Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Krempna: Rzucają nam kłody pod nogi!

77

Mieszkańcy gminy Krempna nie zgadzają się na wyłączenie drogi powiatowej prowadzącej przez Żydowskie i Grab z ruchu pojazdów. Argument dyrekcji Magurskiego Parku Narodowego wskazujący na narażenie zwierząt na antropopresję uważają za absurdalny.

Zaniepokojeni mieszkańcy gminy Krempna, a w szczególności z miejscowości Ożenna, Grab i Wyszowatka wyrazili stanowczy sprzeciw wobec działań podejmowanych przez dyrekcję Magurskiego Parku Narodowego oraz władze powiatu. Ma to związek z drogą powiatową Krempna-Żydowskie-Grab, którą planowano wyłączyć całkowicie z ruchu pojazdów, a w zamian za to stworzyć ścieżki rowerowe. Mieszkańcy uważają, że podejmowane są kolejne kroki skierowane przeciwko nim, gdyż według parku człowiek zaburza funkcjonowanie stad zwierząt. Odnoszą wrażenie, że to nie ludzie a zwierzęta się bardziej liczą.

- Uważamy, że ta droga biegnie przez piękne tereny historyczne i turystyczne. Nie prawdą jest jak twierdzi park, że ruch będzie stwarzał zagrożenie. W czasach, gdy ta droga funkcjonowała przejazd samochodowy był niewielki, a mimo to turyści mogli zobaczyć te krajobrazy – mówił Wiesław Kmiecik, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Krempna.

Adam Ciastoń mieszkający w Krempnej od lat jest zaangażowany w sprawy społeczne i dobrze zna te tereny. Pamięta czasy, kiedy miejscowości Ciechania oraz Żydowskie były zasiedlone. Oburzeni planami zamknięcia tej drogi dla ruchu pojazdów mieszkańcy wystąpili z pismem o interwencję do władz powiatu oraz na wyższym szczeblu. Ich zdaniem droga powiatowa powinna być dostępna dla każdego bez żadnych ograniczeń. Dzisiaj to zwierzęta są ważniejsze od ludzi.

- Droga powinna być udostępniona dla mieszkańców i turystów. Park powinien współpracować z nami, nie występować przeciwko nam. Niestety, u nas jest na odwrót – podkreśla Józef Hyczko, radny gminy Krempna. - W którym my wieku żyjemy? Ciągle się nam rzuca kłody pod nogi! Najlepiej byłoby, gdyby młodzi ludzie wyjechali a starzy zmarli – dodaje.

Lesław Leśniak, p.o. dyrektora Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej potwierdził, że w planach było wyłączenie drogi powiatowej w kierunku Grabiu z ruchu samochodowego, ale nie turystycznego. - Te tereny przez 70 lat są opanowane przez przyrodę i stanowią ostoję dla wilków i rysiów. Temat ten ( ograniczenie ruchu pojazdów – przyp. red.) był wielokrotnie omawiany przez władze powiatu z byłym dyrektorem Andrzejem Czaderną. Z pisma, który otrzymałem od powiatu wynika, że droga powiatowa w granicach parku utraci status drogi publicznej. Powiat zatrzyma potrzebny do wybudowania ścieżki rowerowej fragment działki pasa drogowego, natomiast resztę przekaże parkowi – wyjaśnia L. Leśniak.

Zdaniem Tadeusza Górczyka, wicestarosty jasielskiego powiat został wciągnięty w konflikt, który od dawna istnieje między społecznością lokalną a Magurskim Parkiem Narodowym. Sprawa jak uważa, nabrała rumieńców, gdy złożone zostały dokumenty na przebudowę dwóch przepustów, które są załamane na drodze powiatowej relacji Krempna-Żydowskie-Grab.

- W momencie, gdy otrzymaliśmy decyzje środowiskowe, wówczas park podniósł larum, że przy naprawieniu przepustów znów pojawi się problem z większym ruchem pojazdów. Otrzymaliśmy wtenczas pismo od dyrekcji MPN o tym, że przepusty mają stać się mostkami z kamiennym podłożem o nawierzchni żwirowej. Po pierwsze dla mostków jest inna procedura utrzymania, a po drugie zwiększa nam to koszty bieżące. To wywołało cały problem. Mieszkańcy mają złe doświadczenia we współpracy z parkiem,a my zostaliśmy wciągnięci w ten konflikt. W tej sytuacji stoimy po stronie mieszkańców niż rysiów i innych zwierząt – tłumaczy T. Górczyk.

Podkreśla również, że zwierzęta te osiedliły się na tych terenach, gdy mieszkańcy tam żyli i taka egzystencja funkcjonowała od lat.

Zarząd nie zamierza podejmować działań w sprawie likwidacji drogi powiatowej, a jedynym ich planem była budowa ścieżek rowerowych.

