Strona główna
Pokoleniowa wystawa w JDK
3

Jasielski Dom Kultury zaprasza na rodzinną, pokoleniową wystawę „Cztery barwy palety”. Jej autorami są: Leokadia Radwańska – Dybaś, Helena Opalińska – Radwańska, Bożena Dybaś – Graciano oraz Matylda i Mateusz Graciano. Wernisaż odbędzie się 18 sierpnia br. o godz. 17.00 w Galerii JDK. Wystawa będzie czynna do 22 września br. 

Napisany dnia: 14.08.2017, 09:58
„Zielone wzgórza nad Soliną” Wyjazd autokarowy 5 sierpnia 2017
20

Urok bieszczadzkiej ziemi to nie tylko cudne połoniny. To wiele miejsc niezwykłych. Pełno tu głębokich, niedostępnych dolin, lasów, łąk z widokami na tarasy dawnych pól, ciekawych wąwozów, wodospadów na potoku, starych dróg z przydrożnymi kapliczkami - słowem niepodzielne królestwo natury, w którym człowiek jest jedynie gościem.

Napisany dnia: 08.08.2017, 13:25
Doda porwała tłumy w Osieku
35

Gwiazdą tegorocznych Dni Osieka była Doda i zespół Virgin. Kontrowersyjna wokalistka zaśpiewała swoje największe hity.

Napisany dnia: 07.08.2017, 15:01
W 120 rocznicę urodzin - Memoriał Hubala
26

W niedzielę (13 sierpnia) na łąkach hubalowych odbędzie się memoriał kawaleryjski Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Wśród przygotowanych atrakcji znajdują się konkurs władania szablą i lancą konno oraz widowisko historyczne „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę…”.

Napisany dnia: 07.08.2017, 11:30
„Najcenniejsze zabytki ziemi bieckiej”
4

Ziemia Biecka to niezwykle malowniczo położone tereny, wśród pagórkowatego krajobrazu Pogórza Karpackiego, poprzecinanego rzeką Ropą. Ujmuje niezwykłą urodą przyrody i osobliwości do jakich zalicza się miasto Biecz i przylegająca okolica Binarowej.

Napisany dnia: 07.08.2017, 09:23
Uczcili pamięć uczestników akcji „Pensjonat”
6

Wczoraj wieczorem harcerze wespół z kilkudziesięcioosobową grupą jaślan uczcili pamięć bohaterów brawurowej akcji pod kryptonimem „Pensjonat”. 74 lata temu oddział dywersyjny AK działając pod nosem wroga uwolnił 66 więźniów politycznych z jasielskiego więzienia.

Napisany dnia: 05.08.2017, 13:59
Ponad 130 osób na wieczornym seansie filmu o Liwoczu
31

Nie ustały jeszcze echa premiery filmu stworzonego przez młodych twórców z powiatu, a już w minioną niedzielę odbyła się kolejna projekcja. Tym razem ponad 130 widzów zobaczyło film na szczycie góry Liwocz.

Napisany dnia: 31.07.2017, 10:36
Roztańczeni szczudlarze
5

„Korowód tańca”, to wspaniałe widowisko, które w piątek (28 lipca br.) wieczorem mogła - za sprawą Teatru Ulicznego „Highlights” z Kijowa na Ukrainie - obejrzeć publiczność licznie zgromadzona na jasielskim rynku.

Napisany dnia: 31.07.2017, 08:58
Czarodziejskie popołudnie na osiedlu Gamrat
6

Iluzjonistyczne sztuczki z udziałem milusińskich, Teatr Wyobraźni, gry i zabawy sprawnościowe, wizyta w Zagadkolandii czy wspólne tańce i śpiewy – to atrakcje kolejnego z lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, spędzanego z czarodziejem Maciejem Dudą „Damatusem” i jego asystentkami, tym razem na osiedlu Gamrat. Tegoroczne imprezy prowadzą animatorzy z łódzkiego Studia Magic ART wraz z instruktorami z JDK.

Napisany dnia: 28.07.2017, 09:09
VII Karpacki Festiwal archeologiczny - zapowiedź
7

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza w dniach od 11 do 13 sierpnia na VII Karpacki Festiwal Archeologiczny. Festiwal zainaugurują pokazy walk i uzbrojenia na Rynku w Jaśle.

Napisany dnia: 27.07.2017, 10:53
Wielkie rzeczy rodzą się z prawdziwej wiary
71

Góra Liwocz oraz górujący nad nią krzyż nierozerwalnie związane są z historią gminy Brzyska stanowiąc swoistego rodzaju symbol dla jej mieszkańców. Trzech młodych pasjonatów postanowiło ocalić od zapomnienia dzieje powstania stalowej konstrukcji oraz utworzonego przed laty sanktuarium. Swój zamiar przekuli na czyny, których efektem jest film dokumentalny pt. „Liwocz – Góra Wiary”.

