Strona główna

Kierowcy uciekają przed muldami

76
Napisany dnia: 11.09.2018, 08:00 , Tagi: Brak

Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni. Tym samym stwarzają sytuację niebezpieczną, która może doprowadzić w konsekwencji do wypadku drogowego.

Coraz więcej kierowców wybiera trasę relacji Jasło-Dabrówka stanowiącą alternatywny dojazd do drogi krajowej nr 73. Niestety, stan drogi powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle woła o pomstę do nieba. W niektórych miejscach pojawiły się ogromne pofałdowania i nierówności. Kierowcy nie żałują ostrych słów na ten temat. Nie ukrywają, że przejazd tą trasą jest męczący, a jednocześnie stwarzający poważne zagrożenie. Szczególnie niebezpiecznie jest na łuku drogi w pobliżu kościoła parafii Judy Tadeusza w Dąbrówce. - Proszę o interwencję w sprawie fatalnej drogi na ul. Mickiewicza za Gamratem w kierunku Dąbrówki, tuż przed kościołem. Jadąc w kierunku Jasła prawie wszyscy kierowcy zjeżdżają na przeciwległy pas jezdni, gdyż na łuku są takie pofałdowania asfaltu, że można uszkodzić podwozie samochodu. Jeżeli nikt tego nie naprawi może dojść do tragedii. Nadmieniam, że do pracy tą drogą jeździ mnóstwo ludzi i uważam, że problem należy rozwiązać – podkreśla Waldemar Zabielski.

Radna Urszula Czyżowcz, przewodnicząca osiedla Gamrat zabiegała o rozpoczęcie remontu nawierzchni drogi powiatowej w tym newralgicznym miejscu. - W tym momencie droga powiatowa przy ul. Mickiewicza w Jaśle jest trudna do przejazdu, a warto przypomnieć, że wybierają ją nie tylko mieszkańcy Jasła. Bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie kierowców na lewy pas jezdni na łuku w pobliżu kościoła. Próbują oni w ten sposób ominąć najgorszy odcinek drogi powiatowej. Największe moje obawy są związane z tym, że tego rodzaju jazda może doprowadzić do poważnego zdarzenia drogowego - wyjaśnia radna Urszula Czyżowicz.

Końcem czerwca br. otrzymała odpowiedź podpisaną przez wicestarostę Tadeusza Gorgosza, w której dowiadujemy się, że w tym roku planowany jest remont drogi powiatowej relacji Jasło-Błażkowa-Jodłowa. Powiat oczekiwał również, że miasto będzie partycypować w kosztach pół na pół. Burmistrz miasta zaznaczył jednak, że ze swej strony może zaproponować jedynie 10 tys. zł z wolnych środków pod warunkiem, że znajdą się one w budżecie miasta i radni wyrażą na to zgodę. Wójt gminy Brzyska podkreśla, że są jednym z najbiedniejszych samorządów w powiecie jasielskim. I choć niejednokrotnie wspierają powiat w realizacji zadań inwestycyjnych, to jednak trudno w budżecie gminy wygospodarować z dnia na dzień nawet 60 tys. zł. – W chwili obecnej takich pieniędzy nie mamy, ponieważ rozstrzygnęliśmy wiele przetargów. Koszty wzrosły w związku z czym musimy jeszcze do zaplanowanych wydatków dołożyć. Nie mamy takich oszczędności, które moglibyśmy przekazać na remont drogi powiatowej - wyjaśnił Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.

Ostatecznie władze powiatu podjęły decyzję o poprawie nawierzchni drogi powiatowej w Dąbrówce. Inwestycja będzie realizowana w ramach remontu drogi Jasło-Błażkowa-Jodłowa. – Część drogi powiatowej na ul. Mickiewicza w Jaśle znajduje się na terenie miasta Jasła, a część na gminie Brzyska. W związku z tym zwróciliśmy się do burmistrza Jasła i wójta gminy o współfinansowanie zadania. Otrzymaliśmy pismo od włodarza miasta, w którym zadeklarował wsparcie w kwocie 10 tys. zł po zabezpieczeniu wolnych środków. Podjęliśmy jednak kroki, aby wykonać ten remont. Jesteśmy obecnie po rozstrzygnięciu przetargu, który wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle – wyjaśnia Katarzyna Kaszowicz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle.

