Strona główna

Miało być święto kolarstwa, a wyszła plama

61
Napisany dnia: 06.07.2018, 01:32 , Tagi: Brak

Jasło po raz kolejny w historii znalazło się na trasie kolarskiego wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Mieszkańcy od kilku dni ostrzyli sobie zęby na obejrzenie w akcji zawodowego peletonu. Nadzieje te jednak zostały brutalnie pogrzebane, bowiem kolarze nie przejechali ani jednej z trzech zaplanowanych rund ulicami miasta.

ZOBACZ <FOTORELACJĘ>

Tegoroczny, 29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków liczy pięć etapów. Trzeci z nich o długości 145,6 km wiódł z Jasła do Stalowej Woli. Po drodze na kolarzy czekały dwie górskie premie i trzy lotne finisze. Zanim jednak na płycie jasielskiego Rynku pojawiły się ekipy biorące udział w wyścigu, do rywalizacji przystąpiły dzieci w ramach 10. Mini Wyścigu Kolarskiego "Solidarności". Najmłodsi, w podziale na kategorie wiekowe mieli do pokonania kilka wariantów trasy o różnym dystansie.

Choć warunki pogodowe, z uwagi na wysoką temperaturę były bardzo wymagające, to przyszli adepci kolarstwa pokonywali trasę z uśmiechem na ustach. Nagrodą za poniesiony przez dzieci trud, były pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki, które wręczali przedstawiciele władz miasta oraz samorządu województwa podkarpackiego w osobie wicemarszałek Marii Kurowskiej.  

Tuż po godzinie 12. na płycie Rynku obecne były wszystkie drużyny biorące udział w tegorocznej edycji wyścigu. Zawodnicy tradycyjnie podpisywali listę startową, po czym następowała prezentacja każdej z ekip. Kibicom zaprezentowali się liderzy poszczególnych klasyfikacji, w tym lider wyścigu, Sylwester Janiszewski z drużyny Wibatech Merx 7R. Warto nadmienić, że obecnie w ekipie tej ściga się również jaślanin Bartosz Warchoł, który wziął dziś udział w prologu wyścigu Sibiu Cycling Tour rozgrywanego na szosach Rumunii. Jaślanin zameldował się na mecie z 58 czasem.

Kilkadziesiąt minut po godzinie 13. zawodnicy karnie stawili się na linii startu zlokalizowanego na ul. Kazimierza Wielkiego. Z tego miejsca zgodnie z planem mieli wyruszyć na trasę trzeciego etapu pokonując trzy okrążenia ulicami miasta. Kibice znajdujący się w rejonie linii startu z konsternacją obserwowali peleton, który zamiast skręcić w ul.  Rynek, następnie Piotra Skargi i Kasprowicza pojechał prosto ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku ronda „Solidarności”. Start do etapu prezentuje poniższy materiał filmowy.

W tym samym czasie ulice znajdujące się na trasie zaplanowanej pętli wciąż były zablokowane. Mieszkańcy ze zniecierpliwieniem oczekiwali na pojawienie się kolarzy. Na próżno. Ulicami przemierzały jedynie policyjne radiowozy oraz motocykle. Wkrótce do kibiców zaczęły docierać informacje, że start honorowy przerodził się faktycznie w start ostry, a kolarze są już na ul. Bieszczadzkiej, pewnie zmierzając w kierunku Frysztaka a następnie Wiśniowej. Sportowe emocje ustąpić musiały rozczarowaniu. 

Etap z metą w Stalowej Woli padł łupem Mamira Stasha z rosyjskiej grupy Gazprom Rusvelo. Drugie miejsce zajął Johim Ariesen z eikpy Metec, a trzecie Rosjanin Maksym Suchow z grupy Marathon-Tula. Najlepszy z Polaków Mateusz Komar zajął szóste. Liderem wyścigu pozostał Sylwester Janiszewski.  