Ilona Dziedzic

[email protected]

Napisany dnia: 18.10.2016, 13:00

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
1
@ xc
dnia 24.10.2016, 08:22 · Zgłoś
Jak nie wiecie o co chodzi to chodzi o lobby myśliwych, zamknąć park i zrobić z niego strzelnicę - po co mają ludzie przeszkadzać.
Odpowiedz
-8
@ CYC
dnia 22.10.2016, 11:55 · Zgłoś
szanuj zieleń boś nie jeleń!!! popieram władze a mieszkancy na rower to schudniecie...
Odpowiedz
3
@ Nowa
dnia 24.10.2016, 22:14 · Zgłoś
Sluchaj Cycu! Widzę że poziom Twojej inteligencji sięga poziomu sławnego Cyca z tv ...
Odpowiedz
-6
@ Kazex Banaś
dnia 21.10.2016, 20:47 · Zgłoś
Napewno mozna ciezarowka, ktora zadymi i zakurzy cala trase, gorzej z samochodami z katalizatorami, no nie wiem.. paranoia ...gdzie Tu logika??
Odpowiedz
11
@ Ryś
dnia 20.10.2016, 18:04 · Zgłoś
Temat do gość jeżeli pamiętasz kiedyś za dobrych pięknych czasów wyciag narciarski ile było samochodów autokarów itp zwierzyny było a co ma piernik do wiatraka odnośnie drogi do grabiu musi być droga
zastępczą co Ty za głupoty piszesz że droga jest tam droga była i będzie
Tej drogi MP nie robił żeby sobie tak mógł zamknąć , ludzie mają rację za niedługo trza będzie się zapytać czy można się przejechać samochodem który ma 20 parę lat pozdrawiam mieszkańców gminy Krempna
Odpowiedz
-6
@ gość
dnia 20.10.2016, 07:52 · Zgłoś
skąd ja to znam
ja się dopuści do zrobienia przejazdu przez zawładniętą przez naturę przepiękny skrawek ziemi których niezbyt wiele zostało to będzie smród spalin,warkot różnych silników.
zwłaszcza że jest przejazd do grabiu.
Odpowiedz
6
@ mieszkaniec gminy
dnia 20.10.2016, 19:59 · Zgłoś
Mam dla Ciebie propozycję . kup sobie kawał pola, zasadzie las i miej swój własny kawałek natury. Nie było by tych problemów gdyby ktoś na siłę, a były to władze gminy, nie wcisnął parku tam gdzie miało go nie być. Pierwotne park miał obejmować tereny zachodnie gminy, nie zamieszkałe przez ludzi. Ale władze gminy poszły krok dalej i wyraziły zgodę na poszerzenie parku. Wójt tłumaczy, że w ministerstwie powiedzieli, że park i tak i tak będzie. I wiesz co? Jego radni zagłosowali za parkiem a przeciwnicy wójta przeciwko parkowi. Jaki z tego wniosek? Że przede to wójt był za parkiem, bo każdyvkto zna realia gminy Krempna wie, że radni którzy są za wójtem głosują tak jak on chce.
Tak więc mieszkańcom gminy niech za kłody podziekuja przede wszystkim wójtowi
Odpowiedz
8
@ uwaga
dnia 20.10.2016, 06:28 · Zgłoś
W MPN wiecej pracownikow niz zwierzyny w lesie..jakies dzialania musza byc podejmowane w celu utrzymania MPN...posiadlosci i posadek bo z tego parku to taki park narodowy jak ...nie chce konczyc .
Utworzylo sie park narodowy a teraz nie wiedza z czym i jak to zjesc jak to sie potocznie mowi .wiec utrudnia sie zycie mieszkancom i wmawia ze antropopresja zwierza dotknela.za chwile inne bajki sie bedzie wciskalo i tak bledne kolo jedzie do przodu.
W cywilizowanych parkach narodowych ludzie sie relaksuja ,odpoczywaja i nie utrudnia sie im zycia zakazami pozbawionymi sensu.Sa miliony turystow rocznie ktorzy przemierzaja parki narodowe zagranica ..samochodami ,motocyklami,ciagna przyczepy kampingowe i zwierzeta antropopresji tam nie dostaja .
MPN sprzyja rozwojowi depresji u dzieci i doroslych,zanieczyszcza powietrze chorymi pomyslami i wplywa negatywnie na cale otoczenie
wiec uwazam ze ten caly park narodowy a konkretnie MPN to jedno wielkie nieporozumienie w naszym kraju.
Odpowiedz
5
@ miłośnik przyrody
dnia 20.10.2016, 00:52 · Zgłoś
Myślę że problem jest z racjonalnym podejściem do funkcjonowania MPN na tym terenie przyroda i jej piękno jest dla wszystkich a nie tylko dla wybranych przecież można ograniczyć wejścia np na szlak Ciechania Huta Polańska przykładowo 10 osób dziennnie to tylko jeden z przykładów przecież nie można wychować dzieci w duchu pro miłości do przyrody pokazując im zdjęcia na internecie i chodząc do muzeum. Znajac życie to gdy droga zostanie zamknięta dla pojazdów to mam pytanie czy samochody z MPN też nie będą tam wjeżdżały oczywiście że będą to trochę egoistyczne i błędne podejście. Oczywiście duże uznanie i szacunek dla wszystkich pracowników parku ale pomyślcie kto stanie za wami gdy kiedyś będzie pomysł aby te piękne strony poddać większej ingerencji cywilizacyjnej wszyscy ci starsi i młodsi ci którzy piekno tego zakontka podziwiają z samochodu i ci którzy chodza z dziećmi po szlakach ci którzy jeżdżą na rowerach i ci którzy zbierają rogi i grzyby z ludźmi panowie trzeba żyć w zgodzie i szukać kompromisu bo to największa sztuka. Pozdrawiam i mam nadzieję że będzie nadal można podróżować bez większych przeszkód po MPN
