Strona główna

Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle

19
Napisany dnia: 06.12.2017, 10:01 , Tagi: Brak

Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle, jako jedna z 9 szkół podstawowych w Polsce otrzymała Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji- Innowacyjna Szkoła 2017/2018 w kategorii szkół podstawowych!

Nagrodę tę przyznano po raz pierwszy podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji w Kielcach. W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej. Laureatów kapituła wybierała spośród 83 nominowanych przez Kuratora Oświaty.

Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych dla osiągania indywidualnych i osobistych sukcesów.

ZSM nr 1 w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 06.12.2017, 10:13. Identyfikator użytkownika: Z3oDb877DZlO
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Aniela P.
dnia 06.12.2017, 12:01. Identyfikator użytkownika: VARxwBswA1o5
Ocena
komentarza:
26
To wielkie wydarzenie, może być porównywalne ze zdobyciem przez Polskę mistrzostwa świata w piłce nożnej, bo do tego czasu mówiło się, że w naszym mieście żadnej szkoły nie ma. A jednak jest, jedna. Jest i dyrektor i nauczyciele. Wyrazy podziwu i szacunku, gratulacje.
@ Sławek
dnia 06.12.2017, 12:41. Identyfikator użytkownika: 1oHxmolFnvoW
Ocena
komentarza:
22
Pani Anielo porównanie wspaniałe. Na drugą dobrą szkołę jednak się nie zanosi.
@ Xxx
dnia 06.12.2017, 10:31. Identyfikator użytkownika: rlAbBYbIpVUH
Ocena
komentarza:
5
Brawo dla grona pedagogicznego i dyrekcjii gratulacje
@ Gratulacje
dnia 06.12.2017, 13:16. Identyfikator użytkownika: NSCWcVJsY93V
Ocena
komentarza:
-7
Brawo Pani Gabrielo Zdunek.Szkoła zasługuje na sukces.
@ dd
dnia 06.12.2017, 13:55. Identyfikator użytkownika: EL9xTvtcEv0W
Ocena
komentarza:
-9
Nalerzy wreszcie przywrócić starą numerację bo ludzie nie wiedzą nawet o jaką szkołe chodzi.
@ Do dd
dnia 06.12.2017, 14:44. Identyfikator użytkownika: UhSmaztgf1zO
Ocena
komentarza:
5
A pan/pani do tej szkoły raczej nie chodził/a :) NaleŻy!
@ A z drugiej strony
dnia 06.12.2017, 14:49. Identyfikator użytkownika: UhSmaztgf1zO
Ocena
komentarza:
5
Jak patrzę na wyniki przedmiotowych konkursów kuratoryjnych, to pojawiają się nazwiska dzieci głównie ze SP nr 2 i SP nr 4. To jak ta innowacyjność wpływa na wyniki uczniów tej szkoły?
@ max
dnia 06.12.2017, 16:06. Identyfikator użytkownika: lLZNFDjsajaG
Ocena
komentarza:
1
[komentarz nie na temat]
@ ac
dnia 06.12.2017, 19:09. Identyfikator użytkownika: MaLCfm6tm4KW
Ocena
komentarza:
-13
A dlaczego Sp 2 i Sp 4 mimo tych osiągnięć kuratoryjnych nie zostały Mistrzami Nowoczesnej Edukacji ? Tu chodzi chyba o całokształt, a nie wyniki poszczególnych prymusów. Brawa dla Grona i Dyrekcji. Tak trzymać.
@ odpowiadam
dnia 07.12.2017, 10:12. Identyfikator użytkownika: WjSf1J3Atp9C
Ocena
komentarza:
-3
Sp 2 i Sp 4 mimo tych osiągnięć kuratoryjnych nie zostały Mistrzami Nowoczesnej Edukacji, ponieważ wyniki to zasługa przede wszystkim uczniów i dotyczy w przeważającej części konkursów z przedmiotów humanistycznych i przyrody.
Natomiast SP6 została wyróżniona jak sądzę przede wszystkim za program "e-SP6 Jasielscy Mistrzowie Kodowania". Nauczyciele z w/w szkół nie chcą o nim słyszeć.
@ p.s. odpowiadam
dnia 07.12.2017, 10:49. Identyfikator użytkownika: WjSf1J3Atp9C
Ocena
komentarza:
-5
