Strona główna
Wystawa Karoliny Cygnar w JDK
2

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Pomiędzy”, autorstwa Karoliny Cygnar, absolwentki Liceum Plastycznego im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie oraz studentki Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie...

Napisany dnia: 19.07.2018, 15:08
Pszczółka Maja, Smerfy i Piraci
0

Pszczółka Maja, Smerfy i Piraci na osiedlach Mickiewicza, Gamrat i Śródmieście
Pszczółka Maja, Gucio i Tekla, a także Smerfy i Piraci – to bohaterowie ubiegłotygodniowych Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, które miały miejsce...

Napisany dnia: 17.07.2018, 11:36
Wystawa "45-lecie Jasielskich Numizmatyków w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości"
2

W piątek 6 lipca 2018  Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Jaśle im. dr Stanisława Kadyiego w  Muzeum Regionalnym w Jaśle zorganizowało wystawę, którą można będzie oglądać do 31.08.2018 roku.

Napisany dnia: 13.07.2018, 08:24
“Przygoda w Krainie Czarów”
3

Nazywam się Urszula Kaczor. "Adventures in Wonderland" to projekt mojej twórczości, który jest kumulacją moich własnych doświadczeń i częstokroć nieokiełznanej wyobraźni. Tematyka przedstawionych fotografii to głównie refleksja, która przede wszystkim nawiązuje do poszczególnych etapów mojego życia...

Napisany dnia: 11.07.2018, 14:05
Mapa Marzeń i Bajeczna Fiesta na osiedlach Ulaszowice i Kopernika
4

Wyścigi w workach, zabawy z chustą Klanzy, hokej na trawie, zagadki ekologiczne, malowanie Mapy Marzeń i Wesołego Domku – to atrakcje pierwszych z lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, tym razem spędzonych z aktorami krakowskiego Teatru Kultureska. Tegoroczne imprezy poprowadzą także animatorzy z katowickiego Prym Artu, nowosądeckiego Art. Cinema oraz Studia Fama z Latoszyna wraz z instruktorami z Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 10.07.2018, 13:00
Klub Kulturalno-Turystyczny JDK zaprasza na wyprawę rowerową do Bóbrki
0

Na trzecią w tym roku wycieczkę rowerową zaprasza - w sobotę, 14 lipca - Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Będzie to kolejna wyprawa „Szlakiem historii przemysłu naftowego”.

Napisany dnia: 10.07.2018, 09:57
Sukcesy i osiągnięcia wychowanków MDK-u w Jaśle
2

Uczestnicy zajęć stałych Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle przez ostatni rok działalności placówki z sukcesami reprezentowali Jasło i powiat jasielski na licznych konkursach i wydarzeniach lokalnych i tych odbywających się w całej Polsce.

Napisany dnia: 05.07.2018, 10:11
Paszport turystyczny „Odkrywcy Królewskiego Miasta Jasła”
0

Po raz pierwszy Miasto Jasło i Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej zaprasza do udziału w letniej kampanii paszportu turystycznego „Odkrywcy Królewskiego Miasta Jasła”.

Napisany dnia: 05.07.2018, 10:07
Wakacyjne Kino Plenerowe na Kwiatowej - wstęp wolny
4

W sobotę 7 lipca zapraszamy na pierwszy w tym roku, seans Kina Plenerowego na Kwiatowej. Rozpoczniemy od kina familijnego„Asterix i Obelix, Osiedle Bogów”.

Napisany dnia: 30.06.2018, 09:06
Kołaczycki team z klasy mundurowej laureatem Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjanci w służbie historii”
0

Kołaczyccy licealiści nie zwalniają tempa. W drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjanci w służbie historii”  nasz zespół  z klasy mundurowej w składzie: Karolina Długosz, Barbara Gierut, Kamila Wojdyła, Ewa Śmietana – opiekun merytoryczny, znalazł się wśród 13 laureatów z całej Polski.