Odpowiedz
14
@ bci
dnia 19.10.2016, 21:24 · Zgłoś
Powiat jasielski i Jasło - przemysł rozgrabiony, zakłady wysprzedane, rolnictwo nie istnieje. Można było snuć marzenia, że powstanie MPN w Krempnej ożywi turystykę. Niestety okazało się to ogromnym złudzeniem. Zarządzający MPN od początku robią wszystko by utrudnić rozwój turystyki - droga która powinna być wizytówką chcą zamknąć. Wtóruje w tym jeszcze Wójt. Proszę porównać Krempną np z Wysową czy nawet Wapiennym. Dobrze że jeszcze prywatni Inwestorzy odnowili częściowo bazę turystyczną - i turyści przyjeżdżają na weekendy. Tak piękne miejsce które powinno być wizytówką całego powiatu niestety obumarło. Jeszcze ten zalew ściąga ludzi i chwała za to. Odnoście Zarządu Powiatu - wstyd za most przed zalewem. Nie wiem czy znajdzie się tak obrzydliwy wygląd innego mostu w naszym kraju. Mimo wszystko zapraszam do tego cudownego zakątku naszej ziemi.
Odpowiedz
-4
@ uchal
dnia 19.10.2016, 18:30 · Zgłoś
Nie można mieć wszystkiego . Pięknie jest czasami dojechać do końca drogi i dalej iść pieszo.:-)
Odpowiedz
16
@ stryjko
dnia 19.10.2016, 13:44 · Zgłoś
Byłem świadkiem jak za zaporą (powyżej Kątów w lewo) podjechał terenowy samochód i dwóch panów w zielonych mundurach załadowali piękną sarenkę. Może to o to chodzi żeby postronni nie widzieli co w Parku się dzieje. Świadkowie niepotrzebni!!!
Odpowiedz
7
@ Ubaw
dnia 19.10.2016, 13:24 · Zgłoś
Zdaje się, że Leśniak jest myśliwym
Odpowiedz
9
@ MPN
dnia 19.10.2016, 12:27 · Zgłoś
Wydaje mi się że park aby wywrzeć większą presję nasłał na urzedników ekologów aby zrobili za niego robotę.
Odpowiedz
6
@ TO
dnia 19.10.2016, 11:43 · Zgłoś
Czy był kiedyś jakiś pozytywny artykuł na temat tego [...]go parku? Nie pamiętam.
To rozwiązać ten park, wy[...] z stamtąd tych wszystkich mącicieli i będzie wreszcie spokój.
Odpowiedz
3
@ uwaga
dnia 19.10.2016, 08:36 · Zgłoś
nie tylko parkiem bo i gmina..antropopresja
Odpowiedz
4
@ znajomy
dnia 19.10.2016, 08:14 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
5
@ uwaga
dnia 19.10.2016, 07:43 · Zgłoś
antropopresja dotknela w Krempnej pracownikow MPN i Stowarzyszenie i z tego powodu zwierza tam nie bedzie
Odpowiedz
13
@ GAQJOWY
dnia 18.10.2016, 22:14 · Zgłoś
dawno bardzo dawno temu do grabiu dojechac mozna bylo tylko przez zydowskie i ciechan bo przez rozstajne nie bylo drogi tylko bagno dojezdzalem tam bardzo czesto i jakos wilkom rysiom i innym zwierzetom to nie przeszkadzalo doczekaly parku i teraz maja problem z przetrwaniem oto nasza polska logika rozumowania
Odpowiedz
-6
@ ojciec dyrektor
dnia 18.10.2016, 21:53 · Zgłoś
Jak by nie park to by już Krempna nie istniała bo tylko do parku ludzie przyjeżdżają bo cała reszta zgnojona..po co wam ta droga przecież i tak tam nikt nie chodzi..ścieżki rowerowe przyciągnął turystów a z turystyki można żyć...ale jak wolicie robić awantury bez powodu ...powodzenia
Odpowiedz
10
@ WrednaŻmija
dnia 18.10.2016, 22:38 · Zgłoś
Hahaha i bez parku te okolice wyglądałyby jak wyglądają. Zanim powstał park turystów było o wiele, wiele więcej. Teraz gdy same zakazy na szlakach coraz mniej ludzi a park liczy frekwencję na podstawie sprzedanych biletow do muzeum i na szlaki. Gdyby nie park turystyka by kwitła a tak zamiera
Odpowiedz
5
@ mieszkanka
dnia 19.10.2016, 21:43 · Zgłoś
Tak się składa, że mieszkam przy tej drodze. I co ciekawe jeżdżą tu auta, chodzą ludzie ba! nawet autobusy jeżdżą! Więc chyba jednak jest ru ruch. Może nie jakiś ogromny ale jest. Więc przestańcie smęcić że droga nie potrzebna i nikt tędy nie jeździ bo mam wrażenie że piszą tu pracownicy parku i urzędu gminy. A i jeszcze jedno. Jeśli nie daj Boże uwiezie się droga na rostajnym i nie będzie przejezdna to jest to jedyna droga dojazdowa dla mieszkańców Grabiu, Ożennej i Wyszowatki. Przecież przez Słowację jeździć nie będą!
Odpowiedz
9
@ Miro
dnia 18.10.2016, 20:58 · Zgłoś
Park służy tylko swoim interesów a mieszkańcy są wrogami młodzi niech wyjadą starzy niech umierają a za 50 lat będzie ten sam problem na forum zamknąć drogę do Krempnej bo tam już ludzie nie mieszkają!!!
Odpowiedz
9
@ krs
dnia 18.10.2016, 20:27 · Zgłoś
Jeżeli park będzie w nieprzyjaznych stosunkach z miejscowymi to leży ochrona przyrody a każde działanie "parkowych" przyjmowane bedzie jako wrogie .Jak chcecie w takich warunkach pracować ???
Odpowiedz
16
@ mieszkaniec
dnia 18.10.2016, 20:25 · Zgłoś
