Strona główna

Kurs walut online – dlaczego jest korzystniejszy?

0
Napisany dnia: 14.07.2017, 08:38 , Tagi: Brak

O tym, że kursy walut w internecie są korzystniejsze dla użytkowników nikogo nie trzeba przekonywać. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każda osoba, która zastanawiała się nad opłacalną wymianą. Praktycznie wszystkie rozwiązania dostępne w sieci pozwalają na osiągnięcie naprawdę wysokich oszczędności. Z czego to jednak wynika? Średni kurs waluty na świecie jest przecież jeden. Dlaczego zatem wymiana online jest korzystniejsza niż w bankach? Odpowiadamy na te pytania w dalszej części tekstu.

Spread walutowy

Podstawowym elementem, który ma wpływ na kursy walut jest tak zwany spread walutowy. Jest to nic innego jak procentowa różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży. Daje ona doskonały obraz tego, ile tak naprawdę na wymianie zarabia dana firma. Najwyższe spready proponują banki, w których te często wynoszą w okolicach 10%. Odrobinę lepiej prezentuje się oferta kantorów stacjonarnych. Te proponują spready na poziomie około 5%. To jednak i tak bardzo dużo w porównaniu do kantorów online, które posiadają spready wynoszące około 1%. Oferta tych ostatnich jest zatem najbardziej korzystna dla każdego i jak najbardziej warto postawić na korzystanie z nich. Takie działanie może bowiem nieść za sobą spore oszczędności.

Giełdy walut

Również dostępnym w sieci rozwiązaniem są giełdy walut. W ich przypadku w ogóle nie występuje spread walutowy. Dzieje się tak za sprawą tego, że kursy ustalane są przez samych użytkowników. Samodzielnie kreują oni zatem rynek walutowy. To właśnie za sprawą ich decyzji ten wygląda w określony sposób. Każdy może samodzielnie ustalić kurs po jakim zechce wymienić daną walutę. Lepiej kwestię tego jak wyglądają kursy zobrazuje strona największej giełdy walut w Polsce: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Łatwo zauważyć, że kursy są bardzo zbliżone do średniego kursu na świecie. Tym samym bardzo łatwo wyciągnąć wniosek, że wymiany są bardzo opłacalne.

Skąd różnice w kursach pomiędzy poszczególnymi metodami?

Wszystko to wynika z profilu działalności poszczególnych firm. Rozwiązania online ponoszą znacznie mniejsze koszty swojej działalności. Przy tym dzięki temu, że są dostępne przez całą dobę są w stanie realizować znacznie więcej transakcji. Sprzyja im również fakt, że transakcje klienci mogą realizować z każdego miejsca na ziemi. Tym samym wszystkie platformy tego typu są w stanie zaoferować niższe spready walutowe. Dużo większa skala ich działalności nawet przy niskich spreadach pozwala generować dobre wyniki finansowe.

Podsumowanie

Atrakcyjniejsze kursy walut w przypadku rozwiązań internetowych są zatem spowodowane przede wszystkim skalą ich działalności. Możliwość dotarcia do większej liczby klientów i ponoszenie mniejszych kosztów sprawia, że firmy tego typu mogą pozwolić sobie na proponowanie korzystniejszych warunków wymiany. Użytkownicy natomiast na tym tylko i wyłącznie zyskują i na dokonywaniu przewalutowań mogą całkiem sporo zyskać.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Malują fresk pod okiem mistrza

  Od wczoraj w budynku kina Syrena artyści z Jasła pod okiem Vico Calabro tworzą dzieło w trudnej i zapomnianej już technice malarskiej. Prace nabierają tempa a fresk koloru.

 • Żądają likwidacji firmy. Celpap odpowiada

  Mieszkańcy ul. Leśnej domagają się, aby firma Celpap przeniosła produkcję w inne miejsce. Prezes zarządu firmy uznała ich żądania za pozbawione podstaw faktycznych i prawnych.

 • Wjechał w ogrodzenie, by oszczędzić kota

  Dzisiaj przed godziną 12 na ul. Piotra Skargi w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego. Motocyklista chcąc uniknąć zderzenia z kotem uciekł na chodnik, gdzie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

 • Skazani walczą z nałogiem

  Osadzeni uczestniczą w terapiach, które mają im pomóc uwolnić się od nadużywania alkoholu. - Duży nacisk kładziemy na to, żeby pokazać im, że alkohol bezpośrednio przekłada się na przestępczość – wyjaśnia kpt. Lilianna Polak, kierownik działu terapeutycznego w Zakładzie Karnym w Jaśle.

 • Zmarł Bogusław Wójcik - były wójt Tarnowca

  Wczoraj rano po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wieloletni samorządowiec, były wójt gminy Tarnowiec. Bogusław Wójcik miał 64 lata.

 • WYPRZEDAŻY u „Leona” ciąg dalszy!

   

  „Leon” wciąż zaskakuje niskimi cenami! W ofercie wyprzedażowej znajdziecie płytki już od 13 zł/m2.

 • Ostatnia szansa na studia

   

  Już tylko kilka dni zostało, by wybrać wymarzone studia i dobrą uczelnię. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jak co roku przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną. Czas na studia, które zapewnią bezpieczną przyszłość i ciekawe życie studenckie. Rekrutacja trwa do 31 lipca 2017 roku.

 • Krzyczał z bólu. Nie wahali się, aby mu pomóc

   

  Policjant wcale nie musi kojarzyć się z mandatem. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Brzysk, któremu w szybkim dotarciu do szpitala pomogli funkcjonariusze drogówki. Oby więcej takich policjantów, którzy spieszą, aby udzielić innym pomocy w nagłych wypadkach – mówi z przejęciem Pan Paweł.

 • „Żądamy obwodnicy poza miastem”

  „Nie dla drogi KG2”, „ nie dla tirów przez Jasło” – mówią jaślanie mieszkający w centrum miasta. Grupa blisko 50 mieszkańców ul. Konopnickiej i 17 Stycznia protestowała wobec inwestycji drogowej planowanej w przyszłym roku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105