Prace budowlane mają się zakończyć do 15 października br. Inwestycja wynosi blisko 170 tys. zł. Dzięki temu poprawi się komfort i bezpieczeństwo jazdy na łuku drogi powiatowej w Dąbrówce.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ dragoness
dnia 11.09.2018, 08:22. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
87
Dąbrówka? Przecież to rodzinna wieś naszej marszałkini. Zajmie się tym, czy tylko ciachnie wstążeczkę?
@ kier
dnia 11.09.2018, 08:29. Identyfikator użytkownika: DIXCEPxKAeyw
Ocena
komentarza:
-41
Ty zajmij sie lepiej pracą w szkole a najlepiej wraz z młodzieżą wyplewcie trawę i chwasty wokół szkoły bo obraz nędzy i rozpaczy. Możesz też zając sie w czasie przerw wraz z kolegami i koleżankami dyżurowaniem na polu bo takich kłębów dymu jakie otaczają co przerwę tłumy waszych uczniów nawet w najlepszych latach kolei jasielskiej mieszkańcy nie widzieli. Oczywiście ty tego nie widzisz ale każde choćby najmniejsze wydarzenie Jasła i okolic komentujesz błyskawicznie. Ogarnij sie paniusiu.
@ monia
dnia 11.09.2018, 08:31. Identyfikator użytkownika: HbxsVIIztCPD
Ocena
komentarza:
21
Ona tamtędy nie jeździ więc pewnie nie wie o stanie tej drogi, gdyż skręca na most w Krajowicach i dalej na Rzeszów.
@ dragoness
dnia 11.09.2018, 08:37. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
23
Żabciu, w OHP nie powiedzieli, że nauczyciel przychodzi do szkoły UCZYĆ, a uczeń UCZYĆ SIĘ, a nie plewić? Mylisz naszą szkołę z Trzcinicą. Porozmawiaj z syneczkiem, żeby rzucił palenie, bo może mieć trudności w rozmnażaniu (choć w sumie może to i dobrze). Ja swoje obowiązki wypełniam. I marszałkini też powinna.
@ Iga
dnia 11.09.2018, 08:55. Identyfikator użytkownika: DG0K5xXklLU3
Ocena
komentarza:
0
O jakiej szkole mowa?
@ Bercik
dnia 11.09.2018, 09:14. Identyfikator użytkownika: WxR4P2NcRhDl
Ocena
komentarza:
2
O najlepszej, czego nie mogą znieść takie polglowki jak kier
@ True
dnia 11.09.2018, 09:48. Identyfikator użytkownika: g10jIAb49yhU
Ocena
komentarza:
8
Ona ma gdzieś dbać o zawieszenie. Jak się posypie autko to pójdzie po drugie
@ Do kier
dnia 11.09.2018, 10:15. Identyfikator użytkownika: bSegiPZvu5Ki
Ocena
komentarza:
3
Bardzo słuszna uwaga rodzica.Niech wreszcie nauczyciele zaprzestana dawać kasę swoim podopiecznym na papierosy na paliwo do samochodów i motocykli.Takie przypadki rodzice powinni zgłaszać kuratorowi oświaty
@ do @ kier
dnia 11.09.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: vEwvejar9xnF
Ocena
komentarza:
-1
...jak tak można! - Ty
@ Ok?
dnia 11.09.2018, 11:55. Identyfikator użytkownika: 0eCciawliITx
Ocena
komentarza:
16
Ciachnie wstążeczkę,bo to wychodzi jej najlepiej.
@ dragoness
dnia 11.09.2018, 15:33. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
Pan "do kier" chyba za dużo w mlodości palił, bo bredzi niemilosiernie.
@ Xx
dnia 11.09.2018, 19:32. Identyfikator użytkownika: Rd0AlZKDxYDP
Ocena
komentarza:
3
Będą wybory już niedługo można zapytać pani marszałek czy naprawi droge
@ kultura i klasa
dnia 11.09.2018, 20:32. Identyfikator użytkownika: 59pWLHZZ7uQP
Ocena
komentarza:
-6
PROSZĘ TYLKO NIE ZAZDROŚCIĆ