Większość pracowników Parku to szkodniki przyrody, przyjęci do pracy po znajomości bez kwalifikacji a przyrodę to mają w d...e . Las potrafi się odbudować nawet po całkowitym spaleniu bez pseudo ekologów .Drogę zniszczyć szlabany dołożyć co kawałek i balangi robić w domku w Ciechani aby nikt nie widział o to chodzi co ? nieroby !
Odpowiedz
20
@ Była mieszkanka
dnia 18.10.2016, 19:52 · Zgłoś
Mieszkałam w tych okolicach w latach 60-70 tych. Piękne tereny za którymi bardzo
tęsknię. Przez Ciechań można było przejechać drogą asfaltową do Ożennej. Otwórzcie te tereny dla turystów dla dobra obu stron. Miejscowi będą mieli pieniądze a turyści piękne wspomnienia.
Odpowiedz
14
@ Ryś
dnia 18.10.2016, 19:43 · Zgłoś
Witam Kiedyś jak nie było tego kochanego Parku ile było zwierzyny pochodziła pod domy ,Ale jak nastał Park poczuła tyle prochu że teraz przechodzą głęboki stres .Co tu dużo pisać ten cały Park razem z Konnym zabrać i zrobić plac zabaw dla dzieci i turystów pozdrawiam mieszkańców Krempna
Odpowiedz
14
@ tak tak ...
dnia 18.10.2016, 19:09 · Zgłoś
Krempna się zmienia na niekorzyść,kiedyś to była miła i przyjazna wieś.
Odpowiedz
9
@ gazda
dnia 18.10.2016, 18:14 · Zgłoś
niestety ja też mam złe doświadczenia...
Odpowiedz
-10
@ handsome jack
dnia 18.10.2016, 17:44 · Zgłoś
Te zdjęcia, które robicie tym biednym ludziom są żałosne. Jak oni na nich wyglądają?
Odpowiedz
-12
@ ekolog116
dnia 18.10.2016, 17:38 · Zgłoś
Jak zwykle gminna wojenka "gmina-park". Gdyby nie park smutno by u was było. Wszystkie wycieczki tylko tu ciągną. Centrum Gminy czyli środek wspaniale zagospodarował estetycznie park. A dopłaty, profity fajnie brać z ministerstwa za utracone dochody? Każdy myślący człowiek wie, że coś za coś. Jest park są pewne ograniczenia. I trzeba to przyjąć. Krzyczcie sobie dalej...
Odpowiedz
11
@ Była mieszkanka
dnia 18.10.2016, 18:56 · Zgłoś
Durny jestes ekologu. Mieszkales w tej okolicy ze się wypowiadasz?
Odpowiedz
20
@ mieszkanka
dnia 18.10.2016, 20:01 · Zgłoś
Nie mieszkasz tu - nie wypowiadaj się. Co byś zrobił gdyby park poprowadził na Twoim polu prywatnym ścieżki migracyjne dla zwierzyny, przesunął granice parku wgłąb Twojego prywaynego pola, wynalazł na Twoim polu magiczną roślinkę, na końcu co byś zrobił gdybyś nie mógł nawet nogi postawić na swoim polu? Dalej byś siedział i klaskał parkowi za to co robi? Bo TO właśnie robi park MIESZKAŃCOM GMINY KREMPNA.
Odpowiedz
7
@ krs
dnia 19.10.2016, 12:00 · Zgłoś
Gdyby park ograniczył się do granic parku ,nie szukał "na siłę" wyimaginowanych problemów u ludzi ,którzy tu BYLI ,żyli ,uprawiali ziemię gdy o MPN jeszcze ptaki nie śpiewały...nie byłoby problemu ale ŻYCIE W ZGODZIE to pojęcie obce wszelkiej maści przekonanych o swojej wyższości urzędasom ...
Odpowiedz
-18
@ Aaa
dnia 18.10.2016, 17:13 · Zgłoś
Wprowadzic wjad samochodami tylko dla mieszkańców gminy i droge przystosowac dla rowerów. I po problemie.wilk syty i owca cała. Ponadto wjazd dla osób spoza gminy za zezwoleniem np w celu odwiedzenia cmentarzy.
Odpowiedz
18
@ Krempna
dnia 18.10.2016, 15:53 · Zgłoś
Jak parkowct chcą dobrą dla wilków , rysiow itd. To niech im koło swych domów zrobią zagrody i niech się pasą jak barany. Parkowcy będą pod ich opieką zeby im kto kulki w łeb nie dał.
Odpowiedz
21
@ Ubaw
dnia 18.10.2016, 15:27 · Zgłoś
Zgadzam się z Górczykiem, że powiat został wmanewrowany. Tak, pańskimi rękami. Gdyby nie przypadek pańdkie pismo nigdy by nie wypłynęło i kto wie jakby to się skończyło. To zresztą nie pierwszy raz gdy robi pan z ludzi nieuków, ktorzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Z jeszcze jednego pisma będzie się pan tłumaczył
Odpowiedz
34
@ Się pytam !!!!
dnia 18.10.2016, 14:32 · Zgłoś
Szanowny "Właścicielu" Magurskiego Parku Narodowego odpowiedz mi jak to jest ; ze droga biegnaca w bieszczadach ma po jednej i drugiej stronie strefy BPN i tam jakoś zwierzyna nie wpada w depresje a zyja tam rysie niedzwiedzie wilki i inne ssaki prawem chronione . Mozliwe ze tam zwierzyna ma swoich psychoterapeutów i dlatego jest uodporniona na komunikacje .
Odpowiedz
40
@ yoł
dnia 18.10.2016, 14:04 · Zgłoś
pamiętam jak uczyłem się na Żydowskim jeździć na nartach,pełno ludzi było na wyciągu,PKS-y jeździły i wszystko było zajebiaszcze a teraz ekologia,prywata i głupota na pierwszym miejscu a najbardziej wku... że robią to ludzie których sami wybraliśmy i którym sami za to płacimy
Odpowiedz
17
@ Q
dnia 18.10.2016, 13:28 · Zgłoś
A jak będzie człowiek jechał rowerem albo szedł ścieżką, to nie będzie antropopresji ?
Odpowiedz
18
@ łodyniec
dnia 18.10.2016, 15:52 · Zgłoś
z głupim się nie dogadasz .Jedyna opcja odwołać go ze stanowiska i powołać kogoś rozsądniejszego .

