Strona główna

Kronoflooring rośnie w oczach

85
Napisany dnia: 08.05.2018, 14:32 , Tagi: Brak

W Jaśle trwają intensywne prace, w związku z budową nowej fabryki Grupy Kronospan. Pierwsze panele podłogowe PVC z linii produkcyjnej mają zejść jeszcze w tym roku. Spółka wyda na uruchomienie jasielskiego zakładu blisko 100 mln euro.

Zakład, który już w 2019 r. ma osiągnąć pełną zdolność produkcyjną i zatrudniać docelowo 250 osób produkował będzie panele podłogowe PVC w nowej technologii SPC (Stone Plastic Composite). Surowcami użytymi do ich produkcji będą przede wszystkim: kreda (60%) oraz PVC (30%). Mają one pochodzić w głównej mierze od polskich producentów. Tym samym firma zamierza wykorzystać kreujący się trend, którego wypadkową jest stale rosnące zainteresowanie produktem na rynkach hurtowym oraz detalicznym. Panele, które wyjeżdżać będą z zakładu zlokalizowanego w Jaśle, przy ul. Piłsudskiego trafiać będą na rynki: polski, europejski oraz amerykański – niezwykle obiecujący z punktu widzenia producenta.

Jak przekonuje dyrektor Kronoflooring LVT Jasło sp. z o.o. - Robert Laska, zakład każdego roku ma docelowo produkować ok. 10 mln m2 paneli podłogowych. Od ubiegłego roku firma intensywnie szkoli pracowników. W znacznej mierze, są to mieszkańcy Jasła i okolic. – Zakład będzie funkcjonował w systemie czterobrygadowym. Planujemy zatrudnić w najbliższym okresie do 250 pracowników. Będą to w 90% pracownicy produkcyjni. Obecnie szkolimy 60 pracowników w innych naszych zakładach w Strzelcach Opolskich i Mielcu. Liczymy na wykorzystanie potencjału ludzkiego, który jest w Jaśle. Wielu pracowników z dawnego Kronodoru, Masionite’u a nawet Furnelu wraca do nas. – mówi.    

Robert Laska

Zakład od kilku miesięcy przechodzi kompleksową rewitalizację. Od podstaw powstają nowe elementy konstrukcji budynków wraz z instalacją elektryczną, wodną i tryskaczową. W ramach modernizacji dachu wykorzystano nowe instalacje membranowe. Zakład sukcesywnie będzie rozbudowywany. W tym czasie odbywać się będzie w nim produkcja. Obecnie na pracowników czekają już dwie zainstalowane linie produkcyjne, których uruchomienie zgodnie z zapowiedzią dyrekcji nastąpić ma w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Wszystkich ma być łącznie kilkanaście, w tym linie uszlachetniania (lakierowania i druku cyfrowego), oraz etapu finalnego produkcji (frezowania, cięcia i pakowania).

Produkcja ma odbywać się w tzw. systemie zamkniętym, co ma niebagatelne znaczenie dla oddziaływania zakładu na środowisko naturalne. Dyrekcja zakładu w obliczu wielu wątpliwości mieszkańców Jasła i okolic, oraz zarzutów mówiących o spodziewanym, zgubnym jego wpływie na środowisko i zdrowie ludzi zapewnia, że o szkodliwości produkcji nie może być mowy. – Produkować będziemy panele podłogowe PVC w technologii znanej w Jaśle już od wielu lat. Mam tutaj na myśli zakłady Gamrat. Mieszkańcy nie mają więc czego się obawiać. Najnowsze rozwiązania, które stosujemy są bezpieczne dla środowiska. Cała inwestycja została określona jako nisko oraz bezmisyjna. Wszystkie odpady produkcyjne z powrotem trafiać będą jako surowiec do produkcji. System zamknięty funkcjonować będzie również z odniesieniu do wszystkich mediów, jak np. wody. Instalacja olejową, którą będziemy wykorzystywać również działać będzie w układzie zamkniętym. Jest to tak zwana produkcja bezzapachowa. – wyjaśnia Robert Laska.

W ramach rozbudowy zakładu przewidziano modernizację istniejących dróg wewnętrznych i budowę nowych oraz skomunikowanie go z istniejąca siecią kolejową, w związku, z czym trwają obecnie negacje z Polskimi Kolejami Państwowymi.  

