Strona główna
Złote gody 14 jasielskich par małżeńskich - pół wieku razem
30

Uroczystość odznaczenia małżeństw z co najmniej 50-letnim stażem Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyła się w środę, 10 września br., w Jasielskim Domu Kultury. W imieniu prezydenta małżonków odznaczył burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Napisany dnia: 12.10.2018, 09:29
Anioł upadły i niedoskonały – różnorodne anielskie konterfekty
1

O poetyckich skutkach spotkań z aniołami dowiedzieliśmy się 5 października 2018 r. na spotkaniu z Zofią Bartecką, Mariuszem Kalandykiem, Grzegorzem Kociubą i Janem Tulikiem, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Spotkanie odbyło się w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Napisany dnia: 11.10.2018, 17:00
Europejskie Dziedzictwo Kulturowe w Jaśle
11

Drugi weekend października br. upłynie w Jaśle pod znakiem kultury. Jasielski Dom Kultury realizuje projekt „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość”, dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury. W ramach projektu odbędą się: Targi Miast Partnerskich – Festiwal Jesiennych Klimatów oraz warsztaty i debata, poświęcone dziedzictwu kulturowemu. Do miasta przyjadą przedstawiciele instytucji kultury oraz wystawcy, rękodzielnicy i artyści z Polski, Węgier i Słowacji.

Napisany dnia: 11.10.2018, 14:00
W JDK Teatralna jesień
0

Komedią „Alibi od zaraz” Jeana Poireta rozpoczęły się - w niedzielę, 7 października br. - X Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Występujący w sztuce znakomici aktorzy zapewnili publiczności ponad 2 godziny niezłej zabawy.

Napisany dnia: 11.10.2018, 11:04
"Purezento" Joanny Bator
0

DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Joanny Bator "Purezento". To opowieść o gojeniu się ran po stracie i traumie, pełna bogatych metafor oraz magii. Główna bohaterka po śmierci ukochanego w drodze zbiegów okoliczności wyjeżdża do Japonii. Jak poradzi sobie w nowym środowisku i czy powrót do równowagi będzie możliwy?

Napisany dnia: 08.10.2018, 15:00
Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na "Ghostland"
1

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo" działający przy Jasielskim Domu Kultury DKF "Nostromo" zaprasza do Kina JDK "Syrena" na film „Ghostland”. Projekcja filmu odbędzie się 18 października. 
Napisany dnia: 08.10.2018, 10:23
Konkursy: Zadebiutuj w Lirycznym Jaśle!
0

Piszesz wiersze lub opowiadania? Publikujesz na blogu albo wygrałeś już w konkursie literackim? A może nikt jeszcze nie czytał twoich utworów? Masz okazję sprawdzić swoje umiejętności. Weź udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

Napisany dnia: 08.10.2018, 09:48
Przy kawie o kawie w JDK
7

Bohaterem 89. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury była kawa. O tym lubianym przez wiele osób napoju przez ponad 2 godziny opowiadała Zofia Drohomirecka, właścicielka sieci sklepów „Pożegnanie z Afryką.”. Gość studni przybliżył przybyłym historię tego napoju, gatunki kawy oraz sposoby jej parzenia.

Napisany dnia: 03.10.2018, 13:00
Kto ty jesteś? Czyli o patriotyzmie – tak po prostu…
4

26 września 2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle gościliśmy Joannę Olech, popularną autorkę książek dla dzieci, znaną zwłaszcza z bestsellera Dynastia Miziołków oraz książki Kto ty jesteś, w prosty sposób wyjaśniającej dzieciom pojęcie patriotyzmu.

Napisany dnia: 03.10.2018, 10:00
II Jasielskie Dni Seniora
3

W miniony weekend odbyły się II Jasielskie Dni Seniora, wielowątkowa impreza zorganizowana z myślą o starszych mieszkańcach Jasła. Na święto seniorów złożyły się różne zawody sportowo-rekreacyjne, akcje prozdrowotne i poradniczo-informacyjne oraz programy rozrywkowe. W intencji seniorów odprawiona też została msza św., a koncelebrze przewodniczył nestor rzeszowskich hierarchów ks. bp Kazimierz Górny, pierwszy ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, dziś biskup senior.

Napisany dnia: 03.10.2018, 09:23
Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na "Sicario 2-Soldado"
6

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo".
Działający przy Jasielskim Domu Kultury zaprasza do Kina JDK "Syrena" 4 października br. na film SICARIO 2 - SOLDADO”.
Napisany dnia: 01.10.2018, 09:03
Otwarto wystawę upamiętniającą Jana Pawła II
17

Wczoraj na płycie jasielskiego rynku otwarto wystawę plenerową pt. „Święty Papież Polak”. Stanowi ona upamiętnienie Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego.

Napisany dnia: 27.09.2018, 12:29
Los ginących samotnie – historia według Moniki Sznajderman
10

20 września 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z autorką „Fałszerzy pieprzu. Historia rodzinna”.

Napisany dnia: 25.09.2018, 09:16
Targi Ślubne w Jaśle już w listopadzie
0

Już 4 listopada 2018 na Targach Ślubnych w Jaśle swoje usługi zaprezentują najlepsze firmy z branży ślubnej z naszego regionu. W roli gospodarza - Hotel Restauracja u Schabińskiej,  mająca w swojej ofercie znakomite wędliny regionalne.

Napisany dnia: 25.09.2018, 09:12
Czytamy „Przedwiośnie” u progu jesieni
5

19 września 2018 r. odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zorganizowane przez Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Jaśle we współpracy z Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie Filia w Jaśle.

Napisany dnia: 23.09.2018, 08:49
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
10

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym ważnym wydarzeniem Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”.

Napisany dnia: 20.09.2018, 20:00
Pierwsze urodziny VIVO! Krosno
15

Z okazji uroczystości rocznicowych VIVO! Krosno przypadających na 29 września przygotowano szereg atrakcji. W tym koncert gwiazdy i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie również urodzinowego tortu.

Napisany dnia: 20.09.2018, 08:42
Nagrody w kampanii Trzeźwy Umysł dla jasielskich uczniów rozdane
0

16 uczniów z jasielskich szkół podstawowych otrzymało nagrody w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018.

Napisany dnia: 19.09.2018, 12:00
Podwójna ścieżka – spotkanie autorskie z Moniką Sznajderman
0

20 września 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Sznajderman.

Napisany dnia: 19.09.2018, 09:08
„Złoty kasztan” trafił do Krystiana Bąka
0

17 – letni Krystian Bąk, solista Jasielskiego Domu Kultury zdobył I nagrodę w 36. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Popularnej „Złoty kasztan” we Vranovie nad Topl’ou (Słowacja). Konkurs organizowany przez Miejski Dom Kultury we Vranovie nad Topl’ou trwał od 6 do 7 września br.

Napisany dnia: 19.09.2018, 09:00
 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

 • „U mnie nie będzie politykierstwa”

   

  Decyzję o kandydowaniu motywuję przede wszystkim wewnętrznym sprzeciwem wobec aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. – mówił dziś Antoni Pikul podczas zorganizowanej w Jaśle przez Komitet Obywatelski konferencji prasowej. Były zastępca burmistrza Jasła, jest „jedynką” na liście komitetu w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105