łoohohohohohohohohohohohhohohoohoh
Odpowiedz
2
@ sowa
dnia 20.10.2016, 08:20 · Zgłoś
Diabeł już dawno powiedział "dobranoc" na Ciechani. Śpijcie.
Odpowiedz
21
@ qwerty
dnia 18.10.2016, 13:27 · Zgłoś
To się nazywa zoopresja Dyrektora Parku na mieszkańców.
Odpowiedz
-20
@ to ja*
dnia 18.10.2016, 13:17 · Zgłoś
Ta droga to jedna ruina. Jaki jest cel ją remontować? Na dwa przejazdy w tygodniu do Ożennej? Jest przeciez dojazd przez Świątkową. Tam strach jechać, wyjdzie dzik na drogę z jeleniem i co? A utrzymanie i odśnieżanie w zimie? Takie jest moje zdanie, a wy róbcie nawet autostradę. Życzę powodzenia. :-) HEJ!
Odpowiedz
25
@ mieszkanka
dnia 18.10.2016, 13:53 · Zgłoś
Jak uwiezie się całkiem droga na rostajnym a na wiosne wyleje w świątkowej i kotani to ciekawe jak dojedziesz do grabiu.
Odpowiedz
14
@ mieszkanka
dnia 18.10.2016, 13:58 · Zgłoś
A po za tym nikt tu nie mówi o idealnym asfalcie.
Odpowiedz
31
@ WrednaŻmija
dnia 18.10.2016, 14:18 · Zgłoś
Jaki jest cel ją remontować? Ano taki, że w gminie można żyć jedynie z gospodarki lub turystyki, gdy zamknie się wszystkie atrakcje dla turystów to przestaną tu ludzie przyjeżdżać. Nie widzą tego tylko gryzipiorki i osoby, które mają w nosie mieszkańców gminy.
Zresztą to powiat doprowadził drogę do takiego a nie innego stanu to niech teraz remontują. Proste?
Odpowiedz
-16
@ Feliks
dnia 18.10.2016, 16:58 · Zgłoś
Ta gmina i tak jest zabita dechami odkąd upadły PGR-y. Kilku turystów w lecie wiosny nie czyni. A Ciechań jest obecnie w opłakanym stanie, gorsza od Syberii. Powiat ma co remontować w cywilizowanym obszarze. Nie będzie przebijał haszczy.
Odpowiedz
20
@ WrednaŻmija
dnia 18.10.2016, 17:16 · Zgłoś
Panie cywilizowany, zapomniałeś, że mieszkańcy gminy płacą tak samo podatki jak ty a może jeszcze większe i mają prawo wymagać.
Ale jeżeli już dzielisz ludzi na lepszych i gorszych to chcę przypomniecu, że powiat dostaje pieniądze na utrzymanie wszystkich dróg powiatowych łącznie na tą zrujnowaną a, że od lat nie dokładał do niej ani grosza to najwyższa pora wyrównać wydatki
Odpowiedz
-1
@ kierowca
dnia 18.10.2016, 20:03 · Zgłoś
Dzik i jeleń to jeszcze nic, ale jak wyjdzie watacha wilków albo żubr? Zgroza !
Odpowiedz
3
@ tutejszy
dnia 19.10.2016, 16:32 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
84
@ jas
dnia 18.10.2016, 13:15 · Zgłoś
"..Te tereny przez 70 lat są opanowane przez przyrodę ..". A ile lat panował tam człowiek zanim go wysiedlono ... z Żydowskiego czy Ciechani ? Popieram mieszkańców Krempnej.
Odpowiedz
-78
@ Zdziwiony
dnia 18.10.2016, 13:39 · Zgłoś
Takiej głupoty już dawno nie słyszałem. Zastanów sie co było pierwsze przyroda czy człowiek. Ale nie o to chodzi jeśli jest park to ważniejsze są zwierzęta niż ludzie z tego powodu robi sie parki zeby chronić przyrodę a nie człowieka. Moze jeszcze powinni pozwolić budować wycinać itd.?
Odpowiedz
76
@ mieszkanka
dnia 18.10.2016, 13:57 · Zgłoś
A kto tu mówi o budowaniu na jej terenie czegoś? Zanim wybudowano drogę przez rostajne ta droga byla droga wojewodzka. Jakoś ludzie jeździli i przyroda była. To co jak teraz jest ona w parku i ludzie zaczną jeździć to zwierzęta wyzdychają? Jakoś kilka razy dziennie jeżdżą tam ciągnikami i ciężkim sprzętem no ostatnio tir jeździł i woził bale. I co to zwierzynie nie przeszkadza? Droga przez Hałbów też idzie przez Magurski Park. Może ją też zamkną żeby zwierzątka były bezpieczne.
Odpowiedz
-51
@ Zdziwiony
dnia 18.10.2016, 14:07 · Zgłoś
Nie o to chodzi. Jezeli jest park to trzeba ograniczac ingerencje a nie ja zwiekszac - tak przynajminiej robi sie na swiecie. Nie mowimy o Halbowie bo tam sie nie da I przykład jest w stylu niszczmy park narodowy bo nam zalesia Podkarpacie
