Strona główna
Dzień Dziecka w Karpackiej Troi
2

Zapraszamy wszystkie dzieci 28 maja 2017 roku do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Z okazji Dnia Dziecka, odbędzie się trzecia edycja gry terenowej.

Napisany dnia: 22.05.2017, 09:13
Zobacz nowy teledysk zespołu Rompey
46

Nie lada gratkę dla swoich fanów, ale też dla fanów szybkich maszyn przygotował zespół Rompey z Jasła. Ich najnowsza produkcja "Łapy do Góry" ujrzała właśnie dzisiaj światło dzienne.

Napisany dnia: 19.05.2017, 21:41
„Wypisać imię złudzeniom”. Malarstwo Majki Zuzańskiej w Galerii JDK
1

Do 2 czerwca br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury można oglądać prace malarskie Marii Majki Zuzańskiej, absolwentki Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Na wystawę zatytułowaną „Wypisać imię złudzeniom” składają się cykle obrazów „Spiral”, „Zakotwiczona w prozie życia”, „Bezużyteczne”, „Rogacizna” oraz „Wyautowane z życia”. Finisaż wystawy odbędzie się 23 maja br. o godz. 18.00.

Napisany dnia: 19.05.2017, 14:00
Skarby Krainy Wygasłych Wulkanów w jasielskim Muzeum - Informacja prasowa
2

Region Gór i Pogórza Kaczawskiego nazywany jest potocznie Krainą Wygasłych Wulkanów nie bez powodu. To tam geolodzy zidentyfikowali 200 miejsc występowania bazaltu, który wskazuje na aktywność wulkaniczną.

Napisany dnia: 19.05.2017, 09:22
VII MAJOWA NOC Z JDK
0

„Awanturka z leśnego podwórka” dla najmłodszych, hiszpańska corrida dla nieco starszych, pokaz zespołów tanecznych JDK, monodram „Co modna pani powinna wiedzieć”, koncerty: indiańskiego Los Companieros, piosenki francuskiej i Rafał Czarnacki Quartet, to atrakcje które zostały zaplanowane na VII Majową Noc z JDK. Początek - 19 maja, godz. 16.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Napisany dnia: 19.05.2017, 08:49
Uczcili pamięć św. Jana Pawła II
17

W Jaśle odbyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji „FISHMOB”. Na płycie jasielskiego rynku zgromadziło się blisko 1000 osób, które tańcem i śpiewem wychwalały Boga oraz oddały cześć św. Janowi Pawłowi II.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 18.05.2017, 12:53
Za siedmioma promieniami niebieskiego światła – Warsztaty z Joanną Preisner
14

Dokąd lecą chmurkoloty? Jak Karolina trafiła do Krainy Niesnu? Czy tulinki to zwierzęta czy rośliny? 11 maja 2017 Joanna Preisner, podczas warsztatów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, zabrała dzieci w magiczną podróż po Krainie Niesnu, leżącej „za siedmioma przekręceniami poduszki, za siedmioma promieniami niebieskiego światła”.

Napisany dnia: 16.05.2017, 12:19
Jasielskie Juwenalia tuż tuż
4

Jasielskie Juwenalia z Podkarpacką Szkołą Wyższą w Jaśle ruszają po raz kolejny już 28 maja! Tym razem postanowiliśmy wybrać Miss oraz Mistera tego wydarzenia. Jak zdobyć szansę na zwycięstwo?

Napisany dnia: 16.05.2017, 11:13
Podróż w czasie ze smakiem
1

Karpacka Troja już od kilku lat konsekwentnie zabiera nas w fascynujące podróże w czasie. Tym razem owa podróż odbyła się w szczególnej atmosferze. Szczęk oręża ustąpił bowiem wyśmienitemu smakowi dawnych potraw i ich zapachowi.

