Strona główna

Mapa zagrożeń przynosi efekty

42
Napisany dnia: 12.07.2018, 15:04 , Tagi: Brak

Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane. O tym, jak przyjęło się to narzędzie rozmawialiśmy z asp. sztab. Piotrem Wojtunikiem, z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Red: Niebawem miną dwa lata od momentu uruchomienia przez policję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czy można śmiało powiedzieć, że społeczeństwo wie do czego służy to narzędzie i co najważniejsze czy często z niego korzysta?

- Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle od samego początku prowadzili akcje informacyjne wykorzystując każdą możliwą okazję, czy to na spotkaniach w szkołach z uczniami czy seniorami. Ponadto organizowaliśmy punkty informacyjne. Jeden z nich miał miejsce na płycie rynku w Jaśle, gdzie rozdawaliśmy ulotki, plakaty i materiały na temat krajowej mapy zagrożeń. Mieszkańcy w tym czasie zapoznawali się z tym, jak korzystać z nowego narzędzia oraz dowiadywali się do czego ono służy. Funkcjonariusze w sposób praktyczny pokazywali jak nanosić zgłoszenia. Oczywiście promowaliśmy krajową mapę zagrożeń również w środkach masowego przekazu. Myślę, że to wszystko przyczyniło się do tego, że mieszkańcy powiatu jasielskiego uzyskali wystarczają wiedzę na temat tego narzędzia i dzięki temu korzystają z mapy. Od początku roku mamy już 500 zgłoszeń, z czego potwierdzonych jest 280. Przez prawie 2 lata funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowaliśmy ich ponad 2 tysiące. Analizując te wszystkie naniesione zagrożenia można powiedzieć, że powiat jasielski jest jednym z powiatów na Podkarpaciu, który wyróżnia się pod kątem liczby zgłoszeń. Jest ich zdecydowanie więcej niż chociażby w sąsiednim powiecie krośnieńskim.

Red: W jaki sposób obsługiwana jest mapa zagrożeń i czy przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego?

- Mieszkańcy mają możliwość w bardzo prosty, intuicyjny sposób nanoszenia na mapę zgłoszenia spośród 25 kategorii. W naszej komendzie jest pięciu koordynatorów, którzy zajmują się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ciągu dwóch dni od zgłoszenia przyjmują je, a następnie przekazują do odpowiedniej komórki. Jeżeli zgłoszenie dotyczy wykroczeń z zakresu ruchu drogowego, to trafia ono do funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego.W przypadku zakłócania porządku publicznego lub innych wykroczeń porządkowych sprawą zajmują się policjanci z wydziału prewencji. W ciągu kolejnych 5 dni zgłoszenie jest weryfikowane. Policjanci w trakcie pełnionej służby jeżdżą we wskazane miejsce kilka razy dziennie, aby potwierdzić czy dochodzi do sytuacji, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców są niebezpieczne, co następnie jest zaznaczane na mapie zagrożeń. Taki sposób weryfikacji powoduje, że wzrasta poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu jasielskiego. Policjanci przez pewien czas częściej pojawiają się w miejscach zgłoszeń, przez co są bardziej widoczni. Dzięki temu spełniają także rolę prewencyjną.

Red: Czego dotyczą wykroczenia najczęściej zgłaszane przez mieszkańców powiatu jasielskiego?

- Najczęściej pojawiają się zgłoszenia dotyczące przekraczania prędkości, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura, spożywanie alkoholu oraz akty wandalizmu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane, żadne nie zostaje pominięte. W przypadku potwierdzenia tych zagrożeń funkcjonariusze prowadzą intensywne działania i czynności w celu ich wyeliminowania. Policjanci w dalszym ciągu pojawiają się w tych miejscach co jakiś czas, aby kontrolować, czy na nowo nie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. W miejscach, gdzie przekraczana jest dozwolona prędkość funkcjonariusze dokonują częstych pomiarów. Nierzadko zdarza się, że zatrzymują prawo jazdy, gdyż w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h kierujący poruszają się z prędkością ponad 100 km/h.

Red: Czy zdarzają się przypadki, że mieszkańcy błędnie interpretują działanie mapy?