Odpowiedz
60
@ WrednaŻmija
dnia 18.10.2016, 14:14 · Zgłoś
Zdziwiony, pokaż mi akapit w artykule lub wypowiedź mieszkańca gminy, który sprzeciwia się ochronie zwierząt. Problem leży gdzie indziej. To parkowcy wchodzą ze swoimi buciorami na tereny prywatne, drogi powiatowe i gminne. To parkowcom ciągle mało i mało. Ludzie u zwierzęta były tu przez parkiem i nikt nikomu nie przeszkadzał a tajemnicą poliszynela jest prawdziwy powód dążenia do zamknięcia doliny Ciechani dla ludzi.
Jeszcze jedno, skoro parkowcy tak bardzo najeżdżają na mieszkańvów gminy to niech wskażą jeden przykład gdzie człowiek działa na szkodę przyrody. W gminie wiekszość gospodatstw jest ekologicznych, ludzie biorą dotacje na ekologie, mają certyfikaty dobrej praktyki, nie sieją nawozów. A takie pitolenie, że zwierzęta narażone są na stres to wymysł nawiedzonych z parku a najbardziej kombinuje i krzyczy ten którego ojciec ścina i sciąga drzewo
Odpowiedz
-21
@ Zdziwiony
dnia 18.10.2016, 14:35 · Zgłoś
Nie o to chodzi. Super ze ludzie dbają i nie chcą niszczyć, ale rola parku jest inna ma za zadanie maksymalnie chronić przyrodę. Wiec moze trzeba go zlikwidować i np wprowadzić park Krajobrazowy i wtedy spokojnie zmieniać i naprawiać. JeZeli jest jakaś tajemnica poliszynela to warto ja nagłośnić ani snuć spiskowe teorie.
Odpowiedz
43
@ WrednaŻmija
dnia 18.10.2016, 15:01 · Zgłoś
Ok, park ma za zadanie maksymalnie chronić przyrodę.
Ktoś im przeszkadza? Niech chronią ale zgodnie z prawem na TERENIE PARKU. Od innych miejsc im wara. Wyrok SN z 2006roku mówi wyraźnie, formy ochrony przyrody dotyczące parku nie mogą być przenoszone poza granicę parku, nawet na otulinę z czym nasi ,,milusińscy" nie mogą się pogodzić i chcieliby wszystkim układać życie wg własnego widzimisię. Ta właśnie ich chęć wtykaniabnosa wszedzie, rodzi konflikty. I po dziesiąte, ustalenia, które były zawarte pomiędzy rządem i samorządem przy tworzeniu parku obowiązują nadal, mimo, że nie chcą ich uznawać ale to już sprawa dla sądu. Posypią się pozwy zbiorowe, oj posypią. Do tej pory park przegrał wszystkie sprawy sądowe i nadal nie nauczyli się niczego.
Odpowiedz
33
@ donald
dnia 18.10.2016, 16:20 · Zgłoś
śmiech i kpina ... lepiej w tym kraju być zwierzęciem :))) precz z komuna
Odpowiedz
31
@ Wowos
dnia 18.10.2016, 16:30 · Zgłoś
@Zdziwiony - widziałeś kiedyś parki narodowe Stanów Zjednoczonych ? Taki na przykład Yosemite, bo jeden z popularniejszych. Gdzie turyści kupują bilet, jeżdżą swoimi samochodami po asfaltowych drogach parku, a wokół nich biegają sobie "misie" nic z tego nie robiąc. Ba - w tychże parkach są też wytyczone ścieżki dla (O ZGROZO !) terenówek, i jakoś żaden gatunek nie wymarł. Tylko u nas myślenie administracji zatrzymało się już dawno temu, i dla nich jedynym rozwiązaniem jest zakazać, postawić szlaban, obwinąć drutem kolczastym, i najlepiej aby jeszcze nikt nie kontrolował co się za tym szlabanem dzieje. A dzieją się różne rzeczy... Ciekawostka - z racji mojej pasji zwiedzam trochę terenów nazwijmy to opuszczonych w Beskidzie Niskim. I zadziwiającym jest, jak blisko jesteś w stanie podjechać samochodem dp zwierzaków, i one nic sobie z tego nie robią. W momencie kiedy gasisz silnik wszystko ucieka.
Odpowiedz
-26
@ Zdziwiony
dnia 18.10.2016, 17:22 · Zgłoś
W USA parki narodowe zajmują 3 proc pow u nas ... 1. Co do jazdy samochodami nie we wszystkie obszary mozna wjechać bo rożne są zakresy ochrony. Parki w USA sa duze u nas male i otoczone przez tereny zaludnione I mocno narazone na dewastacje wiec tam jest latwiej. Btw zobaczcie Jak wyglada mapa mpn Jak jest pociety roznymi drogami, chyba nie trzeba wiecej,