Napisany dnia: 12.05.2017, 14:34
Konkurs fotograficzny "Taniec w obiektywie"
0

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych a także studentów do 25 r. życia do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Taniec w obiektywie”

Napisany dnia: 10.05.2017, 12:53
BIBLIOTEKArz z pomysłem! Powiatowy Dzień Bibliotekarza w MBP w Jaśle
0

8 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pracownicy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego spotkali się, aby w dniu swojego święta wspólnie zainaugurować XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Biblioteka! Oczywiście”.

Napisany dnia: 10.05.2017, 12:04
Noc Muzeów: wystawa „Skarby Krainy Wygasłych Wulkanów”
0

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza 12 maja na Noc Muzeów. Tego dnia wszystkie ekspozycje udostępnione będą dla zwiedzających nieodpłatnie, a Muzeum czynne będzie do północy. Dodatkowo przygotowano specjalne wydarzenia.

Napisany dnia: 08.05.2017, 11:10
Chanson Paris – nastrojowy recital najpiękniejszych piosenek Edith Piaf
0

W wyjątkowym programie „CHANSON PARIS” - najpiękniejsze piosenki Edith Piaf, francuskie szlagiery oraz przeboje Ewy Demarczyk, a także wiersze Jacquesa Preverta i Haliny Poświatowskiej -  zaśpiewa dla Państwa Marta Baszyńska - Wilk – aktorka scen muzycznych i wokalistka.

Napisany dnia: 06.05.2017, 09:00
Warsztaty tanga argentyńskiego w MDK
0

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza na warsztaty tanga argentyńskiego, które odbędą się 27-28.05.2017 r. w dwóch grupach - grupa początkująca oraz open level - dla tancerzy na różnym poziomie zaawansowania.

Napisany dnia: 05.05.2017, 15:00
Piotr Hudyma artysta wielowymiarowy
0

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprasza na spotkanie z Piotrem Hudymą, jasielskim artystą i dziennikarzem.

 

Napisany dnia: 05.05.2017, 13:57
Akcja Pensjonat w finale konkursu telewizyjnego PIKE
1

Aż dwie produkcje krośnieńskiej Telewizji Obiektyw zakwalifikowały się do finału XIV Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych „TO NAS DOTYCZY” 2017 organizowanym przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

Napisany dnia: 05.05.2017, 09:33
X Wieczór Twórczości Młodych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Jaśle
0

26 kwietnia 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filii w Jaśle miał miejsce X, jubileuszowy, Wieczór Twórczości Młodych.

Napisany dnia: 05.05.2017, 07:00
„Chory z urojenia” w JDK
10

Uniwersalne prawdy zawarte w sztukach Moliera poruszają i bawią do dziś. Można się było o tym przekonać w piątek, 28 kwietnia podczas spektaklu „Chory z Urojenia”, wystawionego na deskach Jasielskiego Domu Kultury w ramach 79. Studni Kulturalnej.

Napisany dnia: 04.05.2017, 13:39
Biblioteka. Oczywiście! XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w MBP w Jaśle
2

O tym, że Biblioteka to wspaniałe miejsce do szukania inspiracji i spędzenia wolnego czasu wiedzą doskonale nie tylko miłośnicy książek i czytania, ale również pasjonaci nowych technologii, sztuki czy kina. Po raz kolejny jaślanie będą się mogli o tym przekonać w dniach 8-15 maja br. podczas XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, któremu w tym roku przyświeca hasło: Biblioteka. Oczywiście!

Napisany dnia: 03.05.2017, 11:00
PASS w Jasielskim Domu Kultury
0

PASS – to badanie zachowań z którymi stykamy się każdego dnia. To również tytuł spektaklu słowno – muzyczno – tanecznego w wykonaniu młodych aktorów gorlickiego Teatru Ergo, który odbył się w czwartek, 27 kwietnia w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 03.05.2017, 09:41
 • Maturzyści z Jasła! To musicie wiedzieć o wyborze studiów

   

  Jesteś maturzystą z Jasła lub okolic? Czekasz na wyniki z matury? Wykorzystaj ten czas na znalezienie dobrych studiów! Jak to zrobić? Oto 5 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, by wybór studiów okazał się trafny.

