Międzynarodowo i sportowo, czyli I Międzynarodowy Turniej Judo
- Te zawody to dobra zabawa dla dzieci, a dla nas sprawdzian, bo organizujemy je po raz pierwszy – mówi Celina Nocula, prezes UKS ASW Judo Jasło.
Podobny turniej odbył się w grudniu ubiegłego roku i już wiadomo, że będzie kontynuowany. - Ten grudniowy będzie największą imprezą, którą będziemy organizować. Już zapowiedziały się nam ekipy z USA, mają być Niemcy, Czesi, Belgowie, Holendrzy – mówi nam Przemysław Czarnecki, trener UKS ASW Judo Jasło.
Jasło jest najprężniej działającym ośrodkiem judo na Podkarpaciu, gdzie trenuje ponad 100 osób. Wśród nich są zarówno małe dzieci, jak i dorośli. Tak duża liczba chętnych wymusza na działalności Klubu większą ilość trenerów. - Szkolimy młodzież, a w tym roku nasze dwie zawodniczki: Agnieszka Sobczyk i Agnieszka Jamróg uzyskały I stopień dan, czyli pas mistrzowski i od września będą prowadzić treningi z dziećmi. Obydwie posiadają uprawnienia sędziowskie i sędziują nie tylko w Jaśle, ale na Podkarpaciu – podkreśla Czarnecki.
Jednak do tego wszystkiego potrzebne są pieniądze, a te jak przyznaje, są podstawowym problem z jakim boryka się Klub. - Staramy się je pozyskiwać w różny sposób, mamy swoich stałych sponsorów, którzy w miarę możliwości nas wspomagają, staramy się sami coś zdziałać. Jak są osiągnięcia, dobre wyniki to sponsorzy są przychylni – mówi Celina Nocula.
Przemysław Czarecki podkreśla, że gdyby nie wsparcie finansowe lokalnego samorządu trudno byłoby zorganizować taki turniej. - Jest duże wsparcie ze strony miasta, starostwa oraz firm, które pomagają i to dużo. Dlatego jest możliwe zorganizowanie tego typu imprezy w Jaśle, nie jednej a trzech.
Judocy trenują w hali MOSiR, ale przydałoby się większe pomieszczenie. – Korzystamy z obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i pewnie dalej tu zostaniemy. Ale mamy kilku zawodników, którzy potrzebują więcej tego treningu, nie tylko w tych godzinach, które są wyznaczone w tygodniu. Chcielibyśmy mieć pomieszczenie, gdzie mogliby trenować, wtedy kiedy mają wolny czas – dodaje prezes. Oprócz sali do treningów przydałyby się jeszcze m.in. maty do ćwiczeń i kukły.
Organizatorami I Turnieju Judo w Jaśle byli: UKS ASW Judo Jasło, MOSiR Jasło, Urząd Miasta w Jaśle, Starostwo Powiatowe w Jaśle.
Katarzyna Pacwa-Wilk
[email protected]
WYNIKI ZAWODNIKÓW:
Kategoria juniorów młodszych:
Waga: 48kg.
I miejsce: Trzeciak Edyta – UKS ASW JUDO JASŁO
Waga: 52kg.
I miejsce: Stanek Aleksandra – UKS ASW-JUDO JASŁO
Waga: 57kg.
I miejsce: Kubicz Urszula – WALTER RZESZÓW
II miejsce: Trzeciak Joanna- UKS ASW-JUDO JASŁO
Waga: 63kg.
I miejsce: Myśliwiec Karolina –UKS ASW-JUDO JASŁO
Waga: 55kg.
I miejsce: Chapout Florent -Judo Saint Je De Braye (Francja)
II miejsce: Szczepanik Arkadiusz – UKS ASW-JUDO JASŁO
Waga : 60kg.
I miejsce: Stodolak Marek –UKS 15 Krosno
II miejsce:Sovc Nicolas - Judo Saint Je De Braye (Francja)
III miejsce: Chmurowicz Karol – WALTER RZESZÓW
Waga: 66kg
I miejsce: Flis Jakub – WOJDAN Wola Rzędzińska
II miejsce: Makowiec Norbert - WOJDAN Wola Rzędzińska
III miejsce: Burek Wojciech – UKS ASW-JUDO JASŁO
IV miejsce: Zięba Damian – WALTER RZESZÓW
Waga: 81kg
I miejsce: Bełczowski Wojciech – MOSiR Stalowa Wola
II miejsce: Guśpiel Jakub – UKS 15 Krosno
III miejsce: Makowiec Jakub –WOJDAN Wola Rzędzińska
III miejsce: Boddaert Victor - Judo Saint Je De Braye (Francja)
Kategoria wiekowa młodzik:
Waga: 40kg
I miejsce: Cheekerda Vitalij – Ippon Lwów (Ukraina)
II miejsce: Majcher Norbert – WALTER RZESZÓW
III miejsce:Stodolak Paweł – UKS 15 KROSNO
III miejsce: Wilk Maciej – WALTER RZESZÓW
Waga 36kg
I miejsce: Skrzat Rafał- WALTER RZESZÓW
II miejsce: Dmutro Malyshko – Ippon Lwów (Ukraina)
III miejsce: Płaza Bartosz – UKS MOSIR JASŁO
Waga 45kg.