Odpowiedz
17
@ Wowos
dnia 18.10.2016, 17:35 · Zgłoś
Serio to jest Twoja argumentacja ? Owszem, nie we wszystkie obszary można wjechać, ale w część można wjechać, a w jeszcze innej części nawet można zjechać z asfaltu. Pokaż mi takie możliwości w polskich PN - u nas w parkach nie możesz nawet chodzić. Dlaczego ? Bo nie. A parki w Stanach są po prostu proporcjonalne do całkowitej powierzchni.
Odpowiedz
-19
@ Zdziwiony
dnia 18.10.2016, 17:51 · Zgłoś
A co zlego jest w tej argumentacji? Ze moze bye nie na serio? Zeby przyroda mogla dobrze dzialac musza byc pewne obszary wylaczone z dzialalnosci czliwieka. Po to jest park narodowy jest pewne minimum obszarowe w USA sa duze obszary wiec mozna sobie pozwolic na takie zagospodarowanie czesci. U nas parki sa male wiec tak nie da rady. Dlaczego podajesz nieprawde ze nie mozna chodzic po naszych parkach - ile jest szlakow... Wiesz niestety przyroda nie wie ze USA jest wieksze od Polski I ze powinna to brac pod uwage...
Odpowiedz
-8
@ v
dnia 18.10.2016, 18:16 · Zgłoś
Facet jaką powierznie ma USA a jaką Polska ?
Odpowiedz
-6
@ Zdziwiony
dnia 18.10.2016, 18:30 · Zgłoś
Do czego ten komentarz? Do przykladu poprzednika ktory wskazal USA za wlasciwy model? No chyba nie zeby blysnac wiedza geograficzna
Odpowiedz
23
@ bhp
dnia 18.10.2016, 18:36 · Zgłoś
Totalna paranoja z tworzeniem pseudoparkow narodowych.Ludzi biednych bez pracy pozbawia sie i dojazdu do domostw i co jest wielkim cynizmem zbierania wiatrolomow drzew na własne potrzeby Chronione starocie butwieja stają się ostoja chorob siedliskiem sxkodliwego robactwa dla mlodnikow leśnych
Odpowiedz
30
@ Była mieszkanka
dnia 18.10.2016, 18:50 · Zgłoś
Człowieku po pierwsze człowiek!!! Gdyby Cię okradali z Ojcowizny,gdyby wilki zabijaly Twoje zwierzeta, atakowaly Twoje dzieci idące do szkoły, gdybys nie mógł spacerować po lesie, gdyby Twoje dziecko nie mogło zbudować domu na własnej działce bo ptaszkom to przeszkadza... To co masz do powiedzenia??? Tych przykładów jest mnóstwo... Oj co Ty wiesz o życiu... Lepiej milcz
Odpowiedz
-21
@ Zdziwiony
dnia 18.10.2016, 18:57 · Zgłoś
No to przynajminiej jest podejscie spojne. Demokratycznie podjeta decyzja ze w Polsce nie powinno byc parkow narodowych wiec ograniczenia zostaja zniesione. Oczwywiscie bylibysmy w awangardzie swiatowej no ale Polak potrafi ale nie Wszystkie kraje rozwiniete to doceniaja. Co do drewna w Lesie radze pogadac z tymi co sie znaja I potem zabierac glos.
Odpowiedz
-21
@ Zdziwiony
dnia 18.10.2016, 19:04 · Zgłoś
No to jest finalny argument - milcz. No to zrezygnowac z parku I juz. Nie bedzie problemu bedzie mozna robic Co sie chce I Jak. Widzisz z tego typu ludzmi nie rozmawiam bo pytanie co ty wiesz o zyciu jest waspaniale.zaklada ze ty wiesz wiecej ...
Odpowiedz
14
@ Była mieszkanka
dnia 18.10.2016, 19:20 · Zgłoś
Żyłam tam więc o życiu tam wiem więcej niż Ty. Żegnam.
Odpowiedz
21
@ ixi
dnia 18.10.2016, 19:34 · Zgłoś
Zdziwiony to typowy ekoterrorysta. Albo jego na gorze albo wojna...bardzo " demokratycznie"..
... Kocham przyrode ale bez ekotyranii kolego..
Odpowiedz
22
@ mieszkanka
dnia 18.10.2016, 19:55 · Zgłoś
@ Zdziwiony
Ciekawa jestem gdzie mieszkasz, bo napewno nie w Krempnej. Gdybyś tu mieszkał to wiedział byś jak park działa na szkode nam - MIESZKAŃCOM. Najłatwiej wypowiadać się ludzią, którzy tu nie mieszkają.
Odpowiedz
15
@ Kto ważniejszy
dnia 18.10.2016, 20:15 · Zgłoś
Hasło:

