Strona główna

Konferencja o sprawach ważnych dla rolników

3
Napisany dnia: 13.09.2017, 08:54 , Tagi: Brak

W Tarnowcu odbyła się IV Konferencja Sołtysów i Środowisk Wiejskich. W spotkaniu uczestniczyła prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W minioną niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbyła się IX Konferencja Sołtysów i Środowisk Wiejskich zorganizowana przez Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, na którego czele stoi prezes zarządu Stanisław Lawera.

W spotkaniu brali udział rolnicy, sołtysi, członkowie koła gospodyń wiejskich, przedsiębiorcy branż rolno-spożywczych, a także zaproszeni goście z całego województwa podkarpackiego. Głównym punktem konferencji było wygłoszenie trzech wykładów dotyczące spraw istotnych dla rolników.

Fot. Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Warszawy

– Podczas dzisiejszego spotkania zostaną poruszone kwestie dopłat dla rolników, które przedstawi Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Warszawy, przedstawione zostaną możliwości pozyskiwania środków na działalność gospodarczą, o których opowie Paweł Stokłosa, zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz zapoznamy się prezentacją przygotowaną przez Piotra Kędrka, dyrektora Departamentu Rolnictwa i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim – mówił przed konferencją Stanisław Lawera, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego.

Podejmowane podczas IV Konferencji Sołtysów i Środowisk Wiejskich tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem zgromadzonych osób, tym bardziej, iż dotyczyły podejmowanych przez nich działań i spraw bieżących. Konferencji towarzyszyły również dożynki gminne w Tarnowcu.

Całe przedsięwzięcie wspomógł finansowo sponsor strategiczny firma „GAZ SYSTEM”.

Konferencję wsparli także:

Zarząd Urzędu Marszałkowskiego, Bank BNŻ BNP Paribas, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, firma Polska Grupa Energetyczna Obrót, gmina Tarnowiec, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum Pro Cultura”, Agrohurt Rzeszów.

Organizatorami uroczystości byli: Parafia Tarnowiec , Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, Gminny Ośrodek Kultury.

Patronat sprawowali: Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Adam Pawluś – starosta jasielski, Ireneusz Niewiarowski – prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 13.09.2017, 09:28. Identyfikator użytkownika: hRvsGfnvAWQK
Ocena
komentarza:
16
Pojedli popili i tyle ;)
@ Rolnik
dnia 13.09.2017, 17:28. Identyfikator użytkownika: sKky0qOBNx6V
Ocena
komentarza:
-2
A tra bedo nas uczyć krowy doic
@ Znający temat
dnia 13.09.2017, 22:00. Identyfikator użytkownika: kmdzvw62qzGk
Ocena
komentarza:
1
Co to gremium MOŻE, oprócz tego że se pogawędzą. Ciekawe ilu z nich gospodarzy, to co usłyszeli to znane spiewki i prezentacje...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Kibicuj Polakom w strefie kibica!

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • „Czwórka” ma nowoczesne boisko do gier zespołowych

  Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu sportowego sfinansowanego w całości z budżetu miasta. Przebudowa wielofunkcyjnego boiska wyniosła ponad pół miliona złotych. - Mam nadzieje, że boisko przez wiele lat będzie służyło obecnym i przyszłym pokoleniom – powiedziała Anna Kamińska-Grzesiak, dyrektor SP nr 4 w Jaśle.<FOTOGALERIA>

 • Dni Jasła „nie” dla OTOZ Animals

  Za pasem jedna z największych imprez w Jaśle, na której chcieli pojawić się działacze z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” istniejący od niemal roku na terenie naszego miasta. Ich entuzjazm ostudził jednak dyrektor JDK-u. Uważa, on bowiem, że to wydarzenie nie jest miejscem dla takich organizacji.

 • Mniej pijanych kierowców a więcej reakcji

  W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyła się II Konferencja "Przeciw Pijanym Kierowcom", w której uczestniczyli przede wszystkim pracownicy służb mundurowych, którzy na co dzień stykają się z tym problemem, ale również młodzież szkolna...

 • Muzyczna i taneczna uczta na jasielskim rynku

   

  Tłum jaślan z zapartym tchem podziwiał wczoraj występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Plac jasielskiego rynku dosłownie pękał w szwach, a każdy element wspaniałego widowiska, w wykonaniu ponad stu artystów zespołu nagradzany był przez publiczność gromkimi brawami.

 • Wracają pociągi z Jasła do Rzeszowa

   

  Na trasę Jasło-Rzeszów już wkrótce powrócą pociągi. Końca dobiega, bowiem modernizacja linii kolejowej 106 na odcinku Boguchwała-Czudec, w ramach, której powstaną nowe przystanki, w tym Jasło Fabryczna.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105