Kronoflooring LVT Jasło sp. z o.o. zgodnie z zapewnieniem dyrekcji zakładu zamierza również rozwijać współpracę z lokalnym środowiskiem, mieszkańcami oraz władzami samorządowymi. – Tak jak cała grupa Kronospan, chcemy uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym Jasła i okolic. W tej chwili prowadzimy rozmowy z uczelniami wyższymi, które znajdują się na terenie Jasła i Krosna. Liczymy także na to, że wspólnie z władzami miasta i powiatu, prowadzić będziemy rozmowy w zakresie rozwoju i potrzeb miasta w odniesieniu do działalności społecznej. W każdej miejscowości, w której znajdują się nasze zakłady budujemy przedszkola dla naszych pracowników, aby mieli swobodę działania. Inwestujemy również w młode talenty, w liderów szkół średnich i podstawowych. Sponsorujemy różnego rodzaju nagrody. Posiadamy rozwiązania, dzięki którym wspieramy rozwój stypendystów. ­– przekonuje Robert Laska.

Obecnie Kronoflooring LVT Jasło sp. z o.o. oczekuje na wydanie zgody na rozbudowę dalszej części zakładu.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ .
dnia 08.05.2018, 14:54. Identyfikator użytkownika: EUh5k35fvgkB
Ocena
komentarza:
-4
Wielu pracowników z dawnego Kronodoru, Masionite’u a nawet Furnelu wraca do nas. – .jasne...Ci ludzie musieli wyjechać zostawiając rodziny bo wynieśliście się np do Czech, tacy dobrzy teraz jesteście...na budowaniu wizerunku. szałowa propaganda.
@ dragoness
dnia 08.05.2018, 15:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
11
To znaczy, kto się wyniósł? Kronospan? Bo Masonite produkował drzwi, nie podłogi.
@ Bhp
dnia 08.05.2018, 16:27. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
6
Wszystkiego hurtem nie można negowac. Chcąc wierzyć P.dyr.R.Lasce, że przetwórstwo tworzyw sztucznych jest bezemisyjne,że lakiernie na bazie rozcienczalnikow z których wentylatory wyciągowe pracują, że stanowiska drukujące na bazie żywic termoutwardzalnych są bezemisyjne i bezzapachowe,to można włożyć m-dzy bajki dla dzieci.Jeśli ten powiedziałby prawdę, że wszystkie emitory mają zainstalowane tak skuteczne filtry,że niema obawy o szkodliwość.I wszystkie wątpliwości byłyby rozwiane.
@ Abnegat
dnia 08.05.2018, 17:43. Identyfikator użytkownika: CFVe2OaSdBus
Ocena
komentarza:
-3
Na tej makiecie nie widać żadnych emitorów, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami. "Ciemny lud wszystko kupi" (Jacek Kurski).
@ Ptok
dnia 08.05.2018, 19:20. Identyfikator użytkownika: sZ9XQp65SkwT
Ocena
komentarza:
13
A jakie beda zarobki? 1800zł?
@ GDA
dnia 08.05.2018, 22:43. Identyfikator użytkownika: SNBiSd6rjo4H
Ocena
komentarza:
2
@ Alchemik
dnia 09.05.2018, 12:41. Identyfikator użytkownika: aq2KZk9K4x3z
Ocena
komentarza:
4
O to tam az 1800 będą dawć na rynke?
@ jaślak
dnia 09.05.2018, 12:47. Identyfikator użytkownika: EZje7zY7Y2L4
Ocena
komentarza:
5
serdeczne podziękowanie dla pana burmistrza za sprowadzenie do Jasła kolejnego przetwórcy tworzyw sztucznych. Jako patriotyczny jaślak wnioskuję, aby na cześć pana burmistrza zmienić witający turystów i gości baner o treści "Winne klimaty" na nowe hasło "WONNE KLIMATY"
@ Diver
dnia 08.05.2018, 15:03. Identyfikator użytkownika: WAGRw96nCD96
Ocena
komentarza:
-10
Czyli gamrat ma przez to paść?
@ dragoness
dnia 08.05.2018, 15:42. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
24
Tak. Będą zwijać panele i robić z nich rury.
@ Smrodek
dnia 08.05.2018, 15:07. Identyfikator użytkownika: qoEwdvdHA0ja
Ocena
komentarza:
-16
Czy wejście na teren fabryki będzie tylko w wojskowej masce przeciwgazowej PEGAZ
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d9/Gas_mask_MUA_IMGP0157.jpg/800px-Gas_mask_MUA_IMGP0157.jpg
@ Basia
dnia 08.05.2018, 15:14. Identyfikator użytkownika: 6YeoWg6MOk2Z
Ocena
komentarza:
14
I gites. Wreszcie to miejsce przestanie straszyć. I będzie robota dla mojego mena :-)
@ Polacy nie gęsi ..
dnia 08.05.2018, 15:39. Identyfikator użytkownika: ykiTXFNxd8Av
Ocena
komentarza:
-14
Nie ma takiego słowa "mena". Jeśli chodzi ci już o zwrot angielski, "men" - to jest liczba mnoga.
@ Do Polacy nie gęsi
dnia 08.05.2018, 19:18. Identyfikator użytkownika: 4LyYDrozozcL
Ocena
komentarza:
1
Basi nie chodziło o zwrot " dla mojego mena" a dla mojego menela.
@ Jaślak
dnia 08.05.2018, 15:20. Identyfikator użytkownika: Qlf9sVBLM0KR
Ocena
komentarza:
32
I super, będzie nowa fabryka i miejsca pracy.
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 08.05.2018, 15:42. Identyfikator użytkownika: qutZLzrzH1o5
Ocena
komentarza:
7
." W tej chwili prowadzimy rozmowy z uczelniami wyższymi, które znajdują się na terenie Jasła i Krosna"
A co nas obchodzi krosno, wystarczy że krosniaki opanowały pewien zakład na florianskiej
@ dragoness
dnia 08.05.2018, 15:56. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-6
Jeżeli uczelnie wyższe, to w Jaśle, przepraszam, jakie?
@ ad
dnia 08.05.2018, 19:36. Identyfikator użytkownika: nduPRVmGeVLZ
Ocena
komentarza:
8
takie, które dają wykształcenie wyższe, a nawet doktoraty naszym elitom związanym z władzą, specjalistom od funduszy itd
@ B
dnia 08.05.2018, 22:27. Identyfikator użytkownika: w5QGhMhfIkv3
Ocena
komentarza:
8
Znowu Krosno się chce podpiąć pod kolejną nową fabrykę w Jaśle ? u nich tylko sklepy dla Słowaków zostaną, przemysł wybrał Jasło !
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 09.05.2018, 13:31. Identyfikator użytkownika: qutZLzrzH1o5
Ocena
komentarza:
1
Uniwersytet trzeciego wieku :D
@ Abnegat
dnia 08.05.2018, 17:34. Identyfikator użytkownika: CFVe2OaSdBus
Ocena
komentarza:
-9
Czy ktoś mógłby wyjaśnić sens techniczny i prawny ostatniego zdania:

"Obecnie Kronofloring LVT Jasło sp. z o.o. oczekuje na wydanie zgody na rozbudowę dalszej części zakładu."

To brzmi jak jakieś kuriozum, oznaczałoby bowiem, że w trakcie zaawansowanego stanu budowy nie ma jeszcze zgody na jej dokończenie? O jaką zgodę chodzi i czego dotyczącą? Co to w ogóle jest ta "dalsza część" i jaką produkcję ma realizować?

P.S. Po tylu artykułach na ten temat, Redakcja nie powinna popełniać błędu w pisowni nazwy omawianego zakładu - to nie jest literówka, gdyż błąd występuje kilkakrotnie. Tak trudno skojarzyć, co to znaczy "floor"?
@ jas
dnia 08.05.2018, 23:22. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
7
No cóż, widać polski system prawny nie przewidział sytuacji gdy ktoś jest głupszy niż ustawa przewiduje!
@ Abnegat
dnia 08.05.2018, 23:38. Identyfikator użytkownika: 3kBrXAfHv9Yc
Ocena
komentarza:
-3
Polski system prawny nie przewidział też istnienia trolli, udających mądrzejszych niż ustawa przewiduje. I co z tym fantem zrobić?
@ jas
dnia 09.05.2018, 18:59. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
2
Nie przesadzaj, tobie to nie grozi
@ rozgrabione
dnia 08.05.2018, 18:18. Identyfikator użytkownika: 70N1m0BzXqKE
Ocena
komentarza:
4
Reaktywować nasze rodzime spółdzielnie produkcyjne wielobranżowe np. Odbudowa , Mleczarska, Inwalidów , Zakłady stolarskie i wiele innych.
@ Abnegat
dnia 08.05.2018, 18:32. Identyfikator użytkownika: ThjbKaJeFES3
Ocena
komentarza:
1
Tak! To powinien być kierunek tworzenia miejsc pracy - przemysł terenowy, przetwórstwo rolno-spożywcze, a nie uzbrajanie terenów za grube miliony po to, żeby zrobić dobrze kapitałowi zarejestrowanemu np. na Cyprze. Nie musimy importować cwaniaków - mamy dosyć swoich.
@ jas
dnia 08.05.2018, 22:15. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
8
I powrócą PGRy i furmanki i rowery...
@ Abnegat
dnia 08.05.2018, 23:28. Identyfikator użytkownika: 3kBrXAfHv9Yc
Ocena
komentarza:
-2
PGR-y i furmanki na pewno nie powrócą, natomiast nie bardzo rozumiem, co złego widzisz w rowerach? Czy dobrze zrozumiałem sugestię, że brak rowerów jest wyznacznikiem zamożności i nowoczesności?
@ jas
dnia 09.05.2018, 01:30. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
4
Cytowałem słowa z piosenki "Gdy zostanę prezydentem..". Nie mam nic przeciwko rowerom, ale powrót przemysłu terenowego jest równie śmieszny jak furmanek.
@ do rozgrabione
dnia 09.05.2018, 07:51. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
-1
Upaństwowić prywaciarzy, a może zrobić kołchozy?
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 09.05.2018, 13:34. Identyfikator użytkownika: qutZLzrzH1o5
Ocena
komentarza:
-1
A co było złego we furmankach i PGR? No tylko to że na końcu rozkradli majatki ale to w większości sami pracownicy ci sami którzy dostali mieszkania
@ Abnegat
dnia 09.05.2018, 15:59. Identyfikator użytkownika: m3yWuDDGgn8E
Ocena
komentarza:
1
@jas

