Strona główna
Muzyczne Międzynarodowe Dni Wina
5

XIII Międzynarodowym Dniom Wina, które tradycyjnie już odbywać się będą na jasielskim rynku, towarzyszyć będzie szereg koncertów.

Napisany dnia: 22.08.2018, 09:31
Memoriał Hubala. Historyczne klimaty
7

Wyjątkowy przebieg miał w tym roku - zorganizowany w niedzielę, 19 sierpnia - memoriał majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Oprócz konkursu szabli i lancy oraz widowiska historycznego na tzw. łąkach hubalowych przy ul. Sroczyńskiego, w centrum miasta odbyła się inscenizacja wymarszu strzelców jasielskich, a dopełnieniem upływającego w duchu patriotycznym dnia był wieczorny koncert przy parkowej glorietce.

Napisany dnia: 21.08.2018, 09:32
Na stos, rzucili swój życia los
9

Kiedy, przed ponad stu laty, wybuchła Wielka Wojna, dla części społeczeństwa polskiego, pojawiła się na horyzoncie szansa na odzyskanie niepodległości. Polacy chwytali za broń, aby wstępować w szeregi Legionów Polskich. 21 sierpnia 1914 r. z Jasła wyruszył, na wojenną zawieruchę, oddział Związku Strzeleckiego, aby zapłacić daninę krwi w walce o wolną ojczyznę.

Napisany dnia: 20.08.2018, 14:46
Pierogi rządzą w Tarnowcu
56

W tym roku, odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla gości ponad 100 tys. pierogów, które w ciągu kilku godzin rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Napisany dnia: 20.08.2018, 11:32
Konkurs na projekt „Maskotki miasta Jasła” rozstrzygnięty
37

„Antoś”, projekt zgłoszony przez Paulinę Steligę-Gryglaszewską zwyciężył w konkursie na projekt „Maskotki miasta Jasła”.

Napisany dnia: 16.08.2018, 12:00
Zobacz wystawę fotografii Tomasza Kasprzyka
4

Muzeum Regionalne w Jaśle oraz artysta fotografik Tomasz Kasprzyk zapraszają na wyjątkową wystawę fotografii pt. „JASIELSKI FOTOPLASTYKON – Przechowalnia bagażu”. Zbiór prac fotograficznych prezentowany jest w „Poczekalni kultury” w budynku Dworca Kolejowego.

Napisany dnia: 16.08.2018, 10:53
Memoriał Hubala – w tym roku w trzech lokalizacjach
16

19 sierpnia (w niedzielę) odbędzie się memoriał Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Wśród przygotowanych atrakcji znajdują się między innymi: inscenizacja wymarszu strzelców jasielskich, konkurs szabli i lancy oraz widowisko historyczne „Firlejówka 1920”.

Napisany dnia: 13.08.2018, 12:27
Zagłosuj na najlepsze zdjęcie lipca
10

W lipcowej edycji konkursu fotograficznego Jasło FOToEye bierze udział 21 zdjęć. Głosowanie internetowe na najlepsze zdjęcie, zdaniem Internautów, trwa do 19 sierpnia 2018 r. Autor zdjęcia wybranego poprzez głosowanie internetowe otrzyma zestaw promocyjny.

Napisany dnia: 09.08.2018, 11:28
Karpacka Troja zaprasza na Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza
8

W Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy w dniach 17-19 sierpnia odbędzie się VIII edycja Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza. 

Napisany dnia: 08.08.2018, 09:20
Wycieczka „Szlakiem Konfederatów Barskich”
1

W trzecią sobotę sierpnia (18 sierpnia br.) Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i jasielski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zapraszają miłośników turystyki pieszej na wycieczkę „Szlakiem Konfederatów Barskich”. Wyjazd o godz. 7.30, powrót około godz. 19.

Napisany dnia: 07.08.2018, 09:54
Festiwal Smaków Regionalnych - Pierogi 2018. Zapowiedź
5

Jubileuszowa X edycja festiwalu, na który gorąco zapraszają: Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec. Festiwal odbędzie się 19 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

Napisany dnia: 06.08.2018, 23:37
Weekendowe granie w Nowym Żmigrodzie
15

W niedzielę, na stadionie sportowym w Nowym Żmigrodzie odbyły się Dni Ziemi Żmigrodzkiej. Na scenie wystąpili Zbóje, Matusz Mijal oraz gwiazda wieczoru, zespół Weekend.

Napisany dnia: 06.08.2018, 10:20
Zaproszenie do udziału w VI Jasielskim Marszu Wolności
31

W piątek 3 sierpnia 2018 r., na dwa dni przed 75. rocznicą akcji uwolnienia więźniów w Jaśle, o godzinie 20.00 pod pomnikiem AK (obok budynku sądu) rozpocznie się VI Jasielski Marsz Wolności ku czci uczestników i ofiar „Pensjonatu”.

Napisany dnia: 01.08.2018, 20:00
Rowerem do Starego i Nowego Żmigrodu
2

Naturalne piękno Beskidu Niskiego podziwiać będą uczestnicy kolejnej - czwartej już w bieżącym sezonie turystycznym - wyprawy rowerowej, zorganizowanej przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Tym razem organizatorzy wypadu za miasto zapraszają mieszkańców Jasła i ich wakacyjnych gości do wspólnego zwiedzania Starego i Nowego Żmigrodu oraz okolic tych miejscowości.

Napisany dnia: 01.08.2018, 12:17
Lwie opowieści
1

30 lipca br. na spotkaniu Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wybraliśmy się wraz z polskimi legendami w podróż nad morze, aby rozwikłać zagadkę gdańskich lwów.

Napisany dnia: 01.08.2018, 12:16
Najlepsze jasielskie zdjęcia czerwca
0

Nagrodę miesiąca (100 zł) w konkursie fotograficznym FotoEye na „zdjęcie czerwca” otrzymuje Grzegorz Frączek, autor zdjęcia „Zimowe Jasło nocą”.

Napisany dnia: 01.08.2018, 12:15
5 Sierpnia Dni Ziemi Żmigrodzkiej - zapowiedź
16

Już w niedzielę 5 sierpnia w Nowym Żmigrodzie odbędą się "Dni Ziemi Żmigrodzkiej". Na scenie wystąpią, Mateusz Mijal oraz zespół "WEEKEND".

Napisany dnia: 30.07.2018, 07:30
Człowiek i winorośl - konkurs fotograficzny
3

Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy zapraszają pasjonatów fotografii oraz winiarzy do udziału w otwartym konkursie fotograficznym “Człowiek i winorośl.”

Napisany dnia: 25.07.2018, 16:00
Mistrzowie mówią
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Mistrzowie mówią. Jasielscy malarze cz. 2”. Wystawa prezentuje sylwetki żyjących malarzy, którzy tu się urodzili, mieszkają i tworzą w Jaśle bądź są z nim związani emocjonalnie.

Napisany dnia: 25.07.2018, 14:00
Poszukiwania formy. Prace Karoliny Cygnar w Galerii JDK
1

Kilkadziesiąt prac autorstwa Karoliny Cygnar, studentki Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie można - do 18 sierpnia br. - oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury, na wystawie „Pomiędzy”. Warto wstąpić do JDK, by je zobaczyć.

Napisany dnia: 25.07.2018, 11:44
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105