Strona główna
Czytamy „Przedwiośnie” u progu jesieni
5

19 września 2018 r. odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zorganizowane przez Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Jaśle we współpracy z Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie Filia w Jaśle.

Napisany dnia: 23.09.2018, 08:49
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
10

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym ważnym wydarzeniem Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”.

Napisany dnia: 20.09.2018, 20:00
Pierwsze urodziny VIVO! Krosno
15

Z okazji uroczystości rocznicowych VIVO! Krosno przypadających na 29 września przygotowano szereg atrakcji. W tym koncert gwiazdy i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie również urodzinowego tortu.

Napisany dnia: 20.09.2018, 08:42
Nagrody w kampanii Trzeźwy Umysł dla jasielskich uczniów rozdane
0

16 uczniów z jasielskich szkół podstawowych otrzymało nagrody w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018.

Napisany dnia: 19.09.2018, 12:00
Podwójna ścieżka – spotkanie autorskie z Moniką Sznajderman
0

20 września 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Sznajderman.

Napisany dnia: 19.09.2018, 09:08
„Złoty kasztan” trafił do Krystiana Bąka
0

17 – letni Krystian Bąk, solista Jasielskiego Domu Kultury zdobył I nagrodę w 36. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Popularnej „Złoty kasztan” we Vranovie nad Topl’ou (Słowacja). Konkurs organizowany przez Miejski Dom Kultury we Vranovie nad Topl’ou trwał od 6 do 7 września br.

Napisany dnia: 19.09.2018, 09:00
Takiej Olimpiady w Jaśle jeszcze nie było!
3

21 września, na jasielskim Rynku, rozegrana zostanie Olimpiada Gier Podwórkowych. Czytanie połączone z zabawą na świeżym powietrzu, to doskonały sposób na jesienną nudę.

Napisany dnia: 18.09.2018, 09:21
,,Edukacyjna wyprawa’’ – Licealiści z Kołaczyc na Litwie, Łotwie i w Rosji
18

W nocy z 29 na 30 sierpnia 2018 roku rozpoczęła się wyprawa edukacyjna laureatów, autorów najlepszych prac  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii”, wśród których znaleźli się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie
w Kołaczycach.

Napisany dnia: 17.09.2018, 11:24
Wystawa jasielskich numizmatyków
4

W  2018  roku Jasielscy Numizmatycy  Ochodzą  jubileusz 45-lecia działalności w 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Napisany dnia: 13.09.2018, 20:00
Aleksandra Tocka w „The Voice of Poland”
42

Jaślanka Aleksandra Tocka wystąpi w najbliższą sobotę, 15 września w kolejnym odcinku 9. edycji „The voice of Poland”. Solistka big bandu Jass Brass Consort, działającego przy Jasielskim Domu Kultury jest studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa”.

Napisany dnia: 13.09.2018, 06:48
Karpacka Troja zaprasza na "Wydarzenie na szlaku"
8

W sobotę 8 września 2018 r. w  Krempnej przy Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Magurskiego Parku Narodowego odbędzie się impreza plenerowa Wydarzenie na szlaku.

Napisany dnia: 06.09.2018, 12:40
Bazyliszek, Lajkonik i Boruta – wakacje z legendą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
0

W ramach wakacyjnych spotkań w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży czytaliśmy i gawędziliśmy o niezwykłych historiach m.in. o zaczarowanych krakowskich gołębiach, wodnikach,rusałkach i topielicach. Poznaliśmy świętokrzyskie bajduły, bawiliśmy się kartami Dixit.

Napisany dnia: 04.09.2018, 09:26
W obiektywie Tomasza Kasprzyka
11

Portrety wykonane przez artystę, fotografika Tomasza Kasprzyka przedstawiające osoby związane z Jasłem i regionem jasielskim są wystawione w poczekalni dworca kolejowego przy ul. Metzgera w do końca września br. Galeria fotografii przedstawiona przez autora to efekt jego kilkuletniej pracy.

Napisany dnia: 03.09.2018, 13:29
Padł pierwszy klaps na planie „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”
2

Ruszyły zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw – „Łukasiewicz - nafciarz romantyk”. Fabularyzowany dokument poświęcony będzie twórcy przemysłu naftowego – Ignacemu Łukasiewiczowi.

Napisany dnia: 03.09.2018, 12:22
Krushfest już za tydzień!

8 września br. na Przystanku Kwiatowa w Jaśle odbędzie się X Festiwal Muzyczny Krushfest. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół HUNTER.

Napisany dnia: 31.08.2018, 08:54
Magurski Park Narodowy zaprasza na wystawę
6

Zapraszamy na nową wystawę do Ośrodka Edukacyjnego wraz z Muzeum im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. Tym razem przeniesiemy się w „Niezwykły świat owadów Wolińskiego Parku Narodowego w obiektywie Mateusza Walczaka”.

Napisany dnia: 23.08.2018, 12:00
Wystawa węgierskiej porcelany „Nasze Kulturowe Dziedzictwo: Herend”
1

Muzeum Regionalne w Jaśle i Manufaktura Herend zapraszają na wystawę węgierskiej porcelany. Kilkadziesiąt różnorodnych i cennych wyrobów będzie można zobaczyć we wnętrzach muzeum od 25 sierpnia do końca października.

Napisany dnia: 23.08.2018, 09:15
Michał Szpak ogłasza datę premiery nowej płyty i zapowiada trasę koncertową!
124

Nie ma co dłużej ukrywać kiedy ukaże się jeden z najbardziej wyczekiwanych w tym roku albumów muzycznych! Premiera najnowszej płyty Michała Szpaka zatytułowanej „DREAMER” już 7 września! Artysta zdradza również w jakich miastach zagra koncerty w ramach DREAMER TOUR!

Napisany dnia: 22.08.2018, 12:37
Muzyczne Międzynarodowe Dni Wina
5

XIII Międzynarodowym Dniom Wina, które tradycyjnie już odbywać się będą na jasielskim rynku, towarzyszyć będzie szereg koncertów.

Napisany dnia: 22.08.2018, 09:31
Memoriał Hubala. Historyczne klimaty
7

Wyjątkowy przebieg miał w tym roku - zorganizowany w niedzielę, 19 sierpnia - memoriał majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Oprócz konkursu szabli i lancy oraz widowiska historycznego na tzw. łąkach hubalowych przy ul. Sroczyńskiego, w centrum miasta odbyła się inscenizacja wymarszu strzelców jasielskich, a dopełnieniem upływającego w duchu patriotycznym dnia był wieczorny koncert przy parkowej glorietce.

Napisany dnia: 21.08.2018, 09:32
 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105