trzeba było się uczyć i coś robić aby wstążeczki przecinać

no cóż takie życie

a więc do pracy Rodacy,

i nie narzekać tylko omijać to miejsce i tematu nie ma

mniejszy ruch będzie w Gamracie , same plusy,

bezpieczeństwo to podstawa
@ Włodarz
dnia 11.09.2018, 21:15. Identyfikator użytkownika: 29td39wa9v99
Ocena
komentarza:
1
Sypnął kasą włodarz. Ma gest. Szału nie ma. Za to dofinansowanie to nawet kawałka ul. Mickiewicza do cmentarza nie wyremontują...
@ dragoness
dnia 11.09.2018, 23:52. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
5
"coś robić", znaczy wchodzić w odbyt odpowiednim ludziom?
@ gas
dnia 11.09.2018, 08:28. Identyfikator użytkownika: Lyvx1S4roUJX
Ocena
komentarza:
7
Prosze zoabaczyć jak góra jest za mostem do skrzyżowania do koscioła , samochody o niskim podwoziu trą spodem
@ Mieszkanka gminy Brzyska
dnia 11.09.2018, 22:14. Identyfikator użytkownika: PsQc6WY7qtKW
Ocena
komentarza:
9
Ma Pan rację. Na dni wina miasto Jasło jest w stanie wygospodarować chyba więcej niż 10 tysięcy złotych na imprezę, która "pożal się Boże" wypali tylko wtedy jeśli będzie pogoda. Taką imprezę ludzie pamiętają może dwa dni, i to dopiero dwa dni po imprezie jak wytrzeźwieją. A ludzie już od samej Jodłowej jeżdżą tą drogą niemal codziennie i codziennie każdy mija ten newralgiczny zakręt jak tylko może. Ktoś napisał - "nie należy zjeżdżać na drugi pas jezdni a ZWOLNIĆ". Droga pani lub panie - w takim razie jeśli widzi Pani/ Pan przeszkodę na drodze w postaci konarów z drzew, martwe zwierzę to nie należy zjeżdżać na drugi pas, aby to ominąć - należy jedynie ZWOLNIĆ. I przejechać . (Mam nadzieję, że czytający rozumieją co miałam na myśli)

Druga kwestia to kwestia działek, które są blisko tego skrzyżowania - już dawno działki te zostały wykupione pod to aby zrobić tam rondo (kiepska widoczność głównie dla samochodów jadących od strony krajowic) . I co z działkami? Zostały wykupione i tak czekają w martwym punkcie ... a nóż komuś wpadnie pomysł by zagospodarować je w inny sposób , być może pod siebie.

Droga ta stwarza ogromne niebezpieczeństwo zarówno dla kierowców, którzy zjeżdżają na drugi pas a także dla tych którzy wpadają w te "turbulencje" - przecież samochód, który ma gorszą konstrukcję może np. stracić koło, może go wybić na krawężnik, którym będzie szedł pieszy...

Tiry też jeżdżą tą drogą , ciężko się wyminąć na tej krzyżówce , w zimie ślisko a gdy będzie odrobina śniegu na asfalcie to ten, kto będzie jechał tą drogą pierwszy raz to uwierzcie - będzie zaskoczony.

