Strona główna
Wystawa Polaków sen o Niepodległej w MRJ
0

5 grudnia 2017 r. obchodami 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego w Jaśle zainaugurowano obchody 100-Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla uczczenia tej rocznicy zaplanowano cykl imprez okolicznościowych. Jedną z nich jest przygotowana przez Muzeum Regionalne w Jaśle wystawa pod tytułem: „Polaków sen o Niepodległej” na pocztówkach z pierwszej połowy XX w.

Napisany dnia: 22.01.2018, 15:00
Ferie dobrze zaprogramowane
0

W dniach 29 stycznia – 9 lutego 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci, młodzież i seniorów na cykl spotkań„Ferie dobrze zaprogramowane”. Dla dzieci proponujemy zajęcia z podstaw programowaniai kreatywne zabawy z tabletami, młodzież zapraszamy do skorzystania z edukacyjnych aplikacji, konsoli i gier planszowych, a seniorom pokażemy, że nauka obsługi tabletów wcale nie musi być trudna.

Napisany dnia: 22.01.2018, 13:00
Młodzi o młodości w literaturze - konkurs recytatorski w MDK w Jaśle
0

17 recytatorów z powiatu jasielskiego wzięło udział w IX Konkursie „Sensowne Twory Słowne”. Konkurs odbył się w MDK w Jaśle w dniu 16 stycznia 2018 r. Uczestnicy prezentowali teksty współczesnych pisarzy i poetów, którzy w swoich tekstach opisywali świat widziany oczami młodych, zwracali się do młodego człowieka lub poruszali problemy właściwe młodzieży.

Napisany dnia: 22.01.2018, 11:25
Szwedzkie opowieści – ferie z MBP w Jaśle
0

Chcesz uczestniczyć w niezwykłych przygodach Mamy Mu i jej przyjaciół, zostać kreatorem mody w biurze detektywistycznym, zaprzyjaźnić się z człowiekiem śniegu, poznać szwedzkie ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia i sprawdzić, co warto zobaczyć w tym skandynawskim kraju?

Napisany dnia: 22.01.2018, 10:44
ZSUiS na III miejscu w Wojewódzkim Turnieju Cukierniczym
3

W dniu 15.01.2018 r odbył się w Krośnie XV Wojewódzki Turniej „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”. Reprezentant Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – Maksymilian Czechowicz został laureatem konkursu zdobywając w nim III miejsce.

Napisany dnia: 20.01.2018, 16:18
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty coachingowe
5

Już 18 stycznia o godzinie 18.00 w Restauracji Keks odbędą się drugie warsztaty dla pań w ramach projektu Kobiecy Punkt Widzenia. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Janowska: coach, trener, konsultant biznesowy i podatkowy, która wspiera, motywuje i pomaga osiągnąć sukces. 

Napisany dnia: 15.01.2018, 07:30
Wyjątkowy pokaz filmowy łączący pokolenia „Stary człowiek i może...”
1

W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle staramy się myśleć o wszystkich odbiorcach kultury, również o drogich seniorach, których pragniemy zaprosić na wyjątkowy seans filmowy.

Napisany dnia: 12.01.2018, 10:38
Roksana Węgiel w The Voice Kids
42

W najbliższą sobotę, 13 stycznia, w TVP 2, o godz. 20.05, w kolejnym wydaniu „The voice kids” zobaczymy 12-letnią jaślankę, Roksanę Węgiel, wokalistkę z Jasielskiego Domu Kultury. Roksana wykona utwór Beyoncé „Halo”.

 

Napisany dnia: 11.01.2018, 09:02
Wyspa rozkoszy i okrucieństwa w malarstwie Dominiki Paczkowskiej
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac malarskich Dominiki Paczkowskiej, absolwentki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wernisaż odbędzie się 11 stycznia br. o godz. 18.00 w Galerii JDK.

Napisany dnia: 09.01.2018, 13:10
W hołdzie zwykłym ludziom – cichym bohaterom
6

Pamięci Eleonory Goleń i innych osób z rejonu jasielskiego, którzy nieśli pomoc Żydom w czasie II wojny światowej przygotowana została uroczystość, podczas której odsłonięto tablicę pamiątkową oraz przeprowadzono konferencję tematyczną poświęconą lokalnym, często zapomnianym bohaterom. 

Napisany dnia: 08.01.2018, 09:09
”Liryczne Jasło” czeka na młodych twórców!
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają do udziału w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

Napisany dnia: 08.01.2018, 08:38
Kobiecy Punkt Widzenia - to ma potencjał
6

14 grudnia w Restauracji Keks w Jaśle odbyły się w ramach projektu Kobiecy Punkt Widzenia pierwsze warsztaty dla kobiet organizowane przez Gabinet Dietetyczny Bonne Sante.

Napisany dnia: 03.01.2018, 20:02
Uczniowie Ekonomika laureatami ogólnopolskiego konkursu
2

Uczennice Technikum nr 4 w Jaśle zdobyły dwa pierwsze miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Konstytucji RP i Samorządzie Terytorialnym "Tędy na Prawo" zorganizowanym przez Fundację Togatus Pro Bono.

Napisany dnia: 03.01.2018, 13:20
Przyzwoitość pojedynczego człowieka – „Dom pod Lutnią” Kazimierz Orłosia
0

18 grudnia 2017 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Kazimierza Orłosia „Dom pod Lutnią”.

