Strona główna

Kurs walut online – dlaczego jest korzystniejszy?

0
Napisany dnia: 14.07.2017, 08:38 , Tagi: Brak

O tym, że kursy walut w internecie są korzystniejsze dla użytkowników nikogo nie trzeba przekonywać. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każda osoba, która zastanawiała się nad opłacalną wymianą. Praktycznie wszystkie rozwiązania dostępne w sieci pozwalają na osiągnięcie naprawdę wysokich oszczędności. Z czego to jednak wynika? Średni kurs waluty na świecie jest przecież jeden. Dlaczego zatem wymiana online jest korzystniejsza niż w bankach? Odpowiadamy na te pytania w dalszej części tekstu.

Spread walutowy

Podstawowym elementem, który ma wpływ na kursy walut jest tak zwany spread walutowy. Jest to nic innego jak procentowa różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży. Daje ona doskonały obraz tego, ile tak naprawdę na wymianie zarabia dana firma. Najwyższe spready proponują banki, w których te często wynoszą w okolicach 10%. Odrobinę lepiej prezentuje się oferta kantorów stacjonarnych. Te proponują spready na poziomie około 5%. To jednak i tak bardzo dużo w porównaniu do kantorów online, które posiadają spready wynoszące około 1%. Oferta tych ostatnich jest zatem najbardziej korzystna dla każdego i jak najbardziej warto postawić na korzystanie z nich. Takie działanie może bowiem nieść za sobą spore oszczędności.

Giełdy walut

Również dostępnym w sieci rozwiązaniem są giełdy walut. W ich przypadku w ogóle nie występuje spread walutowy. Dzieje się tak za sprawą tego, że kursy ustalane są przez samych użytkowników. Samodzielnie kreują oni zatem rynek walutowy. To właśnie za sprawą ich decyzji ten wygląda w określony sposób. Każdy może samodzielnie ustalić kurs po jakim zechce wymienić daną walutę. Lepiej kwestię tego jak wyglądają kursy zobrazuje strona największej giełdy walut w Polsce: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Łatwo zauważyć, że kursy są bardzo zbliżone do średniego kursu na świecie. Tym samym bardzo łatwo wyciągnąć wniosek, że wymiany są bardzo opłacalne.

Skąd różnice w kursach pomiędzy poszczególnymi metodami?

Wszystko to wynika z profilu działalności poszczególnych firm. Rozwiązania online ponoszą znacznie mniejsze koszty swojej działalności. Przy tym dzięki temu, że są dostępne przez całą dobę są w stanie realizować znacznie więcej transakcji. Sprzyja im również fakt, że transakcje klienci mogą realizować z każdego miejsca na ziemi. Tym samym wszystkie platformy tego typu są w stanie zaoferować niższe spready walutowe. Dużo większa skala ich działalności nawet przy niskich spreadach pozwala generować dobre wyniki finansowe.

Podsumowanie

Atrakcyjniejsze kursy walut w przypadku rozwiązań internetowych są zatem spowodowane przede wszystkim skalą ich działalności. Możliwość dotarcia do większej liczby klientów i ponoszenie mniejszych kosztów sprawia, że firmy tego typu mogą pozwolić sobie na proponowanie korzystniejszych warunków wymiany. Użytkownicy natomiast na tym tylko i wyłącznie zyskują i na dokonywaniu przewalutowań mogą całkiem sporo zyskać.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wicestarosta jasielski aniołem stróżem

  Szpitale muszą dbać o sprzęt niezbędny do wykonywania diagnostyki na wysokim poziomie, jak również innych urządzeń przydatnych w poradniach. Do tego potrzebne są także dobre dusze, które pomogą w osiągnięciu celu...

 • Czy komendant Krzyżak odejdzie ze służby?

  Komendant jasielskiej policji zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o zwolnienie go ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych. Decyzję w tej sprawie podejmie szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ma na to trzy miesiące.

 • Nowy sprzęt pozwoli dostrzec najmniejsze zmiany chorobowe!

  Od niedawna w Pracowni Endoskopii jasielskiego szpitala wykonywane są badania na nowym urządzeniu najnowszej generacji. To kolejny sprzęt zakupiony w ostatnich latach, dzięki któremu skuteczniej będzie można diagnozować pacjentów.

 • Czołowe zderzenie toyoty z chevroletem w Wolicy

   

  W Wolicy doszło dziś rano do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

 • Czarni postawieni pod ścianą

  Władze Jasła przyznały dotację na realizację przedsięwzięć sportowych w bieżącym roku. Największe kontrowersje wzbudziła kwota 150 tys. zł dla Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło. Okazuje się, że to za mało, aby mogli dokończyć sezon w rozgrywkach wiosennych. Zarząd Czarnych walczy o klub, a wspierają go w tym jego sympatycy, przedsiębiorcy i byli zawodnicy.

 •  

  Zapraszamy  na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

 • Inwestują w oczyszczalnię ścieków i kanalizują gminę

  W tym roku zakończy się budowa nowego sekwencyjnego reaktora biologicznego oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Nowym Żmigrodzie. W ramach tej inwestycji powstała nowa sieć kanalizacji z przyłączami w Mytarzy, Mytarce i Nowym Żmigrodzie...

 • Atrakcyjna nieruchomość w sercu Beskidu Niskiego

   

  Krempna - wyjątkowa miejscowość w Beskidzie Niskim, zachwycająca krajobrazami i nienaruszoną przyrodą. Siedziba Magurskiego Parku Narodowego, słynna także z z zalewu na rzece Wisłoka a także bezcennych zabytków i pamiątek przeszłości. W tej oto turystycznej miejscowości mamy do sprzedania atrakcyjną działkę o powierzchni około 1,6 hektara położoną w cichej i spokojnej okolicy.

 • Duże rodziny mogą więcej

   

  W ostatnich latach polityka prorodzinna państwa weszła w okres dojrzałości. Przede wszystkim na szczególną opiekę liczyć mogą rodziny, z co najmniej dwójką dzieci oraz wielodzietne. Jednym z programów, którego uruchomienie okazało się sukcesem jest Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny. Polacy jednak nie zawsze wiedzą jak i gdzie mogą z niej korzystać.

 • Nowoczesne wnętrza w niepowtarzalnym stylu

   

  Stylowe i nowoczesne wnętrza nie muszą być jedynie marzeniem. Zachwyć nowym trendem, coraz częściej wybieranym przez projektantów. Spraw, aby Twój dom nabrał wyjątkowego charakteru.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105