Strona główna

Lekcja inna niż wszystkie - tak bawili się pierwszoklasiści ze Strażą Miejską w JDK

17
Napisany dnia: 12.10.2017, 11:39 , Tagi: Brak

Około 400 dzieci z jasielskich szkół uczestniczyło w podsumowaniu programu wychowania komunikacyjnego „Autochodzik” w Jaśle. Organizatorem akcji jest Straż Miejska w Jaśle.

Dzieci z jasielskich przedszkoli i szkół przez 6 tygodni brały udział w programie Straży Miejskiej w Jaśle „Z Autochodzikiem nauka i dobra zabawa”. Najmłodsi bawili się autkami, które wzbudzały ich ogromną ciekawość,  ucząc się przy tym znaków drogowych i zasad poruszania się po ulicach.

We wtorek, 10 października w Jasielskim Domu Kultury odbył się uroczysty finał akcji, na który zostały zaproszone wszystkie dzieci, które rozpoczęły w tym roku szkolnym naukę w klasie I w szkole podstawowej.

Na początku zabawy odbyła się część artystyczna zaprezentowana przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3, Przedszkola Miejskiego nr 10, Przedszkola Miejskiego nr 11 oraz Bajkowego Prywatnego Przedszkola. Na finał dzieci przygotowały barwne stroje z odblaskowych elementów.

Akcja prowadzona przez Straż Miejską ma również na celu propagowanie noszenia elementów odblaskowych przez uczniów i ich rodziny. W trakcie  spotkania został wyemitowany spot „ Noś Odblaski” .

Na scenie pojawili się też artyści ze Studia Edukacji Profilaktycznej i Inicjatyw Artystycznych „Szafir”, którzy zaprezentowali naszym najmłodszym uczniom spektakl profilaktyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Barwna scenografia, kostiumy, oprawa muzyczno-wokalna oraz konkursy umożliwiły najmłodszym przypomnienie i utrwalenie bezpiecznych zachowań na drodze.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały odblaski i słodkości. A uśmiech na ich twarzach mówił sam za siebie.

Zestaw „Autochodzik” został zakupiony z funduszy Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Straż Miejska w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Wujek Dobra Rana
dnia 12.10.2017, 12:27. Identyfikator użytkownika: OJLhpIjFsL8p
Ocena
komentarza:
10
Właśnie Państwo przeczytaliście w jaki sposób szkolone jest nowe pokolenie kapusiów rodem z 1984 Orwella. Drogie dzieci milicjanty straszniki miejskie to trybiki tego zgniłego systemu i nie należy się z nimi poufalać ani zadawać
@ bosze bosze
dnia 12.10.2017, 13:07. Identyfikator użytkownika: lhX9OfO64BfW
Ocena
komentarza:
-3
Czlowieku jakas szczepionka uszkodzila Twoj mozg.Zatrzymales sie jakies 40lat stad.Niech Bog ma cie w swojej opiece
@ do @ bosze bosze
dnia 15.10.2017, 22:13. Identyfikator użytkownika: RLwNMdkvikp7
Ocena
komentarza:
-12
Oj kozi synu nawet nie wiesz jak daleko jesteś od prawdy.

Uncle Good Advice
@ Stary Glina
dnia 12.10.2017, 13:05. Identyfikator użytkownika: TcgcFpecUdjE
Ocena
komentarza:
-90
A ja widzę w akcji następujący pozytyw - przestępczość w naszym kraju jest niewielka i wciąż spada. W takiej sytuacji instytucje powołane do dbania o porządek i bezpieczeństwo publiczne mają przez to coraz mniej pracy. Trzeba więc uzasadniać sens swojego istnienia poprzez organizowanie różnych festynów i innych eventów. SM robi swoje akcje, Policja bawi się zaś swoimi klockami. Sytuacja taka jest korzystna szczególnie dla różnego rodzaju rzeczników, niedorzeczników, specjalistów i tym podobnych beneficjentów synekur zatrudnionych w SM i Policji, noszących uniformy tych formacji a nie mających nic wspólnego z ich ustawowymi zadaniami. Problem zacznie się gdy wszystko pierdyknie bo wojsko bez wojny niewieścieje. Pozdrawiam Prawdziwych Gliniarzy i Strażników
@ b
dnia 12.10.2017, 15:10. Identyfikator użytkownika: r982hZoHcS8m
Ocena
komentarza:
-5
A slyszales kiedys o czyms takim jak profilaktyka? pierwsze lata zycia dziecka decyduja o jego rozwoju i dalszych losach.Wszelkie dzialania edukacyjne ,stymulowanie rozwoju dziecka takze tego spolecznego przynosza najlepsze rezultaty wlasnie w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Bo czego sie Jas nie nauczyl tego Jan nie bedzie umial. Jak najwiecej takich akcji
@ podatnik
dnia 12.10.2017, 15:19. Identyfikator użytkownika: B8oaFn95xuKm
Ocena
komentarza:
12
tak się bawi ,tak się bawi Straż Miejska!!! hehe
@ dragoness
dnia 12.10.2017, 15:49. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-9
Jeszcze się taki nie narodził, kto by każdemu dogodził, jak widać.
@ Na zdrowie !
dnia 12.10.2017, 16:20. Identyfikator użytkownika: QUV4MzXWIfjq
Ocena
komentarza:
11
Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla przedszkolaków. Słusznie bo w gimnazjach w Jaśle 50% codziennie pije, a w branżowych 90%. Miasto Wina i Winne Klimaty- tytuł zobowiązuje
@ dragoness
dnia 12.10.2017, 19:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-5
Można wiedzieć, skąd takie dane? Zwłaszcza, że branżówki to dopiero pierwszy rocznik?
@ jenot
dnia 12.10.2017, 23:30. Identyfikator użytkownika: jigInV2CJ1M2
Ocena
komentarza:
-12
Na Zdrowie pewnie świeżo nawrócony niepijący alkoholik. Pies ogrodnika.
@ Niedorób
dnia 13.10.2017, 11:40. Identyfikator użytkownika: CBX1bbFrpGX0
Ocena
komentarza:
-33
Niesamowite. Z trzech ujemnych komentarzy zrobiło się 43. Administracja portalu to żenada.
@ derkacz
dnia 15.10.2017, 14:22. Identyfikator użytkownika: c6ABHdVnGU5a
Ocena
komentarza:
-6
A na drowie to pewnie takie gimnazjum skńczył, a teraz z jakiej branżówce się męczy, bo intelekt nie ten.
@ do na zdrowie
dnia 12.10.2017, 18:27. Identyfikator użytkownika: vF8lWCIHPSwu
Ocena
komentarza:
-9
Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla przedszkolaków?a gdzie rak pisze.czlowieku czyranie ze zrozumieniem to nie jest twoja mocna strona
@ do@do na...
dnia 12.10.2017, 19:54. Identyfikator użytkownika: IzLqPUBMCFvL
Ocena
komentarza:
16
Naucz się języka polskiego "czyranie" człowieku!
@ podatnik
dnia 13.10.2017, 09:02. Identyfikator użytkownika: 7apJdWuyUuws
Ocena
komentarza:
-33
co za naród...nie można se normalnie poczyrać...
@ rzecznik
dnia 14.10.2017, 14:10. Identyfikator użytkownika: qxMZQ46392Uy
Ocena
komentarza:
-32
Straż miejska powinna stać na straży wodomierzy obok rzek jasielskich i meldować
stany wód wymienionych rzek.
@ mis
dnia 16.10.2017, 11:04. Identyfikator użytkownika: i6dauEj0rjCK
Ocena
komentarza:
5
ty aleś błysnął masakra
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kisiel i czekoladka mogą być niebezpieczne

