Strona główna
Klub Kulturalno-Turystyczny JDK i PTTK w Jaśle zapraszają na wycieczkę w Tatry
1

W ostatnią sobotę lipca br. (28 lipca) Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Jasielski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego zapraszają miłośników Tatr na wycieczkę. Wyjazd spod budynku JDK...

Napisany dnia: 25.07.2018, 09:22
Kraina Baśni na osiedlach Krajowice, Sobniów i Rafineria
0

Bajkę o Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach oraz Legendę o Smoku Wawelskim mogli zobaczyć milusińscy podczas kolejnych popołudni artystycznych na osiedlach Krajowice i Sobniów. Wspaniałą zabawę zapewnili animatorzy z nowosądeckiego Art Cinema...

Napisany dnia: 24.07.2018, 19:37
Wystawa Karoliny Cygnar w JDK
2

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Pomiędzy”, autorstwa Karoliny Cygnar, absolwentki Liceum Plastycznego im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie oraz studentki Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie...

Napisany dnia: 19.07.2018, 15:08
Pszczółka Maja, Smerfy i Piraci
0

Pszczółka Maja, Smerfy i Piraci na osiedlach Mickiewicza, Gamrat i Śródmieście
Pszczółka Maja, Gucio i Tekla, a także Smerfy i Piraci – to bohaterowie ubiegłotygodniowych Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, które miały miejsce...

Napisany dnia: 17.07.2018, 11:36
Wystawa "45-lecie Jasielskich Numizmatyków w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości"
2

W piątek 6 lipca 2018  Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Jaśle im. dr Stanisława Kadyiego w  Muzeum Regionalnym w Jaśle zorganizowało wystawę, którą można będzie oglądać do 31.08.2018 roku.

Napisany dnia: 13.07.2018, 08:24
“Przygoda w Krainie Czarów”
3

Nazywam się Urszula Kaczor. "Adventures in Wonderland" to projekt mojej twórczości, który jest kumulacją moich własnych doświadczeń i częstokroć nieokiełznanej wyobraźni. Tematyka przedstawionych fotografii to głównie refleksja, która przede wszystkim nawiązuje do poszczególnych etapów mojego życia...

Napisany dnia: 11.07.2018, 14:05
Mapa Marzeń i Bajeczna Fiesta na osiedlach Ulaszowice i Kopernika
4

Wyścigi w workach, zabawy z chustą Klanzy, hokej na trawie, zagadki ekologiczne, malowanie Mapy Marzeń i Wesołego Domku – to atrakcje pierwszych z lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, tym razem spędzonych z aktorami krakowskiego Teatru Kultureska. Tegoroczne imprezy poprowadzą także animatorzy z katowickiego Prym Artu, nowosądeckiego Art. Cinema oraz Studia Fama z Latoszyna wraz z instruktorami z Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 10.07.2018, 13:00
Klub Kulturalno-Turystyczny JDK zaprasza na wyprawę rowerową do Bóbrki
0

Na trzecią w tym roku wycieczkę rowerową zaprasza - w sobotę, 14 lipca - Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Będzie to kolejna wyprawa „Szlakiem historii przemysłu naftowego”.

Napisany dnia: 10.07.2018, 09:57
Sukcesy i osiągnięcia wychowanków MDK-u w Jaśle
2

Uczestnicy zajęć stałych Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle przez ostatni rok działalności placówki z sukcesami reprezentowali Jasło i powiat jasielski na licznych konkursach i wydarzeniach lokalnych i tych odbywających się w całej Polsce.

Napisany dnia: 05.07.2018, 10:11
Paszport turystyczny „Odkrywcy Królewskiego Miasta Jasła”
0

Po raz pierwszy Miasto Jasło i Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej zaprasza do udziału w letniej kampanii paszportu turystycznego „Odkrywcy Królewskiego Miasta Jasła”.

