Strona główna

Klasy sportowe w ,,Dwójce” na medal

4
Napisany dnia: 01.03.2018, 12:35 , Tagi: Brak

Szkoła Podstawowa nr 2 Jaśle już od wielu lat oprócz wysokiego poziomu
w nauce stawia no dobry rozwój fizyczny, który łączy się ze zdrowym sposobem życia i promowaniem sportu.

Organizuje imprezy sportowe, a przede wszystkim dba o prawidłowy rozwój psychosomatyczny. W tym celu powstają co roku klasy sportowe o różnych profilach. Przede wszystkim stawia na takie konkurencje sportowe jak: pływanie, lekkoatletyka, narciarstwo biegowe i rolkarstwo. Klasy sportowe tworzone są począwszy od klas pierwszych (obecnie funkcjonują trzy oddziały wśród najmłodszych roczników: Ia, IIa, IIIa, w których głównym profilem jest pływanie.

W wielu dyscyplinach szkoła może się poszczycić sukcesami na arenie międzyszkolnej ale też wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Uczniowie zdobyli liczne medale na Mistrzostwach Województwa, jak też Pucharze i Mistrzostwach Polski.

W tym sezonie możemy pochwalić się już wynikami , które są nieprzeciętne:

 • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  Narciarstwie Biegowym -Ustrzyki Dolne, 13-14.02.2018r.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle wystawiła reprezentację dziewcząt i chłopców w składzie: Radosław Dybka, Michał Potempa, Jakub Turek, Michał Ostalecki, Dominik Szumiec, Piotr Jarecki, Aleksandra Szmigiel, Julia Momot, Patrycja Władyka, Natalia Wróblewska, Oliwia Wojtunik.

Indywidualnie Piotr Jarecki zdobył srebrny medal, a Dominik Szumiec wysokie 7 miejsce.

Na 23 reprezentacje nasza szkoła zdobyła 3 miejsce wśród dziewcząt oraz 3 miejsce wśród chłopców i dzięki temu dwie drużyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Szkół, które odbędą się w marcu w Białce Tatrzańskiej.

 • Mistrzostwa Polski PZN w biegach indywidualnych oraz Puchar Polski w Biegach Masowych w Tomaszowie Lubelskim

Radosław Dybka zajął 6 i 8 pozycję, Piotr Jarecki 4, a Michał Potempa17. Ponadto wraz z Dominikiem Szumcem chłopcy zdobyli 8 miejsce w sztafecie 4x3km.

 • VI Zawody w Biegach Narciarskich o Puchar Burmistrza Jasła Szkoły Ze Podstawowej nr 2 w Jaśle wystartowało aż 34 zawodników z klas sportowych
 • Ogólnopolskie Zawody w Biegach Narciarskich Jedlicze 27.02.2018r.

W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z 8 miejscowości takich jak Ustrzyki Dolne, Zakopane, Jasło, Iwonicz, Lubatowa, Klimkówka, Krosno, Gorlice.

Z klas sportowych ,,Dwójki” wystartowało  21 zawodników z czego aż 8 stanęło na podium. Kasia Jarecka, Wojciech Władyka, Kacper Grasela, Igor Hendzel, Radosław Dybka, Michał Potempa, Piotr Jarecki i w kategorii OPEN dając dobry przykład młodzieży trener Damian Ciborowski.

Warto zauważyć, że zainteresowanie sportem i zaangażowanie rodziców, dyrekcji i nauczycieli SP2 w Jaśle sprzyja promowaniu sportowego i zdrowego trybu życia.

SP 2

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ lol
dnia 01.03.2018, 14:21. Identyfikator użytkownika: FfF3m91G5b2q
Ocena
komentarza:
3
Szkoda tylko, że klasy czwarte nie mają basenu... dziwne...to chyba jedyna szkoła gdzie czwartaki nie pływają...
@ A
dnia 01.03.2018, 16:46. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
3
Gratulacje dla wszystkich.
@ maruda
dnia 02.03.2018, 20:27. Identyfikator użytkownika: kLBXMDBXoSNJ
Ocena
komentarza:
0
No i ładnie !! Dwójka na szóstkę !!
@ Brawo
dnia 03.03.2018, 08:43. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
3
Brawo dla dwójki za dobre wyniki sportowe w Jaśle.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105