Strona główna
Świąteczne warsztaty florystyczne
0

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do udziału w wyjątkowych świątecznych warsztatach florystycznych. Podczas zajęć każdy z uczestników nie tylko pozna tajniki technik florystycznych oraz możliwości wykorzystania i zasady postępowania z kwiatami i roślinami, ale własnoręcznie wykona przynajmniej dwie dekoracje bożonarodzeniowe, które będzie mógł zabrać ze sobą. Będą one doskonałym wstępem do świątecznej dekoracji domu lub miejsca pracy.

Napisany dnia: 19.11.2018, 13:04
Aleksandra Tocka powaliła swym głosem na kolana!
21

„Wielka Dama” Anny Jantar w wykonaniu wokalistki z Jasła – Aleksandry Tockiej zapewnił 21-letniej jaślance udział w drugim odcinku półfinału na żywo. W przyszłą sobotę odbędzie się kolejny etap, w którym widzowie wybiorą finalistów programu „The Voice of Poland”.

Napisany dnia: 19.11.2018, 11:19
Zespół OMEGA Tomasza Berkowicza – Mistrzami Świata!
14

Zespół OMEGA zdobył Mistrzostwo Świata! W tym roku wywalczyli oni Mistrzostwo Polski oraz pierwsze wicemistrzostwo Europy, wczoraj natomiast zdobyli Mistrzostwo Świata!

Napisany dnia: 19.11.2018, 07:45
Masaż to pasja - I Konferencja Masażu dl Szkół Województwa Podkarpackiego
1

W dniu 14 listopada 2018 r. w Jaśle odbyła się I  Konferencja Masażu dla  Szkół Województwa Podkarpackiego „Kierunki rozwoju współczesnego masażu” zorganizowana przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle.

Napisany dnia: 17.11.2018, 09:12
Dzieci nagrodzone w konkursie fotograficznym
0

Jedenaścioro przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle, które wzięły udział w konkursie fotograficznym „Piękna nasza Polska cała” otrzymało nagrody i pamiątkowe dyplomy. Celem uczestników było ukazanie piękna naszego kraju. Zdjęcia konkursowe zostały wykonane podczas tegorocznych wakacji.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 16.11.2018, 10:59
Konkurs Bożonarodzeniowy 2018
0

Muzeum Regionalne w Jaśle, ogłasza KONKURS BOŻONARODZENIOWY, na najciekawszy wywiad (kategoria I) dotyczący regionalnych tradycji kolędniczych, oraz na najsmaczniejszy makowiec, sernik bądź piernik (kategoria III).

Napisany dnia: 15.11.2018, 18:00
W Święto Niepodległości w JDK. Ojczyzna - serce nasze własne
1

Widowisko słowno-muzyczne „Ojczyzna - serce nasze własne”, wystawione w niedzielny wieczór 11 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury zakończyło tegoroczne - wyjątkowe, ponieważ przypadające w roku 100-lecia uwolnienia się przez Polskę z jarzma zaborców - obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jaśle.

Napisany dnia: 15.11.2018, 13:00
Aleksandra Tocka na żywo w „The Voice Of Poland”!
11

Już w najbliższą sobotę, 17 listopada, jaślanka Aleksandra Tocka wystąpi w pierwszym odcinku LIVE, programu The Voice of Poland. Tym razem o awansie do kolejnego etapu zdecydują widzowie poprzez glosowanie SMS.

Napisany dnia: 15.11.2018, 10:38
„Koncert dla Niepodległej”
0

100-lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny– to data niezwykła i okazja do świętowania radosnego, pełną piersią, w gronie znajomych, przyjaciół, rodziny oraz tych wszystkich, którym serce mocniej bije na dźwięk słowa „Polska”.

Napisany dnia: 14.11.2018, 18:00
Budowa piramidy "Sokoła" na 100-lecie odzyskania niepodległości
13

Połączone siły sekcji kolarskiej, hokejowej Sokoła, przy wsparciu kolegów z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów postanowiły zademonstrować jaślanom w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odtworzenie jednej z piramid drabinkowych stworzonych przez jasielskiego Sokoła 100 lat temu.

Napisany dnia: 14.11.2018, 11:00
Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle
4

Święto Odzyskania Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Musimy więc wciąż pamiętać o  tej dacie i z szacunkiem wspominać tych, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj żyjemy  w wolnej Polsce.

Napisany dnia: 13.11.2018, 09:02
Przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości 2018
3

W Przedszkolu Miejskim nr 9 w Jaśle odbyły się uroczyste obchody z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło hymnu państwowego, wierszy patriotycznych, a także symboli narodowych.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 09.11.2018, 15:19
Niepodległa do Hymnu – Jasło śpiewa Mazurka Dąbrowskiego
7

Jasło włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”, której celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12.00. Wspólne odśpiewanie hymnu w Jaśle odbędzie się na jasielskim rynku, tam również rozdawane będą biało-czerwone flagi.

Napisany dnia: 08.11.2018, 13:24
Roksana Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji Junior
24

25 listopada w Mińsku odbędzie się 16. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2018. "Anyone I Want to Be" to utwór, który zaśpiewa Roksana Węgiel z Jasła, zwyciężczyni I edycji "The Voice Kids.

Napisany dnia: 07.11.2018, 09:42
Kolorowy jazz – funk w JDK
0

Kołyszące zagrywki, intrygujące harmonie, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich zanurzone w jazzowy klimat wsparty dźwiękiem kultowego już syntezatora Mooga złożyły się na koncert grupy Wojtek Justyna TreeOh! Wydarzenie otwarło w ostatnią niedzielę października VI edycję JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów, pod patronatem znakomitego muzyka i jaślanina, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, który 10 kwietnia br. świętował swoje 90. urodziny.

Napisany dnia: 05.11.2018, 13:00
„Człowiek, który zabił Don Kichota” w kinie 22 listopada
1

Po 25 latach walki z filmowymi wiatrakami „Człowiek, który zabił Don Kichota” – zwariowana komedia, a jednocześnie legendarny projekt współtwórcy „Latającego cyrku Monty Pythona” – wreszcie na dużym ekranie!

Napisany dnia: 05.11.2018, 09:40
Targi ślubne już w niedzielę!
6

Już w najbliższą niedzielę 4 listopada 2018 odbędą się Targi Ślubne Jasło. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Restauracji u Schabińskiej przy ul. Floriańskiej 42.

Napisany dnia: 02.11.2018, 22:02
„Akademia Zdrowia” w Medyku ruszyła pełną parą!
1

W jasielskim Medyku od października wystartowała bezpłatna „Akademia Zdrowia”. Jest to inicjatywa Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle  skierowana do mieszkańców Jasła i okolic oraz wszystkich osób, które świadomie podchodzą do zagadnień związanych ze zdrowiem, jego ochroną i profilaktyką.

Napisany dnia: 02.11.2018, 09:30
Arcymistrz na scenie JDK
10

Kilkuminutową owacją na stojąco jasielska publiczność podziękowała Andrzejowi Sewerynowi za fantastyczny pokaz aktorstwa i wrażenia jakich dostarczył jej w poniedziałkowy wieczór, 22 października br. Artysta przyjechał do Jasła ze spektaklem „Wokół Szekspira”.

Napisany dnia: 31.10.2018, 11:45
W Muzeum Regionalnym w Jaśle się dzieje!
3

Muzeum Regionalne w Jaśle serdecznie zaprasza do obejrzenia trzech zbliżających się wystaw. Każda z nich przedstawia inną historię, która może zainteresować właśnie Ciebie.

Napisany dnia: 29.10.2018, 12:00
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105