Strona główna

Koszt sali ślubnej na przykładzie ofert z Jasła i okolic

3
Napisany dnia: 04.10.2017, 12:40 , Tagi: Brak

Zaręczyny są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdej pary. Stanowią początek planowania wspólnego życia i podejmowania ważnych decyzji. Do takich niewątpliwie należy organizacja ceremonii zaślubin oraz ewentualnego przyjęcia weselnego. Jedną z kluczowych spraw jest znalezienie odpowiedniej sali weselnej. Nie daj się zwariować i wybierz najkorzystniejszą dla Was opcję.

Organizacja przyjęć ślubnych wróciła do łask. Bez względu na to, czy decydujemy się na huczne wesele czy kameralne przyjęcie - warto zatroszczyć się o odpowiednią oprawę i właściwą lokalizację z należytym wyprzedzeniem. Koszty całej uroczystości mogą wydać się horrendalne, jednak po właściwym rozpoznaniu rynku, najpewniej uda nam się wybrać konkurencyjne oferty, które spełnią nasze oczekiwania.

Zanim rozpoczniemy planowanie wesela, powinniśmy ustalić liczbę gości oraz budżet, jaki przeznaczymy na poszczególne wydatki. Jednym z największych kosztów jest wynajem sali, w której odbędzie się przyjęcie. Stawki bywają różne. Wszystko zależy od lokalizacji, standardu lokalu oraz rodzaju wybranej usługi. Im bardziej ekskluzywna sala i wyszukane menu, tym cena za tzw. „talerzyk” będzie wyższa. Na przykładzie restauracji i domów weselnych w Jaśle oraz okolicy, przedstawimy pokrótce z jakimi kosztami przyszli nowożeńcy będą musieli się zmierzyć.

Jasło to niewielkie miasto, położone w południowo-wschodniej Polsce, które liczy nieco ponad 35 tysięcy osób. Pomimo niewielkich rozmiarów, zarówno w mieście jak i jego okolicy znajdziemy kilka sal, w których można zorganizować przyjęcie ślubne. Duża konkurencyjność wpływa na bogatą ofertę i korzystne dla klientów ceny. Sprawdź, jakie sale znajdują się w Twojej okolicy i co oferują na: http://www.lokale-wesele.pl/

Wariant I: niewielkie przyjęcie w gronie najbliższych

O tym, jakie koszta poniesiemy przy wynajmie sali, w największej mierze decyduje liczba zaproszonych przez nas gości. Jeśli planujemy niewielkie przyjęcie możemy wybrać pobliską knajpkę z dobrym, domowym jedzeniem. Takie miejsca to nie tylko doskonałe rozwiązanie ze względu na smaczne posiłki, ale także z uwagi na okazyjne ceny. Kolejną ważną kwestią jest podjęcie decyzji, czy zależy nam tylko na uroczystym obiedzie, czy dłuższej biesiadzie wraz z zabawą taneczną.

Ceny obiadów uzależnione są od restauracji, liczby gości, rodzajów dań. Jeśli zdecydujemy się na jedno, spójne menu, możemy liczyć na cenę rzędu od około 20 do 45 złotych za osobę. W cenę wchodzi zupa lub przystawka, danie główne oraz deser. Doliczyć powinniśmy karafki z wodą, napoje oraz ewentualnie alkohol.

Przykład: rosół (8,50zł), schabowy z ziemniakami i surówką (15zł), szarlotka (8zł) – łączny koszt to nieco ponad 30zł.

W przypadku opcji, gdzie klienci zamawiają dowolne dania, koszt uzależniony jest od cen panujących w danym miejscu oraz wyborów klientów. W jasielskich restauracjach ceny w kartach są zbliżone do cen w innych regionach Polski. Za trzydaniowy obiad zapłacimy od 30 do 120 złotych za osobę. Wszystko zależy od naszych gości i ich preferencji. Warto także pamiętać, że taka opcja wiąże się nie tylko z trudnym do oszacowania kosztem, ale także dłuższym czasem oczekiwania na posiłki. Taka opcja sprawdzi się wyłącznie w przypadku przyjęcia dla maksymalnie 10 osób.

Kolejną możliwością jest wspólny obiad, a następnie biesiadowanie przy zastawionym stole. Ustalając taką opcję wcześniej z daną restauracją, możemy liczyć na niższe ceny.

Przykład: sałatka jarzynowa (40zł – 1kg), półmisek wędlin (35zł), deska serów (65zł – 1kg)

W tym wariancie bardzo ważne jest również ustalenie kwestii, czy wybieramy się tylko na obiad, czy też życzymy sobie wynajmu sali/lokalu na wyłączność. Jeśli restauracja będzie nieczynna dla innych gości, wówczas powinniśmy się liczyć z dodatkowym kosztem.

Wariant II: huczne wesele

Decydując się na wystawne wesele, z pewnością już na starcie liczymy się z dużym wydatkiem. W zależności od liczby gości, musimy wybrać odpowiedni lokal, który pomieści gości, ale także da możliwość swobodnego przemieszczania się. Atutem będzie miejsce dla orkiestry lub dj-a oraz duży parkiet. Ceny uzależnione są od standardu restauracji, ale przede wszystkim od wybranego przez nas menu.