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ obserwator333
dnia 06.07.2018, 04:03. Identyfikator użytkownika: kSTog6gsP9NC
Ocena
komentarza:
126
"Mieszkańcy ze zniecierpliwieniem oczekiwali na pojawienie się kolarzy."
Raczej na odblokowanie miasta - bo całe zostało sparaliżowane przez zamknięcie na kilka godzin głównych ulic.
@ dragoness
dnia 06.07.2018, 08:34. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-17
Było wiadomo wcześniej. Można było zaplanować "szoping".
@ js
dnia 06.07.2018, 08:43. Identyfikator użytkownika: bZxnpcgJF0Ml
Ocena
komentarza:
30
Czego się Solidaruchy nie chwycą to spieprzą. Ciekawe jak to się skończy?
@ stary
dnia 06.07.2018, 09:33. Identyfikator użytkownika: pchacGICK4wS
Ocena
komentarza:
43
solidarność oszukała robotników doprowadzając do likwidacji zakładów a teraz nawet naiwnych kibiców kolarstwa ???
@ ace
dnia 06.07.2018, 09:55. Identyfikator użytkownika: vKsvHOEAfROr
Ocena
komentarza:
32
Z filmu wynika, że pojechali po prostu za motocyklami , które zamiast skręcić na rynek , pojechały prosto.
@ Tic-Tac
dnia 06.07.2018, 10:28. Identyfikator użytkownika: ZMCyTJXPgBax
Ocena
komentarza:
22
Ktoś nieprzygotowany sporządził plan rundy honorowej w Jaśle. Czy ktoś sobie wyobraża jadaca na rowerach kretymi,wąskimi uliczkami duża grupę zawodników? .Komisja sędziowska po zapoznaniu się z tym badziewem nie dopuściła do ewentualnej tragedii.A można było głównymi ulicami J.Pawla,Kasprowicza,mała obwodnica, 3-go Maja.Pretensje kierować do lokalnych organizatorów
@ mieszkaniec
dnia 06.07.2018, 10:52. Identyfikator użytkownika: njBcgxyeWLkE
Ocena
komentarza:
43
A dziwimy się młodzieży że wyjeżdża z Jasła jak najszybciej po skończeniu szkoły to nie ma się co dziwić kolażom
@ Pismak
dnia 06.07.2018, 16:43. Identyfikator użytkownika: ZoZPznElwmMc
Ocena
komentarza:
7
Jezu człowieku Kolarzom Kolarzom Kolarzom
@ samouk
dnia 06.07.2018, 22:18. Identyfikator użytkownika: jwQttIPF6f8F
Ocena
komentarza:
-6
@tic Tac nie kłam. Organizator/sedziowie znaja trase na długo przed wyscigiem wiec jesli mieliby zastrzezenia to juz dawno zmieniono by trase. UM nic do tego nie ma, zaprasza tylko wyscig i na tym jego rola sie konczy. Takich przypadków kiedy skraca sie trase jest mnóstwo na kazdym wyscigu, wiec nie plec bzdur i nie siej politycznej propagandy
@ LA
dnia 06.07.2018, 05:10. Identyfikator użytkownika: 2E9CfGw8LhIQ
Ocena
komentarza:
-15
A co dziwnego w tym ze zrezygnowano z rund z powodu pogody? Na całym świecie tak czesto bywa. Śnieg czy wysoka temperatura zmuszają czasem organizatorów do zmian , czesto nawet w trakcie wyscigów. Zrezygnowano z rund w ostatniej chwili wiec normalne ze policja do konca blokowała ulice po których miały one przebiegac.Autorowi płaczliwego tekstu polecam troche poczytac i pooglądać, najblizsza okazja to Tour de France gdzie czesto zmienia czy skraca sie trase tak ze nawet komentujący z Eurosportu nie mają dokładnej informacji przed etapem.
@ cimek
dnia 06.07.2018, 07:44. Identyfikator użytkownika: j2NvqcOgGrX6
Ocena