Nie chodziło mi o umniejszenie roli nauczycieli w przygotowaniu uczniów do egzaminów kuratoryjnych, ale o to , że są to indywidualne wyniki uczniów. SP6 natomiast realizuje program nauki programowania (np. kodowanie) i szerzej wpisuje się w nurt informatyzacji i komputeryzacji promowanej przez MEN. W ogólnym sensie służy to innowacyjności i unowocześnianiu szkół, sposobu nauczania, a w przyszłości społeczeństwa. Nie wszystkie szkoły są na to gotowe i większość nauczycieli traktuje to jak dodatkowy obowiązek, ale bez dodatkowej gratyfikacji, a wymagający czasu, również na szkolenia.
@ Do odpowiadam
dnia 07.12.2017, 20:05. Identyfikator użytkownika: eXL6zYadrViy
Ocena
komentarza:
5
Nie wiem, co u Pani/a oznacza przeważająca część konkursów. Ja widzę dużo nazwisk dzieci z wymienionych szkół w konkursie z matematyki. Uczniów z SP nr 6 tam nie ma.
@ Do do odpowiadam
dnia 07.12.2017, 21:49. Identyfikator użytkownika: pGZXlFk0Q5ul
Ocena
komentarza:
-7
To proszę sprawdzić dokładnie ilu było laureatów i finalistów na etapie wojewódzkim z j. pol. historii, j. ang., przyrody, a ilu z matematyki (w 2016/17). W tym roku mamy dopiero kwalifikacje do konkursów na etapie rejonowym.
@ Szanowny @odpowiadam
dnia 07.12.2017, 22:56. Identyfikator użytkownika: 3dkgMlPIAIfD
Ocena
komentarza:
3
Nie chodzi mi o licytację. Ze SP nr 6 dzieci nie tylko nie dotarły do etapu wojewódzkiego z matematyki, ale z żadnego innego przedmiotu (w 2016/17). Z doświadczenia, być może nie najlepszego wiem, że lekcje z wykorzystaniem najnowszej technologii, są dobre raz na jakiś czas, uczniowie może opanują pewne umiejętności, ale nijak to się ma do tego, czego później CKE wymaga na egzaminach. Nie chodzi mi również o umniejszanie sukcesu SP nr 6. Podziwiam ludzi, którzy nie patrząc na kasę (w tym przypadku - nauczyciele), robią coś dla innych. Tylko, żeby mówić o najlepszej szkole w mieście, to należy chyba najpierw zbadać wpływ tych nowatorskich metod na wyniki uczniów. A to jednak dłuższy proces. Pozdrawiam, matka licealistów.
@ rodzic
dnia 08.12.2017, 10:07. Identyfikator użytkownika: s2qGfQeXqS21
Ocena
komentarza:
-3
Skoro Kuratorium zgłosiło szkołę to chyba miało podstawy do tego, żeby uznać szkołę za nowatorską a edukację za efektywną. A poza tym, efektów szkoły nie mierzy się ilością laureatów konkursów przedmiotowych, a SP6 w sprawdzianie kończącym szkołę miała najwyższe wyniki w mieście. A to jest efekt całokształtu pracy. W projektach matematycznych w mieście przez ostatnie lata też zdobywali tylko I miejsca. Nie ma się co licytować na argumenty. Ważne że ktoś docenił pracę szkoły. Gratulacje!
@ mieszkanka Jasła w średnim wieku
dnia 06.12.2017, 23:07. Identyfikator użytkownika: vymafDpw44Ek
Ocena
komentarza:
-7
Pozmieniano nazwy szkół , utworzono ,, zespoły szkół " i zwykły jaślanin, choćby taki jak ja nie ma pojęcia co to za szkoła...Nazwa powstałych zespołów nic nie mówi...
@ Myślę
dnia 07.12.2017, 12:49. Identyfikator użytkownika: RU9JvbCOrVM2
Ocena
komentarza:
-6
To pewnie szkoła w Niegłowicach
@ mama
dnia 07.12.2017, 17:06. Identyfikator użytkownika: QyAjtCRAAwNj
Ocena
komentarza:
5
To jest kolorowa szkoła na osiedlu rafineryjnym przy drodze 28. Brawo ! W Jaśle istnieją też mniejsze, ale dobre szkoły.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Warto pójść do wyborów – Twój głos jest ważny

   

  Wybory, szczególnie te samorządowe, dają nam możliwość decydowania o tym, kto będzie reprezentował nas w organach samorządowych – tych najbliższych „naszego podwórka” i będzie miał przecież niemały wpływ, na jakość naszego życia. Każdy głos ma znaczenie, jest ważny, bo jest symbolem prawdziwej wolności.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105