Szanowny Panie Burmistrzu - czy naprawdę bezpieczeństwo na drodze dla kilku miejscowości ( oraz miasta Jasła ) warte jest jedynie 10 tysięcy złotych? Idą wybory... Mam nadzieję, że droga nie będzie zrobiona tylko tak "żeby było" bo chcecie się wyrobić do wyborów - macie zrobić tak, żeby służyła LATAMI! A nie na kilka miesięcy !
@ Nemo
dnia 11.09.2018, 22:36. Identyfikator użytkownika: jaapL9GoByYq
Ocena
komentarza:
6
To drga powiatowa, burmistrz nic do niej nie ma - niestety
@ to ja
dnia 11.09.2018, 22:41. Identyfikator użytkownika: yMBGCfRVbg4o
Ocena
komentarza:
11
Jak czytam komentarze ze burmistrz daje tylko 10 tysięcy na drogę która leży poza terenem Jasła i to jest jeszcze źle to mam drgawki.
Może i Brzyska to biedna gmina ale na dni liwocza swoje przehuśtałą a ty masz jakieś wonty o dni wina.
Jest t droga powiatowa. Tylko to że ktoś nią dojeżdża do pracy w Jaśle nie obliguje burmistrza do remontu tej drogi.
Powiat zawsze chce pomocy przy remontach dróg i to od każdego. Najchętniej by się pozbyli wszystkich dróg.
Jak zostali przyciśnięci do muru to i 170 tysięcy znaleźli a tak to zawsze rękę wystawiają. Jakby nie wybory to by dalej starosta kazał nam po tej drodze jeździć. Myśli że zamydli nam tym remontem oczy. Weź się pan Panie starosto do roboty bo ta droga aż do samych Brzysk to tragedia jakaś.
@ obserwator
dnia 12.09.2018, 08:56. Identyfikator użytkownika: tlYttFM2Bgat
Ocena
komentarza:
2
gdyby trzeba wydać kasę na drugą imprezę np. typu dni wina to niestety ale by się jeszcze znalazło parę zaskórniaków - droga powiatowa - ale chyba powiat współpracuje z miastem. chyba że każdy sobie rzepkę skrobie
@ dragoness
dnia 12.09.2018, 19:59. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
6
Powiat z miastem nie współpracuje, bo to inna opcja pisowska. Powiat nie ma pieniędzy, bo utopił kasę w stadion na zadupiu, ośrodek ekologiczny w odległości 15 km od identycznego i pomnik pod tytułem hydry trzy szarpiące orlą pierś.
@ pucio
dnia 13.09.2018, 13:00. Identyfikator użytkownika: Acg2cYQhVL2o
Ocena
komentarza:
3
Droga mieszkanko gminy Brzyska otóż włodarz miasta Jasła powinien dbać o drogi które są w jego władaniu.Droga o której piszesz jest drogą powiatową więc proszę swoje żale kierować do starosty Pawlusia, z-cy Gorgosza.I tak zamiast podziękować za to że ma dobre chęci i daję 10000 zł to jeszcze pretensje do niego.Piniądze w kasie miejskiej to nie pieniądze burmistrza a mieszkańców miasta i na ich potrzeby powinny być wydane o czym jeszcze musi zdecydować rada.
@ K toto toja
dnia 11.09.2018, 08:32. Identyfikator użytkownika: tLKpAgPEoPHV
Ocena
komentarza:
7
Pytam?
Czyja to będzie wina jak kierowcy na własne życzenie ścinają drogę,
jadąc lewą stroną.Przy takich warunkach jak teraz należy jechać WOLNIEJ,
przeczekać jak wyremontują.Nie przyspieszysz remontu jadąc szybciej
i nie przekraczaj przepisów drogowych,lewą stroną to pewnie jeżdżą Ci
co powrócili Angli
@ atr 220 konstytucji RP twoje kajdany
dnia 11.09.2018, 08:46. Identyfikator użytkownika: TsilWWCLiIHR
Ocena
komentarza:
1
Kierowcy uciekajo przed muldami bo "nima" kasy. Jasielska utylizatornia ludzi kupuje sprzęty typu piec na trzy zdrowaśki, a urzędnicy mają zawsze wypłatę na 1-go
@ Jaślanka
dnia 11.09.2018, 09:11. Identyfikator użytkownika: saTVJSu4tplL
Ocena
komentarza:
31
Ciekawa jestem czy miasto odczuło boleśnie nieobecność jednego z 2 wiceburmistrzów.
Szczerze mówiąc, to gdyby nie artykuły w internecie to nawet nie wiedziałabym, że pana wiceburmistrza fizycznie nie ma już w urzędzie.

I jaki z tego wniosek? Po co nam 2 wiceburmistrzów? Jesteśmy biednym, kurczącym się miastem. Chyba burmistrz i 1 sensowny wiceburmistrz wraz z radą miasta i kierownikami poszczególnych wydziałów w urzędzie są w stanie zarządzać miastem.

