Strona główna

Mikołajkowe popołudnie na Ulaszowicach

0
Napisany dnia: 07.12.2017, 12:51 , Tagi: Brak

Ponad setka uśmiechniętych dzieciaków i wspaniała rodzinna zabawa. To efekt wizyty św. Mikołaja na jasielskim osiedlu Ulaszowice.

Rozemocjonowane dzieci w przejęciu oczekiwały na św. Mikołaja już na kilkanaście minut przed planowaną godziną jego przybycia. Sala, w której miało odbyć się spotkanie dosłownie pękała w szwach. Nie mniej zaaferowani byli rodzice, którym smartfony trzymane w dłoniach rozgrzewały się do przysłowiowej czerwoności, przygotowane do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Kiedy św. Mikołaj wreszcie zawitał na osiedle i zajął przygotowane specjalnie dla niego miejsce, niemal natychmiast osaczony został przez żądne wrażeń oraz rzecz oczywista prezentów dzieciaki. Wyjątkowy gość nie uniknął trudnych pytań. Jak bywa w tego typu przypadkach, dzieci z właściwą sobie skrupulatnością dokonały oględzin brody św. Mikołaja.

Do akcji wkroczyła jednak siostra Karina Pawłowska „Petarda”, która zaprosiła dzieci do zabawy w rytmie znanych im utworów. Św. Mikołaj otrzymał, więc kwadrans, podczas którego mógł zebrać siły przed wręczaniem mikołajkowych paczuszek blisko 120 dzieciom w wieku od 3 do 10 lat. Nie było to łatwe. Każde z dzieci chciało być jak najbliżej św. Mikołaja. W ustalonej kolejności każde z nich, z uśmiechem na ustach, z kilkoma tylko wyjątkami podchodziło po słodki prezent. Dzieci otrzymały także opaski odblaskowe przekazane zarządowi osiedla przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

To nie koniec wizyt św. Mikołaja na jasielskich osiedlach. Dziś pojawi się on bowiem na osiedlu Mickiewicza.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105