Strona główna

Klasy sportowe w ,,Dwójce” na medal

4
Napisany dnia: 01.03.2018, 12:35 , Tagi: Brak

Szkoła Podstawowa nr 2 Jaśle już od wielu lat oprócz wysokiego poziomu
w nauce stawia no dobry rozwój fizyczny, który łączy się ze zdrowym sposobem życia i promowaniem sportu.

Organizuje imprezy sportowe, a przede wszystkim dba o prawidłowy rozwój psychosomatyczny. W tym celu powstają co roku klasy sportowe o różnych profilach. Przede wszystkim stawia na takie konkurencje sportowe jak: pływanie, lekkoatletyka, narciarstwo biegowe i rolkarstwo. Klasy sportowe tworzone są począwszy od klas pierwszych (obecnie funkcjonują trzy oddziały wśród najmłodszych roczników: Ia, IIa, IIIa, w których głównym profilem jest pływanie.

W wielu dyscyplinach szkoła może się poszczycić sukcesami na arenie międzyszkolnej ale też wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Uczniowie zdobyli liczne medale na Mistrzostwach Województwa, jak też Pucharze i Mistrzostwach Polski.

W tym sezonie możemy pochwalić się już wynikami , które są nieprzeciętne:

 • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  Narciarstwie Biegowym -Ustrzyki Dolne, 13-14.02.2018r.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle wystawiła reprezentację dziewcząt i chłopców w składzie: Radosław Dybka, Michał Potempa, Jakub Turek, Michał Ostalecki, Dominik Szumiec, Piotr Jarecki, Aleksandra Szmigiel, Julia Momot, Patrycja Władyka, Natalia Wróblewska, Oliwia Wojtunik.

Indywidualnie Piotr Jarecki zdobył srebrny medal, a Dominik Szumiec wysokie 7 miejsce.

Na 23 reprezentacje nasza szkoła zdobyła 3 miejsce wśród dziewcząt oraz 3 miejsce wśród chłopców i dzięki temu dwie drużyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Szkół, które odbędą się w marcu w Białce Tatrzańskiej.

 • Mistrzostwa Polski PZN w biegach indywidualnych oraz Puchar Polski w Biegach Masowych w Tomaszowie Lubelskim

Radosław Dybka zajął 6 i 8 pozycję, Piotr Jarecki 4, a Michał Potempa17. Ponadto wraz z Dominikiem Szumcem chłopcy zdobyli 8 miejsce w sztafecie 4x3km.

 • VI Zawody w Biegach Narciarskich o Puchar Burmistrza Jasła Szkoły Ze Podstawowej nr 2 w Jaśle wystartowało aż 34 zawodników z klas sportowych
 • Ogólnopolskie Zawody w Biegach Narciarskich Jedlicze 27.02.2018r.

W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z 8 miejscowości takich jak Ustrzyki Dolne, Zakopane, Jasło, Iwonicz, Lubatowa, Klimkówka, Krosno, Gorlice.

Z klas sportowych ,,Dwójki” wystartowało  21 zawodników z czego aż 8 stanęło na podium. Kasia Jarecka, Wojciech Władyka, Kacper Grasela, Igor Hendzel, Radosław Dybka, Michał Potempa, Piotr Jarecki i w kategorii OPEN dając dobry przykład młodzieży trener Damian Ciborowski.

Warto zauważyć, że zainteresowanie sportem i zaangażowanie rodziców, dyrekcji i nauczycieli SP2 w Jaśle sprzyja promowaniu sportowego i zdrowego trybu życia.

SP 2

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ lol
dnia 01.03.2018, 14:21. Identyfikator użytkownika: FfF3m91G5b2q
Ocena
komentarza:
3
Szkoda tylko, że klasy czwarte nie mają basenu... dziwne...to chyba jedyna szkoła gdzie czwartaki nie pływają...
@ A
dnia 01.03.2018, 16:46. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
3
Gratulacje dla wszystkich.
@ maruda
dnia 02.03.2018, 20:27. Identyfikator użytkownika: kLBXMDBXoSNJ
Ocena
komentarza:
0
No i ładnie !! Dwójka na szóstkę !!
@ Brawo
dnia 03.03.2018, 08:43. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
3
Brawo dla dwójki za dobre wyniki sportowe w Jaśle.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grudzień miesiącem promocji!

   

  W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105