Łatwo policzyć ile wtedy byłoby dodatkowej kasy w budżecie. Oczywiście nie są to kwoty takiego rzędu, aby porządnie inwestować. Ale więcej dziur po zimie na pewno dałoby się załatać.
@ Bercik
dnia 11.09.2018, 09:15. Identyfikator użytkownika: WxR4P2NcRhDl
Ocena
komentarza:
-9
Pan Pikul przynajmniej coś robil
@ Jaślanka
dnia 11.09.2018, 09:18. Identyfikator użytkownika: saTVJSu4tplL
Ocena
komentarza:
26
Oto chodzi żeby był 1 wiceburmistrz, który by dużo robił. Jeden sensowny człowiek, a nie dwójka, która coś tam robi.
@ wm
dnia 11.09.2018, 16:25. Identyfikator użytkownika: 1VEaGaqqXgvb
Ocena
komentarza:
5
Chyba pod siebie !!!
@ pucio
dnia 13.09.2018, 13:02. Identyfikator użytkownika: Acg2cYQhVL2o
Ocena
komentarza:
1
Proszę nie żartować.
@ norek
dnia 11.09.2018, 09:13. Identyfikator użytkownika: Wfv31JmohaVG
Ocena
komentarza:
14
droga szebnie -tarnowiec też o pomste woła, z szebni wszyscy jadą lewą stroną bo prawą się nie da
@ fata morgana
dnia 11.09.2018, 11:20. Identyfikator użytkownika: lWMSSAbLaRcv
Ocena
komentarza:
3
Dlatego tak dobrze się sprzedają auta z kierownicą po prawej stronie.Kto administruje tą drogą? Wójt czy starosta?
@ K toto toja
dnia 11.09.2018, 20:02. Identyfikator użytkownika: tLKpAgPEoPHV
Ocena
komentarza:
0
Chyba Mer Londynu
Ma wprawę do ruchu lewostronnego
@ do norka
dnia 11.09.2018, 21:17. Identyfikator użytkownika: 29td39wa9v99
Ocena
komentarza:
0
Z powrotem to jak jeżdżą? Z tego co piszesz to chyba na biegu wstecznym...
@ Obserwator
dnia 11.09.2018, 09:18. Identyfikator użytkownika: FZfO1O12kl4z
Ocena
komentarza:
-4
A tu znów te przyziemne sprawy droga, kolo, amortyzator to sa rzeczy materialne. Cieszmy sie ze bedziemy miec pomnik
@ Jaślak
dnia 11.09.2018, 09:41. Identyfikator użytkownika: Pt7Our8KMjNL
Ocena
komentarza:
2
Głosujcie w mieście na ludzi nie z miasta czyli z pobliskich wiosek i oni jak zostaną radnymi z listy miejskiej to na pewno zadbają o swoje wioski a miasto będą mieli w d upie. Z tego co słychać to na liście miejskiej jedynej słusznej partii znajdują się ludzie spoza Jasła zresztą na konkurencyjnej również.
@ Ja
dnia 11.09.2018, 09:45. Identyfikator użytkownika: RexE7SPsx1aY
Ocena
komentarza:
15
No proszę, to powiat wsparty ministrami obiecującymi złote góry, senatorami, posłami, marszałkami nie da rady zmierzyć się z remontem kawałka jezdni? Rozumiem, że złoty deszcz spadnie na Jasło dopiero po wyborach, oczywiście pod warunkiem ich wygrania przez osoby wskazane i namaszczone przez sprawujących władzę?
@ dragoness
