Strona główna

Kurs walut online – dlaczego jest korzystniejszy?

0
Napisany dnia: 14.07.2017, 08:38 , Tagi: Brak

O tym, że kursy walut w internecie są korzystniejsze dla użytkowników nikogo nie trzeba przekonywać. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każda osoba, która zastanawiała się nad opłacalną wymianą. Praktycznie wszystkie rozwiązania dostępne w sieci pozwalają na osiągnięcie naprawdę wysokich oszczędności. Z czego to jednak wynika? Średni kurs waluty na świecie jest przecież jeden. Dlaczego zatem wymiana online jest korzystniejsza niż w bankach? Odpowiadamy na te pytania w dalszej części tekstu.

Spread walutowy

Podstawowym elementem, który ma wpływ na kursy walut jest tak zwany spread walutowy. Jest to nic innego jak procentowa różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży. Daje ona doskonały obraz tego, ile tak naprawdę na wymianie zarabia dana firma. Najwyższe spready proponują banki, w których te często wynoszą w okolicach 10%. Odrobinę lepiej prezentuje się oferta kantorów stacjonarnych. Te proponują spready na poziomie około 5%. To jednak i tak bardzo dużo w porównaniu do kantorów online, które posiadają spready wynoszące około 1%. Oferta tych ostatnich jest zatem najbardziej korzystna dla każdego i jak najbardziej warto postawić na korzystanie z nich. Takie działanie może bowiem nieść za sobą spore oszczędności.

Giełdy walut

Również dostępnym w sieci rozwiązaniem są giełdy walut. W ich przypadku w ogóle nie występuje spread walutowy. Dzieje się tak za sprawą tego, że kursy ustalane są przez samych użytkowników. Samodzielnie kreują oni zatem rynek walutowy. To właśnie za sprawą ich decyzji ten wygląda w określony sposób. Każdy może samodzielnie ustalić kurs po jakim zechce wymienić daną walutę. Lepiej kwestię tego jak wyglądają kursy zobrazuje strona największej giełdy walut w Polsce: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Łatwo zauważyć, że kursy są bardzo zbliżone do średniego kursu na świecie. Tym samym bardzo łatwo wyciągnąć wniosek, że wymiany są bardzo opłacalne.

Skąd różnice w kursach pomiędzy poszczególnymi metodami?

Wszystko to wynika z profilu działalności poszczególnych firm. Rozwiązania online ponoszą znacznie mniejsze koszty swojej działalności. Przy tym dzięki temu, że są dostępne przez całą dobę są w stanie realizować znacznie więcej transakcji. Sprzyja im również fakt, że transakcje klienci mogą realizować z każdego miejsca na ziemi. Tym samym wszystkie platformy tego typu są w stanie zaoferować niższe spready walutowe. Dużo większa skala ich działalności nawet przy niskich spreadach pozwala generować dobre wyniki finansowe.

Podsumowanie

Atrakcyjniejsze kursy walut w przypadku rozwiązań internetowych są zatem spowodowane przede wszystkim skalą ich działalności. Możliwość dotarcia do większej liczby klientów i ponoszenie mniejszych kosztów sprawia, że firmy tego typu mogą pozwolić sobie na proponowanie korzystniejszych warunków wymiany. Użytkownicy natomiast na tym tylko i wyłącznie zyskują i na dokonywaniu przewalutowań mogą całkiem sporo zyskać.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zalewa im działki, a powiat nic z tym nie robi

  Plac targowy i pobliskie posesje na osiedlu Kaczorowy są stale zalewane przez wody deszczowe. Mieszkańcy od kilku lat zabiegają o dokończenie budowy ofosowania w kierunku rzeki Wisłoki. Do chwili obecnej jednak bezskutecznie...

 • Zadbaj o swój wzrok! Bezpłatne badanie wzroku 30.11.2017

   

  Suchość i zaczerwienienie oczu, a także pogorszenie ostrości widzenia to objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekrany zapominamy o tym, że prawidłowe ich nawilżenie można utrzymać dzięki częstemu mruganiu – od 15 do 20 razy na minutę.

 • Burmistrz musi mieć „grubą skórę”. Wypowiedź radnej uznana za dopuszczalną.

  Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych burmistrz Małgorzaty Salachy przez radną Magdalenę Stasiowską. Sąd oddalił w całości pozew włodarza gminy Kołaczyce, a jednocześnie odstąpił od obciążania jej kosztami postępowania sądowego, o które wnosiła pozwana.

 • Poznaj bogate portfolio żarówek Philips LED - Najlepsza cena w sklepie Leddo.pl w Jaśle

 • Kiedy powstanie most?

  Mieszkańcy Jasła coraz częściej pytają o zapowiadaną przez burmistrza inwestycję mostową, która ma połączyć ul. Szopena z ul. Gądki w Jaśle...

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rekord został pobity! Popłynęli dla Patryka.

   

  Tegoroczne Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle zapamiętane zostanie jako noc rekordów. Uczestnicy imprezy przepłynęli łącznie 434 kilometry i 125 metrów. Pływacy bili również rekordy indywidualne. Najważniejszy jest jednak cel morderczego wysiłku, którym była pomoc dla Patryka Jamuły.

 • Stanisław Zając został członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle

  Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej rady powiatu w Jaśle przyjęto rezygnację radnego Mateusza Lechwara z członkostwa w Zarządzie Powiatu. Starosta jasielski Adam Pawluś rekomendował na jego miejsce Stanisława Zająca, dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady. Radni większością głosów poparli tę kandydaturę.

 • W Jaśle powstaje obelisk

  W centrum miasta rozpoczęły się prace związane z budową obelisku poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom podziemia antykomunistycznego. Obiekt został zaprojektowany przez światowej sławy Andrzeja Pityńskiego, autora rzeźb monumentalnych o tematyce patriotycznej i martyrologicznej.

 • Jeśli jesteś mieszkańcem Jasła lub okolic, koniecznie przeczytaj!

   

  Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przygotowało na semestr zimowy (od stycznia 2018) ofertę edukacyjną przemyślaną tak, aby skutecznie sprostać oczekiwaniom rynku pracy. 

 • 22-latek zginął od ciosu nożem

  Do tragedii doszło w niedzielę w Bedburgu. Jak poinformowały media ogólnopolskie i regionalne 22-letni mieszkaniec Nowego Glinika został śmiertelnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Podejrzanym o zabójstwo jest 39-letni Polak. Obaj pochodzą z powiatu jasielskiego.

 • Proces przeciwko radnej z Kołaczyc zmierza ku końcowi

  Burmistrz Małgorzata Salacha wystąpiła przeciwko radnej na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych. Od Magdaleny Stasiowskiej żąda przeprosin i 12 tys. zł zadośćuczynienia. W minioną środę odbyła się ostatnia rozprawa w procesie z powództwa cywilnego.

 • Eyelinery, które pokocha każda kobieta – TOP 3

   

  Zgrabnie podkreślone oczy potrafią całkowicie odmienić damski wizerunek. Masz ochotę przejść błyskawiczną metamorfozę w zaledwie kilka minut? Te eyelinery zagwarantują Ci perfekcyjne wykończenie make-upu, a nie kosztują więcej niż 30 zł!

 • Jasło świętuje 11 listopada

   

  W całym kraju odbywają się dziś obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rocznicowe tradycyjnie odbyły się również w Jaśle. Zapoczątkowała je Msza św. w intencji Ojczyzny. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105