Strona główna

Lekcja inna niż wszystkie - tak bawili się pierwszoklasiści ze Strażą Miejską w JDK

17
Napisany dnia: 12.10.2017, 11:39 , Tagi: Brak

Około 400 dzieci z jasielskich szkół uczestniczyło w podsumowaniu programu wychowania komunikacyjnego „Autochodzik” w Jaśle. Organizatorem akcji jest Straż Miejska w Jaśle.

Dzieci z jasielskich przedszkoli i szkół przez 6 tygodni brały udział w programie Straży Miejskiej w Jaśle „Z Autochodzikiem nauka i dobra zabawa”. Najmłodsi bawili się autkami, które wzbudzały ich ogromną ciekawość,  ucząc się przy tym znaków drogowych i zasad poruszania się po ulicach.

We wtorek, 10 października w Jasielskim Domu Kultury odbył się uroczysty finał akcji, na który zostały zaproszone wszystkie dzieci, które rozpoczęły w tym roku szkolnym naukę w klasie I w szkole podstawowej.

Na początku zabawy odbyła się część artystyczna zaprezentowana przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3, Przedszkola Miejskiego nr 10, Przedszkola Miejskiego nr 11 oraz Bajkowego Prywatnego Przedszkola. Na finał dzieci przygotowały barwne stroje z odblaskowych elementów.

Akcja prowadzona przez Straż Miejską ma również na celu propagowanie noszenia elementów odblaskowych przez uczniów i ich rodziny. W trakcie  spotkania został wyemitowany spot „ Noś Odblaski” .

Na scenie pojawili się też artyści ze Studia Edukacji Profilaktycznej i Inicjatyw Artystycznych „Szafir”, którzy zaprezentowali naszym najmłodszym uczniom spektakl profilaktyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Barwna scenografia, kostiumy, oprawa muzyczno-wokalna oraz konkursy umożliwiły najmłodszym przypomnienie i utrwalenie bezpiecznych zachowań na drodze.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały odblaski i słodkości. A uśmiech na ich twarzach mówił sam za siebie.

Zestaw „Autochodzik” został zakupiony z funduszy Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Straż Miejska w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Wujek Dobra Rana
dnia 12.10.2017, 12:27. Identyfikator użytkownika: OJLhpIjFsL8p
Ocena
komentarza:
10
Właśnie Państwo przeczytaliście w jaki sposób szkolone jest nowe pokolenie kapusiów rodem z 1984 Orwella. Drogie dzieci milicjanty straszniki miejskie to trybiki tego zgniłego systemu i nie należy się z nimi poufalać ani zadawać
@ bosze bosze
dnia 12.10.2017, 13:07. Identyfikator użytkownika: lhX9OfO64BfW
Ocena
komentarza:
-3
Czlowieku jakas szczepionka uszkodzila Twoj mozg.Zatrzymales sie jakies 40lat stad.Niech Bog ma cie w swojej opiece
@ do @ bosze bosze
dnia 15.10.2017, 22:13. Identyfikator użytkownika: RLwNMdkvikp7
Ocena
komentarza:
-12
Oj kozi synu nawet nie wiesz jak daleko jesteś od prawdy.

Uncle Good Advice
@ Stary Glina
dnia 12.10.2017, 13:05. Identyfikator użytkownika: TcgcFpecUdjE
Ocena
komentarza:
-90
A ja widzę w akcji następujący pozytyw - przestępczość w naszym kraju jest niewielka i wciąż spada. W takiej sytuacji instytucje powołane do dbania o porządek i bezpieczeństwo publiczne mają przez to coraz mniej pracy. Trzeba więc uzasadniać sens swojego istnienia poprzez organizowanie różnych festynów i innych eventów. SM robi swoje akcje, Policja bawi się zaś swoimi klockami. Sytuacja taka jest korzystna szczególnie dla różnego rodzaju rzeczników, niedorzeczników, specjalistów i tym podobnych beneficjentów synekur zatrudnionych w SM i Policji, noszących uniformy tych formacji a nie mających nic wspólnego z ich ustawowymi zadaniami. Problem zacznie się gdy wszystko pierdyknie bo wojsko bez wojny niewieścieje. Pozdrawiam Prawdziwych Gliniarzy i Strażników
@ b
dnia 12.10.2017, 15:10. Identyfikator użytkownika: r982hZoHcS8m
Ocena
komentarza:
-5
A slyszales kiedys o czyms takim jak profilaktyka? pierwsze lata zycia dziecka decyduja o jego rozwoju i dalszych losach.Wszelkie dzialania edukacyjne ,stymulowanie rozwoju dziecka takze tego spolecznego przynosza najlepsze rezultaty wlasnie w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Bo czego sie Jas nie nauczyl tego Jan nie bedzie umial. Jak najwiecej takich akcji
@ podatnik
dnia 12.10.2017, 15:19. Identyfikator użytkownika: B8oaFn95xuKm
Ocena
komentarza:
12
tak się bawi ,tak się bawi Straż Miejska!!! hehe
@ dragoness
dnia 12.10.2017, 15:49. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-9
Jeszcze się taki nie narodził, kto by każdemu dogodził, jak widać.
@ Na zdrowie !
dnia 12.10.2017, 16:20. Identyfikator użytkownika: QUV4MzXWIfjq
Ocena
komentarza:
11
Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla przedszkolaków. Słusznie bo w gimnazjach w Jaśle 50% codziennie pije, a w branżowych 90%. Miasto Wina i Winne Klimaty- tytuł zobowiązuje
@ dragoness
dnia 12.10.2017, 19:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-5
Można wiedzieć, skąd takie dane? Zwłaszcza, że branżówki to dopiero pierwszy rocznik?
@ jenot
dnia 12.10.2017, 23:30. Identyfikator użytkownika: jigInV2CJ1M2
Ocena
komentarza:
-12
Na Zdrowie pewnie świeżo nawrócony niepijący alkoholik. Pies ogrodnika.
@ Niedorób
dnia 13.10.2017, 11:40. Identyfikator użytkownika: CBX1bbFrpGX0
Ocena
komentarza:
-33
Niesamowite. Z trzech ujemnych komentarzy zrobiło się 43. Administracja portalu to żenada.
@ derkacz
dnia 15.10.2017, 14:22. Identyfikator użytkownika: c6ABHdVnGU5a
Ocena
komentarza:
-6
A na drowie to pewnie takie gimnazjum skńczył, a teraz z jakiej branżówce się męczy, bo intelekt nie ten.
@ do na zdrowie
dnia 12.10.2017, 18:27. Identyfikator użytkownika: vF8lWCIHPSwu
Ocena
komentarza:
-9
Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla przedszkolaków?a gdzie rak pisze.czlowieku czyranie ze zrozumieniem to nie jest twoja mocna strona
@ do@do na...
dnia 12.10.2017, 19:54. Identyfikator użytkownika: IzLqPUBMCFvL
Ocena
komentarza:
16
Naucz się języka polskiego "czyranie" człowieku!
@ podatnik
dnia 13.10.2017, 09:02. Identyfikator użytkownika: 7apJdWuyUuws
Ocena
komentarza:
-33
co za naród...nie można se normalnie poczyrać...
@ rzecznik
dnia 14.10.2017, 14:10. Identyfikator użytkownika: qxMZQ46392Uy
Ocena
komentarza:
-32
Straż miejska powinna stać na straży wodomierzy obok rzek jasielskich i meldować
stany wód wymienionych rzek.
@ mis
dnia 16.10.2017, 11:04. Identyfikator użytkownika: i6dauEj0rjCK
Ocena
komentarza:
5
ty aleś błysnął masakra
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Seat uderzył w kię. Kierowcy trafili do szpitala