dnia 11.09.2018, 15:34. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
1
"złoty deszcz"? Zależy w jakim znaczeniu :-D
@ Ja
dnia 11.09.2018, 10:47. Identyfikator użytkownika: v5NkndoE3qsh
Ocena
komentarza:
-4
Co to są te muldy??, bo chyba tu jest pomyłka!
@ Ja
dnia 12.09.2018, 06:39. Identyfikator użytkownika: v5NkndoE3qsh
Ocena
komentarza:
0
Tak mnie minusujecie ,a zobaczcie w słowniku co znaczy wyraz mulda.
@ dragoness
dnia 12.09.2018, 07:50. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
2
Za duży wysiłek, niestety. W sumie zjawisko podobne, można autorowi wybaczyć.
@ misiupisiu
dnia 11.09.2018, 12:51. Identyfikator użytkownika: V0IRFAcQ1zLK
Ocena
komentarza:
4
EEE tam najbiedniejsza gmina, przecież w urzędzie etaty ma tylu fachowców od wszystkiego.
@ Xxx
dnia 11.09.2018, 13:11. Identyfikator użytkownika: CwpGPoDXZq6b
Ocena
komentarza:
0
W Szebniach w kierunku Tarnowca jest jeszcze gorsza droga o ludzie jezdza cala droga az wrescie musi dojsc do wypadku zeby ktos to zrozumial.O tej drodze to juz drugi raz redakcja pisze a o tej w Szebniach czemu nikt nie napisze co tu gorsi ludzie mieszkaja niz w Gamracie? A moze to droga niczyja? Niech sie ktos tym zajmie.
@ Barbarian
dnia 11.09.2018, 13:27. Identyfikator użytkownika: UGyT7E3wsGR9
Ocena
komentarza:
8
Ale WSTYD ! Miasto i Powiat ! Ale to chyba droga Powiatowa i widac jak Starostwo "pracuje"
@ waldek
dnia 11.09.2018, 13:53. Identyfikator użytkownika: pPxX6ce9Yyl5
Ocena
komentarza:
12
Dziękuje portalowi Jaslo 4U za szybką i skuteczną interwencję. Jedną mam uwagę dla kandydatów w przyszłych wyborach i obecnie panujących : czy Wam nie wstyd jeżdzić po tych dziurach, nie interesuje Was okolica - to po co kandydujecie ?
Dbanie o obywatela to Wasz obowiązek , a nie by zwykły ,,szarak" musiał nagłośniać sprawę, byście się ruszyli i zrobili to co winniście już dawno zrobić w ramach obowiązku.
@ K toto toja
dnia 11.09.2018, 20:09. Identyfikator użytkownika: tLKpAgPEoPHV
Ocena
komentarza:
6
Dziury w drodze
Dziury w budżecie,a łaty w porach
W portfelach nie ma dziur ,są załatane ludzkimi pieniędzmi
Latają tylko Swoje portfele
Z przodu łata,
z tyłu łata
i tak płynie demokrata
@ Pokerowiec
dnia 11.09.2018, 22:27. Identyfikator użytkownika: VcS4x64mydrg
Ocena
komentarza:
5
Dzieki Ci dobry czlowieku, niestety ludzie glosuja na naziwska nawet jak nazwisko tzn dana osoba juz byla jedba czy wiecej kodencji i nic nie zrobila dla swojej spolecznosci to ludzie sie "ciesza" ze glosuja na znana im osobe ...mimo ze jej bie znaja.


