Strona główna

Klasy sportowe w ,,Dwójce” na medal

4
Napisany dnia: 01.03.2018, 12:35 , Tagi: Brak

Szkoła Podstawowa nr 2 Jaśle już od wielu lat oprócz wysokiego poziomu
w nauce stawia no dobry rozwój fizyczny, który łączy się ze zdrowym sposobem życia i promowaniem sportu.

Organizuje imprezy sportowe, a przede wszystkim dba o prawidłowy rozwój psychosomatyczny. W tym celu powstają co roku klasy sportowe o różnych profilach. Przede wszystkim stawia na takie konkurencje sportowe jak: pływanie, lekkoatletyka, narciarstwo biegowe i rolkarstwo. Klasy sportowe tworzone są począwszy od klas pierwszych (obecnie funkcjonują trzy oddziały wśród najmłodszych roczników: Ia, IIa, IIIa, w których głównym profilem jest pływanie.

W wielu dyscyplinach szkoła może się poszczycić sukcesami na arenie międzyszkolnej ale też wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Uczniowie zdobyli liczne medale na Mistrzostwach Województwa, jak też Pucharze i Mistrzostwach Polski.

W tym sezonie możemy pochwalić się już wynikami , które są nieprzeciętne:

 • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  Narciarstwie Biegowym -Ustrzyki Dolne, 13-14.02.2018r.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle wystawiła reprezentację dziewcząt i chłopców w składzie: Radosław Dybka, Michał Potempa, Jakub Turek, Michał Ostalecki, Dominik Szumiec, Piotr Jarecki, Aleksandra Szmigiel, Julia Momot, Patrycja Władyka, Natalia Wróblewska, Oliwia Wojtunik.

Indywidualnie Piotr Jarecki zdobył srebrny medal, a Dominik Szumiec wysokie 7 miejsce.

Na 23 reprezentacje nasza szkoła zdobyła 3 miejsce wśród dziewcząt oraz 3 miejsce wśród chłopców i dzięki temu dwie drużyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Szkół, które odbędą się w marcu w Białce Tatrzańskiej.

 • Mistrzostwa Polski PZN w biegach indywidualnych oraz Puchar Polski w Biegach Masowych w Tomaszowie Lubelskim

Radosław Dybka zajął 6 i 8 pozycję, Piotr Jarecki 4, a Michał Potempa17. Ponadto wraz z Dominikiem Szumcem chłopcy zdobyli 8 miejsce w sztafecie 4x3km.

 • VI Zawody w Biegach Narciarskich o Puchar Burmistrza Jasła Szkoły Ze Podstawowej nr 2 w Jaśle wystartowało aż 34 zawodników z klas sportowych
 • Ogólnopolskie Zawody w Biegach Narciarskich Jedlicze 27.02.2018r.

W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z 8 miejscowości takich jak Ustrzyki Dolne, Zakopane, Jasło, Iwonicz, Lubatowa, Klimkówka, Krosno, Gorlice.

Z klas sportowych ,,Dwójki” wystartowało  21 zawodników z czego aż 8 stanęło na podium. Kasia Jarecka, Wojciech Władyka, Kacper Grasela, Igor Hendzel, Radosław Dybka, Michał Potempa, Piotr Jarecki i w kategorii OPEN dając dobry przykład młodzieży trener Damian Ciborowski.

Warto zauważyć, że zainteresowanie sportem i zaangażowanie rodziców, dyrekcji i nauczycieli SP2 w Jaśle sprzyja promowaniu sportowego i zdrowego trybu życia.

SP 2

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ lol
dnia 01.03.2018, 14:21. Identyfikator użytkownika: FfF3m91G5b2q
Ocena
komentarza:
3
Szkoda tylko, że klasy czwarte nie mają basenu... dziwne...to chyba jedyna szkoła gdzie czwartaki nie pływają...
@ A
dnia 01.03.2018, 16:46. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
3
Gratulacje dla wszystkich.
@ maruda
dnia 02.03.2018, 20:27. Identyfikator użytkownika: kLBXMDBXoSNJ
Ocena
komentarza:
0
No i ładnie !! Dwójka na szóstkę !!
@ Brawo
dnia 03.03.2018, 08:43. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
3
Brawo dla dwójki za dobre wyniki sportowe w Jaśle.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Europosłanka PO o niespełnionych obietnicach PiS

   

  Miało być o Podkarpaciu i powiecie jasielskim. Tymczasem, spotkanie z eurodeputowaną Elżbietą Łukacijewską dotyczyło głównie polityki krajowej. Polityk platformy Obywatelskiej poddała miażdżącej krytyce dotychczasowe poczynania rządu PiS, przez niemal godzinę mówiąc o niezrealizowanych obietnicach partii Jarosława Kaczyńskiego.

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105