazie alkoholu jest w stanie po uzyciu.A kto spozyl alkohol jest w stanie po spozyciu.Natomiast kto kupil w sklepie flaszke i niesie ja do samochodu a panowie policjanci to zobacza jast w stanie posiadania alkoholu, lecz i w tym przypadku prawo moze byc nieprzychylne gdyz nie posiadajac dowodu zakupu owego alkoholu pan policjant ma prawo uznac iz pochodzi on z kradziezy lub innego niewiadomego zrodla .Zyjac i pracujac w POLSCE bedzc zwyklym obywatelem nie cwaniaczkiem prawnikiem wplywowym biznesmenem lub urzednikiem morzesz byc ukaranym za wszystko zalezy tylko od interpretacji POLSKIEGO prawa .
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 19.10.2016, 22:25 · Zgłoś
Przede wszystkim tytuł jest idiotyczny, bo dotyczy jedynie fragmentu artykułu. no ale reformy edukacji robia swoje. Kary za wykroczenia drogowe są po prostu zbyt łagodne i efekty są na przykład takie http://wawalove.pl/Wypadek-na-Targowej-Kierowca-ktory-smiertelnie-potracil-14-latke-jechal-106kmh-a24367
Odpowiedz
2
@ agent dołu
dnia 20.10.2016, 08:51 · Zgłoś
A durnowaci kierowcy to zakała. Na drodze i na forum.
Odpowiedz
10
@ yu
dnia 19.10.2016, 19:42 · Zgłoś
tylko statystyki policyjne się liczą i w zatrzymaniu praw jazdy ,żeby zatrzymywać za wymuszenie to paranoja karać kogoś podwójnie...
Odpowiedz
18
@ Hera
dnia 19.10.2016, 19:22 · Zgłoś
Ciągle się czyta policja zatrzymała, ukarala,czego nie, policja Pomagała np.kierowala ruchem czy oni są tylko od karania???C.

.Chory policyjny kraj
Odpowiedz
17
@ Hera
dnia 19.10.2016, 17:03 · Zgłoś
To się ładnie porobiło, w Europie 0,5 to norma a w policyjnej Polsce za prawie 0,3 prawko zabierają
Odpowiedz
33
@ Propozycja
dnia 19.10.2016, 15:10 · Zgłoś
Proponowałabym redakcji, aby radosną twórczość pana policjanta od kontaktu z mediami trochę modyfikować. Stracić prawo jazdy po użyciu alkoholu?! Niedawno czyściłam zabrudzenia na torebce używając spirytusu, po czym jechałam samochodem. Dobrze, że mnie nikt nie skontrolował. Wszak nie spożyłam, ale użyłam i pan policjant mógł mi zabrać prawo jazdy :)
Odpowiedz
-22
@ Tomas
dnia 19.10.2016, 15:38 · Zgłoś
"kierował osobowym fiatem w stanie po użyciu alkoholu"...
Zdanie jak najbardziej prawidłowe. Myślenie nie boli, spróbuj ;-)
Odpowiedz
17
@ xx
dnia 19.10.2016, 16:32 · Zgłoś
Chyba po spożyciu?
Odpowiedz
3
@ Polak
dnia 19.10.2016, 16:52 · Zgłoś
za kierowanie pojazdem w stanie po uzyciu alkoholu- i wedlug Cb kretynie to jest napisane poprawna polszczyzna?
Odpowiedz
-5
@ Tomas
dnia 19.10.2016, 17:09 · Zgłoś
Poczytaj fragment kodeksu... Zrób przynajmniej tyle zanim zaczniesz się wyrażać...

Zgodnie z art. 5 k.w. w zw. z art.87§1 k.w. wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu można popełnić zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie. Oznacza to, że za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu odpowiada także ten kierujący pojazdem, który choć nie wiedział, że znajduje się pod wpływem alkoholu, to powinien przewidywać, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosi co najmniej 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
Odpowiedz
7
@ Propozycja
dnia 19.10.2016, 17:25 · Zgłoś
Panie Tomas, jak rozumiem doskonale zna się Pan na prawniczo-urzędniczym języku. Rozumiem też, że z pewnością wygarnąłby mi Pan różnicę między stanem po użyciu alkoholu (wykroczenie?), a stanem nietrzeźwości (przestępstwo?) podczas prowadzenia pojazdu. Chodzi o to, że takie, jak ta informacje czytają zwykli zjadacze chleba, którzy nie muszą znać zapisów ustawy, a tym bardziej rozumieć prawniczych sformułowań. Nie tylko ja pokazałam, w jaki sposó można rozumieć termin "stan po użyciu alkoholu". Miało być zabawnie, a Pan przystępuje od razu do ataku i obrażania. Życzę więc Panu więcej luzu;-)
Odpowiedz
6
@ jezynka:)
dnia 19.10.2016, 22:21 · Zgłoś
Ilu kierowców kierowało tym fiatem?-dwóch?jak to?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657