Strona główna
Na stos, rzucili swój życia los
9

Kiedy, przed ponad stu laty, wybuchła Wielka Wojna, dla części społeczeństwa polskiego, pojawiła się na horyzoncie szansa na odzyskanie niepodległości. Polacy chwytali za broń, aby wstępować w szeregi Legionów Polskich. 21 sierpnia 1914 r. z Jasła wyruszył, na wojenną zawieruchę, oddział Związku Strzeleckiego, aby zapłacić daninę krwi w walce o wolną ojczyznę.

Napisany dnia: 20.08.2018, 14:46
Pierogi rządzą w Tarnowcu
56

W tym roku, odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla gości ponad 100 tys. pierogów, które w ciągu kilku godzin rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Napisany dnia: 20.08.2018, 11:32
Konkurs na projekt „Maskotki miasta Jasła” rozstrzygnięty
37

„Antoś”, projekt zgłoszony przez Paulinę Steligę-Gryglaszewską zwyciężył w konkursie na projekt „Maskotki miasta Jasła”.

Napisany dnia: 16.08.2018, 12:00
Zobacz wystawę fotografii Tomasza Kasprzyka
4

Muzeum Regionalne w Jaśle oraz artysta fotografik Tomasz Kasprzyk zapraszają na wyjątkową wystawę fotografii pt. „JASIELSKI FOTOPLASTYKON – Przechowalnia bagażu”. Zbiór prac fotograficznych prezentowany jest w „Poczekalni kultury” w budynku Dworca Kolejowego.

Napisany dnia: 16.08.2018, 10:53
Memoriał Hubala – w tym roku w trzech lokalizacjach
16

19 sierpnia (w niedzielę) odbędzie się memoriał Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Wśród przygotowanych atrakcji znajdują się między innymi: inscenizacja wymarszu strzelców jasielskich, konkurs szabli i lancy oraz widowisko historyczne „Firlejówka 1920”.

Napisany dnia: 13.08.2018, 12:27
Zagłosuj na najlepsze zdjęcie lipca
10

W lipcowej edycji konkursu fotograficznego Jasło FOToEye bierze udział 21 zdjęć. Głosowanie internetowe na najlepsze zdjęcie, zdaniem Internautów, trwa do 19 sierpnia 2018 r. Autor zdjęcia wybranego poprzez głosowanie internetowe otrzyma zestaw promocyjny.

Napisany dnia: 09.08.2018, 11:28
Karpacka Troja zaprasza na Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza
8

W Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy w dniach 17-19 sierpnia odbędzie się VIII edycja Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza. 

Napisany dnia: 08.08.2018, 09:20
Wycieczka „Szlakiem Konfederatów Barskich”
1

W trzecią sobotę sierpnia (18 sierpnia br.) Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i jasielski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zapraszają miłośników turystyki pieszej na wycieczkę „Szlakiem Konfederatów Barskich”. Wyjazd o godz. 7.30, powrót około godz. 19.

Napisany dnia: 07.08.2018, 09:54
Festiwal Smaków Regionalnych - Pierogi 2018. Zapowiedź
5

Jubileuszowa X edycja festiwalu, na który gorąco zapraszają: Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec. Festiwal odbędzie się 19 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

Napisany dnia: 06.08.2018, 23:37
Weekendowe granie w Nowym Żmigrodzie
15

W niedzielę, na stadionie sportowym w Nowym Żmigrodzie odbyły się Dni Ziemi Żmigrodzkiej. Na scenie wystąpili Zbóje, Matusz Mijal oraz gwiazda wieczoru, zespół Weekend.

Napisany dnia: 06.08.2018, 10:20
Zaproszenie do udziału w VI Jasielskim Marszu Wolności
31

W piątek 3 sierpnia 2018 r., na dwa dni przed 75. rocznicą akcji uwolnienia więźniów w Jaśle, o godzinie 20.00 pod pomnikiem AK (obok budynku sądu) rozpocznie się VI Jasielski Marsz Wolności ku czci uczestników i ofiar „Pensjonatu”.

Napisany dnia: 01.08.2018, 20:00
Rowerem do Starego i Nowego Żmigrodu
2

Naturalne piękno Beskidu Niskiego podziwiać będą uczestnicy kolejnej - czwartej już w bieżącym sezonie turystycznym - wyprawy rowerowej, zorganizowanej przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Tym razem organizatorzy wypadu za miasto zapraszają mieszkańców Jasła i ich wakacyjnych gości do wspólnego zwiedzania Starego i Nowego Żmigrodu oraz okolic tych miejscowości.

Napisany dnia: 01.08.2018, 12:17
Lwie opowieści
1

30 lipca br. na spotkaniu Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wybraliśmy się wraz z polskimi legendami w podróż nad morze, aby rozwikłać zagadkę gdańskich lwów.

Napisany dnia: 01.08.2018, 12:16
Najlepsze jasielskie zdjęcia czerwca
0

Nagrodę miesiąca (100 zł) w konkursie fotograficznym FotoEye na „zdjęcie czerwca” otrzymuje Grzegorz Frączek, autor zdjęcia „Zimowe Jasło nocą”.

Napisany dnia: 01.08.2018, 12:15
5 Sierpnia Dni Ziemi Żmigrodzkiej - zapowiedź
16

Już w niedzielę 5 sierpnia w Nowym Żmigrodzie odbędą się "Dni Ziemi Żmigrodzkiej". Na scenie wystąpią, Mateusz Mijal oraz zespół "WEEKEND".

Napisany dnia: 30.07.2018, 07:30
Człowiek i winorośl - konkurs fotograficzny
3

Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy zapraszają pasjonatów fotografii oraz winiarzy do udziału w otwartym konkursie fotograficznym “Człowiek i winorośl.”

Napisany dnia: 25.07.2018, 16:00
Mistrzowie mówią
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Mistrzowie mówią. Jasielscy malarze cz. 2”. Wystawa prezentuje sylwetki żyjących malarzy, którzy tu się urodzili, mieszkają i tworzą w Jaśle bądź są z nim związani emocjonalnie.

Napisany dnia: 25.07.2018, 14:00
Poszukiwania formy. Prace Karoliny Cygnar w Galerii JDK
1

Kilkadziesiąt prac autorstwa Karoliny Cygnar, studentki Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie można - do 18 sierpnia br. - oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury, na wystawie „Pomiędzy”. Warto wstąpić do JDK, by je zobaczyć.

Napisany dnia: 25.07.2018, 11:44
Klub Kulturalno-Turystyczny JDK i PTTK w Jaśle zapraszają na wycieczkę w Tatry
1

W ostatnią sobotę lipca br. (28 lipca) Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Jasielski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego zapraszają miłośników Tatr na wycieczkę. Wyjazd spod budynku JDK...

Napisany dnia: 25.07.2018, 09:22
Kraina Baśni na osiedlach Krajowice, Sobniów i Rafineria
0

Bajkę o Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach oraz Legendę o Smoku Wawelskim mogli zobaczyć milusińscy podczas kolejnych popołudni artystycznych na osiedlach Krajowice i Sobniów. Wspaniałą zabawę zapewnili animatorzy z nowosądeckiego Art Cinema...

Napisany dnia: 24.07.2018, 19:37
 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105