Strona główna

Lampy z drewna – ekologiczne i z polskim rodowodem!

4
Napisany dnia: 30.11.2018, 21:47 , Tagi: Brak

Lampa, którą możesz poddać recyklingowi – brzmi fantastycznie, ale czy realnie? Jak najbardziej! W dobie powrotu do ekologicznych surowców i przyjaznych środowisku rozwiązań, producenci instalacji oświetleniowych znaleźli nowe rozwiązanie – lampy wykonywane z drewna? Ale czy aby na pewno nowe? Nie! Okazuje się bowiem, że polskie firmy konsekwentnie rozwijały ofertę swoich drewnianych produktów już od lat!

Lampa, którą możesz poddać recyklingowi – brzmi fantastycznie, ale czy realnie? Jak najbardziej! W dobie powrotu do ekologicznych surowców i przyjaznych środowisku rozwiązań, producenci instalacji oświetleniowych znaleźli nowe rozwiązanie – lampy wykonywane z drewna? Ale czy aby na pewno nowe? Nie! Okazuje się bowiem, że polskie firmy konsekwentnie rozwijały ofertę swoich drewnianych produktów już od lat!

Lampy z drewna – Polacy górą?

W świecie drewnianych lamp pomogli nam się odnaleźć specjaliści z internetowego sklepu z oświetleniem i sztukaterią wewnętrzną – www.dekorplanet.pl. Objaśnili nam oni, że wśród producentów przodują dwie firmy z naszego rodzimego rynku – BriTop oraz SPOT Light. Obydwa przedsiębiorstwa stawiają na wykorzystanie drewna pochodzące z Polski, a ich przygoda z organicznymi materiałami zaczęła się już jakiś czas temu.

Lampy z drewna od firmy BriTop – zgodne ze współczesnymi trendami

Firma BriTop Lightning powstała w 2010 roku w Bierawie i w ciągu raptem kilku lat dorobiła się pozycji jednego z najważniejszych graczy na rodzimym rynku oświetleniowym. Nietuzinkowe wzornictwo od samego początku było jej mocną cechą. Jak przyznają fachowcy z www.dekorplanet.pl – lampy BriTop każdorazowo zachwycają precyzją wykończenia oraz najwyższą jakością zastosowanych materiałów, również drewna. Projektantom z łatwością przychodzi dopasowanie się do niezwykle zmiennych trendów branży, a tę elastyczność doceniają zarówno klienci, jak i konkurencja. Dzięki częstemu korzystaniu z żarówek i diod LED, przedsiębiorstwo bardzo szybko zyskało miano popularyzatora proekologicznych rozwiązań, a wykorzystanie do produkcji lamp drewna jedynie potwierdziło tę opinię.

Drewniane lampy firmy SPOT Light – polski producent, który wyprzedził epokę

Należąca do tego samego właściciela firma SPOT Light powstała sporo wcześniej, bo już w 1996 roku, w małej miejscowości Cisek na południu Polski. Jej działalność była odpowiedzią na braki, jakie założyciel zauważył na polskim rynku oświetleniowym. Lampy drewniane od samego początku znajdowały się w portfolio SPOT Light – to właśnie w tym kierunku pragnęli podążać założyciele firmy. Ekologiczne i zgodnie nie tylko z naturą, lecz również z najmodniejszymi trendami, wyroby szybko  zaczęły podbijać okoliczne sklepy, a wieść o prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie szybko dotarła do pozostałych producentów. Mimo to musiały minąć lata, by inni również zdecydowali się na wykorzystanie drewna do swoich wyrobów. Gdy moda na organiczne materiały opanowała nasz kraj i wielu producentów zaczęło szybko nadrabiać braki, eleganckie portfolio firmy SPOT Light było już gotowe.

Lampy z drewna autorstwa polskich producentów

Wśród lamp wykonanych z drewna znajdziemy te najbardziej podstawowe i uniwersalne rodzaje, czyli wiszące, podłogowe i stołowe. W zależności od wybranego modelu – z drewna wykonany jest albo stelaż lampy, albo abażur. Od form bardzo tradycyjnych i zachowawczych, aż po nowoczesne i eksperymentalne – drewniany model instalacji oświetleniowej każdy może dopasować do swojego gustu, a przede wszystkim do aranżacji wnętrze swojego domu. Co zatem dokładnie przygotowai dla nas producenci?

Lampa stojąca z drewna – lekka, zgrabna i przyjazna środowisku

Wariancje na temat tradycyjnej lampy stojącej to specjalności obydwu firm. Ich projekty charakteryzuje jednak niespotykana wcześniej lekkość i smukłość. Wykonany z jednolitego materiału abażur może również mieć klasyczną formę, lub przybrać nowoczesny, geometryczny kształt. Decydując się na taki model nie musisz się obawiać, iż nie będzie on pasował do pozostałych elementów wyposażenia – producenci zadbali, by ich ekologiczne, drewniane lampy występowały w naprawdę wielu różnorodnych wariantach kolorystycznych.

Lampa z drewnianym abażurem – ekologia pod sufitem

Ciekawe prezentuje się oferta firmy SPOT Light w zakresie lamp wiszących. Produkowane przez nią drewniane abażury przyjmują rozmaite formy – od geometrycznych figur tworzonych przez zbite ze sobą listwy, przez modele w których drewno jest jedynie dodatkiem do szkła, aż po klosze, w których drewniane listwy zastąpiły pasy tkaniny. Efekt za każdym razem jest inny – zarówno wizualny, jak i pod względem ilości przepuszczalnego światła. Taki abażur doskonale sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach z drewnianym parkietem.

Drewniana lampa stołowa – dla miłośników wieczornej lektury

Producenci drewnianych lamp zadbali również o osoby lubiące spędzać wieczory przy lekturze. Wykonane z drewna modele stołowe to jeden z najciekawszych przykładów wykorzystania drewna w przemyśle oświetleniowym. Taka lampa może być mniejszą wersją lampy podłogowej, chociaż szczególnie dużą popularnością cieszą się modele o masywnej, drewnianej podstawie (owalnej lub prostokątnej) i… gołej żarówce. Świecą one naprawdę wyrazistym świetle i świetnie odnajdą się w dużych, teoretycznie trudnych do oświetlenia wnętrzach.

Wykorzystanie drewna w instalacjach oświetleniowych to trend, który rozwijał się już od jakiegoś czasu, jednak stosunkowo niedawno przybrał na sile. Z pewnością warto z uwagą obserwować kolejne pojawiająca się na naszym rynku modele – zwłaszcza, że pochodzą one z polskich fabryk, a do ich stworzenia wykorzystano nasze rodzime drewno.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ a ja
dnia 01.12.2018, 15:16. Identyfikator użytkownika: YOEVrNlDQKpK
Ocena
komentarza:
2
Nogi drewniane. ...
@ Lenin Włodzimierz
dnia 05.12.2018, 16:26. Identyfikator użytkownika: d97jF3FELW5v
Ocena
komentarza:
1
Wot teknologia! żarówka też z drewna?
@ a ja
dnia 09.12.2018, 18:56. Identyfikator użytkownika: YOEVrNlDQKpK
Ocena
komentarza:
0
Może z drewna z ul.czackiego
@ Adam
dnia 04.01.2019, 14:53. Identyfikator użytkownika: NvOw0VA1DJBc
Ocena
komentarza:
0
<a href="https://www.decorbook.pl">decorbook</a> ; technologia z nasa.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105