Strona główna

Kurs walut online – dlaczego jest korzystniejszy?

0
Napisany dnia: 14.07.2017, 08:38 , Tagi: Brak

O tym, że kursy walut w internecie są korzystniejsze dla użytkowników nikogo nie trzeba przekonywać. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każda osoba, która zastanawiała się nad opłacalną wymianą. Praktycznie wszystkie rozwiązania dostępne w sieci pozwalają na osiągnięcie naprawdę wysokich oszczędności. Z czego to jednak wynika? Średni kurs waluty na świecie jest przecież jeden. Dlaczego zatem wymiana online jest korzystniejsza niż w bankach? Odpowiadamy na te pytania w dalszej części tekstu.

Spread walutowy

Podstawowym elementem, który ma wpływ na kursy walut jest tak zwany spread walutowy. Jest to nic innego jak procentowa różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży. Daje ona doskonały obraz tego, ile tak naprawdę na wymianie zarabia dana firma. Najwyższe spready proponują banki, w których te często wynoszą w okolicach 10%. Odrobinę lepiej prezentuje się oferta kantorów stacjonarnych. Te proponują spready na poziomie około 5%. To jednak i tak bardzo dużo w porównaniu do kantorów online, które posiadają spready wynoszące około 1%. Oferta tych ostatnich jest zatem najbardziej korzystna dla każdego i jak najbardziej warto postawić na korzystanie z nich. Takie działanie może bowiem nieść za sobą spore oszczędności.

Giełdy walut

Również dostępnym w sieci rozwiązaniem są giełdy walut. W ich przypadku w ogóle nie występuje spread walutowy. Dzieje się tak za sprawą tego, że kursy ustalane są przez samych użytkowników. Samodzielnie kreują oni zatem rynek walutowy. To właśnie za sprawą ich decyzji ten wygląda w określony sposób. Każdy może samodzielnie ustalić kurs po jakim zechce wymienić daną walutę. Lepiej kwestię tego jak wyglądają kursy zobrazuje strona największej giełdy walut w Polsce: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Łatwo zauważyć, że kursy są bardzo zbliżone do średniego kursu na świecie. Tym samym bardzo łatwo wyciągnąć wniosek, że wymiany są bardzo opłacalne.

Skąd różnice w kursach pomiędzy poszczególnymi metodami?

Wszystko to wynika z profilu działalności poszczególnych firm. Rozwiązania online ponoszą znacznie mniejsze koszty swojej działalności. Przy tym dzięki temu, że są dostępne przez całą dobę są w stanie realizować znacznie więcej transakcji. Sprzyja im również fakt, że transakcje klienci mogą realizować z każdego miejsca na ziemi. Tym samym wszystkie platformy tego typu są w stanie zaoferować niższe spready walutowe. Dużo większa skala ich działalności nawet przy niskich spreadach pozwala generować dobre wyniki finansowe.

Podsumowanie

Atrakcyjniejsze kursy walut w przypadku rozwiązań internetowych są zatem spowodowane przede wszystkim skalą ich działalności. Możliwość dotarcia do większej liczby klientów i ponoszenie mniejszych kosztów sprawia, że firmy tego typu mogą pozwolić sobie na proponowanie korzystniejszych warunków wymiany. Użytkownicy natomiast na tym tylko i wyłącznie zyskują i na dokonywaniu przewalutowań mogą całkiem sporo zyskać.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy nie mają wstydu! Wysypują odpady na „dziko”

  Na prywatnej działce w Warzycach przy drodze wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa powstało niemałe wysypisko śmieci. Ktoś najwyraźniej postanowił zrobić sobie remont domu. Nie chciał płacić za odbiór odpadów to postanowił materiały budowlane podrzucić komuś innemu. Jeśli jednak w przyszłości zostanie złapany na gorącym uczynku może za to słono zapłacić.

 • Czym jest prezbiopia?

   

  O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie.

   

 • Nie odwołano przewodniczącego Rady Powiatu, bo nie było kworum

  Robert Snoch nadal jest i wszystko na to wskazuje, że będzie przewodniczącym Rady Powiatu w Jaśle. Dzisiaj temat ten miał zostać podjęty na sesji nadzwyczajnej. Ze względu na brak wymaganego kworum rady, nie doszło do jej obrad.

 • Nauka sztuki prezentacji w Słowenii

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcanach uczestniczący w projekcie „Youth to Business Enterprise” (Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym) wzięli udział w przedostatniej już mobilności w ramach projektu. Tym razem uczyli się sztuki prezentacji, zarówno tej graficznej, jak i tego jak należy zachować się podczas prowadzenia pokazu.

 • Komenda na miarę XXI wieku wygląda już z wykopów

   

  W 2020 r. mają zakończyć się prace przy budowie nowego budynku komendy jasielskiej policji. Dziś w związku z realizowaną inwestycją uroczyście wmurowano akt erekcyjny. Jej wartość szacowana jest na blisko 26 mln zł.

 • Świadek wycofał zeznania obciążające Janusza G.

  Wśród składających zeznania było dwóch współwięźniów oskarżonego Janusza G., byłego męża kobiety, z którym siedzieli w jednej celi aresztu śledczego w Sanoku. Jeden z nich wycofał zeznania podkreślając, że był pod naciskiem policjantów, drugi zasłaniał się niepamięcią.

 • „Nie jesteśmy tacy źli, jak mówi się o nas na mieście”

   

  Dyskusji na temat klubu JKS Czarni 1910 Jasło od kilku już lat towarzyszą duże emocje. Szczególnie wówczas, kiedy mowa jest o pieniądzach. Czy jego oblicze odmieni wkrótce tajemniczy inwestor? O tym, jaka przyszłość rysuje się przed jasielskim klubem w rozmowie z portalem opowiedział Piotr Samborski, członek zarządu.

 • Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej

   

  Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej, niedaleko Jasła. Położony na przestronnej i zagospodarowanej, około 60 arowej działce z bardzo malowniczym widokiem. Budynek mieszkalny murowany, kryty blachą, jednopiętrowy, podpiwniczony.

   
 • Żyje ostatni więzień obozu pracy w Breslau z Błażkowej

  Spośród dwudziestu więźniów z Błażkowej, którzy zostali zabrani przez Niemców do obozu pracy przymusowej w Breslau żyje ostatni świadek tamtych wydarzeń. Władysław Łukowicz w sierpniu br. skończy 90 lat. 5 stycznia 1945 r. jako 16-letni chłopiec został zmuszony opuścić rodzinny dom...

 • Do końca nie znali prawdy…

   

  Kiedy jeńcy wojenni z obozów w Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie opuszczali je w asyście funkcjonariuszy NKWD nie wiedzieli, że konwojowani są na miejsce kaźni. Pragmatyzm i skuteczna akcja dezinformacyjna oprawców, w obliczu zbrodni popełnionej przez sowietów przed 78 laty, potęgują tragizm położenia Polaków skazanych na bestialską śmierć. Ich pamięć uczczono dziś w Jaśle pod pomnikiem „Golgoty Wschodu”.   

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105