Kolejne sukcesy młodej badmintonistki z Tarnowca

7

Jessica Orzechowicz z Tarnowca okazała się najlepszą zawodniczką Turnieju Grand Prix Juniorów i Młodzików Młodszych w Badmintonie. Najwyżej punktowane zawody przed mistrzostwami Polski 2015 odbyły się w dniach 13-15 II br. w Kępnie (woj. Wielkopolskie). Wzięła w nich udział rekordowa liczba ok. 180 zawodników i zawodniczek z czołowych klubów z całej Polski.

Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych zawodników turniej rozegrany został w systemie pucharowym i tylko najlepsi "dotarli" do gier półfinałowych, które odbyły w niedzielę.

Wszystkie swoje mecze wygrała para deblowa Jessica Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec) / Zuzanna Jankowska (UKS Strzelce Opolskie), rozstawiona z nr 2 w tym turnieju.

W grach mieszanych duet Jessica Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec) / Szymon Maciąg (UKS Start Widełka) pokonał w finale - po emocjonującym pojedynku - rywali z Gdańska i Łodzi. W grach pojedynczych Jessica również zajęła wysoko punktowane trzecie miejsce. Łącznie na 12 rozegranych meczów przegrała tylko jeden - w półfinale gier pojedynczych.

Młoda badmintonistka z Tarnowca jako jedyna w swojej kategorii zdobyła dwa złote medale i jeden brązowy.

Wyniki pojedynków finałowych oraz krótka relacja z turnieju TUTAJ.