Kolejne starty zawodników JSC

2

Zawodnicy JSC swoje starty rozpoczęli w sobotę 15.09 w Dukli na finale Podkarpackiej Ligii Rowerowej w formule XC. Uczestnicy zawodów podczas pokonywania kolejnych pętli mieli dodatkowe utrudnienie, jakim była deszczowa aura oraz ogromna ilość błota.

Nasi zawodnicy poradzili sobie z tymi niedogodnościami znakomicie zajmując bardzo dobre miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii junior młodszy Dominik Szumiec zajął 4 m-ce, w kategorii Masters 1 – Tomasz Leśniak – 1 m-ce, a Mateusz Dachowski 3 m-ce. W kategorii Masters2 Łukasz Szumiec stanął na najwyższym stopniu podium, Adam Poniatowski zajął 2 m-ce, natomiast Jakub Zbiegień 4 m-ce.

16.09 odbyła się ostatnia edycja Podkarpackich Maratonów Rowerowych – Szprycha, która miała miejsce w Boguchwale. W zawodach wzięło udział dwóch zawodników JSC, którzy wybrali 18 kilometrowy dystans hobby. Rafał Cygan zajął 1 m-ce, natomiast Sebastian Cyran – 6 m-ce.

W tym samym dniu w Tyliczu odbyła się również ostatnia edycja Dare2b Maratonów MTB. Najkrótszy dystans (24 km)  wybrał Piotr Gryzło, który w kategorii M1 zajął 1 m-ce. Jakub Gryzło na dystansie half (49 km) zajął w swojej kategorii wiekowej 3 m-ce, natomiast na najdłuższej trasie 74 km Jakub Siemiączko uplasował się na 6 pozycji w swojej kategorii wiekowej.

Podsumowanie wszystkich cykli bieżącego roku opiszemy niebawem.