Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Mieszkańcy nie chcą zmian

41

Dębowczanie nie chcą nazw ulic ani numeracji domów, a to oznacza, że Dębowiec nie będzie miastem. - Nie chcemy niczego narzucać mieszkańcom – mówi wójt Zbigniew Staniszewski.

 Na 1673 osoby uprawnione do głosowania, 439 nie wyraziło aprobaty dla tego pomysłu, a jedynie 102 chciały zmian. Mieszkańcy wyrażali swoją opinię wypełniając formularz i stawiając znak przy „TAK” lub „NIE”.

 - Zdecydowana większość była przeciwko. Spodziewałem się tego, ale nie sądziłem, że aż tyle osób. Przede wszystkim wprowadzenie proponowanych zmian to również koszty. Zabiegaliśmy w starostwie o to, aby zwolnić mieszkańców z opłat, ale nie udało się – mówi Zbigniew Staniszewski, wójt Dębowca.

Frekwencja według gminy była dobra. Nie spodziewano się, że tylu mieszkańców będzie zainteresowanych konsultacjami. Wniosek jest taki, że w Dębowcu nie będzie nazw ulic, numeracji domów i miasta.

(icz)

Napisany dnia: 22.04.2013, 10:09 , Tagi: Dębowiec

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
4
@ nunu
dnia 24.04.2013, 21:45 · Zgłoś
A ja myślę, że gdyby Gmina pokryła całe koszty zmian adresów to plan by spokojnie został zaakceptowany przez mieszkańców :)
Odpowiedz
0
@ wujek jan
dnia 06.06.2013, 15:10 · Zgłoś
no wlasnie! ja bylem od poczatku na tak ale jak zobaczylem ze wiekszosc kosztow trzeba ponosic z wlasnej kieszeni to wolalem nie glosowac.
to gmina ma sprawiac zeby nam - mieszkancom zylo sie lepiej a nie ze mieszkancy musza placic zeby gmina funkcjonowala. to jest chore. chcecie zmian? chetnie je poprzemy, ale pieniedzy nie damy o nie nie nie
Odpowiedz
0
@ jan w sandalach i frotte
dnia 23.04.2013, 13:46 · Zgłoś
taki wielki ten debowiec jak kolacyce miasta sie znalazly jaslo to wiekszo wioska podzilonao na ulice
Odpowiedz
1
@ kłaput
dnia 23.04.2013, 12:53 · Zgłoś
Mieszkańcy chcą tylko jednej zmiany!Zmiany wójta-ale nie na Lisowskiego!
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 24.04.2013, 09:54 · Zgłoś
mów za siebie.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 23.04.2013, 12:42 · Zgłoś
Na wieśniaka to Ty wyglądasz, wnioskuje to z Twojej prostackiej wypowiedzi. Miło by Ci było gdyby o Tobie tak pisali. zastanów się bo anonimowo komentarz łatwo jest napisać ale nikt nie zastanawia się nad tym, że krzywdzi tym drugiego.
Odpowiedz
0
@ tod
dnia 23.04.2013, 12:19 · Zgłoś
gdzie ludzie ze wsi chcecie zrobic miasto??? przeciez ten wojt nie yglada na mieszczucha tylko na wieska
Odpowiedz
1
@ der
dnia 23.04.2013, 09:52 · Zgłoś
A wszystko to świadczy o tych panach co w warszawie siedzą. Oni co rusz wymyślają jakieś udogodnienia w ich wyobrażeniu grosze kosztujące bo oni krocie zarabiają a zwykły obywatel po dokonaniu wszystkich opłat ze swojej pensji wynoszącej 1200zł zastanawia się czy na chlebek starczy nie mówiąc już o niczym więcej.
Odpowiedz
1
@ obywatel
dnia 23.04.2013, 09:28 · Zgłoś
Ludzie w naturalny sposób bronią się przed konsekwencjami finansowymi państwa nakazowo-rozdzielczego jakie mamy obecnie zamiast państwa wolności i demokracji . Po okresie rządów komunistycznych i obecnej postkomunie w Polsce (bo wciąż nie mamy w pełni wolnego demokratycznego państwa tylko substytut gdzie obywatel jest ścigany, oszukiwany, karany podatkami i niespójnym mętnym prawem i narażony na ograniczanie wolności wszelkimi metodami przez bezkarną biurokrację) wszystko jest zachwiane i zdezorganizowane nawet sprawa tak prozaiczna jak numeracja domów. A wystarczyło by jakiś