"Czyńcie sobie ziemię poddaną"

wyjaśnia wszystko.

Proste jak podanie ręki.

Reszta to oszołomstwo lub ekoterroryzm.
Odpowiedz
21
@ WrednaŻmija
dnia 18.10.2016, 22:47 · Zgłoś
No to zrezygnowac z parku I juz. Nie bedzie problemu bedzie mozna robic Co sie chce
I toś mądrze napisał. Nie było parku ludzie mieli pracę w lesie, sadzili drzewa, pielęgnowali. Zbierali grzyby, owoce lasu, zbierali śliwki na Żydowskim i Czereśnie na Ciechani. Wszyscy mieli pod dostatkiem. Przyszedł park, grzybów zbierać nie wolno, śliwy i czereśnie ścięte, żeby ludzie nie zbierali, na Wysokim wykoszone krzaki borówek zeby ludzie nie zbierali. I nie mają ani ludzie ani ptaszki ani inne zwierzątka. Ot tama ekologia
Odpowiedz
13
@ uwaga
dnia 19.10.2016, 08:00 · Zgłoś
zdziwiony ,chyba masz cos wspolnego z MPN bo twoja pisanina to totalny absurd
Odpowiedz
0
@ aa
dnia 21.10.2016, 20:07 · Zgłoś
Co ty porównujesz
Odpowiedz
0
@ Mario
dnia 11.10.2019, 10:24 · Zgłoś
Tylko czytam niebo to chodzi. Żyjesz tam , mieszkasz . Większość idealistów takich jak ty to mieszkańcy betonowych klocków, miejskich siedlisk. Udajecie pseudofachowców od wszystkiego. Droga mieszkańcom jest potrzebna z wielu względów, ekonomicznych bo jest krótsza, nie ty płacisz za paliwo. Bezpieczeństwa , bo.jest alternatywą dla karetek , wozów strażackich w chwili kiedy wojewódzka jest nieprzejezdna.
Ilu ludzi tam będzie jeździć ? Tyle ile do tej pory , a zwiększenie ruchu może powstać jedynie przez takich jak ty bo rozdmuchując aferę medialną robicie reklamę tego miejsca i teraz każdy będzie chciał to zobaczyć.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657