  Do 21 komend na Podkarpaciu trafiły edukacyjne walizki narkotykowe. Policjanci z Jasła od września przeprowadzają szkolenia wśród rodziców, nauczycieli i pedagogów, aby wzbudzić u dorosłych czujność i wspólnie przeciwdziałać uzależnieniom, a także zapobiegać przestępczości nieletnich.

 • Jasło: W lokalach wyborczych trwa głosowanie

  Dzisiaj od rana trwają wybory uzupełniającego do Rady Miejskiej w Jaśle w okręgu wyborczym nr 19. O mandat radnego ubiega się pięciu kandydatów. Osoby uprawnione do głosowania będą mogły oddać głos do godz. 21.00.

 • Budżetowy impas

  Wczoraj Rada Powiatu w Jaśle miała podjąć uchwałę w sprawie budżetu na 2018 r., do głosowania jednak nie doszło. Na wniosek radnego Janusza Przetacznika została zarządzona przerwa w obradach. To efekt wielu wątpliwości i obaw radnych względem propozycji, które pojawiły się w projekcie budżetu.

 • Soboty nie dla „Hubala”

   

  Jaślanie, przynajmniej na razie mogą zapomnieć o sobotnich podróżach pociągiem do Krakowa. Powodem, dla którego sobotnie połączenie nie wejdzie w najbliższym czasie do rozkładu jazdy, mają być względy techniczne i organizacyjne. Strona małopolska jednak zapewnia, iż będzie przyglądać się sprawie.

 • Nowy dom pod Jasłem w atrakcyjnej cenie!

   

  Do sprzedania dom wolnostojący jednorodzinny, położony w atrakcyjnej lokalizacji, niedaleko Jasła. Dom ma powierzchnię 100m2, składa się z kuchni, pokoju dziennego, trzech sypialni, łazienki i wc.

 • „Wierzę, że mogę osiągnąć wszystko”

   

  Cukiernictwo to wielka pasja Patrycji Janusz. Niedawno uczennica Zespołu Szkół Spożywczych i Usługowych w Jaśle wygrała ogólnopolski konkurs „Bake&Play”. Życie Patrycji i jej plany na przyszłość ściśle związane są ze sztuką cukierniczą. Nie boi się sięgać po swoje. 

 • Wojna o śmietnik

  Kontener, który od wielu lat mieścił się na działce miejskiej stał się kością niezgody między mieszkańcami wspólnot przy ul. Kościuszki w Jaśle a jasielskim magistratem. - Nie zgadzamy się na to, aby przenosić ten śmietnik w inne miejsce. Stoi on tutaj od 60 lat i nikomu do tej pory nie przeszkadzał...

 • Oferta świąteczna sklepu Leddo.pl Jasło

   

  Miło nam Państwa poinformować o nowej ofercie oświetleniowej sklepu Leddo.pl. Na nadchodzące święta przygotowaliśmy wyjątkową ofertę gadżetów i dekoracji, dzięki którym można pięknie przystroić ogród, dom lub mieszkanie, nadając im magicznego klimatu i tworząc niezapomniany nastrój. Gorąco zapraszamy!

 • Wypadek z udziałem TIR-a w Żółkowie

   

  Około godziny 23. na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Żołków doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Fiat Seicento zderzył się  z samochodem ciężarowym. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105