rządzący pół wieku temu (lub przynajmniej w 1989roku czy w 1990) temu towarzysz pomyślał logicznie (ale nie pomyślał) i albo nowopowstające budynki obok przykładowo budynku nr 9 miały numerację 9b, 9c, 9d, 9e itd a nawet można stosować dwuliterowe oznaczenia po początkowym numerze i wszystko w rejonie miałoby logiczną numerację. Inna wersja to w latach 90tych gdy podejmowano decyzję o wprowadzaniu dowodów plastikowych wymiennych co dekadę (by drenować kieszenie obywateli i tworzyć niepotrzebne administracyjno-biurokratyczne kosztowne zamieszanie) należało uporządkować dotychczasową numerację we wszystkich małych miejscowościach i dalej stosować już kombinację liczby z literami. Ale czym więcej w postkomunistycznym kraju biurokracji i regulacji, przepisów, ograniczeń, nakazów, zakazów itp. tym większy bałagan. W takim Jaśle komuniści nie wpadli na to że budując w latach 70tych i 80 tych osiedla w rejonie Szajnochy Szkolna Mickiewicza aż do Jagiełły to budują na terenie zalewowym a wystarczy przerwanie wału przez wodę by teren zalać co miasto doświadczyło w 2010 roku. A wystarczyło częśc tych osiedli budować na terenie bezpiecznym np. w Brzyszczkach, Żółkowie itp. a wały umieścić mniej więcej w przebiegu wzdłuż obecnej ulicy Szkolnej i przez obecne osiedle Szajnochu i ulicę Szajnochy aż do Jasanu oraz na części obecnych Gądek przy ławie które wtedy były terenem pastwisk a nie zabudowy co sprawiłoby że teren zalewowy dla złącza trzech rzek byłby znacznie większy i pojemny i nie stwarzał obecnego zagrożenia, bo sytuacja z 2010 może się powtórzyć przy odpowiednio dużych opadach. Odgrodzony wałami teren mógłby być wykorzystywany rekreacyjnie w okresie dobrej pogody ale Mosir Pływalnia i spora częśc obecnych osiedli misiałaby być w innych bezpiecznych częściach miasta i terenów podmiejskich. I tak jest w wielu miastach i wsiach w Polsce. Wszak ktoś zezwolił na zabudowę we wrocławskim Kazanowie i terenach zalewowych w Krakowie, Kędzierzynie, Opolu i innych chociaż nie brakowało i nie brakuje terenów bezpiecznych, ale nasze państwo nie ma gospodarza i włodarzy na miarę wielu chlubnych postaci z przeszłości.
Odpowiedz
0
@ Zbyszek
dnia 23.04.2013, 09:22 · Zgłoś
Brawo! Teraz konsultacje w sprawie podatków i opłat za wodę i kanalizację.Czy chcesz podwyżek NIE .Czy jesteś za obniżką TAK .Potem Czy chcesz być bogady czy biedny. A na koniec zdrowy czy chory lub ładny czy taki sobie. Ja wiem jakie będa odpowiedzi.
Odpowiedz
4
@ ja
dnia 23.04.2013, 05:13 · Zgłoś
odejdź !!!albo zrób drogę od jasła do dębowca,a ty [...] robisz od domu do gminy żebyś po dziurach nie jeździł do pracy. MIESZKAŃCY DĘBOWCA TAMTĘDY DO PRACY NIE JEŻDŻĄ!!! bierz całą załogę z gminny i na wycieczkę jak to robicie cały czas za nasze pieniądze !!! odejście wszyscy z gminy zróbcie miejsca pracy młodym ludziom wykształconym z gminy Dębowiec a nie tylko swoich ludzie!!!to trzeba gdzieś zgłosić to przecież jest korupcja w żywe oczy nas oszukują !!!1
Odpowiedz
1
@ aro5
dnia 22.04.2013, 22:22 · Zgłoś
W Osobnicy sa ulice np trzcinicka debowiecka sloneczna itp
Odpowiedz
-3
@ zgredzik
dnia 22.04.2013, 22:12 · Zgłoś
powiedzcie dlaczego wszyscy czepiacie się wójta, przecież to nie jego pomysł żeby Dębowiec zrobić miastem.
Odpowiedz
0
@ dragon
dnia 22.04.2013, 17:57 · Zgłoś
do tej pory żyliście bez nazw ulic to i teraz przeżyjecie. Może kiedyś...
Odpowiedz
-1
@ czesio
dnia 22.04.2013, 17:27 · Zgłoś
no to żem se wysłał dzieciaki na wakacje do babci do miasta...hehe
Odpowiedz
-4
@ zuzu
