Strona główna

Konferencja o sprawach ważnych dla rolników

3
Napisany dnia: 13.09.2017, 08:54 , Tagi: Brak

W Tarnowcu odbyła się IV Konferencja Sołtysów i Środowisk Wiejskich. W spotkaniu uczestniczyła prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W minioną niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbyła się IX Konferencja Sołtysów i Środowisk Wiejskich zorganizowana przez Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, na którego czele stoi prezes zarządu Stanisław Lawera.

W spotkaniu brali udział rolnicy, sołtysi, członkowie koła gospodyń wiejskich, przedsiębiorcy branż rolno-spożywczych, a także zaproszeni goście z całego województwa podkarpackiego. Głównym punktem konferencji było wygłoszenie trzech wykładów dotyczące spraw istotnych dla rolników.

Fot. Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Warszawy

– Podczas dzisiejszego spotkania zostaną poruszone kwestie dopłat dla rolników, które przedstawi Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Warszawy, przedstawione zostaną możliwości pozyskiwania środków na działalność gospodarczą, o których opowie Paweł Stokłosa, zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz zapoznamy się prezentacją przygotowaną przez Piotra Kędrka, dyrektora Departamentu Rolnictwa i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim – mówił przed konferencją Stanisław Lawera, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego.

Podejmowane podczas IV Konferencji Sołtysów i Środowisk Wiejskich tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem zgromadzonych osób, tym bardziej, iż dotyczyły podejmowanych przez nich działań i spraw bieżących. Konferencji towarzyszyły również dożynki gminne w Tarnowcu.

Całe przedsięwzięcie wspomógł finansowo sponsor strategiczny firma „GAZ SYSTEM”.

Konferencję wsparli także:

Zarząd Urzędu Marszałkowskiego, Bank BNŻ BNP Paribas, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, firma Polska Grupa Energetyczna Obrót, gmina Tarnowiec, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum Pro Cultura”, Agrohurt Rzeszów.

Organizatorami uroczystości byli: Parafia Tarnowiec , Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, Gminny Ośrodek Kultury.

Patronat sprawowali: Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Adam Pawluś – starosta jasielski, Ireneusz Niewiarowski – prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 13.09.2017, 09:28. Identyfikator użytkownika: hRvsGfnvAWQK
Ocena
komentarza:
16
Pojedli popili i tyle ;)
@ Rolnik
dnia 13.09.2017, 17:28. Identyfikator użytkownika: sKky0qOBNx6V
Ocena
komentarza:
-2
A tra bedo nas uczyć krowy doic
@ Znający temat
dnia 13.09.2017, 22:00. Identyfikator użytkownika: kmdzvw62qzGk
Ocena
komentarza:
1
Co to gremium MOŻE, oprócz tego że se pogawędzą. Ciekawe ilu z nich gospodarzy, to co usłyszeli to znane spiewki i prezentacje...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rekord został pobity! Popłynęli dla Patryka.

   

  Tegoroczne Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle zapamiętane zostanie jako noc rekordów. Uczestnicy imprezy przepłynęli łącznie 434 kilometry i 125 metrów. Pływacy bili również rekordy indywidualne. Najważniejszy jest jednak cel morderczego wysiłku, którym była pomoc dla Patryka Jamuły.

 • Stanisław Zając został członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle

  Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej rady powiatu w Jaśle przyjęto rezygnację radnego Mateusza Lechwara z członkostwa w Zarządzie Powiatu. Starosta jasielski Adam Pawluś rekomendował na jego miejsce Stanisława Zająca, dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady. Radni większością głosów poparli tę kandydaturę.

 • W Jaśle powstaje obelisk

  W centrum miasta rozpoczęły się prace związane z budową obelisku poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom podziemia antykomunistycznego. Obiekt został zaprojektowany przez światowej sławy Andrzeja Pityńskiego, autora rzeźb monumentalnych o tematyce patriotycznej i martyrologicznej.

 • Jeśli jesteś mieszkańcem Jasła lub okolic, koniecznie przeczytaj!

   

  Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przygotowało na semestr zimowy (od stycznia 2018) ofertę edukacyjną przemyślaną tak, aby skutecznie sprostać oczekiwaniom rynku pracy. 

 • 22-latek zginął od ciosu nożem

  Do tragedii doszło w niedzielę w Bedburgu. Jak poinformowały media ogólnopolskie i regionalne 22-letni mieszkaniec Nowego Glinika został śmiertelnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Podejrzanym o zabójstwo jest 39-letni Polak. Obaj pochodzą z powiatu jasielskiego.

 • Proces przeciwko radnej z Kołaczyc zmierza ku końcowi

  Burmistrz Małgorzata Salacha wystąpiła przeciwko radnej na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych. Od Magdaleny Stasiowskiej żąda przeprosin i 12 tys. zł zadośćuczynienia. W minioną środę odbyła się ostatnia rozprawa w procesie z powództwa cywilnego.

 • Eyelinery, które pokocha każda kobieta – TOP 3

   

  Zgrabnie podkreślone oczy potrafią całkowicie odmienić damski wizerunek. Masz ochotę przejść błyskawiczną metamorfozę w zaledwie kilka minut? Te eyelinery zagwarantują Ci perfekcyjne wykończenie make-upu, a nie kosztują więcej niż 30 zł!

 • Jasło świętuje 11 listopada

   

  W całym kraju odbywają się dziś obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rocznicowe tradycyjnie odbyły się również w Jaśle. Zapoczątkowała je Msza św. w intencji Ojczyzny. 

 • Popłyną dla Patryka!

   

  Za niespełna dwa tygodnie na krytej pływalni w Jaśle odbędzie się trzecia edycja Nocnego Charytatywnego Pływania. Tym razem, celem akcji będzie zbiórka środków na rehabilitację Patryka Jumuły, który przed kilkoma miesiącami uległ poważnemu wypadkowi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105