I miejsce: Hanko Robert – Zeplin Michalovce (Słowacja)
II miejsce: Rejman Emilian – WALTER RZESZÓW
III miejsce: Zielnicki Maciej – Kolping Jarosław
Waga 55 kg.
I miejsce: Piekarczyk Mateusz – Wisła Kraków
II miejsce: Szymkowski Dawid – UKS ASW-JUDO JASŁO
III miejsce: Olejarz Arkadiusz – Kolping Jarosław
Waga 48kg
I miejsce: Dyląg Lilianna – UKS MOSIR Jasło
II miejsce: Mullerova Radka – Zemplin Michalovce (Słowacja)
III miejsce: Mierzwa Kornelia – UKS MOSIR JASŁO
Waga 57kg
I miejsce: Czarnecka Anita – UKS ASW-JUDO JASŁO
II miejsce: Reczkowska Justyna – Sokół Tuchów
Waga 60kg
I miejsce : Janda Dominik -WALTER RZESZÓW
II miejsce: Kałucki Wojciech- GROT Kraków
III miejsce: Bezak Maksymilian – UKS ASW-JUDO JASŁO
Waga 66kg
I miejsce: Szumilas Jakub – GROT Kraków
II miejsce: Rostyslav Kit – Weselka Lwów (Ukraina)
III miejsce: Koś Mateusz – UKS ASW-JUDO JASŁO
Waga +66kg
I miejsce: Witalec Kamil – WALTER RZESZÓW
II miejsce: Łątka Oliwer – Sokół Tuchów
Waga 50kg
I miejsce: Moryto Arkadiusz – GROT Kraków
II miejsce: Boroń Miłosz – Wisła Kraków
III miejsce: Paprocki Kamil – UKS ASW-JUDO JASŁO
III miejsce: Błaszczak Adrian – WALTER RZESZÓW
Kategoria wiekowa: dzieci starsze
Waga: 41kg
I miejsce: Piróg Kamil – Kolping Jarosław
II miejsce: Wapdzała Szymon – WOJDAN Wola Rzędzińska
III miejsce: Rusinkiewicz Nikodem- Kolping Jarosław
Waga 52kg
I miejsce: Skocz Sławomir - Wisła Kraków
II miejsce: Kępa Mikołaj –MOSIR Stalowa Wola
III miejsce: Woźniak Jan – Wisła Kraków
Waga 55kg
I miejsce: Fedic Daniel – Zemplin Michalovce
II miejsce: Pilecki Robert – Pantera Sanok
Waga 30kg
I miejsce: Aghajamyan Gurgen – UKS 15 Krosno
II miejsce: Boroń Mikołaj – MDK Kraków
III miejsce: Pytel Kacper – GROT Kraków
III miejsce: Janik Łukasz – WALTER RZESZÓW
Waga 38kg
I miejsce: Petronchak Zakhariy – Ippon Lwów (Ukraina)
II miejsce: Kobis Jakub – WOJDAN Wola Rzędzińska
III miejsce: Zielnicki Bartłomiej – Kolping Jarosław
III miejsce: Woźniak Norbert – WALTER RZESZÓW
Waga 34kg
I miejsce: Karaś Bartosz – Wisła Kraków
II miejsce: Kostyuk Ruslan – Dynamo Lwów (Ukraina)
III miejsce: Bartoszek Adrian – MOSIR Stalowa Wola
III miejsce: Flejma Bolesław - UKS 15 Krosna
Kategoria wiekowa dzieci:
Waga 23kg
I miejsce: Gabor Kacper – GROT Kraków
II miejsce: Motkowicz Zuzanna – UKS MOSIR JASŁO
III miejsce: Śnieżek Paulina – UKS MOSIR JASŁO
III miejsce: Śnieżek Gabriela – UKS MOSIR JASŁO
Waga 27kg
I miejsce: Matasova Sylvia – Zemplin Michalovce (Słowacja)
II miejsce: Nocula Natalia – UKS ASW-JUDO JASŁO
III miejsce:Kwaśny Gabriela – UKS MOSIR JASŁO
Waga 30kg
I miejsce: Mazur Maciej – Kolping Jarosław
II miejsce: Witkowski Bartłomiej – GROT Kraków
III miejsce: Karaś Kacper – Wisła Kraków
Waga 24kg
I miejsce: Walkowicz Filip – WOJDAN Wola Rzędzińska
II miejsce: Kaźmierczyk Szymon – UKS MOSIR JASŁO
III miejsce: Dubiel Michał –UKS MOSIR JASŁO
III miejsce: Jamka Michał – UKS 15 Krosno
Waga 36kg
I miejsce: Grybyk Jaroslav – Weselka Lwów (Ukraina)
II miejsce: Moskal Michał – Wisła Kraków
III miejsce: Pertiv Mykola – Ippon Lwów (Ukraina)
