Kolarze JSC na ciężkiej edycji Cyklokarpat w Strzyżowie

7

W niedzielę, 27. maja w Strzyżowie odbyła się trzecia edycja maratonów rowerowych z serii Cyklokarpaty. Do walki z prawdziwie górską trasą prowadzącą między innymi przez rezerwat „Herby” stanęło 345 zawodników, w tym bardzo liczna, bo aż 29 osobowa ekipa z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów.

Trasa została przygotowana przez zawodników z KS Strzyżów MTB Team i jak już nakazuje tradycja, co roku daje się we znaki wszystkim zawodnikom. Jak już nadmieniliśmy, w tym roku zawodnicy mieli do pokonania podjazd pod rezerwat „Herby”, który obejmuje fragment pasma górskiego wchodzącego w skład Pogórza Dynowskiego. Najwyższy szczyt w tym paśmie ma wysokość 450 m n.p.m. Oprócz tego zawodnicy przejeżdżali przez Wysoką Strzyżowską, Oparówkę, Kozłówek, Rzepnik i Węglówkę.

Organizatorzy przygotowali trzy różne trasy:

Trasa Hobby – dystans 20 km i 455 m przewyższenia, trasa Mega licząca 59 km i 1850m przewyższenia oraz najdłuższa i najcięższa Giga – 75 km oraz 2340 m przewyższeń.

Trasę Hobby wybrało 2 zawodników z JSC. Niestety na trasie było małe zamieszanie, wielu zawodników pomyliło trasę, w tym i nasi zawodnicy: Rafał Jasion kat M1 i Mateusz Bienias kat M2, którzy zostali odpowiednio sklasyfikowani na 18 i 53 miejscu.

Na średnim dystansie MEGA w kategorii M3 Mateusz Dachowski zajął 5 lokatę. Kolejni zawodnicy z JSC przyjechali na następujących miejscach: 16. Adam Poniatowski, 20. Janusz Zaleśny, 24. Paweł Stręk, 27. Tomasz Gardzina, 33. Łukasz Rak, 48. Marcin Pikuła, 56. Łukasz Cholewiak, 57. Bogusław Pietrusiak, 65. Witold Cisło.

W kategorii M4 na tym samym dystansie 6 miejsce zajął Mariusz Nowak. W tej samej kategorii wiekowej kolejno na miejscach 23. i 24. wjechali Mariusz Krzyżak oraz Robert Śliwowski.

W kategorii M5 tradycyjnie już zwyciężył Marek Gorczyca, który od samego początku sezonu prezentuje wysoką formę i wygrywa „wszystko co się da” ;) Również dobre bo 6. miejsce zajął Ireneusz Sajdak. Chwilę za nim na 8. pozycji zawody ukończył Wiktor Wiśniewicz.

W kategorii kobiet na dystansie MEGA 6. miejsce zajęła Monika Myśliwiec przyjeżdżając tuż przed Małgorzatą Rosik.

Na najdłuższej trasie w kategorii M2 8. miejsce zajął Jakub Siemiączko, który po przerwie w ściganiu wrócił na trasy maratonów MTB. W kategorii M3 na dystansie GIGA wystartowało 5 naszych zawodników. Najlepiej pojechał Łukasz Szumiec, który ukończył ten ciężki maraton na 2. miejscu. Na 5 pozycji do mety dojechał Jakub Zbiegień wyprzedzając o niespełna 4 minuty Jakuba Gryzło (który dzień wcześniej startował w maratonie w Kluszkowcach zajmując dobrą 12 lokatę na dystansie GIGA). Na 8 miejscu zawody ukończył Marcin Wiącek wyprzedzając Jurka Reczka, który do mety dojechał na 9 pozycji.

W klasyfikacji drużynowej Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów zajęło drugie miejsce.Po trzech edycjach nie można jeszcze mówić o klasyfikacji generalnej, natomiast wszystko wygląda na to, że zawodnicy JSC powinni dowieźć do finału w Sanoku wysokie lokaty.

Kolejny maraton z serii Cyklokarapaty.pl odbędzie się w Wierchomli 10 czerwca, a 16 czerwca zapraszamy wszystkich mieszkańców na V Jasielski Maraton Rowerowy oraz na nasz fanpage na facebooku www.facebook.com/jaslobike