Napisany dnia: 22.12.2017, 10:01
Gwiazdkowa noc
0

Późnym popołudniem 18 grudnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w miłej i radosnej atmosferze dzieci i rodzice z Klubu Czytających Rodzin rozpoczęli przedświąteczne przygotowania.

Napisany dnia: 22.12.2017, 09:44
Warsztaty zdrowego żywienia i savoir-vivre w bibliotece
1

Co jeść by zachować zdrowie i dobre samopoczucie? Jak nakryć stół na przyjęcie oraz jakie są zasady savoir-vivre przy stole w domu i restauracji – o tym wszystkim dowiedzieli się uczestnicy cyklu warsztatów, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 12 oraz 14 grudnia 2017 r.

Napisany dnia: 21.12.2017, 10:13
Rodzinne Spotkanie przy Choince
0

W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyło się Rodzinne Spotkanie przy Choince. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście oraz rodzice z dziećmi uczęszczającymi m.in. na zajęcia taneczne i wokalne.

Napisany dnia: 20.12.2017, 20:47
W Jasielskim Domu Kultury Wigilijny wieczór z kulturą
2

Dwa tytuły „Mecenas Kultury Jasła 2017” oraz pięć Nagród Miasta Jasła w Dziedzinie Kultury wręczono podczas spotkania „Przy wigilijnym stole”, zorganizowanego w niedzielę, 17 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury. Po ceremonii wszyscy jej uczestnicy, zaproszeni goście i mieszkańcy miasta, łącznie kilkaset osób, spotkali się przy stołach zastawionych tradycyjnymi wigilijnymi potrawami.

Napisany dnia: 20.12.2017, 20:09
Wieczór autorski Emilii Polak „Odchodzące ślady zatrzymać w pamięci…”
0

12 grudnia 2017 r. w jasielskiej Filii miał miejsce wieczór autorski Emilii Polak. Bohaterka spotkania jest poetką, regionalistką, autorką prac o zabytkach jasielskiej kultury. Opublikowała 14 książek w tym 5 tomików poezji.  Pozycje „Miniony czas”, „Ścieżkami przeszłości”, „Łężyny” są wyrazem żywego zainteresowania autorki kulturą ludową.

Napisany dnia: 18.12.2017, 21:21
Przedszkolaki w studiu nagrań – posłuchaj pastorałki
1

Przedszkolaki z grupy integracyjnej ,,Tygryski” z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, pojechały na wycieczkę do Studia ROSLYN i nagrały pastorałkę.

Napisany dnia: 18.12.2017, 13:43
 • Bójka na turnieju o puchar burmistrza

  Podczas turnieju halowej piłki nożnej o puchar burmistrza doszło do rękoczynów między grającymi ze sobą drużynami z Kołaczyc i Sobniowa. W ostatnich minutach mecz został przerwany. Piłkarze Ostoi mówią o skandalicznym zachowaniu rywali oraz wycofaniu się z zawodów.

 • Nowoczesne a zarazem proste narzędzie dla biznesu. Program polecany przez Księgowych i użytkowników

   

  sBiznes to innowacyjny oraz intuicyjny program, który zawiera elementy pomocne w  pracy, zarządzaniu, nadzorze i kontroli mikro, małych i średnich firm oraz osób prowadzących Jednoosobową Działalność Gospodarczą (m.in. dzięki obsłudze JPK).

 • Nowe warianty przebiegu obwodnicy Jasła

   

  Trwają spotkania informacyjne w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 73 na odcinku Pilzno – Jasło, podczas których mieszkańcy mogą zapoznać się z projektowanymi wariantami przebiegu trasy, szczególnie planowanych obwodnic, w tym obwodnicy Jasła. Inwestor czeka na opinie i zastrzeżenia.

 • Janusz G. oskarżony o zabójstwo pielęgniarki

  Od tajemniczego zniknięcia Haliny Gorczycy z Jasła minęło już trzy i pół roku. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa mężowi zaginionej – Januszowi G. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.

 • Ostatnia szansa - nieważne ile masz lat! Technik farmaceutyczny po raz ostatni! W kraju i jasielskim "Medyku"

 • Samochód wjechał wprost w budynek

   

  Na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Krasińskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca chevroletem wjechała wprost w pobliski budynek.

 • Darmowy kurs języka angielskiego

   

  Zapraszamy na darmowy kurs języka angielskiego skierowany do osób niepracujących, emerytów, rencistów, stażystów ze środków PUP,  Kurs gwarantuje pozyskanie kompetencji komunikacyjnych oraz certyfikatu dzięki, którym będziesz mógł dostać pracę za granicą!

 • Jak w ranking najlepszych szkół w Polsce wypadły jasielskie szkoły?

  Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny przygotował ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych szkół znalazły się również technikum i liceum z Jasła. Zobaczcie, które miejsce i jaki tytuł zostały im przyznane.

 • Dobra zmiana, dobre zdrowie – nowa jakość odchudzania w Jaśle

 • Dane pedofilów i gwałcicieli są dostępne w Internecie

  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się kim są, jak wyglądają i gdzie mieszkają najgroźniejsi gwałciciele i pedofile.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105