Podobnie jak z tymi rowerami - nie widzę, co śmiesznego jest w przemyśle terenowym? Czy chodzi o to, żeby dochód Polaków pochodził jedynie z pracy najemnej i aby tym samym stali się narodem niewolników? I dlatego mamy klękać przed tymi wszystkimi, którzy w swojej łaskawości zechcą utworzyć miejsca pracy - bo sami nie potrafimy, a może jakieś siły nam to utrudniają? To już nawet nie jest śmieszne.
@ jas
dnia 09.05.2018, 17:35. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
-1
Śmieszna jest skala twojej ignorancji. Tzw. przemysł terenowy to były znacjonalizowane po wojnie prywatne małe zakłady - cegielnie, tartaki, olejarnie, betoniarnie, młyny, które zostały oddane w zarządzanie władzom powiatowym. Władze PRLu wywłaszczając ich właścicieli też używały podobnych argumentów. a to już jest rzeczywiście smutne.
@ Abnegat
dnia 09.05.2018, 23:10. Identyfikator użytkownika: 2hoEPZvqPHnl
Ocena
komentarza:
0
Wszystkie zakłady przemysłu terenowego powstały przed wojną? Zapewne były i takie, ale nie wiem, czy stanowiły większość. Żeby nie szukać daleko: "Liwocz", "Jasiołka", "Jafar", "Kasztelanka" - to były zakłady wybudowane po wojnie! Nie jestem pewien co do huty szkła w Tarnowcu, ale przykłady zakładów przemysłu terenowego wybudowanych w PRL-u można mnożyć. Chyba PRL znasz tylko z opowiadań.

Natomiast nie bardzo rozumiem stwierdzenia o podobieństwie argumentacji władz PRL-u do mojej - przecież ja nie chcę nikogo wywłaszczać? Podobieństwo sytuacji po 1945 r. i po 1989 r., chociaż nie jest moim udziałem, jednak istnieje, gdyż w obu przypadkach odegrały rolę czynniki ideologiczne, które w pierwszym przypadku nakazywały niszczyć przedsiębiorstwa prywatne, a w drugim - państwowe.
@ jas
dnia 10.05.2018, 00:00. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
-3
Tzw. przemysł terenowy został de facto już zlikwidowany już za Gierka, kiedy to większość zakładów w ramach centralizacji została podporządkowana ministerstwom i zjednoczeniom. Dlatego tzw. bo to kolejny przykład komunistycznej nowomowy, którą tak chętnie się posługujesz a którego nie znajdziesz w żadnym podręczniku ekonomii. Liwocz istniał przed wojną jako olejarnia, Jafar jako wytwórnia gwoździ, potem zostały rozbudowane. Jasiołka czy Kasztelanka były spółdzielniami, natomiast huta szkła w Tarnowcu należała do PAXowskiego konernu "Inco".
@ jas
dnia 10.05.2018, 07:10. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
-2
Dodam jeszcze, że podstawowa różnica pomiędzy okresem powojennym a postkomunistycznych była taka, że wtedy upaństwowiono dobrze prosperujące firmy prywatne, które przyczyniły się do szybkiej odbudowy zniszczeń wojennych /w 1948 r. produkcja przemysłowa była wyższa niż w 1938 r./, niszcząc przy tym polską prężną klasę średnią, która przejęła poniemieckie i pożydowskie zakłady, a po 1989 r. państwowego nikt na siłę nie likwidował, same padły po wprowadzeniu wolnego rynku jak muchy a te co się utrzymały, nawet PGRy funkcjonują do dzisiaj.
@ Abnegat
dnia 10.05.2018, 12:32. Identyfikator użytkownika: 6MYtSuG0WWgP
Ocena
komentarza:
-1
Nigdy bym nie przypuścił, że obłęd dekomunizacyjny może zajść tak daleko, że określenie "przemysł terenowy" będzie traktowane jako komunistyczna nowomowa! To może już samo słowo "przemysł" jest podejrzane? Dla mnie jest to prostu synonim "drobnego przemysłu", bez względu na formę własności i jako taki - nie jest kategorią ideologiczną, lecz opisującą rzeczywistość, bez względu na kraj i ustrój. Bo chyba nie ma kraju, w którym przemysł składałby się z samych zakładów zatrudniających ponad 1000 pracowników, podobnie jak nie ma kraju, w którym handel byłby oparty tylko na hipermarketach?

