Strona główna

Mistrzostwa Podkarpacia Family Cup w Biegach Przełajowych i Rolkarstwie Szybkim za nami

5
Napisany dnia: 11.06.2018, 09:47 , Tagi: Brak

Po raz pierwszy w historii w Jaśle zostały zorganizowane zawody rodzinne gdzie promowane były takie konkurencje jak rolkarstwo szybkie i biegi przełajowe.

Dzięki organizatorom: Urząd Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło i KS SPEED Jasło oraz Stowarzyszenie Family Cup: mieszkańcy Jasła mieli okazję ponownie zobaczyć rywalizujących zawodników z całego województwa na łyżworolkach oraz w biegach przełajowych. Wyścigi odbyły się przy pięknej pogodzie. Można było zaobserwować ogrom pracy wkładanej przez organizatorów jak i przez startujących.

Wyścigi rozpoczęły się od sprintu na łyżworolkach na 100 m w kategoriach wiekowych gdzie zawodnicy pokonywali samodzielnie dystans na czas. Następnie odbył się wyścig masowy na 1500 m gdzie wyłonieni zostali zwycięzcy OPEN. Kolejnymi konkurencjami były biegi przełajowe na dystansach od 500 m do 5000 m.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy,  amatorzy, sportowcy, a także reprezentanci Mistrzostw Polski czyli wyczynowcy. Gościliśmy medalistów Mistrzów Polski w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe, rolkarstwo szybkie oraz jazda szybka na nartorolkach.

W zawodach wzięło udział ok 130 osób, z których część brała udział w dwóch dyscyplinach: biegu przełajowym i w wyścigu na rolkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne medale z okazji 100-lecia Niepodległości. Zwycięzców zaś udekorowani zostali dodatkowo statuetkami i pucharami. Impreza tradycyjnie łączyła pokolenia. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 3 latka, najstarsza z kolei 59 lat.

Ponadto zostały wyłonione najlepsze Rodziny, które zostały uhonorowane Pucharami.

Wszyscy uczestnicy uraczeni zostali  ciepłym posiłkiem i napojami. Na zakończenie odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Cieszymy się, że  udało się zainaugurować taką wspaniałą imprezę, która potrafiła zrzeszyć kilka dyscyplin sportowych. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza zawodów sportowych szczególnie dla mieszkańców Jasła, powiatu a także kraju. Promując akcję ,,Budujemy Tor Rolkarski w Jaśle” mamy na celu wyciągnąć dzieci, młodzież i dorosłych z domu aby poruszać się na świeżym powietrzu bez aut bez spalin by bezpiecznie całymi rodzinami można było spędzać czas i delektować się rolkarstwem. - mówi Damian Ciborowski, trener w Klubie Sportowym SPEED Jasło.    

DC/red.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Max
dnia 11.06.2018, 11:51. Identyfikator użytkownika: JaaRNFyKLmy9
Ocena
komentarza:
7
Ocho po pustym torze dla BMX teraz komuś w głowie wymyślił się tor rolkarski.Potem całą rodziną do nagród burmistrza i kręci się. Nie ma hali widowiskowej,lodowiska,stadionu piłkarskiego,lekkoatletycznego ale budujemy tor rolkarski.To jest chore.
@ loki
dnia 11.06.2018, 18:31. Identyfikator użytkownika: oS9qvSOKizNX
Ocena
komentarza:
-8
Nie ma strachu. Niedługo zlikwidują, tak jak triatlon (nikomu się nie chciało) i Bieg Walentynkowy ( za zimno i za ślisko). Rolki przecież są tak śliskie i niebezpieczne, a na przełajach można się podrapać krzakami. Ole, ole Jasełko...
@ abc
dnia 12.06.2018, 14:13. Identyfikator użytkownika: GxIqZzBFEuy4
Ocena
komentarza:
4
Kto wiedział , że coś takiego miało miejsce ? Po raz pierwszy się o tym dowiaduję, a chętnie bym wystartował. Proszę na przyszłość o 1 gram reklamy .
@ autopromocja
dnia 12.06.2018, 23:07. Identyfikator użytkownika: TvRelMD3RIdO
Ocena
komentarza:
6
Panie Damianie , na jakim dystansie Alan jest mistrzem polski w rolkarstwie bo zadaliśmy sobie trochę trudu i niestety nigdzie nie znaleźliśmy potwierdzenia tego co Pan mówił na zawodach, także Związek Wrotkarski nie potwierdza żadnego tego typu sukcesu.
@ kibol
dnia 13.06.2018, 10:09. Identyfikator użytkownika: EtPVvayMjG45
Ocena
komentarza:
6
To jest absolutna prawda (autopromocja ) ale najstarsza latorośl też jest niby mistrzem (odbiera nagrody za rok 2017 ) tylko że po wypadku pod wpływem gdzie on to zdobył to kłamstwa oszustwa i urząd na to pozwala --- ole (kasa się zgadza )
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105