komentarza:
34
Byłbym gotów zgodzić się z Twoim poglądem, lecz pamiętaj, że miały to być rundy honorowe, stosunkowo krótkie. Temperatura z pewnością dała się we znaki zawodnikom, co jednak nie przeszkodziło organizatorowi w rozegraniu rund finałowych, o czym świadczy relacja, choćby na portalu naszosie.pl. Nie przypominam sobie, aby w wyścigach rangi WT skracano etapy z powodu wysokiej temperatury. Sądzę, że to raczej błąd ludzki. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie dla samego miasta, które goszcząc wyścig liczy na to, że wykorzysta okazję do promocji.
@ do LA
dnia 06.07.2018, 07:59. Identyfikator użytkownika: xaYzgy57OGzv
Ocena
komentarza:
24
Przesadziłeś grubo z tą pogodą. Na Tour de France, Vuelcie czy Giro temperatura jest dużo wyższa i nie robią żadnych zmian. Prawda jest taka, że to raczej nie pogoda - pewnie jak zwykle po prostu ktoś coś zawalił
@ js
dnia 06.07.2018, 08:55. Identyfikator użytkownika: bZxnpcgJF0Ml
Ocena
komentarza:
25
A NIE MOŻNA było w epoce telefonów komórkowych powiadomić o tym służb zabezpieczających wyścig by nie blokowały niepotrzebnie miasta przez pół godziny? By było śmieszniej, to jakieś 10 - 15 minut po starcie przez miasto przejechała ponownie kolumna samochodów prowadzących wyścig z policyjnym radiowozem na sygnale.
@ aa
dnia 06.07.2018, 10:18. Identyfikator użytkownika: r7R9ycsdRLpQ
Ocena
komentarza:
7
Dokładnie. Służby przed startem otrzymały informację o opóźnieniu startu o 10 minut a tym czasem wystartowali o planowanym czasie
@ samouk
dnia 06.07.2018, 22:14. Identyfikator użytkownika: jwQttIPF6f8F
Ocena
komentarza:
1
@ do LA wez pod uwage kto jedzie na TdF a kto na wyscigu Solidarnosci. Toc to najlepsi przy juniorach, wiec skrocono zeby nie musieli jechac w takiej temperaturze miedzy betonowymi kamienicami. Inna sprawa ze smieszne te pretensje przeciez scigania na takich rundach i tak by nie było a kolarza mozna sobie było zobaczyc na linii startu
@ do samouk
dnia 08.07.2018, 06:15. Identyfikator użytkownika: guszim63So27
Ocena
komentarza:
6
W Jaśle skrócono ale w Stalowej Woli już rundy finałowe były? :) UM może sobie tłumaczyć tą wpadkę jak chce - ale widać że ktoś tu dał ciała i tyle
@ hehe
dnia 09.07.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: 0fb63ArAfRYU
Ocena
komentarza:
3
w Krośnie już były!!!
@ do "LA" i "samouk"
dnia 11.07.2018, 16:06. Identyfikator użytkownika: ueYk4yHDgnSB
Ocena
komentarza:
0
http://www.jaslo4u.pl/miasto-chce-wyjasnien-newsy-jaslo-23288
I co Wy na to? Dalej uważacie że to przez pogodę? :)
@ łodyniec
dnia 06.07.2018, 06:33. Identyfikator użytkownika: v0yYVgWwEgQx
Ocena
komentarza:
-1
łohohohohohoho
@ Fretka
dnia 06.07.2018, 06:42. Identyfikator użytkownika: IonEeLruRe8T
Ocena
komentarza:
39
Jakie miasto i władze taki wyścig i sport. Wstyd.
@ Mieszkaniec
dnia 06.07.2018, 07:18. Identyfikator użytkownika: EpmrPA3510Es
Ocena
komentarza:
38
Nazwa "Solidarność" zobowiązuje- miał być raj i dobrobyt, a wyszlo dziadostwo i wstyd.
@ rowerzysta
dnia 06.07.2018, 07:43. Identyfikator użytkownika: np0Wrn4DHaC5