Czy firmy państwowe "same" upadły", wskutek "wolnego rynku"? Otóż ten "wolny rynek" polegał na bolszewickich z natury posunięciach Balcerowicza (tak naprawdę, to Sorosa-Sachsa, bo sam Balcerowicz to tylko figurant, zresztą były lektor ekonomiczny KC PZPR) obliczonych na zniszczenie polskiej przedsiębiorczości, przede wszystkim takich, jak:

- "uregulowanie" stosunków kredytowych, czyli podwyższenie oprocentowania kredytów z 4% na 40%, co było kpiną z państwa prawa, które nie może ingerować w treść umów cywilnoprawnych między bankami i kredytobiorcami;

- "dywidenda" od wartości (na ogół zawyżonej) Skarbu Państwa, co było parodią tego określenia, gdyż dywidenda jest zależna od wyników ekonomicznych i od decyzji rady nadzorczej - a tutaj był to po prostu zbójecki haracz, niczym nie uwarunkowany;

- tzw. popiwek (podatek od ponadnormatywnych wynagrodzeń) - do dzisiaj nie rozumiem, co w gospodarce liberalnej, której wszyscy mieli wówczas pełne gęby, oznacza określenie "normatywne wynagrodzenie"? W gospodarce liberalnej zakład płaci tyle, na ile go stać, a jeżeli przesadzi, to bankrutuje - ale jest to wynik jego działania, podobnie z innymi kosztami, bo przecież płaca jest tylko jednym z elementów kosztów.

Cóż, w tych warunkach przedsiębiorstwa państwowe musiały "same upaść" i trzeba je było sprzedać za przysłowiową "złotówkę". Ale cieszmy się, że nie ma "komuny".
@ do abnegat
dnia 10.05.2018, 13:47. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
3
Nadajesz się do skansenu komunizmu jako żywy okaz homo sovieticus.
@ jas
dnia 10.05.2018, 14:41. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
1
Balcerowicz kłamco w l. 1971 - 89 był pracownikiem naukowym SGPiS a nie lektorem KC PZPR, krótko należał do PZPR z której wystąpił na początku 1882 r. dwukrotnie przebywal na stypendium w USA i RFNie, doktorat i habilitację robił na temat gospodarki rynkowej a nie wyższości socjalizmu. Ciekawe gdzie na świecie bank daje kredyty na 4 % przy inflacji rządu kilkudziesięciu procent? Problem w tym, że tych państwowych przedsiębiorstw ze związkami zawodowymi nikt nie chciał nawet za darmo, wolał już wybudować nową fabrykę.
@ Abnegat
dnia 10.05.2018, 22:59. Identyfikator użytkownika: lKg8yASkiJrr
Ocena
komentarza:
-2
@do abnegat

Użycie terminu "homo sovieticus" dzisiaj świadczy o syndromie "obalacza komuny", który jeszcze nie wyleczył się z "Solidurności" (błąd celowy).