KMZB nie należy traktować jako narzędzia do zgłaszania pilnych interwencji. W takich sytuacjach, kiedy dzieje się coś złego, niebezpiecznego, jeśli jesteśmy świadkami jakiegoś przestępstwa bądź wykroczenia niewystępującego przez dłuższy czas należy niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy 112 i tylko taką drogą poinformować policję. Mapa zagrożeń służy do zgłaszania zagrożeń, które występują przez dłuższy okres czasu w jednym miejscu. Nie należy jej traktować jako mapy incydentów i nanosić na nią jednorazowego przypadku np. niewłaściwego zaparkowania pojazdu w bramie czy spożywania alkoholu przez osobę idącą ulicą, ponieważ później podczas weryfikacji policjanci mogą tego nie potwierdzić. Podobnie jest w przypadku zaznaczania na mapie miejsc gromadzenia się dzieci i młodzieży. Trzeba zwrócić uwagę, że należy zgłaszać tylko te sytuacje, gdy spożywają one alkohol, zakłócają porządek publiczny, dewastują mienie bądź pozostawiają po sobie zaśmiecone miejsce. Nie zostanie potwierdzone zgłoszenie dotyczące gromadzenia się dzieci i młodzieży, które tak naprawdę nic złego nie robią, a jedynie korzystają z miejsc ogólnodostępnych.