Ocena
komentarza:
39
W Jaśle niczego porządnie nie potrafią zorganizować. Na czele "zarządzających" jest znany "likwidator" ze swoją przyboczną "uśmiechaczką" i rujnują systematycznie miasto oraz jego dorobek. Nieudacznictwo widoczne na każdym kroku. Tylko tablic i imprez okolicznościowych w tym grodzie taniego wina (bo takie spożywają w największych ilościach lokalni smakosze) ci tu dostatek.
@ samouk
dnia 06.07.2018, 22:15. Identyfikator użytkownika: jwQttIPF6f8F
Ocena
komentarza:
-3
Przeciez Jasło do tego nic nie miało. Masz małe pojecie kto decyduje jak jedzie wyscig. Tu sedzia jest wazny a nie burmistrz.
@ rowerzysta
dnia 07.07.2018, 07:27. Identyfikator użytkownika: np0Wrn4DHaC5
Ocena
komentarza:
-1
Sędzia? Może organizator wyścigu wspólnie z lokalnymi władzami, którym podlegają Policja, Straż i inne jednostki dbające o to jak prowadzić kolarzy po wcześniej uzgodnionej trasie. Nie masz żadnego pojęcia, kto decyduje jak jedzie wyścig.
@ Kandydata na Burmistrza
dnia 07.07.2018, 14:12. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
0
Daj nam panie, ekonomista z praktyką.
@ mieszkaniec65
dnia 06.07.2018, 07:53. Identyfikator użytkownika: bQ4PEwRMjhcO
Ocena
komentarza:
34
jaka wladza takie miasto i takie imprezy najlepiej pozamykac pol miasta bo kilku pajacow i podrzednych grup kolarskich wymysli sobie wyscig k...wa kiedy wreszcie ten narod sie obudzi i wypieprzy cale to towarzystwo wzajemnej adoracji???
@ Rysio
dnia 06.07.2018, 08:20. Identyfikator użytkownika: TJ7U35rJpLOP
Ocena
komentarza:
-9
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ .
dnia 06.07.2018, 08:33. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
-8
o swojej mamie/siostrach /córkach mowisz to samo? masz rozum? bo mózg ma kazdy ,ale rozum...nie kupisz tego
@ Lord
dnia 06.07.2018, 08:47. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
-7
Pani redaktor, przestańcie ośmieszać nasze miasto!
Tylko wyciąganie śmiesznych pomyłek, które wszędzie się zdarzają, lecz nie są nagłasniane.
" zły to ptak , co własne gniazdo kala"...
@ Lord
dnia 06.07.2018, 08:52. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
5
Popieram Rysiu, tylko na czyje to zlecenie? Renifer lub " przeznaczona do rządzenia"...
@ pitu pitu
dnia 06.07.2018, 09:24. Identyfikator użytkownika: nyp6MMtd6gE7
Ocena
komentarza:
8
To jest jasielski "obiektywizm"
@ Kilek
dnia 06.07.2018, 10:42. Identyfikator użytkownika: opXqufN2R9oP
Ocena
komentarza:
0
Zgadzam się w 100% każdy jest człowiekiem i ma prawo do pomyłki A smarować obrazu to nieładnie co Pani nigdy się nie myli
@ Do lorda
dnia 06.07.2018, 13:22. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
-2
A ty wazelino z um co bronisz dziwnych decyzjitylkp pyc I nikt wiecej reszta to narne maruderzy
@ Kilek
dnia 07.07.2018, 14:08. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
4
Wybór mniejszego zła to taktyka , wazalina to z ciebie bo siedzisz i rowek lecisz i tu i w Żmigrodzie...
@ Rupert
dnia 06.07.2018, 08:22. Identyfikator użytkownika: qvfLVU3VD6ew