@jas

Proszę mi nie cytować Wikipedii, gdyż wiedzę na temat B. miałem z pierwszej ręki - od dyrektora dużego kombinatu przemysłowego, w którym pracowałem, a który to dyrektor wchodził w skład poszerzonego plenum KC. Dokładnie tak nazwał B.: "młody, gniewny ekonomista partyjny". To, że wyjeżdżał na różne studia czy stypendia zagraniczne, to tylko potwierdza panujący wówczas wśród młodszych aparatczyków partyjnych trend - zabezpieczenia się na przyszłość, czego przykładem jest m.in. Cimoszewicz.
@ jas
dnia 14.05.2018, 19:05. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
1
Gratuluję źródła informacji. Równie wiarygodnego jak ty. Muszę cię zasmucić, wiedzę o Balcerowiczu posiadam z czasów gdy o "Wikipedii" nikomu się nie śniło. Tak jak pojęcie "homo sovieticus" istniało znacznie wcześniej niż "Solidarność". No ale skąd miałeś wiedzieć jeśli twój dyrektor ci o tym nie powiedział?
@ do Abnegat
dnia 08.05.2018, 18:57. Identyfikator użytkownika: xB87UdEuuTrq
Ocena
komentarza:
9
Drogi Abnegacie! Śpieszę z wyjaśnieniem. Rozbudowa to po
polsku znaczy poszerzenie dotychczasowej budowy.
@ Abnegat
dnia 08.05.2018, 22:28. Identyfikator użytkownika: 3kBrXAfHv9Yc
Ocena
komentarza:
-10
Nie pytałem o znaczenie słowa "rozbudowa", tylko co oznacza ta "dalsza część"? Bo jak wynika z kontekstu, chodzi o coś odrębnego, na co jeszcze nie ma pozwoleń. Trudno bowiem zakładać tego rodzaju absurdalną sytuację, że aktualnie realizowana z wielkim rozmachem inwestycja posiada pozwolenia tylko w części.
Mam nadzieję, że nie otrzymam równie "łopatologicznego" wyjaśnienia jak poprzednie.
@ RODO is coming
dnia 08.05.2018, 19:05. Identyfikator użytkownika: 7gKIYxbRexSn
Ocena
komentarza:
-10
Czy to ten sam kronobyl co całego Mielca wygnał na ulicę ?
@ do RODO is comming
dnia 08.05.2018, 19:24. Identyfikator użytkownika: W17OOAiJsYSd
Ocena
komentarza:
9
Nie ten sam. Było to już wałkowane kilka razy, a i na forum jaslo4u jest o tym dyskusja. Trochę za późno się Pan/i obudził/a
@ ad
dnia 08.05.2018, 19:32. Identyfikator użytkownika: nduPRVmGeVLZ
Ocena
komentarza:
-10
Miasto zamyka szkoły (sp2) niedawno czytałam, ze przedszkole miejskie nr 11 ma być zamknięte, bo nie ma dzieci (co jest propagandą), a oni chcą budować przedszkola dla mieszkańców/pracowników
@ rew
dnia 08.05.2018, 21:24. Identyfikator użytkownika: Ar3zYniQqBSs
Ocena
komentarza:
9
Nie siej bzdur! Kiedy zamknięto SP2?? Wydaje mi się, że tylko zmieniono siedzibę..
@ jasek
dnia 08.05.2018, 19:59. Identyfikator użytkownika: m62WJai64dkf
Ocena
komentarza:
-7
Spółka zatrudnia już sześćdziesiąt osób, które przechodzą obecnie szereg specjalistycznych szkoleń?bardzo ciekawe bo zapelniaja luki w ludziach w mielcu a szkolenie to zart plus wynagrodzenie...bedzie truc jasło jeszcze zobaczycie
@ Krak
dnia 08.05.2018, 20:25. Identyfikator użytkownika: 7LI7nl1HlVYo
Ocena
komentarza:
9
Do jaseka: Nie kracz, nie kracz i tak nie wykrakasz.
Nie strasz dziada worem.

