Strona główna

Klasy sportowe w ,,Dwójce” na medal

4
Napisany dnia: 01.03.2018, 12:35 , Tagi: Brak

Szkoła Podstawowa nr 2 Jaśle już od wielu lat oprócz wysokiego poziomu
w nauce stawia no dobry rozwój fizyczny, który łączy się ze zdrowym sposobem życia i promowaniem sportu.

Organizuje imprezy sportowe, a przede wszystkim dba o prawidłowy rozwój psychosomatyczny. W tym celu powstają co roku klasy sportowe o różnych profilach. Przede wszystkim stawia na takie konkurencje sportowe jak: pływanie, lekkoatletyka, narciarstwo biegowe i rolkarstwo. Klasy sportowe tworzone są począwszy od klas pierwszych (obecnie funkcjonują trzy oddziały wśród najmłodszych roczników: Ia, IIa, IIIa, w których głównym profilem jest pływanie.

W wielu dyscyplinach szkoła może się poszczycić sukcesami na arenie międzyszkolnej ale też wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Uczniowie zdobyli liczne medale na Mistrzostwach Województwa, jak też Pucharze i Mistrzostwach Polski.

W tym sezonie możemy pochwalić się już wynikami , które są nieprzeciętne:

 • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  Narciarstwie Biegowym -Ustrzyki Dolne, 13-14.02.2018r.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle wystawiła reprezentację dziewcząt i chłopców w składzie: Radosław Dybka, Michał Potempa, Jakub Turek, Michał Ostalecki, Dominik Szumiec, Piotr Jarecki, Aleksandra Szmigiel, Julia Momot, Patrycja Władyka, Natalia Wróblewska, Oliwia Wojtunik.

Indywidualnie Piotr Jarecki zdobył srebrny medal, a Dominik Szumiec wysokie 7 miejsce.

Na 23 reprezentacje nasza szkoła zdobyła 3 miejsce wśród dziewcząt oraz 3 miejsce wśród chłopców i dzięki temu dwie drużyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Szkół, które odbędą się w marcu w Białce Tatrzańskiej.

 • Mistrzostwa Polski PZN w biegach indywidualnych oraz Puchar Polski w Biegach Masowych w Tomaszowie Lubelskim

Radosław Dybka zajął 6 i 8 pozycję, Piotr Jarecki 4, a Michał Potempa17. Ponadto wraz z Dominikiem Szumcem chłopcy zdobyli 8 miejsce w sztafecie 4x3km.

 • VI Zawody w Biegach Narciarskich o Puchar Burmistrza Jasła Szkoły Ze Podstawowej nr 2 w Jaśle wystartowało aż 34 zawodników z klas sportowych
 • Ogólnopolskie Zawody w Biegach Narciarskich Jedlicze 27.02.2018r.

W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z 8 miejscowości takich jak Ustrzyki Dolne, Zakopane, Jasło, Iwonicz, Lubatowa, Klimkówka, Krosno, Gorlice.

Z klas sportowych ,,Dwójki” wystartowało  21 zawodników z czego aż 8 stanęło na podium. Kasia Jarecka, Wojciech Władyka, Kacper Grasela, Igor Hendzel, Radosław Dybka, Michał Potempa, Piotr Jarecki i w kategorii OPEN dając dobry przykład młodzieży trener Damian Ciborowski.

Warto zauważyć, że zainteresowanie sportem i zaangażowanie rodziców, dyrekcji i nauczycieli SP2 w Jaśle sprzyja promowaniu sportowego i zdrowego trybu życia.

SP 2

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ lol
dnia 01.03.2018, 14:21. Identyfikator użytkownika: FfF3m91G5b2q
Ocena
komentarza:
3
Szkoda tylko, że klasy czwarte nie mają basenu... dziwne...to chyba jedyna szkoła gdzie czwartaki nie pływają...
@ A
dnia 01.03.2018, 16:46. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
3
Gratulacje dla wszystkich.
@ maruda
dnia 02.03.2018, 20:27. Identyfikator użytkownika: kLBXMDBXoSNJ
Ocena
komentarza:
0
No i ładnie !! Dwójka na szóstkę !!
@ Brawo
dnia 03.03.2018, 08:43. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
3
Brawo dla dwójki za dobre wyniki sportowe w Jaśle.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Dziecinada. Nie dorośli do bycia radnymi”

  Mogliśmy się spodziewać burzliwej dyskusji, braku poparcia większości radnych dla udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi 992, czy odrzucenie inwestycji w Ożennej, ale nie tego, że większość radnych nie przyjdzie na obrady sesji nadzwyczajnej…

 • Czy wystarczy pieniędzy na przebudowę stadionu w Trzcinicy?

  Początkiem marca powiat ogłosił drugi przetarg na przeprowadzenie modernizacji stadionu sportowego wraz z rozbudową obiektów lekkoatletycznych przy Zespole Szkół w Trzcinicy. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione. Najniższa oferta przewyższała możliwości finansowe samorządu powiatu.

 • Szansa na staże dla osób młodych

   

  W Jaśle rozpoczyna się realizacja projektu „Aktywność edukacyjno – zawodowa – drogą do Twojego sukcesu” skierowanego do  osób młodych w wieku 18-29 lat.

 • Trzy złote medale zdobyte w kickboxingu w Niemczech!

  Zawodnicy Jasielskiego Klubu Sportów Walki prowadzonego przez trenera Jerzego Pilarza i jego asystenta Wojciecha Busia odnieśli duży sukces w Mistrzostwach Makroregionu Baden Niemcy w kickboxingu..

 • Budowa nowego odcinka drogi 992 pod znakiem zapytania

  To ostatni dzwonek dla władz powiatu jasielskiego i miasta Jasła, aby podjąć decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 między rondem imienia Adama Lazarowicza, a rondem imienia księdza Kazimierza Wojciechowskiego.

 • Radni chcą pełnowymiarowego boiska treningowego

  W Jaśle brakuje pełnowymiarowego boiska treningowego do piłki nożnej. Dzięki poparciu radnych długo oczekiwane zadanie będzie możliwe do realizacji. Czy uda się jednak przystąpić do tego zadania? Wszystko zależeć będzie od tego, czy miasto uzyska dofinansowanie...

 • Wiosna bez Limitów w sieci TELGAM

   

  Nowa wiosenna promocja w sieci Telgam to jedynie 16,90 zł za komórkę miesięcznie i rozmowy bez limitów na telefony komórkowe, stacjonarne oraz nielimitowane SMS -y do wszystkich sieci.

 • Pustelnik z Dębowca skazany na 3 lata więzienia

  Dzisiaj w jasielskim sądzie zapadł wyrok w sprawie Wojciecha P. pustelnika z Dębowca oskarżonego przez prokuraturę o wykorzystanie seksualne 14-letniego chłopca. Proces w tej sprawie odbywał się za zamkniętymi drzwiami.

 • Działkowiec widział podejrzanego mężczyznę niedaleko domu Haliny G.

  W miniony piątek przed krośnieńskim sądem zeznawało kolejnych dziesięć osób w procesie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo żony. Proces jest poszlakowy, gdyż nie ma ani ciała ani narzędzia zbrodni.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105