dnia 22.04.2013, 17:18 · Zgłoś
Ciemnogrod !!!
Odpowiedz
4
@ LOL
dnia 22.04.2013, 16:57 · Zgłoś
Wstyd mi za tych co głosowali na nie. wszyscy tłumaczą se tymi kosztami ale jakoś ja tej biedy nie widze a mieszkam 12 lat w Dębowcu ,działki budowlane coraz droższe domy jak pałace oprócz tych lepianek których zatwardziali własciciele nie chcą z drogi usunąć żeby Dębowiec wyglądał co raz lepiej ,nie długo bedziecie chcieli żeby wam gmina auta kupowała albo robili remont w domu bo przecież wam sie należy. W Żmigrodzie są ulice w Miejscu piastowym też i miastem żadne nie jest ale jest prestiż . wołacie że nic sie nie robi w Dębowcu ale jak robic skoro wszystko wam przeszkadza i z rynkiem pewnie bedzie tak samo coc tu pewnie nie trzeba bedzie ponosic indywidualnych kosztów, na koniec " Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znalezć "
Odpowiedz
0
@ do LOL
dnia 23.04.2013, 14:57 · Zgłoś
Dobrze że ty masz piękny dom a nie lepiankę . Myślisz że wszyscy w Dębowcu są tacy bogaci to niestety się mylisz. A jak tak bardzo zależy ci na pozbyciu się tych lepianek to daj tym biedaką pieniądze niech sobie nowy wybudują. Bo niektórzy żyją od wypłaty do wypłaty a czasem nawet braknie. A gdzie tu jeszcze wymieniać wszystko i płacić bo bogaczom się zachciało ulic bo prestiż. Ale nie bo bogaty biednego nigdy nie zrozumie. A co do pałaców to budują je ci co się tu wprowadzają. Przyjeżdżają z miasta, pieniądze mają to budują. A ty też widzę że żyjesz 12 lat więc sam/a się przeprowadziłeś/łaś a nie mieszkasz tu od zawsze. Twoi dziadkowie, rodzice tu nie mieszkali to co takie wielkie prawa do Dębowca masz. Niektórzy martwią się jak przeżyć a nie czy prestiż jest.
Odpowiedz
7
@ parafianin
dnia 22.04.2013, 16:54 · Zgłoś
wójtowi nie chodzi by debowiec był miastem ani żeby miał nazwy ulic tylko by zostać burmistrzem i dzięki temu więcej zarabiać.pozatym wiem jak sie mieszka w mieście jaśle i jak tu sie gorzej żyje naprawdę wolałbym by mnie nazywano wsiakiem ale to ja smialbym sie ostatni z powodu tych opłat
Odpowiedz
4
@ phanas
dnia 22.04.2013, 16:03 · Zgłoś
Żmigród nie jest miastem ale nazwy ulic ma, no i "troszeczkę" inaczej wygląda. Wizualnie na plus
Odpowiedz
-4
@ Pytam
dnia 23.04.2013, 00:07 · Zgłoś
A najlepsze, że na mieszkańców New Żmigrodu jak i Dębowca mówią per "kłaputy". Czy to oznacza, że mają jakieś wspólne cechy?
Odpowiedz
7
@ jasiu
dnia 22.04.2013, 15:58 · Zgłoś
Moje uznanie dla mieszkańców Dębowca
Odpowiedz
7
@ ttt
dnia 22.04.2013, 15:48 · Zgłoś
najpierw trzeba stworzyć ulice a potem ich nazywać
Odpowiedz
13
@ Smerfetka
dnia 22.04.2013, 15:36 · Zgłoś
tutaj nie chodzi o to ze boja sie o podwyzszenie podatkow, po prostu nie wszystkich stac na poniesienie kosztow zwiazanych z wymiana dokumentow, to kosztu ok. 1000 zl w gospodarstwie kilkuosobowym ;/
Odpowiedz
3
@ nunu
dnia 24.04.2013, 21:48 · Zgłoś
myślę, że gdyby gmina pokryła wszystkie koszty związane ze zmianą adresów, to mieszkańcy byliby na TAK, bo niedługo będzie już ponad 1000 numerów o ile już nie ma, a taka numeracja jest uciążliwa.
Odpowiedz
10
@ obiekt "sportowy"
dnia 22.04.2013, 15:09 · Zgłoś
dziekujemy za obiekt przy stadionie panie wójcie...przed wyborami szło w góre aż miło...noo to może przed nastepnymi otynkujecie chociaż???działaj Pan a nie czekac na wybory...bo przyjda nastepne wybory i bedzie sie Pan chwalil droga z jasła do folusza ..za którą pieniadze dało starostwo a Dębowiec to tylko 500 m odcinek do przejzdu...
Odpowiedz
-1
@ gazda
dnia 22.04.2013, 14:03 · Zgłoś
