Strona główna

Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle

19
Napisany dnia: 06.12.2017, 10:01 , Tagi: Brak

Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle, jako jedna z 9 szkół podstawowych w Polsce otrzymała Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji- Innowacyjna Szkoła 2017/2018 w kategorii szkół podstawowych!

Nagrodę tę przyznano po raz pierwszy podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji w Kielcach. W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej. Laureatów kapituła wybierała spośród 83 nominowanych przez Kuratora Oświaty.

Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych dla osiągania indywidualnych i osobistych sukcesów.

ZSM nr 1 w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 06.12.2017, 10:13. Identyfikator użytkownika: Z3oDb877DZlO
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Aniela P.
dnia 06.12.2017, 12:01. Identyfikator użytkownika: VARxwBswA1o5
Ocena
komentarza:
26
To wielkie wydarzenie, może być porównywalne ze zdobyciem przez Polskę mistrzostwa świata w piłce nożnej, bo do tego czasu mówiło się, że w naszym mieście żadnej szkoły nie ma. A jednak jest, jedna. Jest i dyrektor i nauczyciele. Wyrazy podziwu i szacunku, gratulacje.
@ Sławek
dnia 06.12.2017, 12:41. Identyfikator użytkownika: 1oHxmolFnvoW
Ocena
komentarza:
22
Pani Anielo porównanie wspaniałe. Na drugą dobrą szkołę jednak się nie zanosi.
@ Xxx
dnia 06.12.2017, 10:31. Identyfikator użytkownika: rlAbBYbIpVUH
Ocena
komentarza:
5
Brawo dla grona pedagogicznego i dyrekcjii gratulacje
@ Gratulacje
dnia 06.12.2017, 13:16. Identyfikator użytkownika: NSCWcVJsY93V
Ocena
komentarza:
-7
Brawo Pani Gabrielo Zdunek.Szkoła zasługuje na sukces.
@ dd
dnia 06.12.2017, 13:55. Identyfikator użytkownika: EL9xTvtcEv0W
Ocena
komentarza:
-9
Nalerzy wreszcie przywrócić starą numerację bo ludzie nie wiedzą nawet o jaką szkołe chodzi.
@ Do dd
dnia 06.12.2017, 14:44. Identyfikator użytkownika: UhSmaztgf1zO
Ocena
komentarza:
5
A pan/pani do tej szkoły raczej nie chodził/a :) NaleŻy!
@ A z drugiej strony
dnia 06.12.2017, 14:49. Identyfikator użytkownika: UhSmaztgf1zO
Ocena
komentarza:
5
Jak patrzę na wyniki przedmiotowych konkursów kuratoryjnych, to pojawiają się nazwiska dzieci głównie ze SP nr 2 i SP nr 4. To jak ta innowacyjność wpływa na wyniki uczniów tej szkoły?
@ max
dnia 06.12.2017, 16:06. Identyfikator użytkownika: lLZNFDjsajaG
Ocena
komentarza:
1
[komentarz nie na temat]
@ ac
dnia 06.12.2017, 19:09. Identyfikator użytkownika: MaLCfm6tm4KW
Ocena
komentarza:
-13
A dlaczego Sp 2 i Sp 4 mimo tych osiągnięć kuratoryjnych nie zostały Mistrzami Nowoczesnej Edukacji ? Tu chodzi chyba o całokształt, a nie wyniki poszczególnych prymusów. Brawa dla Grona i Dyrekcji. Tak trzymać.
@ odpowiadam
dnia 07.12.2017, 10:12. Identyfikator użytkownika: WjSf1J3Atp9C
Ocena
komentarza:
-3
Sp 2 i Sp 4 mimo tych osiągnięć kuratoryjnych nie zostały Mistrzami Nowoczesnej Edukacji, ponieważ wyniki to zasługa przede wszystkim uczniów i dotyczy w przeważającej części konkursów z przedmiotów humanistycznych i przyrody.
Natomiast SP6 została wyróżniona jak sądzę przede wszystkim za program "e-SP6 Jasielscy Mistrzowie Kodowania". Nauczyciele z w/w szkół nie chcą o nim słyszeć.
@ p.s. odpowiadam
dnia 07.12.2017, 10:49. Identyfikator użytkownika: WjSf1J3Atp9C