Dziekuję za rozmowę.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ sss3
dnia 12.07.2018, 15:49. Identyfikator użytkownika: wmDMeZwsPodp
Ocena
komentarza:
1
Teraz nazwa jest już troche zmieniona, wcześniej było miejsca gromadzenia się młodzieży czyli należało zgłaszać wszystkie szkoły :)
@ wsiur
dnia 12.07.2018, 16:05. Identyfikator użytkownika: A5G2maGBwBzb
Ocena
komentarza:
23
a samochody jak staly przy kiosku w Debowcu tak dalej stoja jak bezmozgie cieleta, ciekawe kiedy dojdzie tam do tragedii
@ OO
dnia 12.07.2018, 17:48. Identyfikator użytkownika: mhXWIzSY1Hz2
Ocena
komentarza:
10
Na ul. Asnyka od lat jest bezwzględny zakaz parkowania, a wszyscy tam zawsze parkują i co ? i nic.
@ Stary Glina
dnia 12.07.2018, 18:06. Identyfikator użytkownika: OhkPPGgnaE1s
Ocena
komentarza:
3
Co to jest ,,bezwzględny zakaz parkowania,, ? Nie znam takiego znaku tropocielu-tropicielko wykroczeń. Stanowisz żywy dowód na to jaką rolę spełnia i komu służy KMZB. Pozdrawiam Cię.
@ łodyniec
dnia 12.07.2018, 19:35. Identyfikator użytkownika: v0yYVgWwEgQx
Ocena
komentarza:
5
Czepiasz sie "kolo kiosku" , a wokol kosciolow w niedziele? Hmmm? Kazdy staje gdzie nie ma zakazu. Bedzie zakaz , beda "nagrody" ,to i sytuacja sie odmieni.
@ wsiur
dnia 12.07.2018, 21:19. Identyfikator użytkownika: A5G2maGBwBzb
Ocena
komentarza:
2
po co ma stac zakaz jak kazdy kto ma prawo jazdy ma znac odleglosci parkowania od skrzyzowania, na luku, jesli jest chodnik itp. Znak to tylko formalnosc albo strata kasy bo i tak trafi sie madry dziadek ze on tylko po gazete przyjedzie albo baterie do radia maryja. Wkolo kosciolow kazdy wie jak wyglada i ale nie sa to z reguly drogi przelotowe a tam jedziesz drogą główna powiatowa relacji Folusz-Jasło a nie wiadomo skad i jak stoi na srodku drogi za lukiem za skrzyzowaniem auto lub z naprzeciwko nie wiesz jakim cudem bo to nie UK jedzie uno czy matiz prosto na Ciebie zeby sobie zaparkowal
@ Zadnych efektów
dnia 13.07.2018, 09:03. Identyfikator użytkownika: OeczUTpV3jvV
Ocena
komentarza:
10
w Dębowcu ludzie parkują jakby furmankami jeździli! Nie obowiązują żadne przepisy a Policja nie reaguje! Ludzie parkują na skrzyżowaniach, przystankach, chodnikach, drogach nie zwracając uwagi, że stwarzają zagrożenie!
@ kłek
dnia 13.07.2018, 20:40. Identyfikator użytkownika: A5G2maGBwBzb
Ocena
komentarza:
-1
to ty nie byl chyba w osobnicy. Tam konia parkuje pod osrodkiem zdrowia a woz wystaje pod kasy Centrum. Na koncu gumofilce na myjni opluka i bez rondo jedzie pod prad do swojego rancza
@ ixi
dnia 13.07.2018, 23:58. Identyfikator użytkownika: tEU9jdOqvkxC
Ocena
komentarza:
3
To samo przy Żabce na 3 go Maja przy światłach i przejściu dla pieszych na Baczyńskiego! Jeżdżą po alkohol nie patrząc na chodnik i ludzi!!
@ Stary Glina
dnia 12.07.2018, 16:57. Identyfikator użytkownika: S0KCoTaekH3W
Ocena
komentarza:
19
"W naszej komendzie jest pięciu koordynatorów, którzy zajmują się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa" - i na tym bym poprzestał Kolego Rzeczniku, że największą korzyść z tego narzędzia odnoszą ci, którzy je obsługują, bo zamiast realnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa Jaślan to siedzą i analizują donosy i fanaberie wiecznie niezadowolonej części mieszkańców Naszego miasta. Natomiast aby zająć się konkretami w postaci [...]ów handlujących śmiercią i śniadolicych obywateli z nieznanych krajów, okradających staruszków z oszczędności życia to niestety trzeba ruszyć w teren, nawiązać realny a nie wirtualny kontakt z konkretnym a nie anonimowym człowiekiem i uzyskać od niego informacje, które będzie można odpowiednio wykorzystać. Myślę, że Kolega Rzecznik czyta J4U i wie o co chodzi, może nawet wie, gdzie jest tzw. "zielony rynek" na mieście, który nawiasem mówiąc jest pod okiem miejskiej kamery. Przy okazji gratuluję Koledze Rzecznikowi wysokiego stopnia jak na młody (jak domniemam z fizjologii) wiek. Policjanci "na linii" rzadko osiągają takie pagony, nawet po wielu latach spędzonych na walce z przestępczością " w realu".
@ łodyniec
dnia 12.07.2018, 19:31. Identyfikator użytkownika: v0yYVgWwEgQx
Ocena
komentarza:
2
Zadowłazy sa w kazdej firmie ,awans nie zawsze idzie w parze z wiedza.
Co do calej tej mapy ,to jakis absurd. Nie ma czegos tekiego jak anonim,kazdy tel jest zarejestrowany i misie wiedza kto dzwoni.
