Strona główna

Mistrzostwa Podkarpacia Family Cup w Biegach Przełajowych i Rolkarstwie Szybkim za nami

5
Napisany dnia: 11.06.2018, 09:47 , Tagi: Brak

Po raz pierwszy w historii w Jaśle zostały zorganizowane zawody rodzinne gdzie promowane były takie konkurencje jak rolkarstwo szybkie i biegi przełajowe.

Dzięki organizatorom: Urząd Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło i KS SPEED Jasło oraz Stowarzyszenie Family Cup: mieszkańcy Jasła mieli okazję ponownie zobaczyć rywalizujących zawodników z całego województwa na łyżworolkach oraz w biegach przełajowych. Wyścigi odbyły się przy pięknej pogodzie. Można było zaobserwować ogrom pracy wkładanej przez organizatorów jak i przez startujących.

Wyścigi rozpoczęły się od sprintu na łyżworolkach na 100 m w kategoriach wiekowych gdzie zawodnicy pokonywali samodzielnie dystans na czas. Następnie odbył się wyścig masowy na 1500 m gdzie wyłonieni zostali zwycięzcy OPEN. Kolejnymi konkurencjami były biegi przełajowe na dystansach od 500 m do 5000 m.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy,  amatorzy, sportowcy, a także reprezentanci Mistrzostw Polski czyli wyczynowcy. Gościliśmy medalistów Mistrzów Polski w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe, rolkarstwo szybkie oraz jazda szybka na nartorolkach.

W zawodach wzięło udział ok 130 osób, z których część brała udział w dwóch dyscyplinach: biegu przełajowym i w wyścigu na rolkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne medale z okazji 100-lecia Niepodległości. Zwycięzców zaś udekorowani zostali dodatkowo statuetkami i pucharami. Impreza tradycyjnie łączyła pokolenia. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 3 latka, najstarsza z kolei 59 lat.

Ponadto zostały wyłonione najlepsze Rodziny, które zostały uhonorowane Pucharami.

Wszyscy uczestnicy uraczeni zostali  ciepłym posiłkiem i napojami. Na zakończenie odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Cieszymy się, że  udało się zainaugurować taką wspaniałą imprezę, która potrafiła zrzeszyć kilka dyscyplin sportowych. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza zawodów sportowych szczególnie dla mieszkańców Jasła, powiatu a także kraju. Promując akcję ,,Budujemy Tor Rolkarski w Jaśle” mamy na celu wyciągnąć dzieci, młodzież i dorosłych z domu aby poruszać się na świeżym powietrzu bez aut bez spalin by bezpiecznie całymi rodzinami można było spędzać czas i delektować się rolkarstwem. - mówi Damian Ciborowski, trener w Klubie Sportowym SPEED Jasło.    

DC/red.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Max
dnia 11.06.2018, 11:51. Identyfikator użytkownika: JaaRNFyKLmy9
Ocena
komentarza:
8
Ocho po pustym torze dla BMX teraz komuś w głowie wymyślił się tor rolkarski.Potem całą rodziną do nagród burmistrza i kręci się. Nie ma hali widowiskowej,lodowiska,stadionu piłkarskiego,lekkoatletycznego ale budujemy tor rolkarski.To jest chore.
@ loki
dnia 11.06.2018, 18:31. Identyfikator użytkownika: oS9qvSOKizNX
Ocena
komentarza:
-8
Nie ma strachu. Niedługo zlikwidują, tak jak triatlon (nikomu się nie chciało) i Bieg Walentynkowy ( za zimno i za ślisko). Rolki przecież są tak śliskie i niebezpieczne, a na przełajach można się podrapać krzakami. Ole, ole Jasełko...
@ abc
dnia 12.06.2018, 14:13. Identyfikator użytkownika: GxIqZzBFEuy4
Ocena
komentarza:
3
Kto wiedział , że coś takiego miało miejsce ? Po raz pierwszy się o tym dowiaduję, a chętnie bym wystartował. Proszę na przyszłość o 1 gram reklamy .
@ autopromocja
dnia 12.06.2018, 23:07. Identyfikator użytkownika: TvRelMD3RIdO
Ocena
komentarza:
7
Panie Damianie , na jakim dystansie Alan jest mistrzem polski w rolkarstwie bo zadaliśmy sobie trochę trudu i niestety nigdzie nie znaleźliśmy potwierdzenia tego co Pan mówił na zawodach, także Związek Wrotkarski nie potwierdza żadnego tego typu sukcesu.
@ kibol
dnia 13.06.2018, 10:09. Identyfikator użytkownika: EtPVvayMjG45
Ocena
komentarza:
7
To jest absolutna prawda (autopromocja ) ale najstarsza latorośl też jest niby mistrzem (odbiera nagrody za rok 2017 ) tylko że po wypadku pod wpływem gdzie on to zdobył to kłamstwa oszustwa i urząd na to pozwala --- ole (kasa się zgadza )
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105