Strona główna
Projekt #KOMÓRKOMANIA w ZSUiS
3

W dniu 22.02.2017 r. w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle zorganizowano pod patronatem Fundacji DKMS Polska rejestrację potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego.

Napisany dnia: 24.02.2017, 11:57
Ralph Kaminski rozpoczyna premierową trasę koncertową od Jasła
5

Koncertem w rodzinnym Jaśle Ralph Kaminski rozpoczyna serię koncertów promujących jego pierwszą płytę. Piosenki jakie się na niej znalazły, to spójny, osobisty i w pełni autorski materiał. To zapis chwil, poetycka i przepełniona emocjami historia.

Napisany dnia: 23.02.2017, 14:00
Zakończenie karnawału z Jass Brass Consort
1

Jass Brass Consort, big band działający przy Jasielskim Domu Kultury zaprasza na muzyczne spotkanie ze swingiem. Koncert „Swing, swing, swing czyli Jass Brass Consort na swingową nutę” odbędzie się 26 lutego br. o godz. 18.00 w JDK. Bilety w cenie 15 zł można kupić w sekretariacie Jasielskiego Domu Kultury lub przez system biletowy.

Napisany dnia: 23.02.2017, 11:00
Śladami Bojków w Bieszczadach
0

Archiwalne zdjęcia ukazujące codzienne życie Bojków, rodzaje strojów i znaczenie haftów bojkowskich, opowieści o ich zwyczajach religijnych, ślubnych, chrzestnych i pogrzebowych, złożyły się na 75. Studnię Kulturalną JDK, której gościem była Jolanta Jarecka. Spotkanie, które spotkało się z dużym zainteresowaniem jaślan, odbyło się w piątek, 20 lutego br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 23.02.2017, 09:59
„ Od świtania do weczera” - bojkowskie ślady w Bieszczadach
3

Przemierzając dziś pustkowia Bieszczadów trudno uwierzyć, że miejsca te tętniły niegdyś życiem. Po setkach wsi zostały jedynie cmentarze, gdzieniegdzie ruiny cerkwi , drzemiące w gąszczu podmurówki wiejskich chat, studnie czy piwnice, ślady przydomowych sadów, tarasy nieistniejących pól.

Napisany dnia: 15.02.2017, 11:00
Filmowe spotkanie z FUTURE SHORTS – winter season
0

Kto powiedział, że ujemna temperatura musi kojarzyć się wyłącznie z długimi, spokojnymi wieczorami spędzonymi w domowym zaciszu? Najnowszy set filmowy londyńskich selekcjonerów stanowi idealne antidotum na zimowe rozleniwienie.

Napisany dnia: 15.02.2017, 09:27
Konkurs Fotograficzny „Jasło - Moje Miasto”
2

W dniu 9 lutego 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość podsumowania XXII Konkursu Fotograficznego „ Jasło – Moje Miasto ”. Tematem tej edycji prac fotograficznych był „Widok z okna …”. Organizatorem konkursu było tradycyjnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Napisany dnia: 13.02.2017, 21:42
Kolejne obrazy Ignacego Pinkasa trafiły do jasielskiego muzeum
4

Muzeum Regionalne w Jaśle zakupiło właśnie do swoich zbiorów kolejne obrazy pochodzącego z Jasła malarza Ignacego Pinkasa. Wśród trzech zakupionych prac, jedna budzi szczególne emocje muzealników.

Napisany dnia: 13.02.2017, 12:31
XV Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2017
0

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych klas od IV - VI i gimnazjum powiatu jasielskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu grafiki komputerowej.

Napisany dnia: 10.02.2017, 09:24
Wystawa pt.„Społeczność żydowska w Jaśle” w jasielskim muzeum
89

Do końca marca w jasielskim muzeum zobaczyć można wystawę „Społeczność żydowska w Jaśle”. Pretekstem do jej przygotowania były IX Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wernisaż wystawy odbył się 25 stycznia. Obecni byli przedstawiciele magistratu z burmistrzem Ryszardem Pabianem oraz bardzo liczne grono mieszkańców miasta.

Napisany dnia: 02.02.2017, 08:49
Zimowo i artystycznie w JDK
2

Zakończyły się trwające dwa tygodnie ferie zimowe. Jasielski Dom Kultury, jak co roku przygotował bogatą i atrakcyjną ofertę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach Zimowej Akademii Artystycznej dla dzieci i młodzieży odbyły się: interaktywne warsztaty z języka angielskiego, warsztaty ilustratorskie i teatralne, lepienia w glinie, spotkanie z drukiem 3D oraz zabawa z duetem klaunów Ruphertem i Rico.

Napisany dnia: 01.02.2017, 11:00
Wieczór Odkrywania Talentów
0

28 stycznia publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury miała okazję podziwiać artystyczne wystąpienia najbardziej utalentowanych młodych artystów podczas konkursu TALENT SHOW.

Napisany dnia: 01.02.2017, 08:52
Kabaret Smile w nowym programie "To Ci tłumaczę!"
9

"To Ci tłumaczę!" to tytuł najnowszego programu lubelskiego kabaretu Smile. Podczas dwugodzinnego spotkania z publicznością trzej panowie starają się wyjaśnić kilka kwestii związanych z życiem codziennym. Bo te pozornie oczywiste zagadnienia, wymagają tłumaczenia w stylu kabaretu Smile. Andrzeja Mierzejewskiego, Pawła Szwajgiera oraz Michała Kincela, Jasielski Dom Kultury będzie gościł 2 lutego o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł można kupić w sekretariacie JDK lub przez system biletowy.