Zglaszanie ze dorosly facet kupi browca legalnie i go wypije pod sklepem ,bo pic sie chce,to kolejny debilizm. Misie maja zwalczac bandytyzm a nie scigac chlopow pod sklepem.
Jezdzi teraz od ..uja Rumunow i innych ciapatych do miasta ,przez miasto i nazot, łapac te stare gruchoty i konfiskowac.
Cholote spalowac i wlepiac im mandaty za wszystko , a od swoich wara!
@ stary
dnia 13.07.2018, 10:48. Identyfikator użytkownika: pchacGICK4wS
Ocena
komentarza:
10
biurokracja w policji tak jak i w całym kraju rozwija się imponująco i pewnie dla tego powstaje nowy budynek komendy, za czasów wstrętnej komuny gdy było państwo milicyjne w obecnym budynku pomieścili się wszyscy milicjanci /dzielnicowi miejscy i gminni,cała służba bezpieczeństwa z wydziałem paszportów włącznie i jeszcze były dwa pokoje tzw.gościnne gdzie można się było przespać po służbie a teraz w erze cyfryzacji tak przybywa biurokracji i co z tego ma społeczeństwo ???
@ Inaczej kształcony
dnia 15.07.2018, 11:24. Identyfikator użytkownika: kDkthmAlCTlC
Ocena
komentarza:
0
a ja mniemam, że raczej z fizjonomii !
@ Ka
dnia 22.07.2018, 12:58. Identyfikator użytkownika: c3tkUCLDaDEE
Ocena
komentarza:
0
To się nazywa nacjonalizm, rasizm i pełna pogarda dla prawa, gorzej gdy w pewnym momencie ktoś ważny uzna że to Ty nie jesteś swój
@ Stary Glina
dnia 12.07.2018, 17:18. Identyfikator użytkownika: S0KCoTaekH3W
Ocena
komentarza:
3
Oczywiście miało być "jak domniemam z fizjonomii". Przepraszam Kolegę Rzecznika za przejęzyczenie.
@ O my God
dnia 12.07.2018, 17:20. Identyfikator użytkownika: eKV43xBHkzKz
Ocena
komentarza:
7
Donosicielstwo większe niż za komuny:( Za chwilę wszyscy przyjezdni będą omijać Jasełko szerokim łukiem.
@ Ituitam
dnia 12.07.2018, 22:05. Identyfikator użytkownika: NlQdvAyjXm1u
Ocena
komentarza:
1
Konfidęci, jak w kabarecie siedzą w oknach i czekają kto zaparkuje, czy pijany nie idzie itd...
@ nb
dnia 13.07.2018, 11:30. Identyfikator użytkownika: yBO6kAt9CQoG
Ocena
komentarza:
2
Masz rację ...nie parkować przy ul Kościuszki nawet na chwilę (za postojem taxi) bo donosiciele/ki z okien już dzwonią ...KTO WIE o innych miejscach rozwoju konfidencji PISZCIE !!!Dobrze wiedzieć...
@ ixi
dnia 14.07.2018, 00:00. Identyfikator użytkownika: tEU9jdOqvkxC
Ocena
komentarza:
0
Wy widać lubicie bajzel i prowizorke.. Postkomuchy mentalne. Widać ci "konfidenci" są bardziej postepowi bo lubią porządek!
@ Zdziwiony
dnia 12.07.2018, 17:33. Identyfikator użytkownika: MbUz67pwHEWO
Ocena
komentarza:
1
Cyt. " Analizując te wszystkie naniesione zagrożenia można powiedzieć, że powiat jasielski jest jednym z powiatów na Podkarpaciu, który wyróżnia się pod kątem liczby zgłoszeń. Jest ich zdecydowanie więcej niż chociażby w sąsiednim powiecie krośnieńskim". To jak się to ma do przedstawianej analizy stanu bezpieczeństwa w powiecie. gdzie z roku na rok bezpieczeństwo jest na coraz wyższym poziomie gdzie trzeba to spada a gdzie potrzeba to słupki statystyczne ewentualnie wykresy kołowe albo procenty w górę
@ Stary Glina
dnia 12.07.2018, 17:41. Identyfikator użytkownika: OhkPPGgnaE1s
Ocena
komentarza:
10
Ze smutkiem ale muszę napisać,że policyjnych statystyk nie należy traktować zbyt wiarygodnie. Zwrócili już na to uwagę przedstawiciele co najmniej kilku instytucji zajmujących się szeroko pojętym bezpieczeństwem, nie związanych z Policją. Więcej nie będę pisał aby nie brudzić do swego gniazda.
@ uczestnik ruchu
dnia 13.07.2018, 09:49. Identyfikator użytkownika: ONsw0RtUHJc1
Ocena
komentarza:
1
Dwóch przypadkowych przechodniów zapytano o skuteczność działań policji.
Jeden wypowiedział się pozytywnie a drugi negatywnie.
Znając zdanie pytanych osób policja opublikowała wyniki.
„Z przeprowadzonej ankiety wynika, iż 50 % respondentów pozytywnie ocenia pracę funkcjonariuszy.
Tylko jedna osoba wypowiedziała się negatywnie”
@ Zdziwiony
dnia 12.07.2018, 17:36. Identyfikator użytkownika: MbUz67pwHEWO
Ocena
komentarza:
-5
Z telewizji znam rzeczników w stopniu pułkownika (inspektora Policji bo taka jest pełna nazwa stopnia)
@ Stary Glina
dnia 12.07.2018, 18:02. Identyfikator użytkownika: OhkPPGgnaE1s
Ocena
komentarza:
6
Zgadza się, ale to w komendach wojewódzkich lub głównej a nie na szczeblu powiatu.
@ .
dnia 12.07.2018, 20:06. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