W Jaśle, w sezonie zimowym, w czasie mroźnej i bezwietrznej pogody jest olbrzymie zanieczyszczenie powietrza (tzw smog) z niskiej emisji tj. z kotłowni przydomowych opalanych badziewnym paliwem, czyli byle czym, nawet odpadami. Jakim cudem mieszkańcy przeżyli kolejny sezon zimowy?
Czemu nie straszysz tym rzeczywistym, potwierdzonym ciągłym automatycznym monitoringiem, zagrożeniem?
Myśl, to nie boli.
@ Abnegat
dnia 08.05.2018, 22:46. Identyfikator użytkownika: 3kBrXAfHv9Yc
Ocena
komentarza:
-3
Mnie również zastanowiły te szkolenia, bo czy ma sens szkolenie personelu do produkcji wyrobów z PVC na liniach produkcyjnych płyt drewnopochodnych? A może tutaj jest odpowiedź dotycząca tej "dalszej części", która ma być rozbudowywana?
@ do abnegat
dnia 09.05.2018, 06:43. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
1
To się dalej zastanawiaj, tylko uważaj by ci się zwoje nie przegrzały od tego myślenia, zwłaszcza ten dodatkowy co decyduje że jesteś mądrzejszy od kury.
@ Abnegat
dnia 09.05.2018, 16:53. Identyfikator użytkownika: CSmblJ6F2sxT
Ocena
komentarza:
-1
Ryzykując przegrzanie zwojów, oczekuję jednak odpowiedzi merytorycznej na pytanie: dlaczego nowi pracownicy szkolą się w zakładach produkujących płyty drewnopochodne na bazie żywic, jeśli mają zajmować się produkcją płyt z PVC i kredy? A może jednak, wbrew zapewnieniom, ich wiedza będzie jeszcze potrzebna w Jaśle? Przecież tyle było zapewnień, że w Jaśle to inny zakład, inna produkcja i takie tam różne - stąd też tego rodzaju pytanie jest chyba uzasadnione.
@ Herkules
dnia 08.05.2018, 20:54. Identyfikator użytkownika: 6LTbhVwiQBBP
Ocena
komentarza:
11
::Bardzo dobrze że powstają nowe miejsca pracy w jaśle
@ Xoxo
dnia 08.05.2018, 20:56. Identyfikator użytkownika: 2plo2w92OPqu
Ocena
komentarza:
-4
Gdzie to wgl budują?
@ G469-D
dnia 09.05.2018, 07:09. Identyfikator użytkownika: wHQQ40B9cXnF
Ocena
komentarza:
4
Przy ul. Przemysłowej w Jaśle.
@ Hejka
dnia 08.05.2018, 21:27. Identyfikator użytkownika: lQYKAbCraeQ3
Ocena
komentarza:
3
Skrótowiec PCV jest w języku polskim niepoprawny logicznie i językowo. W nazewnictwie międzynarodowym używa się wyłącznie skrótu PVC – od poly(vinyl chloride). Niekiedy używany jest także skrótowiec PCW – od polskiego poli(chlorek winylu) – który jednak również nie jest poprawnie utworzony: formą zgodną z zasadami tworzenia skrótowców literowych w języku polskim byłoby PChW[1], taka nazwa nie jest jednak spotykana. PCV nie jest poprawnym akronimem ani od nazwy międzynarodowej, ani od polskiej. To dla nauczycieli i reszty :)
@ dragoness
dnia 10.05.2018, 19:17. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
2
Od nauczyciela, nie wiem jak od reszty, w Polsce NIE używamy skrótu PCV.
@ do Abnegat
dnia 08.05.2018, 22:42. Identyfikator użytkownika: xB87UdEuuTrq
Ocena
komentarza:
8
Abnegacie masz u góry napisane jak wół. Na razie są dwie linie produkcyjne
a będzie kilkanaście. Wot i wsio.
@ Wsio
dnia 08.05.2018, 23:03. Identyfikator użytkownika: hwEcuApcAZrQ
Ocena
komentarza:
-7
Pagibniem rawno-nie dość,że zakład truciciel atmosfery,to jeszcze sztuczne wykładziny,to lepiej klepisko z glinianej i palonej cegły.Tyle chorób cywilizacyjnych,a powrotu do natury brak..
@ Do Abnegata
dnia 08.05.2018, 23:10. Identyfikator użytkownika: hwEcuApcAZrQ
Ocena
komentarza:
-7
Widzę,że z zazdrości czepiają się Pana.Czyżby obawa,że przerasta Pan wiedzą uważających się za najmądrzejszych?
@ Abnegat
dnia 08.05.2018, 23:19. Identyfikator użytkownika: 3kBrXAfHv9Yc
Ocena
komentarza:
-10
Ja oczekiwałbym jednak na wyjaśnienie, co oznacza określenie "zgoda" w tym konkretnym przypadku, w kontekście postępowania administracyjnego?
@ do abnegat
dnia 09.05.2018, 07:53. Identyfikator użytkownika: Kz2fqDSD8Xrh
Ocena
komentarza:
6
No cóż, polski system prawny nie przewidział takiego przypadku jak TY!
@ do Abnegat.
dnia 09.05.2018, 08:07. Identyfikator użytkownika: mmZVKKPm05oF
Ocena
komentarza:
5
Dla ciebie jednak łopatologicznie, bo tylko tak jest nadzieja, że coś zrozumiesz.
