Strona główna
VI Antoniański Dar Serca
1

10 czerwca br. w Jaśle odbędzie się szósta już akcja charytatywna Antoniański Dar Serca. Jej celem będzie - jak zwykle - zbiórka funduszy na wsparcie jasielskiego szpitala oraz - co nie mniej ważne - integracja lokalnej społeczności wokół szlachetnej idei.

Napisany dnia: 07.06.2018, 11:09
Dni Jasła 2018
28

Wzorem lat ubiegłych w ostatni weekend czerwca odbędą się Dni Jasła 2018. Organizatorzy: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz partner wydarzenia – Grupa Lotos – przygotowali mnóstwo atrakcji. Święto miasta odbędzie się na obiektach MOSIRu.

Napisany dnia: 07.06.2018, 09:11
VI Antoniański Dar Serca
2

10 czerwca br. w Jaśle odbędzie się szósta już akcja charytatywna Antoniański Dar
Serca. Jej celem będzie - jak zwykle - zbiórka funduszy na wsparcie jasielskiego szpitala
oraz - co nie mniej ważne - integracja lokalnej społeczności wokół szlachetnej idei.

Napisany dnia: 06.06.2018, 09:01
Zabawa i bezpieczeństwo idą w parze
3

Na stacji kolejowej w Jaśle odbył się dwudniowy piknik z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Dzieci w wieku szkolnym przez zabawę uczą się właściwego zachowania w rejonie przejazdów kolejowych.

Napisany dnia: 05.06.2018, 15:43
Święto Dzieci w Jaśle
8

1 czerwca 2018 r. tradycyjnie w Ogrodzie Jordanowskim odbył się piknik dla dzieci z okazji ich święta. Imprezę w klimacie retro z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowali Urząd Miasta Jasła, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle i Jasielskie Stowarzyszenie Consensus wraz z placówkami i stowarzyszeniami z Jasła.

Napisany dnia: 04.06.2018, 21:44
Dzień Dziecka z ZSUiS
2

1 czerwca to czas, w którym dorośli szczególnie starają się sprawić radość dzieciom – tym młodszym i tym starszym – stwarzając im wiele możliwości na atrakcyjne spędzenie tego radosnego dnia. Wzorem lat ubiegłych w jasielskie świętowanie Dnia Dziecka aktywnie włączył się Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, jako jeden z partnerów i współorganizatorów pikniku, który odbył się w Ogródku Jordanowskim.

Napisany dnia: 03.06.2018, 07:28
Normanowie w "Karpackiej Troi"
4

Normanami nazywano w Europie pierwotnie wszystkich „ludzi północy”, a następnie zaczęto używać tej nazwy w stosunku do osiadłych  na kontynencie potomków Wikingów, którzy z biegiem czasu stali się częścią średniowiecznej, opartej na etosie rycerskim Europy. Tegoroczna plenerowa impreza z cyklu „Od Troi po Bałtyk” poświęcona jest właśnie temu tak istotnemu dla dziejów Europy ludowi.

Napisany dnia: 30.05.2018, 09:46
Jasielscy numizmatycy obchodzili swój jubileusz
10

W tym roku mija 45 lat od dnia, w którym powołano jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Minione niemal pół wieku, to historia przede wszystkim ludzi, złączonych wielką pasją do kolekcjonowania. W minioną niedzielę uroczyście uczcili oni swój jubileusz.

Napisany dnia: 29.05.2018, 11:51
Dziękujemy za ,,Kobiecy punkt widzenia’’!
0

Chcemy się z Wami podzielić ostatnią już relacją z wieczorków dla kobiet z cyklu “ Kobiecy punkt widzenia”.  Na ostatnim  spotkaniu Panie miały okazję wysłuchać wykładu dietetyk Klaudii Słoty na temat prawidłowego odżywiania osoby aktywnej fizycznie, na którym zostały nakreślone i przedstawione propozycje posiłków dla kobiet uczęszczających do klubów fitness. 

Napisany dnia: 29.05.2018, 09:59
Polskie kino krótkometrażowe w MDK
0

Short Waves on Tour 2018 to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych, do którego przystąpi pięć krajowych produkcji - w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i  dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu.

 

Napisany dnia: 28.05.2018, 15:02
Plenerowe pokazy lotnicze
0

Na ostatnim tegorocznym spotkaniu Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego mali pasjonaci nauki wraz z rodzicami uczestniczyli w plenerowych pokazach lotniczych, których organizatorem było Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze „IKAR” im. Leszka Preisnera.

Napisany dnia: 28.05.2018, 14:19
Sukces ucznia „Budowlanki”
22

Uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle został laureatem Finału XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Napisany dnia: 23.05.2018, 21:19
Powrót Beskidnika już 30 września 2018 r.
5

Miłośników Beskidu Niskiego i biegów górskich zapraszamy 30 września 2018 r.na III edycję Biegu Beskidnika.

Napisany dnia: 21.05.2018, 10:57
Dzień Dziecka w Jaśle – 100 atrakcji na stulecie odzyskania niepodległości
2

Loty balonem, przejażdżki retro rowerami i kolejką turystyczną, dmuchane zjeżdżalnie i ścianka wspinaczkowa to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowano na święto dzieci w Jaśle.

Napisany dnia: 21.05.2018, 10:15
Udana Noc Muzeów 2018
5

Niezwykle udana była tegoroczna Noc Muzeów. Przygotowane atrakcje przyciągnęły ponad tysiąc osób.

Napisany dnia: 21.05.2018, 08:28
Kolejna wygrana Telewizji Obiektyw
4

"Jako w niebie, tak i w Komańczy" z nagrodą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Fabularyzowany dokument zajął II miejsce w XV edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. Nagrodę, podczas uroczystej gali Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i Forum Telewizji Lokalnych w Toruniu, odebrał prezes Telewizji Obiektyw, Bogdan Miszczak.

Napisany dnia: 18.05.2018, 12:00
100 stron na 100-lecie!
3

11 maja br. dzieci, młodzież, przedstawiciele szkół, instytucji, stowarzyszeń oraz władz miejskich i powiatowych spotkali się w Parku Miejskim aby uczcić obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości i świętować Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Napisany dnia: 17.05.2018, 22:28
Zaproszenie na wycieczkę „Papieskim Szlakiem Beskidu Sądeckiego”
0

Klub Kulturalno Turystyczny JDK przygotował wspólnie z Jasielskim Oddziałem PTTK jednodniową wycieczkę do urokliwego zakątka Polski - Beskidu Sądeckiego, pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika.

Napisany dnia: 17.05.2018, 22:19
Kolejne sukcesy solistów JDK
0

Aleksandra Brągiel i Dawid Wojnarowicz, soliści Jasielskiego Domu Kultury zdobyli główne nagrody w swoich kategoriach wiekowych w XXIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki w Miejscu Piastowym. 13 maja br. w domu ludowym w Głowience odbył się koncert galowy, w którym wystąpiło 14 laureatów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, spośród 120 uczestników.

Napisany dnia: 17.05.2018, 20:33
Aleksandra Brągiel z JDK wyróżniona w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Młodzieżowej
0

Aleksandra Brągiel, solistka Jasielskiego Domu Kultury zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej, w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na polską nutę". Konkurs odbył się 12 maja br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.

Napisany dnia: 17.05.2018, 10:00
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105