Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Marzysz o studiach na filologii angielskiej

14

Marzysz o studiach na filologii angielskiej, ale nie chcesz płacić za czesne? Konkurs organizowany przez WSIiZ jest właśnie dla ciebie! Weź udział i wygraj stypendium w wysokości 100% lub 50% czesnego już od pierwszego semestru.

„GRA O STUDIA”  to ponadgimnazjalny konkurs filologiczny, który daje szansę kandydatom na kierunek filologia angielska na  stypendium w wysokości 100% lub 50% czesnego już od pierwszego semestru na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

List motywacyjny w języku angielskim

- Osoby, które wezmą udział w konkursie, muszą przygotować list motywacyjny w języku angielskim, na temat swoich życiowych planów i nadziei, jakie wiążą ze studiami na kierunku filologia angielska w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – zdradza szczegóły Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Informacje o wymogach technicznych dotyczących prac konkursowych, można znaleźć w regulaminie na stronie konkursu www.wsiz.rzeszow.pl/konkursfilologia.

- Pracę wraz ze zgłoszeniem należy wysłać najpóźniej do 31 maja 2015 roku. Komisja ekspertów oceni ją pod kątem poprawności językowej, pomysłowości i staranności przygotowania. Autorzy najlepszych prac zakwalifikują się do finału konkursu, w którym zmierzą się z pisemnym i ustnym testem z języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B2 wg Europejskich Ram Opisu Kształcenia Językowego CEF) – dodaje Pasieczna.

Chiny czekają na ciebie!

- Od 2012 r. umożliwiamy studentom filologii angielskiej naukę języka chińskiego! Kandydaci wybierający specjalizację tłumaczeniową z językiem chińskim na cały semestr wyjeżdżają do Chin, aby tam uczyć się języka i poznawać kulturę i obyczaje. Kształcimy praktycznie. Stwarza to naszym absolwentom szansę zdobycia dobrego zawodu, szybkiej i skutecznej kariery zawodowej i przede wszystkim możliwość pełniejszego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym Europy i świata - mówi dr Roman Wisz, prodziekan ds. kierunku filologia angielska.

Wygrana w konkursie to nie jedyna szansa na darmowe studia w WSIiZ. Uczelnia ma rozbudowany system stypendialny umożliwiający bezpłatne studia już od pierwszego semestru. - Stypendium od Początku Studiów to specjalny system motywacyjny, który zapewnia studentom rozpoczynającym naukę stypendia pokrywające 100% lub 50% czesnego. Do systemu kwalifikuje test z wiedzy ogólnej, który kandydaci na studia piszą w lipcu lub sierpniu. Darmowe miejsca na studiach maturzyści zdobywają też uczestnicząc w konkurach naukowych. Od początku przyznajemy też z własnych środków stypendia naukowe – podkreśla rzecznik WSIiZ.

