Strona główna

Konferencja o sprawach ważnych dla rolników

3
Napisany dnia: 13.09.2017, 08:54 , Tagi: Brak

W Tarnowcu odbyła się IV Konferencja Sołtysów i Środowisk Wiejskich. W spotkaniu uczestniczyła prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W minioną niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbyła się IX Konferencja Sołtysów i Środowisk Wiejskich zorganizowana przez Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, na którego czele stoi prezes zarządu Stanisław Lawera.

W spotkaniu brali udział rolnicy, sołtysi, członkowie koła gospodyń wiejskich, przedsiębiorcy branż rolno-spożywczych, a także zaproszeni goście z całego województwa podkarpackiego. Głównym punktem konferencji było wygłoszenie trzech wykładów dotyczące spraw istotnych dla rolników.

Fot. Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Warszawy

– Podczas dzisiejszego spotkania zostaną poruszone kwestie dopłat dla rolników, które przedstawi Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Warszawy, przedstawione zostaną możliwości pozyskiwania środków na działalność gospodarczą, o których opowie Paweł Stokłosa, zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz zapoznamy się prezentacją przygotowaną przez Piotra Kędrka, dyrektora Departamentu Rolnictwa i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim – mówił przed konferencją Stanisław Lawera, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego.

Podejmowane podczas IV Konferencji Sołtysów i Środowisk Wiejskich tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem zgromadzonych osób, tym bardziej, iż dotyczyły podejmowanych przez nich działań i spraw bieżących. Konferencji towarzyszyły również dożynki gminne w Tarnowcu.

Całe przedsięwzięcie wspomógł finansowo sponsor strategiczny firma „GAZ SYSTEM”.

Konferencję wsparli także:

Zarząd Urzędu Marszałkowskiego, Bank BNŻ BNP Paribas, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, firma Polska Grupa Energetyczna Obrót, gmina Tarnowiec, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum Pro Cultura”, Agrohurt Rzeszów.

Organizatorami uroczystości byli: Parafia Tarnowiec , Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, Gminny Ośrodek Kultury.

Patronat sprawowali: Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Adam Pawluś – starosta jasielski, Ireneusz Niewiarowski – prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 13.09.2017, 09:28. Identyfikator użytkownika: hRvsGfnvAWQK
Ocena
komentarza:
16
Pojedli popili i tyle ;)
@ Rolnik
dnia 13.09.2017, 17:28. Identyfikator użytkownika: sKky0qOBNx6V
Ocena
komentarza:
-2
A tra bedo nas uczyć krowy doic
@ Znający temat
dnia 13.09.2017, 22:00. Identyfikator użytkownika: kmdzvw62qzGk
Ocena
komentarza:
1
Co to gremium MOŻE, oprócz tego że se pogawędzą. Ciekawe ilu z nich gospodarzy, to co usłyszeli to znane spiewki i prezentacje...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ile zezwoleń na sprzedaż alkoholu będzie wydawać Jasło?

  Prezydent podpisał w styczniu nowelizację ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu. A to oznacza, że władze samorządowe wyznaczą miejsca, w których będzie można pić napoje alkoholowe, wprowadzą limit udzielania zezwoleń na sprzedaż wszystkich alkoholi. Mogą również zakazać ich sprzedaży nocą.

 • Ostatnie dni zapisów do przedszkoli w Jaśle!

  23 lutego mija termin składania wniosków o przyjęcie do jasielskich przedszkoli. Władze miasta wyznaczyły w tym roku termin o miesiąc wcześniej niż w latach poprzednich. 

 • Anna Kopeć odznaczona za niezwykłą odwagę w ratowaniu Żydów

  Gdy w 1942 r. rozpoczęły się masowe mordy Żydów, Anna i Stanisław Kopciowie postanowili pomóc zaprzyjaźnionej rodzinie Kruegerów w ukryciu ich najbliższych za ryzyko utraty własnego życia. Prezydent Andrzej Duda za ten bohaterski czyn odznaczył panią Annę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 • Rozpoczyna się projekt dla osób młodych w wieku 18-29 lat „ODKRYJ SIEBIE I ZNAJDŹ ZATRUDNIENIE!”

 • Paliła się stodoła. Zagrożone były pobliskie domy

  Około 19.30 w miejscowości Czeluśnica wybuchł pożar budynku gospodarczego znajdującego się w bardzo bliskim sąsiedztwie domów jednorodzinnych. Gdyby nieszybka akcja gaśnicza strażaków, ogień mógłby przenieść się na budynki mieszkalne.

 • Na tę halę czekano 210 lat!

  Mieszkańcy Nowego Żmigrodu, a w szczególności uczniowie Szkoły Podstawowej cieszą się z otwarcia nowej pełnowymiarowej hali sportowej. Z obiektu będą korzystać licealiści, przedszkolaki, a w godzinach popołudniowych dorośli mieszkańcy gminy. Budowa hali trwała dwa lata i kosztowała ponad 4 mln zł.<FOTOGALERIA>

 • W nogach mają już 1000 kilometrów!

   

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki mają za sobą już ponad połowę dystansu wyprawy. Zimowa ekspedycja przez "Łuk Karpat Zima 2017/2018” wciąż trwa. Śmiałkowie początkiem lutego przekroczyli granicę i kontynuują przejście Karpat rumuńskich.

 • Wicestarosta jasielski aniołem stróżem

  Szpitale muszą dbać o sprzęt niezbędny do wykonywania diagnostyki na wysokim poziomie, jak również innych urządzeń przydatnych w poradniach. Do tego potrzebne są także dobre dusze, które pomogą w osiągnięciu celu...

 • Czy komendant Krzyżak odejdzie ze służby?

  Komendant jasielskiej policji zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o zwolnienie go ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych. Decyzję w tej sprawie podejmie szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ma na to trzy miesiące.

 • Nowy sprzęt pozwoli dostrzec najmniejsze zmiany chorobowe!

  Od niedawna w Pracowni Endoskopii jasielskiego szpitala wykonywane są badania na nowym urządzeniu najnowszej generacji. To kolejny sprzęt zakupiony w ostatnich latach, dzięki któremu skuteczniej będzie można diagnozować pacjentów.

 • Czołowe zderzenie toyoty z chevroletem w Wolicy

   

  W Wolicy doszło dziś rano do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

 •  

  Zapraszamy  na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105