Strona główna
Los ginących samotnie – historia według Moniki Sznajderman
10

20 września 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z autorką „Fałszerzy pieprzu. Historia rodzinna”.

Napisany dnia: 25.09.2018, 09:16
Targi Ślubne w Jaśle już w listopadzie
0

Już 4 listopada 2018 na Targach Ślubnych w Jaśle swoje usługi zaprezentują najlepsze firmy z branży ślubnej z naszego regionu. W roli gospodarza - Hotel Restauracja u Schabińskiej,  mająca w swojej ofercie znakomite wędliny regionalne.

Napisany dnia: 25.09.2018, 09:12
Czytamy „Przedwiośnie” u progu jesieni
5

19 września 2018 r. odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zorganizowane przez Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Jaśle we współpracy z Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie Filia w Jaśle.

Napisany dnia: 23.09.2018, 08:49
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
10

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym ważnym wydarzeniem Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”.

Napisany dnia: 20.09.2018, 20:00
Pierwsze urodziny VIVO! Krosno
15

Z okazji uroczystości rocznicowych VIVO! Krosno przypadających na 29 września przygotowano szereg atrakcji. W tym koncert gwiazdy i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie również urodzinowego tortu.

Napisany dnia: 20.09.2018, 08:42
Nagrody w kampanii Trzeźwy Umysł dla jasielskich uczniów rozdane
0

16 uczniów z jasielskich szkół podstawowych otrzymało nagrody w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018.

Napisany dnia: 19.09.2018, 12:00
Podwójna ścieżka – spotkanie autorskie z Moniką Sznajderman
0

20 września 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Sznajderman.

Napisany dnia: 19.09.2018, 09:08
„Złoty kasztan” trafił do Krystiana Bąka
0

17 – letni Krystian Bąk, solista Jasielskiego Domu Kultury zdobył I nagrodę w 36. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Popularnej „Złoty kasztan” we Vranovie nad Topl’ou (Słowacja). Konkurs organizowany przez Miejski Dom Kultury we Vranovie nad Topl’ou trwał od 6 do 7 września br.

Napisany dnia: 19.09.2018, 09:00
Takiej Olimpiady w Jaśle jeszcze nie było!
3

21 września, na jasielskim Rynku, rozegrana zostanie Olimpiada Gier Podwórkowych. Czytanie połączone z zabawą na świeżym powietrzu, to doskonały sposób na jesienną nudę.

Napisany dnia: 18.09.2018, 09:21
,,Edukacyjna wyprawa’’ – Licealiści z Kołaczyc na Litwie, Łotwie i w Rosji
18

W nocy z 29 na 30 sierpnia 2018 roku rozpoczęła się wyprawa edukacyjna laureatów, autorów najlepszych prac  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii”, wśród których znaleźli się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie
w Kołaczycach.

Napisany dnia: 17.09.2018, 11:24
Wystawa jasielskich numizmatyków
4

W  2018  roku Jasielscy Numizmatycy  Ochodzą  jubileusz 45-lecia działalności w 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Napisany dnia: 13.09.2018, 20:00
Aleksandra Tocka w „The Voice of Poland”
42

Jaślanka Aleksandra Tocka wystąpi w najbliższą sobotę, 15 września w kolejnym odcinku 9. edycji „The voice of Poland”. Solistka big bandu Jass Brass Consort, działającego przy Jasielskim Domu Kultury jest studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa”.

Napisany dnia: 13.09.2018, 06:48
Karpacka Troja zaprasza na "Wydarzenie na szlaku"
8

W sobotę 8 września 2018 r. w  Krempnej przy Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Magurskiego Parku Narodowego odbędzie się impreza plenerowa Wydarzenie na szlaku.

Napisany dnia: 06.09.2018, 12:40
Bazyliszek, Lajkonik i Boruta – wakacje z legendą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
0

W ramach wakacyjnych spotkań w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży czytaliśmy i gawędziliśmy o niezwykłych historiach m.in. o zaczarowanych krakowskich gołębiach, wodnikach,rusałkach i topielicach. Poznaliśmy świętokrzyskie bajduły, bawiliśmy się kartami Dixit.

Napisany dnia: 04.09.2018, 09:26
W obiektywie Tomasza Kasprzyka
11

Portrety wykonane przez artystę, fotografika Tomasza Kasprzyka przedstawiające osoby związane z Jasłem i regionem jasielskim są wystawione w poczekalni dworca kolejowego przy ul. Metzgera w do końca września br. Galeria fotografii przedstawiona przez autora to efekt jego kilkuletniej pracy.

Napisany dnia: 03.09.2018, 13:29
Padł pierwszy klaps na planie „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”
2

Ruszyły zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw – „Łukasiewicz - nafciarz romantyk”. Fabularyzowany dokument poświęcony będzie twórcy przemysłu naftowego – Ignacemu Łukasiewiczowi.

Napisany dnia: 03.09.2018, 12:22
Krushfest już za tydzień!

8 września br. na Przystanku Kwiatowa w Jaśle odbędzie się X Festiwal Muzyczny Krushfest. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół HUNTER.

Napisany dnia: 31.08.2018, 08:54
Magurski Park Narodowy zaprasza na wystawę
6

Zapraszamy na nową wystawę do Ośrodka Edukacyjnego wraz z Muzeum im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. Tym razem przeniesiemy się w „Niezwykły świat owadów Wolińskiego Parku Narodowego w obiektywie Mateusza Walczaka”.

Napisany dnia: 23.08.2018, 12:00
Wystawa węgierskiej porcelany „Nasze Kulturowe Dziedzictwo: Herend”
1

Muzeum Regionalne w Jaśle i Manufaktura Herend zapraszają na wystawę węgierskiej porcelany. Kilkadziesiąt różnorodnych i cennych wyrobów będzie można zobaczyć we wnętrzach muzeum od 25 sierpnia do końca października.

Napisany dnia: 23.08.2018, 09:15
Michał Szpak ogłasza datę premiery nowej płyty i zapowiada trasę koncertową!
124

Nie ma co dłużej ukrywać kiedy ukaże się jeden z najbardziej wyczekiwanych w tym roku albumów muzycznych! Premiera najnowszej płyty Michała Szpaka zatytułowanej „DREAMER” już 7 września! Artysta zdradza również w jakich miastach zagra koncerty w ramach DREAMER TOUR!

Napisany dnia: 22.08.2018, 12:37
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105