Ocena
komentarza:
34
Czy ktokolwiek kontroluje godziny pracy pani wicemarszałek? Wczoraj kolejny dzień poza biurem. Wyścig kolarski, wystawa taboru kolejowego, przecięcie wstęgi, każda okazja jest dobra żeby wymigać się od roboty.
@ pitu pitu
dnia 06.07.2018, 09:25. Identyfikator użytkownika: nyp6MMtd6gE7
Ocena
komentarza:
23
Jakiej roboty???
@ .
dnia 06.07.2018, 09:27. Identyfikator użytkownika: DSMDuPRRfbyE
Ocena
komentarza:
30
Broń Boże! Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby ją dopuszczono do czegoś poważnego. Lepiej niech już sobie przecina tę wstęgi.
@ matołek
dnia 06.07.2018, 09:36. Identyfikator użytkownika: SO2hPLTmE3w2
Ocena
komentarza:
13
Daj jej spokój. Wystarczy, że potrafi czytać i pisać.
@ Seba
dnia 06.07.2018, 08:28. Identyfikator użytkownika: Rumh2yCLMnPm
Ocena
komentarza:
11
Władza do wymiany politycy to szachraje
@ Gimbus
dnia 06.07.2018, 08:42. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
-1
Dobrze, że władza wogóle robi imprezy
@ kolarka
dnia 06.07.2018, 08:52. Identyfikator użytkownika: jscuVckLmd6N
Ocena
komentarza:
24
A czy czasem członek zarządu powiatu nie wyprowadził peletonu od razu poza jasło???
@ pitu pitu
dnia 06.07.2018, 09:26. Identyfikator użytkownika: nyp6MMtd6gE7
Ocena
komentarza:
24
Pilotował peleton jadąc 102 km w zabudowanym...doświadczenie ma
@ Seba
dnia 06.07.2018, 09:43. Identyfikator użytkownika: Rumh2yCLMnPm
Ocena
komentarza:
15
W Jaśle wszystko to plama
@ Katarina12345
dnia 06.07.2018, 09:51. Identyfikator użytkownika: IVDVXGGSbSC1
Ocena
komentarza:
1
Kobiecie w ciazy nie pozwoliła policja przejechać na badania umówione do szpitala. Parodia
@ sss3
dnia 06.07.2018, 09:56. Identyfikator użytkownika: wmDMeZwsPodp
Ocena
komentarza:
4
Prawda to, że na poprzednim etapie też jacyś zawodnicy się pogubili?
@ aa
dnia 06.07.2018, 10:14. Identyfikator użytkownika: r7R9ycsdRLpQ
Ocena
komentarza:
8
Też o tym słyszałem. Zawodnika dzień wcześniej przez 2 godziny szukali i na jakiejś wiosce się odnalazł.
@ Do aa
dnia 06.07.2018, 13:25. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
4
Lezal pod jegiem z browcemm
@ 1111
dnia 06.07.2018, 10:49. Identyfikator użytkownika: t7ddrYZikfti
Ocena
komentarza:
11
Bajzel w organizacji, przede wszystkim organizujących wyścig, już się nie dowiemy kto zawalił, kto kogo źle poinstruował lub nie miał pojęcia gdzie ma jechać (skoro na środku jezdni nikt nie skierował kolarzy w ich prawo w kierunku na Farę i Piotra Skargi tylko motocykle prowadzące ruszyły prosto) pół dnia ograniczeń w ruchu po to by grupka kolarzy przemknęła w kilka minut drogą na Krosno. Wyznaczona trasa rundy honorowej nie stanowiła moim zdaniem zagrożenia bo runda honorowa to spokojna jazda, a kolarze to byli zawodowcy a nie amatorzy. Na przyszłość wystarczyłoby godzinne ograniczenie ruchu, a nie paraliżowanie miasta popisem braku organizacji organizatorów wyścigu.
@ Lord
dnia 06.07.2018, 11:50. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
6
Bajzel ? Juz gdzieś to slowo slyszalem? Droga redakcjo...buahaha!