Napisany dnia: 25.07.2017, 13:46
Korowód tańca na jasielskim rynku
3

„Korowód tańca” w wykonaniu Teatru Ulicznego Highlights z Kijowa będzie jednym z wydarzeń kulturalnych towarzyszących Targom Miast Partnerskich, połączonych z otwarciem Centrum Informacji  Turystycznej i Kulturalnej. Parada odbędzie się w najbliższy piątek, 28 lipca o godz. 21.00 na płycie jasielskiego rynku. 

Napisany dnia: 25.07.2017, 11:39
Świat iluzji na osiedlach Żółków i Brzyszczki
0

Teatr Wyobraźni, gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych i tych starszych, iluzjonistyczne sztuczki, chodzenie na szczudłach i żonglerka talerzami – to atrakcje kolejnych lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, spędzanych z czarodziejem Maciejem Dudą „Damatusem” i jego asystentkami, którzy odwiedzili jasielskie osiedla Żółków i Brzyszczki. Tegoroczne imprezy prowadzą animatorzy ze Studia Magic ART wraz z instruktorami z JDK.

Napisany dnia: 24.07.2017, 11:00
„Zielone wzgórza nad Soliną”- wycieczka autokarowa
4

5 sierpnia 2017 ( sobota). Wyjazd z Jasła godz.7.00 (budynek JDK) powrót około 20.00. Bieszczady to pod wieloma względami jedno z najbardziej niezwykłych miejsc Polski. Niezatarte , magiczne wręcz wrażenie pozostawia tutaj po sobie wszystko - ukształtowanie terenu, przyroda, historia tego skrawka ziemi.

Napisany dnia: 24.07.2017, 09:08
Iluzja na Kwiatowej – kino plenerowe zaprasza
4

22 lipca, zapraszamy na kolejną projekcję wakacyjnego kina plenerowego na Kwiatowej. Tym razem wyświetlony zostanie film „Iluzja”. Seans zaczyna się o godz. 21.00 i trwa 1 godz. 55 min. Bezpłatny autobus z przystanku przy jasielskiej Farze wyjedzie o godz. 20.30.

 

Napisany dnia: 21.07.2017, 09:50
Konkurs fotograficzny
3

Nadleśnictwo Kołaczyce zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym p.t. „Pocztówka z leśnych wakacji”. Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, aktywnie spędzających swój wolny czas na łonie przyrody.

Napisany dnia: 20.07.2017, 13:18
Wyrusz „Traktem Królewskim” i odkryj tajemnicę skarbu
1

28 lipca (piątek) podczas Targów Miast Partnerskich i otwarcia Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle, odbędzie się miejska gra turystyczna „Traktem Królewskim”. Tym razem trasę zwiedzania miasta wyznaczą zagadki, a zwieńczeniem wyprawy jest odkrycie tajemnicy skarbu.

Napisany dnia: 19.07.2017, 11:00
W Galerii JDK: „Obserwacje” Piotra Betleja
7

Do połowy sierpnia br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury czynna będzie wystawa malarstwa Piotra Betleja. Ekspozycja zatytułowana „Obserwacje” składa się z kilkudziesięciu niezwykle interesujących prac, dla obejrzenia których warto wybrać się do JDK.

 

Napisany dnia: 19.07.2017, 08:57
„Najcenniejsze zabytki ziemi bieckiej” Wyjazd rowerowy
2

Kolejna wyprawa rowerowa zaplanowana przez Klub Kulturalno Turystyczny JDK zaprowadzi nas do miejscowości słynących z unikatowych zabytków: Binarowej i Biecza.

Napisany dnia: 19.07.2017, 08:54
„Śladami architektury drewnianej”
4

Poznanie Pielgrzymki, wsi pełnej swoistego uroku, leżącej na południowo - zachodnim skraju Pogórza Jasielskiego, było kolejnym celem wyjazdu zorganizowanego przez Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 18.07.2017, 08:29
 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na promocyjne zakończenie wakacji 2017r.

 • „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę…”

   

  W tym roku przypada 120 rocznica urodzin majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Na tak zwanych łąkach hubalowych już po raz kolejny oddano hołd urodzonemu w Jaśle bohaterowi. Tłumy jaślan mogły zobaczyć zapierające dech w piersiach widowisko historyczne.

 • Pojedziemy pociągiem do Krakowa

   

  Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

 • Policjant wjechał motocyklem w znak drogowy

   Dwaj policjanci poruszający się na motocyklach patrolowali rejon osiedla Gamrat. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w znak drogowy. 

 • Jazda na hulajnodze? Jest szybka, tania i ekologiczna mówią urzędnicy

  Jasło jest pierwszym miastem w Polsce, w którym urzędnicy wykorzystują hulajnogi z napędem elektrycznym do poruszania się w celach służbowych. Pracownicy jasielskiego magistratu wyliczają same zalety tego ekologicznego środka transportu. 

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Bezpłatne kursy komputerowe w Jaśle

   

  Poszukujesz bezpłatnych kursów? Uważasz, że dzięki szkoleniom poprawisz swoją sytuację na rynku pracy? A może potrzebujesz podnieść swoje umiejętności w posługiwaniu się komputerem? Jeśli poszukujesz informacji na temat dofinansowanych szkoleń zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu – tu znajdziesz odpowiedź gdzie się udać.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105