Rondo tam mialo powstac dwa lub 3 lata wczesniej geodeci zarobili a wykonawcy nie wybrano ... ktos zarobil a powiat poniosl koszty.

Naprawde chca z Gamratu zrobic "druga" po Warzycach strefe ekonomiczna i w sumie bardzo dobrze...ale jak mozna miec takie zakusy jak 50m przed zakladami produkcyjnymi TIR NA KRZYŻÓWCE NIE MOŻE SIE ZŁAMAĆ DO SKRĘTU...wlodzo myśl logicznie...najpiwer drogi a pozniej hasla wyborcze
@ !!!
dnia 12.09.2018, 09:42. Identyfikator użytkownika: EIOfnL21DlsQ
Ocena
komentarza:
7
A co na to wszystko radny Rady Powiatu mieszkaniec Brzysk Marek Biernacki. Sam jeździ po tych muldach i nie widzi? Co zrobił w sprawie tego odcinka drogi? Ślepy czy co? Wprawdzie jako członek PISu będącego w opozycji do obecnie rządzącego w Starostwie PISu ale jednak z tego samego chlewika. Przez prawie rok był członkiem zarządu powiatu i wtedy wiele mógł. Dlaczego wówczas nie podjął decyzji o naprawie tego odcinka drogi wraz ze skrzyżowaniem? Teraz znowu kandyduje i wygra, ale czy nadal będzie cichym i spokojnym Mareczkiem podnoszącym rączkę kiedy trzeba? Gościu bądź mężczyzną i walnij czasem ręką w stół. A Kurowska? Ta dobra jest do rozdawania fałszywych uśmiechów za którymi kryje coraz bardziej pomarszczonę gębe.
@ Hulajnoga
dnia 11.09.2018, 14:19. Identyfikator użytkownika: QlOXdqnlLkhc
Ocena
komentarza:
0
Te muldy to od 20 lat co najmniej tam sa
@ Nie Danka
dnia 11.09.2018, 15:08. Identyfikator użytkownika: dzZ1b9vFqdU7
Ocena
komentarza:
-3
Tak się tero w tych casach porobiło ze ino wsyscy chcom tylko po gładkiem, muldy im jusci przeszkodzajom, co za casy?
@ do wujek
dnia 11.09.2018, 20:46. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
2
muldy im przeszkadzaja bo jak zafaluje auto to cały brzuch otluszczony chce wyleciec i sie trzęsa jak galarety
@ Nie Danka
dnia 11.09.2018, 15:11. Identyfikator użytkownika: dzZ1b9vFqdU7
Ocena
komentarza:
3
Do Ja Cyt. "powiat wsparty ministrami obiecującymi złote góry, senatorami, posłami, marszałkami nie da rady zmierzyć się z remontem kawałka jezdni?" - Zaprawdę powiadam ci, obiecywanie nic nie kosztuje a i kary za to nima !!!
@ Nie Danka
dnia 11.09.2018, 15:19. Identyfikator użytkownika: dzZ1b9vFqdU7
Ocena
komentarza:
0
Do Xxx. No ta droga w Szebniach to od dobrych paru lat jest "wybita" i skanalizowana wysokimi poboczami usypanymi z pasku po zimie, szczególnie rejonie przejazdu kolejowego, no po deszczu to tu jest fajne bajoro, no kiedyś zrobią i będzie fajnie, no ale trzeba zrobić na fest, no bo tom drogom dużo ciężarowych jeździ do Tarnowca, do Gąsówki.
Okres wyborczy to będzie dużo zrobione każdyn kandydat coś obieca, a jusci radny to jus nie może albo nie jest w kompetencji, albo to zadanie innego podmiotu, ot i cała historyja !
@ Szebnie
dnia 11.09.2018, 15:27. Identyfikator użytkownika: zwn8aeDprzj5
Ocena
komentarza:
1
To samo jest w szebniach. Droga na tarnowiec
@ Kierowca
dnia 11.09.2018, 19:40. Identyfikator użytkownika: KV6UNNyno8lO
Ocena
komentarza:
9
W tych komentarzach przewija się pomieszanie z poplątaniem.
Najwięcej szuka się winnych nie tam gdzie trzeba.
Za drogę odpowiada właściciel ten którego jest droga.
A w tym wypadku jest Powiatowy Zarząd Dróg.
I do niego kierujcie swoje pretensje.
Można się uśmiać z waszego dennego rozumowania i szukanie winnych,
u burmistrza, wójtów, nawet u przyszłych kandydatów na burmistrza.
Piszcie więcej takich bzdurnych skojarzeń, przynajmniej je czytając
można się wieczorami rozerwać.
wieczorami
@ do 65 plus
dnia 11.09.2018, 19:47. Identyfikator użytkownika: xHk2TYcVFyjY
Ocena
komentarza:
1
Jak sa muldy to co nalezy zrobic? kierowcy z bozej laski prawkoza jaja to przepisy nie znane nie mieszcxa sie w mużczku.
@ K toto toja
dnia 11.09.2018, 20:15. Identyfikator użytkownika: tLKpAgPEoPHV
Ocena
komentarza:
2
Jak są muldy to przesiądż się do bryczki do niej droga pasuje,
a wyborca to tylko obiecuje,
a kto ich wybierze to potem żałuje.
Gratuluje!
@ kom
dnia 11.09.2018, 20:17. Identyfikator użytkownika: HQv3BFomNCIb
Ocena
komentarza:
6
W Starostwie zamiast budować autostradę do Pilzna
niech się lepiej zajmą drogą w Dabrówce i na Tarnowiec.
@ Poziomeczka
dnia 11.09.2018, 20:22. Identyfikator użytkownika: NHUY8n3QqHvH
Ocena
komentarza:
2
Tam jest naprawdę niebezpiecznie.Jadący od strony kościoła zjeżdżają na pas przeciwny,bo chcą ominąć to "du du du".Trzeba się dobrze pilnować jadąc tak w jedną jak i w drugą stronę,żeby się z kimś nie stuknąć.
@ kultura i klasa
dnia 11.09.2018, 20:22. Identyfikator użytkownika: 59pWLHZZ7uQP
Ocena
komentarza:
-2
PROSZĄ nie narzekać tylko jechać przez ulice Krakowską