W Jaśle powinniśmy liczyć się z kosztem od 145 do 200 złotych za osobę. Wahanie to wynika z ilości i rodzaju dań, a także innych udogodnień wliczonych w cenę. Zdarza się, że sala oferuje własną dekorację, apartament dla Młodej Pary, czy swojski stół z lokalnymi wyrobami. Do podstawowej stawki najczęściej nie są wliczone ciasta, napoje ani alkohol, które młodzi mogą dostarczyć we własnym zakresie. Część lokalizacji oferuje również pokoje gościnne za dodatkową opłatą. Przyjęcie może być zorganizowane nawet dla 500 osób, choć większość lokali dysponuje salami przystosowanymi na imprezę od 50 do 150 osób.

Sprawdź również: Wybór sali weselnej - o czym warto pamiętać »

Wariant III: wesele z poprawinami

Do wskazanych w „wariancie II” kosztów, powinniśmy doliczyć opłatę około 50 złotych za osobę, jeśli decydujemy się zorganizowanie poprawin dnia następnego. Najczęściej proponowany jest świeży obiad oraz posiłki z przyjęcia weselnego. Czasem zdarza się, że sale oferują podgrzanie i nieodpłatne wystawienie potraw, które nie zostały skonsumowane podczas wesela. Warto zatem przedyskutować tę kwestię podczas ustalania szczegółów w wybranej przez nas restauracji.

Jak widać opcji wesel może być nieskończenie wiele. Znajdziemy liczną grupę zwolenników skromnych przyjęć, ale także ogrom osób, które pragną zorganizować huczne wesele. Zarówno w Jaśle i okolicach, jak i niemal w każdej miejscowości w Polsce, znajdziemy odpowiednią dla nas salę na organizację przyjęcia weselnego. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i możliwości. Nie podążaj zatem wytyczoną przez innych ścieżką, ale zdecyduj się na rozwiązanie, które da satysfakcję Tobie i Twoim najbliższym. Pamiętaj – to wyjątkowy dzień w życiu, warto spędzić go po swojemu i zapamiętać na całe życie!

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Malak
dnia 05.10.2017, 10:44. Identyfikator użytkownika: seYJbM21i170
Ocena
komentarza:
8
Na przykładzie tego co się dzieje dookoła, ważniejszy niż koszt sali ślubnej jest koszt sali rozwodowej.
@ Maniek
dnia 05.10.2017, 12:34. Identyfikator użytkownika: 7wnFPHDbxqXW
Ocena
komentarza:
7
Dobrze posumowane:)
@ Maggi
dnia 16.10.2017, 00:52. Identyfikator użytkownika: YsVoL9gLrbum
Ocena
komentarza:
0
I po co było się żenić jak zaraz będą się rozwodzić! Poza tym ożenić się łatwo ale rozwijać się to nieładnie sztuka
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Dziecinada. Nie dorośli do bycia radnymi”

  Mogliśmy się spodziewać burzliwej dyskusji, braku poparcia większości radnych dla udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi 992, czy odrzucenie inwestycji w Ożennej, ale nie tego, że większość radnych nie przyjdzie na obrady sesji nadzwyczajnej…

 • Czy wystarczy pieniędzy na przebudowę stadionu w Trzcinicy?

  Początkiem marca powiat ogłosił drugi przetarg na przeprowadzenie modernizacji stadionu sportowego wraz z rozbudową obiektów lekkoatletycznych przy Zespole Szkół w Trzcinicy. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione. Najniższa oferta przewyższała możliwości finansowe samorządu powiatu.

 • Szansa na staże dla osób młodych

   

  W Jaśle rozpoczyna się realizacja projektu „Aktywność edukacyjno – zawodowa – drogą do Twojego sukcesu” skierowanego do  osób młodych w wieku 18-29 lat.

 • Trzy złote medale zdobyte w kickboxingu w Niemczech!

  Zawodnicy Jasielskiego Klubu Sportów Walki prowadzonego przez trenera Jerzego Pilarza i jego asystenta Wojciecha Busia odnieśli duży sukces w Mistrzostwach Makroregionu Baden Niemcy w kickboxingu..

 • Budowa nowego odcinka drogi 992 pod znakiem zapytania

  To ostatni dzwonek dla władz powiatu jasielskiego i miasta Jasła, aby podjąć decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 między rondem imienia Adama Lazarowicza, a rondem imienia księdza Kazimierza Wojciechowskiego.

 • Radni chcą pełnowymiarowego boiska treningowego

  W Jaśle brakuje pełnowymiarowego boiska treningowego do piłki nożnej. Dzięki poparciu radnych długo oczekiwane zadanie będzie możliwe do realizacji. Czy uda się jednak przystąpić do tego zadania? Wszystko zależeć będzie od tego, czy miasto uzyska dofinansowanie...

 • Wiosna bez Limitów w sieci TELGAM

   

  Nowa wiosenna promocja w sieci Telgam to jedynie 16,90 zł za komórkę miesięcznie i rozmowy bez limitów na telefony komórkowe, stacjonarne oraz nielimitowane SMS -y do wszystkich sieci.

 • Pustelnik z Dębowca skazany na 3 lata więzienia

  Dzisiaj w jasielskim sądzie zapadł wyrok w sprawie Wojciecha P. pustelnika z Dębowca oskarżonego przez prokuraturę o wykorzystanie seksualne 14-letniego chłopca. Proces w tej sprawie odbywał się za zamkniętymi drzwiami.

 • Działkowiec widział podejrzanego mężczyznę niedaleko domu Haliny G.

  W miniony piątek przed krośnieńskim sądem zeznawało kolejnych dziesięć osób w procesie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo żony. Proces jest poszlakowy, gdyż nie ma ani ciała ani narzędzia zbrodni.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105