Napisany dnia: 05.07.2018, 10:07
Wakacyjne Kino Plenerowe na Kwiatowej - wstęp wolny
4

W sobotę 7 lipca zapraszamy na pierwszy w tym roku, seans Kina Plenerowego na Kwiatowej. Rozpoczniemy od kina familijnego„Asterix i Obelix, Osiedle Bogów”.

Napisany dnia: 30.06.2018, 09:06
Kołaczycki team z klasy mundurowej laureatem Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjanci w służbie historii”
0

Kołaczyccy licealiści nie zwalniają tempa. W drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjanci w służbie historii”  nasz zespół  z klasy mundurowej w składzie: Karolina Długosz, Barbara Gierut, Kamila Wojdyła, Ewa Śmietana – opiekun merytoryczny, znalazł się wśród 13 laureatów z całej Polski.

Napisany dnia: 27.06.2018, 20:00
Spacery z przewodnikiem - poznaj Jasło, którego być może nie znałeś!
12

Zapraszamy na „Jasielskie wakacyjne spacery z przewodnikiem”. To niepowtarzalna okazja by poznać historię, atrakcje miasta oraz ciekawe opowieści o Jaśle. Spotkania, które opierać się będą również w roku jubileuszowym na aspekcie niepodległości, odbędą się: 6 lipca, 10 sierpnia i 31 sierpnia.

Napisany dnia: 27.06.2018, 09:30
W najbliższą niedzielę Festyn Parafialny w Przysiekach
7

Już w najbliższą niedzielę 1 lipca, w miejscowości Przysieki koło Jasła odbędzie się XIV Festyn Parafialny "Disco polo Przysieki 2018". Imprezie niezmiennie od kilku lat towarzyszy mini gala muzyki disco polo.

Napisany dnia: 27.06.2018, 09:01
V miejsce Maksymiliana Marka w etapie centralnym XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
2

Maksymilian Marek uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaśle został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. 

Napisany dnia: 26.06.2018, 09:29
Najlepsi z najlepszych
22

Siedmioro uczniów klas trzecich gimnazjalnych otrzymało w tym roku szkolnym nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Nagrody przyznawane są w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Mieście Jaśle.

Napisany dnia: 25.06.2018, 16:12
Zakończenie roku szkolnego w "Super Kids"
0

"Super Kids" jest miejscem, w którym uczniowie już od 5 lat uczą się języka angielskiego. Za nimi kolejny pracowity i owocny okres nauki. Z tej okazji najmłodsi uczniowie przygotowali występy dla rodziców, podczas których zaprezentowali swoje osiągnięcia nabyte w minionym roku szkolnym.

Napisany dnia: 25.06.2018, 10:03
Piknik Lotniczy Niepodległe Jasło - Skrzydła Wolności" Zapowiedź.
1

W 100-lecie niepodległości Polski i dla uczczenia 100-lecia lotnictwa polskiego Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze "IKAR" imienia Leszka Preisnera organizuje Piknik Lotniczo-Motoryzacyjny "Niepodległe Jasło - Skrzydła Wolności".

Napisany dnia: 25.06.2018, 09:37
Liceum w Kołaczycach w finale konkursu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju
9

Dnia 19.06.2018 r. dwie licealistki z naszej szkoły wzięły udział w finale konkursu „Start-up na 5-tkę” organizowanym w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. 

Napisany dnia: 22.06.2018, 09:14
Trzcinica z liderem wiedzy i wartości
9

W ramach akcji „Lider wiedzy i wartości – doświadczeniem budujesz pewność siebie” przyznano nagrodę i tytuł lidera jednemu z uczniów w szkole w Trzcinicy. Akcja skierowana była do uczniów wybranych klas mundurowych w szkołach średnich. I to właśnie w Zespole Szkół w Trzcinicy im. prof. Teodora Marchlewskiego mamy zwycięzcę, który aby wygrać musiał być wzorem i przykładem dla innych.

Napisany dnia: 21.06.2018, 13:08
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105