po prostu omijać OMIJAĆ TO MIEJSCE

A NIE PANIKOWAĆ

na wszystko trzeba pieniędzy i czasu

tyle lat tak było i za PO i dobrze było, wszyscy klaskali

ZIELONA WYSPA TO I ZIELONA JEST

noga z gazu, jest to nawet dobry próg zwalniający

więcej nam takich trzeba aby ograniczyć prędkość

Pozdrawiam krzykaczy
@ dragoness
dnia 11.09.2018, 23:54. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
1
A może w ogóle zacząć fruwać?
@ Bercik
dnia 13.09.2018, 16:30. Identyfikator użytkownika: WxR4P2NcRhDl
Ocena
komentarza:
1
Ty jeszcze dopisz sobie do nicka "rozum", będziesz miał wszystko, co ci brakuje.
@ Ali Baba
dnia 11.09.2018, 20:52. Identyfikator użytkownika: tlVZSZedFu0z
Ocena
komentarza:
2
Zaprawde powiadam ja wam jeśli wy na tych samych głosowac będziecie to marnie na tym wyjdziecie
@ Hejka
dnia 11.09.2018, 22:22. Identyfikator użytkownika: FjqiXVEFttfR
Ocena
komentarza:
10
Tam jest tak od lat, a Pani Czyżowicz "zabiegała". Trzeba jeszcze jej 3 kadencje żeby dalej "zabiegała" ;)
@ Jaślanka
dnia 12.09.2018, 16:45. Identyfikator użytkownika: saTVJSu4tplL
Ocena
komentarza:
1
Bo tak to właśnie wygląda. Dopóki sprawa nie zostanie upubliczniona w mediach, to można tylko zabiegać, prosić, składać pisma i być zbywanym latami.
Ale jak na portalu się pokaże artykuł, to już nie da się tego zamieść pod dywan. Zwłaszcza przed wyborami.
@ Kierowca
dnia 12.09.2018, 00:48. Identyfikator użytkownika: 5lP14M0QUKIQ
Ocena
komentarza:
6
Droga Jasło-Gamrat, ldcinek od sklepu na Bryłach do płyty również powinien doczekać się wymiany.
@ Dąbrówka
dnia 12.09.2018, 01:03. Identyfikator użytkownika: u8DjtP32Aro1
Ocena
komentarza:
7
W zagłębiu pisu 500 metrów od ula to pieniądze na tą ruinę drogi powinna wyłożyć partia najbardziej zainteresowanej przedstawicielki pislandu. Ale pis jest dobry tylko w obiecywaniu przed głosowaniem w wyborach a po głosowaniu już temat się zmiana na chodźcie sobie na nogach to was nie będzie telepało w aucie. Dziwi mnie że wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria K. nie jest w stanie pomóc naprawić tej drogi przez tyle lat. To może już trzeba przestać być wicemarszałkiem skoro nawet dla swojej wiochy nie da się pomóc.
@ kapral
dnia 12.09.2018, 08:37. Identyfikator użytkownika: 1CqDzrnhybRq
Ocena
komentarza:
-1
A ruchliwa ulica Grota Roweckiego? Pożal się Boże.Slalom gigant przez wystające garby studzienek kanalizacyjnych.
@ ON
dnia 12.09.2018, 18:34. Identyfikator użytkownika: ZYq2El5e6z9H
Ocena
komentarza:
3
Taaaak Gmina Brzyska biedna bo co tam droga publiczna.. Drogę asfaltową robi sie teraz pracownikowi Gminy Brzyska z Nagórza, a następny jest Radny z Nagórza.. Przecież nie będą zwykłą drogą jezdzić . Jak myślicie kto za to zapłaci???I BRAWO WY. IDĄ WBORY!!!
@ Szebnianka
dnia 12.09.2018, 19:08. Identyfikator użytkownika: 4Pt2xWPeGGIL
Ocena
komentarza:
-2
Na remont drogi Szebnie-Tarnowiec czekamy już parę lat i od paru miesięcy widać zwalony kamień i znów polezy do zimy i tak bedziemy żyć nadzieją że może wiosną coś ruszy
@ Goy
dnia 12.09.2018, 20:28. Identyfikator użytkownika: Fhgb3NKKTS48
Ocena
komentarza:
-1
Tam niema gdzie woda spływać i niszczy droge
@ mieszkaniec 65
dnia 13.09.2018, 07:55. Identyfikator użytkownika: cRm8YXqo5xCe
Ocena
komentarza:
4
panie Pabian proponuje odsprzedac dzialke ktora przekazal pan nieodplatnie nawiedzonym od pomnika ktory ma powstac a pieniadze przekazac na droge co z pana za gospodarz? wstyd
@ zeniu
dnia 13.09.2018, 14:58. Identyfikator użytkownika: vZK0JzQECa2T
Ocena
komentarza:
0
Popieram przekazanie pieniędzy na drogę
@ An
dnia 13.09.2018, 14:59. Identyfikator użytkownika: 1F7NuQ6rklCf
Ocena
komentarza:
2
Właśnie ta droga od kościoła w Dąbrówce to jakiś kosmos ostatnio jadąc od strony Gamratu facet zjechał na mój pas musiałam hamować bo byłby wjechał we mnie powinni zająć się tym odcinkiem .
@ olek
dnia 13.09.2018, 19:18. Identyfikator użytkownika: YJkr3phP5VKa
Ocena
komentarza:
-4
straszne od tego masz hamulce i nie uzalaj sie nad soba dziecko
@ Kierowca
dnia 15.09.2018, 18:31. Identyfikator użytkownika: KV6UNNyno8lO
Ocena
komentarza:
2
Do olka.
Idź do pierwszej klasy może jeszcze cię czegoś nauczą.
@ Misio
dnia 18.09.2018, 22:05. Identyfikator użytkownika: P7E4QvXaYr9a
Ocena
komentarza:
1
Jeszcze zapomnieliście o moście na Wisłoce jadąc na Gamrat. Tam też są konkretne muldy, dziury, pęknięcia . Już niedługo most się zawali jak we Włoszech..
A w Brzyskach we czwartek nówkę asfalt kładli nawet na drogach biegnących do samego lasu. Można ? Można trzeba tylko chcieć. No i co z tego że będą tamtędy jeździć samochody z drzewem.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską

   

  W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP  w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

 • Jasielska młodzież dla Niepodległej

   

  Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

 • Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

   

  W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Tak Jasło wybijało się na niepodległość

   

  Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

 • Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

  W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105