  Do wypadku drogowego doszło przed godziną 11-tą w Trzcinicy. Na drodze krajowej nr 28 Seat Cordoba zderzył się czołowo z Kią Sportage. Poszkodowani w tym zdarzeniu zostali kierowcy obu pojazdów.

 • Mieszkańcy mówią o problemach na osiedlach

  Osiedla Górka Klasztorna czeka na odwodnienie ulic Pelczara i Prusa, Sobniów ma problem z piratami drogowymi a Brzyszczki i Hankówka zwracają uwagę na zły stan dróg i chodników...

 • Żegnaj Wiesiu, będzie Cię nam brakowało…

  16 października zmarł dr Wiesław Krajewski, długoletni zastępca ordynatora i starszy asystent Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

 • Szpital i powiat triumfują!

  Szpital Specjalistyczny w Jaśle otrzymał największą w historii powiatu dotację w kwocie 10 mln zł. Dzisiaj w siedzibie starostwa nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie z RPO WP przez marszałka Władysława Ortyla i dyrektora szpitala Michała Burbelkę.

 • Największy wybór płaszczy i kurtek w Jaśle

   

  Zapraszamy do sklepu Cotton Club na nową jesienno-zimową kolekcję odzieży. Znajdziesz u nas największy w Jaśle wybór płaszczy i kurtek w rozmiarach 34-54 uznanych polskich marek.

 • Program samorządowy PO wielką niewiadomą

   

  Dziś na płycie jasielskiego Rynku z dziennikarzami spotkały się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz posłanka Joanna Frydrych. Tematem przewodnim spotkania były zbliżające się wybory samorządowe. Na szczegóły programu samorządowego Platformy Obywatelskiej trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

 • „Dni porad” - wybierz odpowiedni materac pod okiem lekarza ortopedy w salonie meblowym Relax

   

  Dlaczego tak bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materaca? Jakie tak naprawdę powinniśmy wybrać podłoże aby mieć 100% gwarancję na nocny relaks i regenerację ciała?

 • Budowa lądowiska przy nowej komendzie. Czy to się uda?

  Temat związany z budową lądowiska dla helikopterów w Jaśle ucichł. Obecnie priorytetowym zadaniem dla powiatu jest rozbudowa jasielskiego szpitala. Inwestycji nie da się jednak uniknąć. Szpitalne Oddziały Ratunkowe muszą mieć lądowisko na 1 stycznia 2021 r.

 • SPA dla Twojego samochodu

   

  Każdy samochód zasługuje na to, aby wyglądać pięknie. Auto o lśniącym lakierze, bez zarysowań oraz czystym wnętrzu to wizytówka każdego kierowcy. Warto jednak postawić na doświadczenie profesjonalistów, którzy potrafią podarować każdemu samochodowi drugą młodość.

 • Pamiętajmy o swoich bliskich zmarłych. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w środę. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich, pochowanych na cmentarzach.

 • Jaślanie wybierają się na pionierską wyprawę górską - 2000 kilometrów przez zimowe Karpaty

   

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki zamierzają jako pionierzy pokonać pieszo całe Karpaty zimą. Drugie największe pasmo górskie w Europie, a zarazem najdziksze zakątki naszego kontynentu.

 • Darmowe szkolenia komputerowe

   

  Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

 • Leddo.pl - Lider sprzedaży oświetlenia w Internecie w Polsce znajdujący się w zasięgu ręki w Jaśle.

   

  Leddo.pl jest to firma, która specjalizuje się w dostarczaniu klientom innowacyjnych produktów oświetleniowych wykonanych w nowoczesnej technologii LED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105