Napisany dnia: 30.01.2017, 13:01
Kolędowy wieczór w JDK
9

Jasielski Dom Kultury i Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu Jasielskiego zapraszają na „Kolędowy Wieczór”.

Napisany dnia: 27.01.2017, 11:02
Czas na finał ProvirtualEsport Championship 2017
18

Już dziś rozpocznie się wielki finał ProvirtualEsport Championship 2017. Gracze w ciągu dwóch dni rywalizować będą o trofeum i nagrody rzeczowe. 

Napisany dnia: 27.01.2017, 08:58
"Drugie wołanie z połonin". Spotkanie z Edwardem Marszałkiem
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z Edwardem Marszałkiem, rzecznikiem prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Spotkanie organizowane w ramach Klubu Kulturalno -Turystycznego JDK odbędzie się 26 stycznia (czwartek) o godz.17.00. Wstęp bezpłatny.

Napisany dnia: 25.01.2017, 13:00
Feryjny Turniej Szachowy w MDK
1

28 stycznia 2017 r. (sobota) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbędzie się Feryjny Turniej Szachowy, w którym mogą brać udział dzieci urodzone w 1999 roku i młodsze. Startujący płacą wpisowe w wysokości 10zł (dzieci uczęszczające na zajęcia szachowe w MDK są zwolnione z opłaty wpisowego).

Napisany dnia: 25.01.2017, 12:00
Wystawa jak oścień
0

Wyjątkową wystawę malarstwa można do 23 lutego br. zwiedzać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Prezentowane na niej prace Igi Brej-Kozon należą do dzieł, obok których nie sposób przejść obojętnie, które wręcz zmuszają do zatrzymania się i zadumy.

Napisany dnia: 24.01.2017, 17:06
DKF Nostromo „Do utraty tchu”
0

Laureat Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię na Berlinale w 1960 roku, wyróżniony przez włoskie i francuskie stowarzyszenie prasy, uznany za arcydzieło francuskiej nowej fali „Do utraty tchu” będzie można zobaczyć już w najbliższy czwartek, 26 stycznia w Kinie JDK „Syrena”.

Napisany dnia: 24.01.2017, 15:00
Karnawał z Babcią i Dziadziem
0

Dzień Babci i Dziadka to już tradycja w naszym przedszkolu - to również okazja by wyrabiać u dzieci poczucie więzi rodzinnych, uczyć szacunku dla starszych. Dziadkowie to wyjątkowe osoby, które zawsze mają czas na zabawę ze swoimi wnukami, opowiadanie bajek czy pójście na spacer. Dlatego tak niecierpliwie nasze przedszkolaki czekają, aby złożyć życzenia seniorom rodu.

Napisany dnia: 24.01.2017, 11:36
 • Przewodniczący Dunaj zmienił zdanie

   

  Zaledwie kilka dni temu Stanisław Dunaj zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady miejskiej w Kołaczycach. Okazuje się jednak, że zmienił on zdanie. Co zadecydowało o wycofaniu się przewodniczącego z rezygnacji?

 • W Gorzycach Toyota uderzyła w drzewo. Utrudnienia na drodze.

  W miejscowości Gorzyce doszło dziś rano do wypadku z udziałem samochodu osobowego Toyota. Dwie kobiety z obrażeniami ciała przetransportowane zostały do szpitala.

 • Do diabła z dietą. Dzisiaj królują pączki!

  Tłusty Czwartek to wymarzony dzień dla wszystkich łasuchów. Dla Was sprawdziliśmy jak wyglądały przygotowania w Piekarni JW Jan Wątroba Barbara Wątroba z Jasła.

 • Rezygnacja z konfliktem w tle

   

  Stanisław Dunaj zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Kołaczycach. Jego decyzja podyktowana jest napiętą sytuacją w radzie. Sprawę zaostrzył anonimowy list.

 • Dachowanie w Dębowcu

  Do dachowania samochodu marki Fiat Cinquecento doszło po godzinie 7. na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Jasło. Do szpitala trafił kierowca pojazdu wraz z pasażerem.

 • Brzyska: Kto płacił za nas podatki?

  Początkiem roku państwo Magudowie przeżyli ogromny szok, kiedy dowiedzieli się, że od 2010 r. mają opłacony podatek rolny i od nieruchomości. - Osłupiałem, gdyż od 2008 r. nikt z nas nie otrzymywał nakazów płatniczych – podkreśla Jan Maguda.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa zimowa rekrutacja w ŻAKU.

 • Nie żyje mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Został przygnieciony przez drzewo

  Dzisiaj po godz. 13 w miejscowości Dębowiec doszło do nieszczęśliwego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do tragedii doszło przy załadunku drzewa.

 • Pożyczki dla zadłużonych

   

  Negatywna historia kredytowa to problem, który dotyka wielu Polaków. W Internecie znajdziemy wiele firm reklamujących się jako pożyczki dla zadłużonych. Jak wybrać najlepszą i bezpieczną ofertę ?

 • Do sprzedania dom w Jaśle - 160000 zł

   

  Jasło. Do sprzedania budynek mieszkalny murowany, parterowy z użytkowym poddaszem o pow. ok. 100 m 2.

 • Bezpłatne szkolenia dla bezrobotnych

   

  Firma szkoleniowa PROGRES zaprasza osoby bezrobotne na bezpłatne szkolenia. Zdobądź nowe kwalifikacje i bądź bardziej konkurencyjny na rynku pracy.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105