III miejsce: Adamus Kajetan – GROT Kraków
Waga 42 kg
I miejsce: Wieja Kamil - GROT Kraków
II miejsce: Duda Robert – GROT Kraków
III miejsce: Schab Szymon – WOJDAN Wola Rzędzińska
III miejsce : Sosulski Mateusz – Wisła Kraków
Waga 36kg (rocznik 1998/1999)
I miejsce: Śliwa Barbara – UKS MOSIR JASŁO
II miejsce: Kincelova Dominika – Zemplin Michalovce (Słowacja)
III miejsce: Płaza Aleksandra – UKS MOSIR JASŁO
Waga 39kg
I miejsce: Gunia Jagoda – UKS 15 Krosno
II miejsce: Klimek Zuzanna – Wisła Kraków
Waga 42kg
I miejsce: Klimek Julia – Wisła Kraków
II miejsce: Vircikova Viktoria – Zemplin Michalovce (Słowacja)
Waga 27kg
I miejsce: Nocula Joanna – UKS ASW – JUDO JASŁO
Waga 30kg
I miejsce: Niemiec Aleksandra – UKS ASW-JUDO JASLO
II miejsce: Źrebiec Marlena - UKS MOSIR JASŁO
III miejsce:Dubiel Aleksandra - UKS MOSIR JASŁO
Waga 52 kg
I miejsce: Skocz Sławomir – Wisła Kraków
II miejsce: Fedic Daniel – Zemplin Michalovce (Słowacja)
III miejsce: Pilecki Robert – Pantera Sanok
Waga 45kg
I miejsce: Korgol Jakub – Wisła Kraków
II miejsce: Lopochak Roman – ippon Lwów (Ukraina)
III miejsce: Kruczek Piotr – Pantera Sanok
III miejsce: Wiśniewski Kajetan – Wisła Kraków
Waga 50kg
I miejsce: Kotów Dominika – Kolping Jarosław
II miejsce: Urban Sylwia – UKS 15 KROSNO
III miejsce: Fundakowska Bożena – UKS MOSIR JASŁO
Waga + 50 kg
I miejsce: Bień Aleksandra – Wisła Kraków
II miejsce: Varadyova Martina – Zemplina Michalovce (Słowacja)
III miejsce: Sobalska Karolina – Wisła Kraków
Waga 60kg
I miejsce: Bania Cezary – UKS ASW-JUDO JASŁO
II miejsce: Dworczyński Tomasz –Wisła Kraków
III miejsce: Jakliński Wojciech – WOJDAN Wola Rzędzińska
Waga +60kg
I miejsce: Krizak Marian – Zemplin Michalovce (Słowacja)
II miejsce: Bezak Wiktor – UKS ASW JUDO JASŁO
Waga 33kg
I miejsce: Karaś Filip – GROT Kraków
II miejsce: Grybyk Mikołaj – Weselka Lwów (Ukraina)
III miejsce: Grzegórek Dawid – Wojdan
Waga 45kg
I miejsce: Dobosz Sebastian – GROT Kraków
II miejsce: Machyrovskiy Anton – Ippon Lwów ( Ukraina)
III miejce: Kolus Konrad – WOJDAN Wola Rzędzińska
Waga 27kg
I miejsce: Mamut Petro – Ippn Lwów (Ukraina)
II miejsce: Bacher Kacper – MOSIR Stalowa Wola
III miejsce: Hajduk Maksymilian – WOJDAN Wola Rzędzińska
III miejsce: Czarny Jakub - Tarnów
Waga 24kg
I miejsce: Potempa Aleksandra –UKS MOSIR JASŁO
II miejsce: Dziurawiec Ewelina – WOJDAN Wola Rzędzińska
III miejsce: Tyrcha Karolina – UKS MOSIR Jasło
Waga 30 kg
I miejsce: Rząsa Monika – Kolping Jarosław
II miejsce: Kachlik Zuzanna – UKS MOSIR JASŁO
Waga 33 kg
I miejsce: Łetkowska Janina – UKS 15 KROSNO
II miejsce: Łętkowska Maria - UKS 15 KROSNO
III miejsce: Weiss Nikola - UKS 15 KROSNO
Klasyfikacja drużynowa:
W kategorii wiekowej juniorów:
I miejsce; UKS ASW- JUDO JASŁO
II miejsce: WALTER RZESZÓW
III miejsce: UKS 15 KROSNO
W klasyfikacji wiekowej młodzików:
I miejsce: GROT KRAKÓW
II miejsce: WALTER RZESZÓW
III miejsce: UKS ASW-JUDO JASŁO
W klasyfikacji wiekowej dzieci:
I miejsce: KOLPING JAROSŁAW
II miejsce: GROT KRAKOW
III miejsce: UKS MOSIR JASŁO