Strona główna

Konserwacja samochodu, czy warto?

Napisany dnia: 11.02.2019, 07:25 , Tagi: Brak

Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

Niezabezpieczone pojazdy specjalną powłoką ochroną są mocno wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Jazda zimą lub w mokrym terenie szczególnie wpływa na żywotność naszego pojazdu. Deszcz, śnieg, słońce, tlen, błoto pośniegowe, woda oraz sól drogowa to jedne z wielu czynników wpływających na rozpoczęcie i rozwój procesu korozji.

Korozja powoduje ogniska rdzy powstające w progach, drzwiach spawach technologicznych, podłużnicach, błotnikach, nadkolach, ramie pojazdu itd. Co więcej, może poważnie osłabić strukturę naszego pojazdu skracając jego żywotność oraz narażając nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia wynikające ze złego stanu technicznego pojazdu. Rozwiązaniem jest cykliczna konserwacja pojazdu.

Tak wygląda proces zabezpieczenia antykorozyjnego.

Tradycyjne czarne masy lub pochodne środki do konserwacji nie są dobrym rozwiązaniem ponieważ podczas wysokich temperatur wydzielają nieprzyjemny zapach oraz kapią. Często tylko maskują problem ponieważ z biegiem czasu pękają tworząc szczelinę. Podobnie jak odprysk kamienia może być przyczyną powstania mikro szczeliny w powłoce konserwacji.

Mikro pory lub szczeliny mogą stanowić główną przyczynę wtargnięcia wody, która rozpocznie proces korozji pod powierzchnią konserwacji, w niewidocznym gołym okiem miejscu.

Z łatwością można jednak temu zapobiec udając się profesjonalnego warsztatu z doświadczoną załogą. Takim miejscem jest „Dona Garaż”, autoryzowany warsztat Kanadyjskiej Firmy Corrosion Free, która ma ponad ćwierć wieku doświadczenia w walce z korozją a skuteczność jej produktów Rust Cure potwierdzają wykonane testy na sprzęcie wojskowym w Kanadyjskiej Armii.

Tanio Szybko Skutecznie zakonserwujesz podwozie oraz profile zamknięte w Twoim samochodzie. Dona Garaż można znaleźć w Jaśle przy ulicy Towarowej 35 (baza łączności) Zadzwoń już dziś i umów się 694 209 757. Więcej informacji na stronie www.corrosionfree.pl

Corrosion Free - skuteczna broń w walce z Korozją!

 Artykuł sponsorowany

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105