Ocena
komentarza:
-5
Nie chodziło mi o umniejszenie roli nauczycieli w przygotowaniu uczniów do egzaminów kuratoryjnych, ale o to , że są to indywidualne wyniki uczniów. SP6 natomiast realizuje program nauki programowania (np. kodowanie) i szerzej wpisuje się w nurt informatyzacji i komputeryzacji promowanej przez MEN. W ogólnym sensie służy to innowacyjności i unowocześnianiu szkół, sposobu nauczania, a w przyszłości społeczeństwa. Nie wszystkie szkoły są na to gotowe i większość nauczycieli traktuje to jak dodatkowy obowiązek, ale bez dodatkowej gratyfikacji, a wymagający czasu, również na szkolenia.
@ Do odpowiadam
dnia 07.12.2017, 20:05. Identyfikator użytkownika: eXL6zYadrViy
Ocena
komentarza:
5
Nie wiem, co u Pani/a oznacza przeważająca część konkursów. Ja widzę dużo nazwisk dzieci z wymienionych szkół w konkursie z matematyki. Uczniów z SP nr 6 tam nie ma.
@ Do do odpowiadam
dnia 07.12.2017, 21:49. Identyfikator użytkownika: pGZXlFk0Q5ul
Ocena
komentarza:
-7
To proszę sprawdzić dokładnie ilu było laureatów i finalistów na etapie wojewódzkim z j. pol. historii, j. ang., przyrody, a ilu z matematyki (w 2016/17). W tym roku mamy dopiero kwalifikacje do konkursów na etapie rejonowym.
@ Szanowny @odpowiadam
dnia 07.12.2017, 22:56. Identyfikator użytkownika: 3dkgMlPIAIfD
Ocena
komentarza:
3
Nie chodzi mi o licytację. Ze SP nr 6 dzieci nie tylko nie dotarły do etapu wojewódzkiego z matematyki, ale z żadnego innego przedmiotu (w 2016/17). Z doświadczenia, być może nie najlepszego wiem, że lekcje z wykorzystaniem najnowszej technologii, są dobre raz na jakiś czas, uczniowie może opanują pewne umiejętności, ale nijak to się ma do tego, czego później CKE wymaga na egzaminach. Nie chodzi mi również o umniejszanie sukcesu SP nr 6. Podziwiam ludzi, którzy nie patrząc na kasę (w tym przypadku - nauczyciele), robią coś dla innych. Tylko, żeby mówić o najlepszej szkole w mieście, to należy chyba najpierw zbadać wpływ tych nowatorskich metod na wyniki uczniów. A to jednak dłuższy proces. Pozdrawiam, matka licealistów.
@ rodzic
dnia 08.12.2017, 10:07. Identyfikator użytkownika: s2qGfQeXqS21
Ocena
komentarza:
-3
Skoro Kuratorium zgłosiło szkołę to chyba miało podstawy do tego, żeby uznać szkołę za nowatorską a edukację za efektywną. A poza tym, efektów szkoły nie mierzy się ilością laureatów konkursów przedmiotowych, a SP6 w sprawdzianie kończącym szkołę miała najwyższe wyniki w mieście. A to jest efekt całokształtu pracy. W projektach matematycznych w mieście przez ostatnie lata też zdobywali tylko I miejsca. Nie ma się co licytować na argumenty. Ważne że ktoś docenił pracę szkoły. Gratulacje!
@ mieszkanka Jasła w średnim wieku
dnia 06.12.2017, 23:07. Identyfikator użytkownika: vymafDpw44Ek
Ocena
komentarza:
-7
Pozmieniano nazwy szkół , utworzono ,, zespoły szkół " i zwykły jaślanin, choćby taki jak ja nie ma pojęcia co to za szkoła...Nazwa powstałych zespołów nic nie mówi...
@ Myślę
dnia 07.12.2017, 12:49. Identyfikator użytkownika: RU9JvbCOrVM2
Ocena
komentarza:
-6
To pewnie szkoła w Niegłowicach
@ mama
dnia 07.12.2017, 17:06. Identyfikator użytkownika: QyAjtCRAAwNj
Ocena
komentarza:
5
To jest kolorowa szkoła na osiedlu rafineryjnym przy drodze 28. Brawo ! W Jaśle istnieją też mniejsze, ale dobre szkoły.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105