Strona główna
Wielki sukces naukowy uczniów SP 1 na Uniwersytecie Jagiellońskim
3

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi w składzie: Franciszek Data, Mateusz Trzesiński, Bartosz Rumiński i Jakub Piwowar. Otrzymali oni I wyróżnienie w tym konkursie. Jest to niebywały sukces młodych naukowców, zważywszy na to, iż byli oni oceniani przez Doktorów oraz Profesorów wykładających na UJ na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Warto też dodać, że Jury przyznało tylko główną nagrodę i wyróżnienia.

Napisany dnia: 21.06.2018, 09:49
Polskie sobótki
0

24 czerwca, w najdłuższy dzień roku, zapraszamy Państwa do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Tego dnia odbędą się Polskie Sobótki, nawiązujące do słowiańskich tradycji naszych przodków.

Napisany dnia: 21.06.2018, 08:54
To dopiero był piknik!
2

W Osobnicy społeczność związana z tamtejszą Szkołą Podstawową nr 1 doskonale łączy przyjemne z pożytecznym. Druga edycja „Pikniku Rodzinnego” po raz kolejny mocą atrakcji przyciągnęła na teren szkoły mnóstwo gości z całego niemal powiatu. Zebrane podczas imprezy środki pozwolą zaspokoić potrzeby uczniów placówki.

Napisany dnia: 19.06.2018, 09:57
I nagroda dla Julii Zielińskiej
3

W Dębicy odbył się XXIX Festiwal „Polonia semper Fidelis”. Jak co roku, organizatorem była parafia p w. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Uczestnicy przygotowywali dwie piosenki: patriotyczną i religijną. Jasielski Dom Kultury reprezentowała solistka Julia Zielińska, która wystąpiła w kategorii młodzieżowej.

Napisany dnia: 19.06.2018, 08:49
Szlakiem kopalni naftowych
2

Część transgranicznego Karpacko-Galicyjskiego Szlaku Naftowego, prowadzącego m.in. przez jasielszczyznę, przemierzyli uczestnicy drugiej w tym sezonie turystycznym wyprawy rowerowej, zorganizowanej w ramach Klubu Kulturalno - Turystycznego Jasielskiego Domu Kultury 9 czerwca br.

Napisany dnia: 18.06.2018, 13:00
Żacy przejęli władze
6

Blisko 50 uczniów z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych przeszło ulicami miasta. Na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle wiceburmistrz miasta przekazała żakom władze.<FOTOGALERIA>

 

Napisany dnia: 18.06.2018, 12:34
Zagłosuj na najlepsze zdjęcie maja
0

W majowej edycji konkursu fotograficznego Jasło FOToEye bierze udział 37 zdjęć. Głosowanie internetowe na najlepsze zdjęcie, zdaniem Internautów, trwa do 21 czerwca 2018 r. Autor zdjęcia wybranego poprzez głosowanie internetowe otrzyma zestaw promocyjny.

Napisany dnia: 18.06.2018, 11:00
Baltic Wood na rzecz ekologii i integracji pracowników
2

Ponad 250 pracowników wraz z rodzinami wzięło udział w Piłkarskim Mega Pikniku zorganizowanym przez Baltic Wood, producenta trójwarstwowych podłóg drewnianych. Na uczestników czekały liczne atrakcje, a jedną z nich było wspólne wykonanie karmników dla ptaków, które zostaną przekazane do pobliskiego nadleśnictwa w Kołaczycach. To kolejny projekt marki, realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Napisany dnia: 18.06.2018, 09:21
Koncert dla Dudusia
3

Podczas tegorocznych Dni Jasła, w niedzielne popołudnie, odbędzie się koncert dedykowany Jerzemu Dudusiowi Matuszkiewiczowi. Wystąpią w nim między innymi laureaci tegorocznego stypendium, ufundowanego przez naszego wybitnego jaślanina.