Napisany dnia: 27.06.2018, 20:00
Spacery z przewodnikiem - poznaj Jasło, którego być może nie znałeś!
12

Zapraszamy na „Jasielskie wakacyjne spacery z przewodnikiem”. To niepowtarzalna okazja by poznać historię, atrakcje miasta oraz ciekawe opowieści o Jaśle. Spotkania, które opierać się będą również w roku jubileuszowym na aspekcie niepodległości, odbędą się: 6 lipca, 10 sierpnia i 31 sierpnia.

Napisany dnia: 27.06.2018, 09:30
W najbliższą niedzielę Festyn Parafialny w Przysiekach
7

Już w najbliższą niedzielę 1 lipca, w miejscowości Przysieki koło Jasła odbędzie się XIV Festyn Parafialny "Disco polo Przysieki 2018". Imprezie niezmiennie od kilku lat towarzyszy mini gala muzyki disco polo.

Napisany dnia: 27.06.2018, 09:01
V miejsce Maksymiliana Marka w etapie centralnym XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
2

Maksymilian Marek uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaśle został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. 

Napisany dnia: 26.06.2018, 09:29
Najlepsi z najlepszych
22

Siedmioro uczniów klas trzecich gimnazjalnych otrzymało w tym roku szkolnym nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Nagrody przyznawane są w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Mieście Jaśle.

Napisany dnia: 25.06.2018, 16:12
Zakończenie roku szkolnego w "Super Kids"
0

"Super Kids" jest miejscem, w którym uczniowie już od 5 lat uczą się języka angielskiego. Za nimi kolejny pracowity i owocny okres nauki. Z tej okazji najmłodsi uczniowie przygotowali występy dla rodziców, podczas których zaprezentowali swoje osiągnięcia nabyte w minionym roku szkolnym.

Napisany dnia: 25.06.2018, 10:03
Piknik Lotniczy Niepodległe Jasło - Skrzydła Wolności" Zapowiedź.
1

W 100-lecie niepodległości Polski i dla uczczenia 100-lecia lotnictwa polskiego Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze "IKAR" imienia Leszka Preisnera organizuje Piknik Lotniczo-Motoryzacyjny "Niepodległe Jasło - Skrzydła Wolności".

Napisany dnia: 25.06.2018, 09:37
Liceum w Kołaczycach w finale konkursu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju
9

Dnia 19.06.2018 r. dwie licealistki z naszej szkoły wzięły udział w finale konkursu „Start-up na 5-tkę” organizowanym w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. 

Napisany dnia: 22.06.2018, 09:14
Trzcinica z liderem wiedzy i wartości
9

W ramach akcji „Lider wiedzy i wartości – doświadczeniem budujesz pewność siebie” przyznano nagrodę i tytuł lidera jednemu z uczniów w szkole w Trzcinicy. Akcja skierowana była do uczniów wybranych klas mundurowych w szkołach średnich. I to właśnie w Zespole Szkół w Trzcinicy im. prof. Teodora Marchlewskiego mamy zwycięzcę, który aby wygrać musiał być wzorem i przykładem dla innych.

Napisany dnia: 21.06.2018, 13:08
Wielki sukces naukowy uczniów SP 1 na Uniwersytecie Jagiellońskim
3

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi w składzie: Franciszek Data, Mateusz Trzesiński, Bartosz Rumiński i Jakub Piwowar. Otrzymali oni I wyróżnienie w tym konkursie. Jest to niebywały sukces młodych naukowców, zważywszy na to, iż byli oni oceniani przez Doktorów oraz Profesorów wykładających na UJ na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Warto też dodać, że Jury przyznało tylko główną nagrodę i wyróżnienia.

Napisany dnia: 21.06.2018, 09:49
Polskie sobótki
0

24 czerwca, w najdłuższy dzień roku, zapraszamy Państwa do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Tego dnia odbędą się Polskie Sobótki, nawiązujące do słowiańskich tradycji naszych przodków.

Napisany dnia: 21.06.2018, 08:54
 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105