Dębowczanie nie chcą nazw ulic ani numeracji domów, a to oznacza, że Dębowiec nie będzie miastem.
Odpowiedz
9
@ jan
dnia 22.04.2013, 13:18 · Zgłoś
Brawo Dębowiec ! Jeszcze tylko zmienić Wójta i radę a może nie zginiemy!
Odpowiedz
1
@ gazda
dnia 22.04.2013, 12:23 · Zgłoś
Dlaczego Dębowiec ma być miastem...flaszka dla tego kto poda podstawy prawne !!!
Odpowiedz
3
@ AA
dnia 22.04.2013, 12:28 · Zgłoś
Pytanie na ankiecie było czy jesteś za wprowadzeniem nazw ulic a nie czy chcesz by Dębowiec był miastem
Odpowiedz
-3
@ 10
dnia 22.04.2013, 13:10 · Zgłoś
na wsi ulice
Odpowiedz
0
@ Kłaput
dnia 22.04.2013, 12:20 · Zgłoś
Szanowni mieszkańcy Władza was oszukała po raz kolejny tak wami zmanipulowano, że koszty finansowe zmian przedstawiono bardzo wysokie, a są minimalne, tylko proszę przeczytać w internecie za co trzeba płacić. Przy dobrych chęciach tylko za zdjęcia.
Brawo Panie Wójcie
Odpowiedz
-5
@ amivisage
dnia 22.04.2013, 11:37 · Zgłoś
A wystarczyło obiecać, że każdy kto się zgodzi to będzie pan miastowy, nie będzie ponosił opłat przemeldunkowych i dodatkowo codziennie przez pierwszy miesiąc dostanie bezpłatnego jabola a dla opornych babć dodatkowo ksiądz odpuści wszystkie grzechy i już by było 250% zgód. Następna szansa w 2167 roku.
Odpowiedz
-6
@ obserwator
dnia 22.04.2013, 10:42 · Zgłoś
zróbcie ze wszystkich ludzi niepełnosprawnych to będom mieli wszyscy świadczenia i nie będzie nikt nikomu zazdrościł
Odpowiedz
2
@ nunu
dnia 24.04.2013, 21:49 · Zgłoś
język i ortografia na wysokim poziomie ;)
Odpowiedz
27
@ j...
dnia 22.04.2013, 10:23 · Zgłoś
Jesli mieszkancy maja wybor,placic wieksze podatki,drozej za wywoz smieci,za wode i kanalizacje i do tego poniesc koszty zwiazane z wymiana dokumentow po to by nazywac sie miastowymi,to wybieraja druga opcje.Wola mieszkac na wsi a nie wydawac pieniedzy na niepotrzebne wydatki.Te 100 pare osob bedacych za widocznie cierpia na nadmiar gotowki i nie wiedza jak ja spozytkowac.
Odpowiedz
6
@ de
dnia 22.04.2013, 10:26 · Zgłoś
Tutaj nie chodziło o to, żeby Dębowiec został miastem (bo prawa miejskie nie zostały mu nadane), ale o to, żeby miejscowość była uporządkowana, bo obok siebie stoją budynek nr 9 i budynek nr 192. Więc bądź kurierem, listonoszem, przedsiębiorcą i pomyśl sobie, czy łatwo byłoby Ci trafić do budynku 192.
Odpowiedz
21
@ listonosz
dnia 22.04.2013, 10:46 · Zgłoś
musisz szukać obok budynku nr 9
Odpowiedz
-13
@ cierpiący na nadmiar gotówki
dnia 22.04.2013, 11:36 · Zgłoś
Te sto parę osób poszło zagłosować bo doskonale wiedza jak chcą spożytkować ten nadmiar gotówki, chcieli by miejscowość została uporządkowana i byli w stanie ponieść związane z tym koszty, niestety są też tacy którzy cierpią na brak gotówki lub co gorsza na skąpstwo i takim osobom nie mieści się w głowie by mogli cokolwiek wydać
Odpowiedz
-13
@ klaput
dnia 22.04.2013, 13:39 · Zgłoś
Tak myślałem, że będzie taki wynik. W Dębowcu zawsze tak było, że żadnych zmian im nie trzeba - stąd mamy co mamy. Szkoda, bo była niepowtarzalna szansa na załatwienie tego tematu. Durnie pewno myśleli, że chcą im miasto zrobic, że będą płacic wyższe podatki!!! Zawsze w Dębowcu był bałagan i pewno tak pozostanie. Za kilka lat obudzą się jak inne miejscowości będą mieli te sprawy już za sobą. Dobrze, że chociaż te 102 głosy było za czyli co piąty ma trochę oleju w głowie
Odpowiedz
6
@ Nr.
dnia 23.04.2013, 06:26 · Zgłoś
Czyżby uporządkowanie numeracji domów zależyło od tego, czy bębę miszkał
na wsi ,czy w mieście? Nie rozumie.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657