@ el
dnia 06.07.2018, 15:28. Identyfikator użytkownika: DQjmsF7q4jXI
Ocena
komentarza:
3
winne klimaty?!
@ Były kolarz
dnia 06.07.2018, 12:12. Identyfikator użytkownika: bpUcdb5WBLPy
Ocena
komentarza:
27
A tak Pani wicemarszałek Maria Kurowska dziękowała burmistrzowi za świetną organizację przyjęcia kolarzy w Jaśle. Co z tego wynikło, wszyscy widzieli. Uważam, że jaślanom należy się jakieś publiczne wyjaśnienie oraz przeprosiny ze strony winnych tego zamieszania.
Tego oczekujemy od władz miasta Jasła
@ re_alista
dnia 06.07.2018, 13:06. Identyfikator użytkownika: a3So6YeyBaie
Ocena
komentarza:
6
Zważywszy na tak ogromne roztargnienie ( w SN,bardzo modne) władz miasta,możemy się spodziewać,że Dni Wina zorganizują na jareniowskiej górce,obok cmentarza...
@ Janek
dnia 06.07.2018, 14:52. Identyfikator użytkownika: rih9GZppE8QN
Ocena
komentarza:
17
Lata pokazały że Jasło schodzi na dno... Zostaje przeprowadzka do pobliskiego Krosna...
Zaraz będzie lawina hejtów. Ale niestety taka jest prawda.
@ Rozczarowany
dnia 06.07.2018, 15:38. Identyfikator użytkownika: 50ubNbZvOeCi
Ocena
komentarza:
10
Nie wiem i nie chcę wiedzieć kto organizował (Starostwo,UM)start do opisywanego etapu,ale setkom kibiców należy się wyjaśnienie(przepraszam,pocałujcie nas w ... itp).Jako podatnik oczekuję na odpowiedz.
@ Ja
dnia 06.07.2018, 16:25. Identyfikator użytkownika: OtypduUdZwc0
Ocena
komentarza:
14
Straciłem godzinę na stanie w korkach! Nie mówiąc o straconym paliwie .
I okazuje się że plama? Chory system , a i panowie policjanci nauczcie się kierować ruchem na skrzyżowaniu pod wiaduktem , bo to co odstawialiście to masakra!!! Dziecko z przedszkola zrobiłoby to lepiej !
@ Odyr
dnia 06.07.2018, 21:08. Identyfikator użytkownika: ifWBrtP00367
Ocena
komentarza:
6
Władza teraz duma co by tu sprzedac zeby przezyc do wyborow...i znowu obiecac...moze jadielscy kolesie cos wymyslą albo...sprzedadzą...
@ Yogi
dnia 07.07.2018, 13:32. Identyfikator użytkownika: ltridGLvNnW0
Ocena
komentarza:
8
Jasło to już nawet kolarze omijają...
@ keller
dnia 08.07.2018, 08:23. Identyfikator użytkownika: 5OaKZHW45HFH
Ocena
komentarza:
4
mogli ich poprowadzić drogą rowerową koło Naftobudowy. Bardzo fajna droga tony piachu i szyszek ,ale kogo to obchodzi w tym Jaśle !!!
@ keller
dnia 08.07.2018, 08:25. Identyfikator użytkownika: 5OaKZHW45HFH
Ocena
komentarza:
3
i jeszcze do SM,codziennie chodzą i nie widzą zarośniętego znaku -zakaz wjazdu-w stronę ul.Koralewskiego,koło kapliczki. ale kogo to w tym Jaśle obchodzi !!!
@ widz
dnia 08.07.2018, 20:27. Identyfikator użytkownika: dDIhWQZtaVmO
Ocena
komentarza:
0
'' Do kolarza '' Masz rację. Ta Kurowska dziękuje nawet za to co nic się nie odbyło. Ma to już w nawyku i to potrafi.
A w Jaśle jak władza takie efekty
@ Złoidobro
dnia 09.07.2018, 08:57. Identyfikator użytkownika: tKQSERIohBy8
Ocena
komentarza:
1
To je dobrze, jak dziekujom za to co nima, albo za to nie było, albo za to co miało być ale było zle
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105