Strona główna

Konferencja o sprawach ważnych dla rolników

3
Napisany dnia: 13.09.2017, 08:54 , Tagi: Brak

W Tarnowcu odbyła się IV Konferencja Sołtysów i Środowisk Wiejskich. W spotkaniu uczestniczyła prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W minioną niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbyła się IX Konferencja Sołtysów i Środowisk Wiejskich zorganizowana przez Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, na którego czele stoi prezes zarządu Stanisław Lawera.

W spotkaniu brali udział rolnicy, sołtysi, członkowie koła gospodyń wiejskich, przedsiębiorcy branż rolno-spożywczych, a także zaproszeni goście z całego województwa podkarpackiego. Głównym punktem konferencji było wygłoszenie trzech wykładów dotyczące spraw istotnych dla rolników.

Fot. Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Warszawy

– Podczas dzisiejszego spotkania zostaną poruszone kwestie dopłat dla rolników, które przedstawi Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Warszawy, przedstawione zostaną możliwości pozyskiwania środków na działalność gospodarczą, o których opowie Paweł Stokłosa, zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz zapoznamy się prezentacją przygotowaną przez Piotra Kędrka, dyrektora Departamentu Rolnictwa i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim – mówił przed konferencją Stanisław Lawera, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego.

Podejmowane podczas IV Konferencji Sołtysów i Środowisk Wiejskich tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem zgromadzonych osób, tym bardziej, iż dotyczyły podejmowanych przez nich działań i spraw bieżących. Konferencji towarzyszyły również dożynki gminne w Tarnowcu.

Całe przedsięwzięcie wspomógł finansowo sponsor strategiczny firma „GAZ SYSTEM”.

Konferencję wsparli także:

Zarząd Urzędu Marszałkowskiego, Bank BNŻ BNP Paribas, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, firma Polska Grupa Energetyczna Obrót, gmina Tarnowiec, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum Pro Cultura”, Agrohurt Rzeszów.

Organizatorami uroczystości byli: Parafia Tarnowiec , Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, Gminny Ośrodek Kultury.

Patronat sprawowali: Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Adam Pawluś – starosta jasielski, Ireneusz Niewiarowski – prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 13.09.2017, 09:28. Identyfikator użytkownika: hRvsGfnvAWQK
Ocena
komentarza:
16
Pojedli popili i tyle ;)
@ Rolnik
dnia 13.09.2017, 17:28. Identyfikator użytkownika: sKky0qOBNx6V
Ocena
komentarza:
-2
A tra bedo nas uczyć krowy doic
@ Znający temat
dnia 13.09.2017, 22:00. Identyfikator użytkownika: kmdzvw62qzGk
Ocena
komentarza:
1
Co to gremium MOŻE, oprócz tego że se pogawędzą. Ciekawe ilu z nich gospodarzy, to co usłyszeli to znane spiewki i prezentacje...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy-ochotnicy walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie

   

  W tym roku to Osiek Jasielski był gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zawodach udział wzięły 23 drużyny. Strażacy – ochotnicy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania zdobytych przez siebie w ramach treningów umiejętności zgromadzonej na miejscowym stadionie publiczności.

 • Studia podyplomowe dla nauczycieli - Integracja sensoryczna. Jedyne na południu Polski.

   

  Nauczycielu! Ukończ studia podyplomowe z integracji sensorycznej i uzyskaj niezbędną wiedzę specjalistyczną do pracy w szkole, placówce i otwórz własny gabinet specjalistyczny i rozpocznij pracę na własny rachunek.

 • Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Osieku Jasielskim

   

  Kilka minut po godz 11. w miejscowości Osiek Jasielski na prostym odcinku drogi doszło do poważnego zderzenia się forda z seatem. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

 • Nowa droga poprawi komunikację w Jaśle

  Inwestycja znajdowała się na 43 miejscu listy rezerwowej i nie miała szans na realizację. A jednak pojawiło się zielone światło. Aby nie zaprzepaścić okazji, powiat udzieli pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle.

 • Oprawcy Szymona trafią za kratki

  Sąd Okręgowy w Krośnie uznał oskarżonych Bartosza K. i Jakuba B. i Paulinę R. za winnych wydarzeń, które rozegrały się 28 lutego br. w mieszkaniu Szymona K. w Jaśle. Oprawcy Szymona K. trafią do więzienia. Paulina R., która podżegała do pobicia i była prowodyrką całego zajścia została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

 • Strażakiem się jest, a nie bywa

   

  Nie czujemy się bohaterami – mówi strażak Andrzej Walczyk, który wraz z Piotrem Źrebcem, kolegą z jasielskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej udzielił pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku. Strażacy dali doskonały przykład, jak należy postępować w takich ekstremalnych sytuacjach. Ich postawę można stawiać za wzór do naśladowania.

 • Wygodnie, komfortowo i tanio pociągiem do Krakowa

   

  1 października ze stacji Jasło odjedzie pierwszy po decyzji o uruchomieniu połączenia ze stolicą województwa małopolskiego pociąg do Krakowa. Przewozy realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. O warunkach, w jakich będą się one odbywać oraz o perspektywach na przyszłość mówili podczas konferencji prasowej prezesi małopolskiej spółki.

 • Szpital otrzymał blisko 10 mln zł

  Dyrekcja jasielskiego szpitala może śmiało odetchnąć z ulgą, gdyż po wielu miesiącach starań o dotację na rozbudowę szpitala pieniądze zostały przyznane. Koniec z obawami o finanse. Nadszedł czas, aby inwestycja ruszyła z kopyta.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa letnia rekrutacja w ŻAKU.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105