Urszula Pasieczna WSiZ

Napisany dnia: 22.04.2015, 12:06

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ stopka
dnia 29.10.2015, 08:56 · Zgłoś
Dobra incjatywa ale filologia angielska jest już przesycona jak kilka lat temu ekonomia w obecnej sytuacji globalizacji moim zdaniem język chiński jest lepszym rozwiązaniem, można zaobserwować na rynku jak powiększa się bank pracy dla nauczycieli języka chińskiego w Kraków i nie tylko w tym mieście http://preply.com/pl/krakow/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego
Odpowiedz
0
@ Poison Fish
dnia 23.04.2015, 15:17 · Zgłoś
Produkcja taśmowa mgr z WSIiZ i innych
Wsipów a potem płacz ze pracy nie ma.
Polecam naukę w poważnych uczelniach.
Odpowiedz
-13
@ dragoness
dnia 23.04.2015, 16:01 · Zgłoś
Specjalizacja tłumaczeniowa to nie "jakieś tam" studia, a jeśli dodatkowo z językiem chińskim to w wielu firmach przyjmą z pocałowaniem ręki.
Odpowiedz
8
@ abcd
dnia 23.04.2015, 19:17 · Zgłoś
Wszystko pięknie, ale papierek z OKE z Krakowa zweryfikuje wszystko.
Odpowiedz
-2
@ KNUR
dnia 23.04.2015, 19:54 · Zgłoś
Dlaczego firmy mają przyjmować z pocałowaniem ręki?
Pracuje jako inżynier znam biegle 3 języki i tam gdzie pracuje w belgi 3-4 języki to jest francuski, angielski, holenderski i niemiecki to jest chyba norma. To że znasz angielski albo chiński to mało bo to jest dopiero podstawa dla prawdziwego zawodu, język jest bardzo bardzo ważny ale potrzebny jest też zawód i wtedy mamy otwarty wachlarz możliwości. Sam zdawałem angielski rozszerzony na maturze ale tylko dlatego że był łatwiejszy od fizyki czy matematyki rozszerzonej i dawał punkty i pozwolił mi wejść na politechnikę. A pomyśleć że miałem zdawać historię i być bezrobotnym. Języki tak, robienie z tego zawodu- nie
Odpowiedz
-7
@ dragoness
dnia 24.04.2015, 06:51 · Zgłoś
Czy naprawdę tylko studia techniczne się liczą? Brakuje dobrych tłumaczy zarówno w wydawnictwach, jak i w urzędach, czy w firmach produkcyjnych również. Z pewnością idealnie byłoby gdyby tłumacz języka biznesu miał skończoną ekonomię i matketing, a tłumacz techniczny politechnikę. Wyliczać można w nieskończoność.
Odpowiedz
-1
@ KNUR
dnia 24.04.2015, 18:56 · Zgłoś
Tłumaczowi skończenie politechniki nic nie da bo zawodu człowiek nie uczy się na politechnice- to jest tylko papier potrzebny do uprawnień. Całego zawodu, obsługi programów człowiek uczy się na swoich błędach zaczynając od zera i gdzieś po około 5-10 latach można powiedzieć że opanowało się jako- tako jakieś tam gałęzie budownictwa.
Moje zdanie odnośnie zawodu jest takie iż człowiek powinien wykształcić się w takim stopniu aby miał niezależność zawodową. Jeśli potrafisz być dobry w tym co robisz to nie potrzebujesz szefa i pracy- sam sobie ją stworzysz. Jeśli znasz chiński to po co masz zatrudniać się u jakiegoś "szefa". Zarób, odłóż, zainwestuj i na wakacje. Założenie że muszę mieć szefa i pracę i znaleźć pracę jest błędne bo wyklucza na starcie kreację miejsca pracy, kreatywność, innowację. Młody człowiek startując ma taki potencjał że w wieku 25 lat po studiach jest w stanie kreatywnie podejść do życia i tylko otoczenie w większości podcina skrzydła młodym ludziom. Jesteś dobrym tłumaczem biznesowym?- załóż biznes, znasz chiński to handluj z chińczykami lub znajdź dobrze płatny zawód dający wolność. Praca powinna być spełnieniem marzeń, tym co daje ci radość i wolność a nie zaprzeczeniem tych poniekąd wartościowych spraw. Wolność najłatwiej osiągnąć tworząc swój świat także ten biznesowy.
Odpowiedz
-5
@ dragoness
dnia 25.04.2015, 09:34 · Zgłoś
Mówimy tu o opanowaniu słownictwa, nie zawodu jako takiego. Po drugie w dzisiejszych czasach żaden dokument nie daje gwarancji zatrudnienia, ale od czegoś zacząć trzeba, prawda?
Odpowiedz
3
@ bobek
dnia 23.04.2015, 12:04 · Zgłoś
Czy po ZST nie można znać dobrze angielskiego? Można, jeśli się tylko chce. Nie sztuka opanować język jak się ma w szkole pięć godzin, tak jak w liceach i jeszcze chodzi się na korki. Sztuką jest zrobić to samo przy dwóch godzinach w tygodniu.
Odpowiedz
-13
@ dragoness
dnia 23.04.2015, 09:15 · Zgłoś
Jakąkolwiek drogę życiową wybiorą, życzę szczęścia i powodzenia.
Odpowiedz
-16
@ kocica
dnia 22.04.2015, 21:32 · Zgłoś
Życzę szczęścia wszystkim absolwentom, którzy zdecydują się aplikować. A absolwenci ZST? Pełen szacun dla nauczycieli, którzy są ich w stanie tak dobrze przygotować.
Odpowiedz
1
@ elf
dnia 22.04.2015, 19:07 · Zgłoś
Pani, której imię i nazwisko figuruje pod ofertą, jest rzecznikiem prasowym WSiZ i ma na imię URSZULA nie jak błędnie podano URZULA !!!
Odpowiedz
-30
@ dragoness
dnia 22.04.2015, 14:06 · Zgłoś
Absolwenci ZST już skończyli studia filologiczne. Niektórzy nawet pracują w zawodzie nauczyciela. Tegoroczni maturzyści jak najbardziej się kwalifikują i nawet jeśli nie będą chcieli wykonywać ten piękny, choć czasem niewdzięczny zawód, to znajomość języków obcych i poszerzenie horyzontów niezmiernie im się przyda w naszym dzisiejszym, przygłupim otoczeniu.
Odpowiedz
38
@ ..........
dnia 22.04.2015, 13:33 · Zgłoś
Piękna inicjatywa w dzisiejszych biednych czasach. Zgłoszeń z Jasła będzie bardzo dużo. Szczególnie maturzystów z ZST.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657