10
Podobnie jest w przypadku zaznaczania na mapie miejsc gromadzenia się dzieci i młodzieży. ...ojej-co za czasy, dawniej młodziez /dzieciaki gromadzili się. posmiali, powygłupiali, było normalnie , fajnie , życie tetniło...a teraz...mapa zagrożeń...
@ Zdziwiony
dnia 12.07.2018, 20:26. Identyfikator użytkownika: Om2WJI2NwF4l
Ocena
komentarza:
-1
Na szczeblu powiatu w stopniu majora np. Tarnobrzeg
@ Ituitam
dnia 12.07.2018, 22:11. Identyfikator użytkownika: NlQdvAyjXm1u
Ocena
komentarza:
0
W Jaśle to wnet nawet nie pierniesz bo jak wyczują zagrożenie to nie wesoło :) :)
@ Filozof
dnia 12.07.2018, 23:05. Identyfikator użytkownika: gLa1LNEBgFfV
Ocena
komentarza:
5
To co nie wiecie że w policji też dużo zależy od układów stopień, stanowisko, czy dodatek służbowy. Jak nie masz układów to prędzej wyślą cię na emeryture a nie na wyższe stanowisko.
@ Polka
dnia 13.07.2018, 02:39. Identyfikator użytkownika: nkoPGaHYrsfO
Ocena
komentarza:
3
Całkiem przystojny ten policjant . Mrrr
@ Marcin
dnia 13.07.2018, 07:31. Identyfikator użytkownika: 91I11iF7omaw
Ocena
komentarza:
11
W Warzycach nic się nie zmieniło i debile na "szlifierkach" dalej się ścigają.
Czekam, aż któryś z nich rozsmaruje się na drzewie, to może reszta zmądrzeje.
@ pj
dnia 13.07.2018, 08:39. Identyfikator użytkownika: jA5bysxMYHWe
Ocena
komentarza:
1
czuję się bezpiecznie
@ ul. słowackiego
dnia 13.07.2018, 10:39. Identyfikator użytkownika: 6MHX1CydnbtS
Ocena
komentarza:
10
notoryczna jazda "po prąd" pseudo kierowców na ulicy jednokierunkowej ale pod okiem czujnej kamery monitorigu
@ ac
dnia 13.07.2018, 21:17. Identyfikator użytkownika: rUoQOLEaeG53
Ocena
komentarza:
2
A mlody glina bojac sie wywalenia z pracy lapie dziadkow w starych autach a biznesmena w bryce na ktora zarobil dzieki wyzysku swego robola nie widzi bo sie boi no i jak tu zatrzymac takiego jak to kasa i uklady a predkosc i wyprzedzanie to norma .
@ Zaczarowany Ołowek
dnia 14.07.2018, 10:36. Identyfikator użytkownika: BRSx51CngV1B
Ocena
komentarza:
0
Te granatowe koszule nie należy prac w proszku do białego !
@ +++
dnia 14.07.2018, 13:30. Identyfikator użytkownika: jscuVckLmd6N
Ocena
komentarza:
3
Skrzyżowania Kraszewskiego-Szopena i Kraszewskiego-Ujejskiego MASAKRA!!! Samochody parkujące tak zasłaniają, że trzeba wjechać do połowy, aby widzieć, czy cos nie jedzie?
@ Zaczarowany Ołowek
dnia 14.07.2018, 17:51. Identyfikator użytkownika: BRSx51CngV1B
Ocena
komentarza:
1
Skrzyżowanie Floriańska-Igielna samochody zaparkowane na krzyżówce dzień w dzień
@ Xxxx
dnia 14.07.2018, 20:31. Identyfikator użytkownika: qbFcGHkk1EL3
Ocena
komentarza:
2
Nic nie robią ze zgłoszeniami
@ Yyy
dnia 15.07.2018, 13:29. Identyfikator użytkownika: NF9i0DCJgNGo
Ocena
komentarza:
0
Bo to nie jest narzędzie stworzone żeby coś działać w tym kierunku. Tutaj chodzi o to że jak sobie klikniesz na kmzb w miejsce zagrożone to ci potwierdzą żebyś miał radoche i na tym koniec.
@ Kierowca
dnia 15.07.2018, 16:17. Identyfikator użytkownika: gHiCm6iQCF6b
Ocena
komentarza:
1
Po co angażować policjantów i wywalać dużą kasę.
Najlepiej ustawić radary jak dawniej i można skierować policję
do pilnowania porządku i bezpieczeństwa mieszkańców.
Ja jestem za radarem, nie będzie zbędnej dyskusji.
@ Ok?
dnia 15.07.2018, 22:52. Identyfikator użytkownika: 0eCciawliITx
Ocena
komentarza:
2
Więcej patroli pieszych i mapa zagrożeń zbędna.
Nie sztuka przejechać się radiowozem w około um
i udawać,że nic się nie widzi...
@ Mieczysław
dnia 17.07.2018, 15:19. Identyfikator użytkownika: uEUntmSkW3rD
Ocena
komentarza:
2
Panie rzeczniku, Komendancie …Mapa zagrozeń nie działa na ul.Kochanowskiego od strony południowej drogi, gdzie obowiążuje zakaz zatrzymywania..mimo zaznaczenia na mapie zagrożeń chodnika od strony centrum jak i dalej od strony ABK i Elektromontażu parkowane są samochody bez zachowania 1,5 m dla ruchu pieszych. Koło sklepu centrum samochody parkowane są tak, że dla przejścia pieszych jest tylko 30 cm lub ukośnie i nie ma wtedy żadnego przejścia dla pieszych. Nikt z policjantów i strażników nie reaguje, nawet policjanci z rewiru dzielnicowych, bo dokonują zakupów w sklepie Centrum i wolą nie widzieć tego uciażliwego nagminnego wykroczenia od godz.6-22.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105