Napisany dnia: 17.06.2018, 10:57
Jaślanie dla swojego szpitala
9

Po raz szósty w Jaśle odbyła się akcja charytatywna Antoniański Dar Serca. W tym roku mottem przewodnim akcji były słowa Jezusa Chrystusa: „byłem chory, a odwiedziliście mnie”, a celem - jak zawsze - zbiórka funduszy na wsparcie miejscowego szpitala. Publiczna kwesta odbyła się w niedzielę, 10 czerwca br. i przyniosła 11 330 zł 71 gr.

 

Napisany dnia: 15.06.2018, 11:40
II miejsce w Polsce uczniów klasy mundurowej z Kołaczyckiego Liceum
6

12 czerwca 2018 r. w Senacie RP odbył się finał konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”, którego organizatorem był Senacki Zespół Strażaków.  Grupa uczniów z klasy mundurowej Kołaczyckiego Liceum znalazła się w gronie najlepszych.

Napisany dnia: 14.06.2018, 09:03
Z nauką za pan brat – zakończenie roku akademickiego na JUD
6

9 czerwca 2018 r. w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście zakończyli rok akademicki i odebrali gratulacje oraz dyplomy z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Jasła Elwiry Musiałowicz-Czech i rektora uczelni prof. nadzw. dr inż. Stanisława Polańskiego. Nad merytorycznym programem i przebiegiem zajęć tegorocznej edycji Juniwersytetu czuwała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Napisany dnia: 12.06.2018, 17:00
Żacy ponownie przejmą władzę nam miastem i powiatem
3

W piątek 15 czerwca 2018 r. odbędzie się po raz kolejny Żakinada, w której udział wezmą uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Jasła i powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 12.06.2018, 13:58
Jasielski "Medyk" w w ogólnopolskim konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
2

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zostało uhonorowane dyplomem Dobrej Praktyki w obszarze „Rozwój szkoły” w ogólnopolskim konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2018”.

Napisany dnia: 12.06.2018, 10:20
Bajki na wspak w JDK
0

Dziecięcy teatrzyk "Maskotka", działający przy Jasielskim Domu Kultury, ma przyjemność przedstawić najmłodszym widzom „Bajki na wspak”. Zapraszamy do JDK już w najbliższy czwartek, 14 czerwca o godz. 9.00.

Napisany dnia: 12.06.2018, 08:49
Gdyby jajko mogło mówić – spotkania z Renatą Piątkowską
0

Uczniowie szkół podstawowych oraz uczestnicy Klubu Czytających Rodzin wzięli udział w spotkaniach z jedną z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci i młodzieży – Renatą Piątkowską.

Napisany dnia: 11.06.2018, 20:00
Muzyczna i taneczna uczta na jasielskim rynku
47

Tłum jaślan z zapartym tchem podziwiał wczoraj występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Plac jasielskiego rynku dosłownie pękał w szwach, a każdy element wspaniałego widowiska, w wykonaniu ponad stu artystów zespołu nagradzany był przez publiczność gromkimi brawami.

Napisany dnia: 11.06.2018, 10:47
Wakacyjne Spotkanie Artystyczne 2018
1

Piraci z Karaibów, Pszczółka Maja, Smerfy, Królewna Śnieżka, Maciuś Strażak – to oni zagoszczą na tegorocznych Wakacyjnych Spotkaniach Artystycznych, które jak w poprzednich latach, odbywać się będą na jasielskich osiedlach.

Napisany dnia: 11.06.2018, 09:51
Wystawa prac prof. Jana Wodyńskiego
1

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wystawę „Jan Wodyński. Prace z daru Bartłomieja Wodyńskiego.” Wystawę zwiedzać można do końca czerwca.

Napisany dnia: 08.06.2018, 10:11
Klub Kulturalno-Turystyczny JDK i PTTK zapraszają na wycieczkę do Sanoka
0

W ostatnią sobotę czerwca (30 czerwca br.) Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Jaśle zapraszają miłośników zwiedzania na jednodniową wycieczkę do Sanoka., pod hasłem „Galicyjskie klimaty”.

Napisany dnia: 08.06.2018, 10:00
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105