W teorii wykładni prawa pierwsze miejsce daje się wykładni językowej. W języku
polskim "zgoda" to pozwolenie, zezwolenie na coś.
@ Abnegat
dnia 09.05.2018, 15:28. Identyfikator użytkownika: m3yWuDDGgn8E
Ocena
komentarza:
-4
Wykładnię prawa (jakąkolwiek) stosuje się tam, gdzie interpretacja stanu prawnego w świetle przepisów może budzić wątpliwości. Jakie wątpliwości mogą mieć miejsce w odniesieniu do nazwy aktu z zakresu prawa administracyjnego i tego, czego on dotyczy?
@ a.lechowski
dnia 09.05.2018, 08:07. Identyfikator użytkownika: hJfO2cJ6tV7U
Ocena
komentarza:
-10
A może zamiast rozpaczać to wziąć się do roboty i okazać swoją radość z powstającej inwestycji przez osobiste i spontaniczne spotkanie przed bramą świetlanej przyszłości dla mieszkańców tego padołu nad Wisłoką rządzonego przez towarzyszy i sekretarzy nim będzie za późno. Jeżeli tego nie zrobisz to dajesz swoim dziecin i wnukom moralne prawo do wprowadzenia eutanazji z przyczyn ekonomicznych.
POZDRAWIAM wszystkich "POSTNIKÓW"
P.S. Czekam na propozycje okazania swojej wdzięczności Panu Burmistrzowi, Panu (towarzyszowi sekretarzowi) Przewodniczącemu Rady Miasta i Radnym.
No i oczywiście naszym "dobroczyńcom" czy złoczyńcom?
@ Abnegat
dnia 09.05.2018, 15:37. Identyfikator użytkownika: m3yWuDDGgn8E
Ocena
komentarza:
-2
Posługiwanie się ironią to nie jest prosta sztuka, a Pan tak się w tym zapętlił, że wyszło jakieś błędne koło. Może lepiej w tzw. prostych, żołnierskich słowach - oczywiście bez "przecinków".
@ miki
dnia 09.05.2018, 18:30. Identyfikator użytkownika: A7YQ1Tqd0g6G
Ocena
komentarza:
2
Ty lechowski nie musisz brać się do żadnej roboty-od roboty to ty masz swoją Helenkę...
@ a.lechowski
dnia 09.05.2018, 11:16. Identyfikator użytkownika: hJfO2cJ6tV7U
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ ala
dnia 09.05.2018, 12:41. Identyfikator użytkownika: Wp8qduk4gKAM
Ocena
komentarza:
2
Podobno,że Marian trafiony i zatopiony? Strach się bać!
@ Jas
dnia 09.05.2018, 13:43. Identyfikator użytkownika: XXaFy8i0DPIl
Ocena
komentarza:
5
Jaślan nic ni zadowoli.Chyba że nic nie robienie (to na podstawie przeczytanych opini)
@ RODO is coming
dnia 09.05.2018, 15:51. Identyfikator użytkownika: 7gKIYxbRexSn
Ocena
komentarza:
-3
No to mamy kronotroling w Jaśle :)
@ Abnegat
dnia 09.05.2018, 17:03. Identyfikator użytkownika: CSmblJ6F2sxT
Ocena
komentarza:
-5
To widać od kilku tygodni, szczególnie po skoordynowanym minusowaniu. Już raz się z tym zwracałem do Redakcji i ponawiam: proszę rozważyć usunięcie tych "plusów i minusów", które nic nie wnoszą do meritum dyskusji, natomiast służą jedynie trollowaniu i hejtowaniu.
@ Kierowca
dnia 09.05.2018, 18:08. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
7
Wszystko w Jaśle jest potrzebne.
Każdy ruch pomaga wypłynąć na na powierzchnię.
Wszystko jest dla naszych dzieci by żyło im się lepiej i dostatniej.
Dość już popierania obłudnej i kłamliwej polityki przywódców
mamiących nas chwytliwymi hasłami o wolności, a faktycznie
wspierającej politykę finansową i gospodarczą Zachodu.
@ proste
dnia 10.05.2018, 07:21. Identyfikator użytkownika: gEwmSTyFZUEp
Ocena
komentarza:
-3
. . . jeszcze bokiem wyjdzie wam ten zakład. Jak w innych miastach gdzie są . . .tyle w temacie.
@ Vaj
dnia 10.05.2018, 09:44. Identyfikator użytkownika: 0yoMgcR2Z8gD
Ocena
komentarza:
2
To sie jeszcze okarze czy bokiem.
@ gość
dnia 10.05.2018, 11:54. Identyfikator użytkownika: JGyclb6g7xvm
Ocena
komentarza:
0
to stylowi ludzi zabierze
@ Kierowca
dnia 12.05.2018, 07:40. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
4
Nie będzie bezrobocia.
A braku tego tematu najbardziej boją się krytykujący wszystko hejterzy.
@ Lusia
dnia 20.05.2018, 20:39. Identyfikator użytkownika: LOcAgbThCrv8
Ocena
komentarza:
0
Ludzie ratujcie Jasło przed firmą KRONOSPAN !!! truje cały MIELEC - protesty za protestami. Organizujmy protest już w czerwcu lub lipcu , nie pozwólmy uruchomić zakładu , bo potem będziemy siedzieć w domu ! Błagammmm!!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105