 • 20-latek podejrzany o potrącenie ze skutkiem śmiertelnym

  20-letni Jakub N. jest podejrzany o potrącenie na przejściu dla pieszych 65-letniego Edwarda S., który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł końcem kwietnia br. Kierowca fiata seicento nie przyznaje się do winy.

   

 • Zielone jest bardzo smaczne

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Pamiętają o ofiarach zbrodni katyńskiej

  W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle powstała przestrzeń pamięci o szesnastu ofiarach Katynia związanych z naszym miastem. Jest to kolejny przykład na to jak młodzież potrafi wyrażać swój patriotyzm. To niezwykłe miejsce istnieje dzięki pracy i zaangażowaniu społeczności szkolnej.<FOTOGALERIA>

 • Wiosenne trendy w salonie odzieży dziecięcej JUNIOR!

   

  Wiosna wreszcie zawitała do nas na dobre. To właściwy czas na to, aby w garderobie naszych pociech pojawiły się nowe ubrania. Znajdziesz je w salonie odzieży dziecięcej Junior.

 • Ogień w pustostanie przy ul. Baczyńskiego

   

  Strażacy gasili dziś pożar, który wybuchł w jednym z budynków przy ul. Baczyńskiego w Jaśle. Ogień wybuchł na piętrze pustostanu.

 • Kradną na potęgę!

  W mieście Kołaczyce i okolicznych miejscowościach w ostatnich miesiącach doszło do licznych kradzieży i włamań. Mieszkańcy nie śpią po nocach, by pilnować mienia. Mimo to, złodzieje nadal bezczelnie ograbiają sąsiednie domy, a ludzie czują się bezsilni.

 • Wypadek w Majscowej. Skoda dachowała po zderzeniu z volkswagenem.

   

  Dwa rozbite samochody osobowe zablokowały dziś drogę wojewódzką 992 w miejscowości Majscowa. Cztery osoby trafiły do jasielskiego szpitala.

 • Uczcili pamięć św. Jana Pawła II

  W Jaśle odbyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji „FISHMOB”. Na płycie jasielskiego rynku zgromadziło się blisko 1000 osób, które tańcem i śpiewem wychwalały Boga oraz oddały cześć św. Janowi Pawłowi II.<FOTOGALERIA>

 • Jazda „po kielichu” to nadal problem w Polsce

  Ogólnopolska kampania „Powstrzymaj pijanego kierowcę” ma pokazać konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu oraz przekonać społeczeństwo do reagowania na nierozważne zachowanie osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości. Skutki naszej obojętności mogą być przerażające.<FOTOGALERIA>

 • Bezpłatne badanie wzroku i super promocje w VISIONOPTYK

   

  Zbliża się najpiękniejsze święto Dzień Matki, z tego powodu wiele z nas zastanawia się, jaki prezent kupić mamie. Zdecydowanie lepiej postawić na praktyczny upominek, który poprawi jakość życia. Podaruj swojej mamie lepsze widzenie, zwłaszcza, że słaby wzrok może bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie.

 • Darmowe kursy językowe dla osób niepracujących oraz emerytów !

   

  Teraz możesz nauczyć się ZA DARMO dwóch najpopularniejszych języków świata – angielskiego lub niemieckiego.

 • Zjedz obiad za jedyne 11,99 zł!

   

  W stołówce na osiedlu Kopernika zjesz obiad za jedyne 11,99 zł! Nie musisz czekać na realizację zamówienia.
  Tutaj ciepły posiłek czeka na Ciebie.

 • Profesjonalna naprawa i serwis klimatyzacji w samochodach osobowych

   

  Firma AB Motors w miejscowości Potok tel: 512-993-633 zajmuje się naprawą i serwisem klimatyzacji samochodowych.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105