Strona główna

Kurs walut online – dlaczego jest korzystniejszy?

0
Napisany dnia: 14.07.2017, 08:38 , Tagi: Brak

O tym, że kursy walut w internecie są korzystniejsze dla użytkowników nikogo nie trzeba przekonywać. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każda osoba, która zastanawiała się nad opłacalną wymianą. Praktycznie wszystkie rozwiązania dostępne w sieci pozwalają na osiągnięcie naprawdę wysokich oszczędności. Z czego to jednak wynika? Średni kurs waluty na świecie jest przecież jeden. Dlaczego zatem wymiana online jest korzystniejsza niż w bankach? Odpowiadamy na te pytania w dalszej części tekstu.

Spread walutowy

Podstawowym elementem, który ma wpływ na kursy walut jest tak zwany spread walutowy. Jest to nic innego jak procentowa różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży. Daje ona doskonały obraz tego, ile tak naprawdę na wymianie zarabia dana firma. Najwyższe spready proponują banki, w których te często wynoszą w okolicach 10%. Odrobinę lepiej prezentuje się oferta kantorów stacjonarnych. Te proponują spready na poziomie około 5%. To jednak i tak bardzo dużo w porównaniu do kantorów online, które posiadają spready wynoszące około 1%. Oferta tych ostatnich jest zatem najbardziej korzystna dla każdego i jak najbardziej warto postawić na korzystanie z nich. Takie działanie może bowiem nieść za sobą spore oszczędności.

Giełdy walut

Również dostępnym w sieci rozwiązaniem są giełdy walut. W ich przypadku w ogóle nie występuje spread walutowy. Dzieje się tak za sprawą tego, że kursy ustalane są przez samych użytkowników. Samodzielnie kreują oni zatem rynek walutowy. To właśnie za sprawą ich decyzji ten wygląda w określony sposób. Każdy może samodzielnie ustalić kurs po jakim zechce wymienić daną walutę. Lepiej kwestię tego jak wyglądają kursy zobrazuje strona największej giełdy walut w Polsce: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Łatwo zauważyć, że kursy są bardzo zbliżone do średniego kursu na świecie. Tym samym bardzo łatwo wyciągnąć wniosek, że wymiany są bardzo opłacalne.

Skąd różnice w kursach pomiędzy poszczególnymi metodami?

Wszystko to wynika z profilu działalności poszczególnych firm. Rozwiązania online ponoszą znacznie mniejsze koszty swojej działalności. Przy tym dzięki temu, że są dostępne przez całą dobę są w stanie realizować znacznie więcej transakcji. Sprzyja im również fakt, że transakcje klienci mogą realizować z każdego miejsca na ziemi. Tym samym wszystkie platformy tego typu są w stanie zaoferować niższe spready walutowe. Dużo większa skala ich działalności nawet przy niskich spreadach pozwala generować dobre wyniki finansowe.

Podsumowanie

Atrakcyjniejsze kursy walut w przypadku rozwiązań internetowych są zatem spowodowane przede wszystkim skalą ich działalności. Możliwość dotarcia do większej liczby klientów i ponoszenie mniejszych kosztów sprawia, że firmy tego typu mogą pozwolić sobie na proponowanie korzystniejszych warunków wymiany. Użytkownicy natomiast na tym tylko i wyłącznie zyskują i na dokonywaniu przewalutowań mogą całkiem sporo zyskać.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy-ochotnicy walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie

   

  W tym roku to Osiek Jasielski był gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zawodach udział wzięły 23 drużyny. Strażacy – ochotnicy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania zdobytych przez siebie w ramach treningów umiejętności zgromadzonej na miejscowym stadionie publiczności.

 • Studia podyplomowe dla nauczycieli - Integracja sensoryczna. Jedyne na południu Polski.

   

  Nauczycielu! Ukończ studia podyplomowe z integracji sensorycznej i uzyskaj niezbędną wiedzę specjalistyczną do pracy w szkole, placówce i otwórz własny gabinet specjalistyczny i rozpocznij pracę na własny rachunek.

 • Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Osieku Jasielskim

   

  Kilka minut po godz 11. w miejscowości Osiek Jasielski na prostym odcinku drogi doszło do poważnego zderzenia się forda z seatem. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

 • Nowa droga poprawi komunikację w Jaśle

  Inwestycja znajdowała się na 43 miejscu listy rezerwowej i nie miała szans na realizację. A jednak pojawiło się zielone światło. Aby nie zaprzepaścić okazji, powiat udzieli pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle.

 • Oprawcy Szymona trafią za kratki

  Sąd Okręgowy w Krośnie uznał oskarżonych Bartosza K. i Jakuba B. i Paulinę R. za winnych wydarzeń, które rozegrały się 28 lutego br. w mieszkaniu Szymona K. w Jaśle. Oprawcy Szymona K. trafią do więzienia. Paulina R., która podżegała do pobicia i była prowodyrką całego zajścia została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

 • Strażakiem się jest, a nie bywa

   

  Nie czujemy się bohaterami – mówi strażak Andrzej Walczyk, który wraz z Piotrem Źrebcem, kolegą z jasielskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej udzielił pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku. Strażacy dali doskonały przykład, jak należy postępować w takich ekstremalnych sytuacjach. Ich postawę można stawiać za wzór do naśladowania.

 • Wygodnie, komfortowo i tanio pociągiem do Krakowa

   

  1 października ze stacji Jasło odjedzie pierwszy po decyzji o uruchomieniu połączenia ze stolicą województwa małopolskiego pociąg do Krakowa. Przewozy realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. O warunkach, w jakich będą się one odbywać oraz o perspektywach na przyszłość mówili podczas konferencji prasowej prezesi małopolskiej spółki.

 • Szpital otrzymał blisko 10 mln zł

  Dyrekcja jasielskiego szpitala może śmiało odetchnąć z ulgą, gdyż po wielu miesiącach starań o dotację na rozbudowę szpitala pieniądze zostały przyznane. Koniec z obawami o finanse. Nadszedł czas, aby inwestycja ruszyła z kopyta.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa letnia rekrutacja w ŻAKU.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105