Strona główna

Mistrzostwa Podkarpacia Family Cup w Biegach Przełajowych i Rolkarstwie Szybkim za nami

5
Napisany dnia: 11.06.2018, 09:47 , Tagi: Brak

Po raz pierwszy w historii w Jaśle zostały zorganizowane zawody rodzinne gdzie promowane były takie konkurencje jak rolkarstwo szybkie i biegi przełajowe.

Dzięki organizatorom: Urząd Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło i KS SPEED Jasło oraz Stowarzyszenie Family Cup: mieszkańcy Jasła mieli okazję ponownie zobaczyć rywalizujących zawodników z całego województwa na łyżworolkach oraz w biegach przełajowych. Wyścigi odbyły się przy pięknej pogodzie. Można było zaobserwować ogrom pracy wkładanej przez organizatorów jak i przez startujących.

Wyścigi rozpoczęły się od sprintu na łyżworolkach na 100 m w kategoriach wiekowych gdzie zawodnicy pokonywali samodzielnie dystans na czas. Następnie odbył się wyścig masowy na 1500 m gdzie wyłonieni zostali zwycięzcy OPEN. Kolejnymi konkurencjami były biegi przełajowe na dystansach od 500 m do 5000 m.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy,  amatorzy, sportowcy, a także reprezentanci Mistrzostw Polski czyli wyczynowcy. Gościliśmy medalistów Mistrzów Polski w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe, rolkarstwo szybkie oraz jazda szybka na nartorolkach.

W zawodach wzięło udział ok 130 osób, z których część brała udział w dwóch dyscyplinach: biegu przełajowym i w wyścigu na rolkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne medale z okazji 100-lecia Niepodległości. Zwycięzców zaś udekorowani zostali dodatkowo statuetkami i pucharami. Impreza tradycyjnie łączyła pokolenia. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 3 latka, najstarsza z kolei 59 lat.

Ponadto zostały wyłonione najlepsze Rodziny, które zostały uhonorowane Pucharami.

Wszyscy uczestnicy uraczeni zostali  ciepłym posiłkiem i napojami. Na zakończenie odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Cieszymy się, że  udało się zainaugurować taką wspaniałą imprezę, która potrafiła zrzeszyć kilka dyscyplin sportowych. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza zawodów sportowych szczególnie dla mieszkańców Jasła, powiatu a także kraju. Promując akcję ,,Budujemy Tor Rolkarski w Jaśle” mamy na celu wyciągnąć dzieci, młodzież i dorosłych z domu aby poruszać się na świeżym powietrzu bez aut bez spalin by bezpiecznie całymi rodzinami można było spędzać czas i delektować się rolkarstwem. - mówi Damian Ciborowski, trener w Klubie Sportowym SPEED Jasło.    

DC/red.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Max
dnia 11.06.2018, 11:51. Identyfikator użytkownika: JaaRNFyKLmy9
Ocena
komentarza:
7
Ocho po pustym torze dla BMX teraz komuś w głowie wymyślił się tor rolkarski.Potem całą rodziną do nagród burmistrza i kręci się. Nie ma hali widowiskowej,lodowiska,stadionu piłkarskiego,lekkoatletycznego ale budujemy tor rolkarski.To jest chore.
@ loki
dnia 11.06.2018, 18:31. Identyfikator użytkownika: oS9qvSOKizNX
Ocena
komentarza:
-8
Nie ma strachu. Niedługo zlikwidują, tak jak triatlon (nikomu się nie chciało) i Bieg Walentynkowy ( za zimno i za ślisko). Rolki przecież są tak śliskie i niebezpieczne, a na przełajach można się podrapać krzakami. Ole, ole Jasełko...
@ abc
dnia 12.06.2018, 14:13. Identyfikator użytkownika: GxIqZzBFEuy4
Ocena
komentarza:
4
Kto wiedział , że coś takiego miało miejsce ? Po raz pierwszy się o tym dowiaduję, a chętnie bym wystartował. Proszę na przyszłość o 1 gram reklamy .
@ autopromocja
dnia 12.06.2018, 23:07. Identyfikator użytkownika: TvRelMD3RIdO
Ocena
komentarza:
6
Panie Damianie , na jakim dystansie Alan jest mistrzem polski w rolkarstwie bo zadaliśmy sobie trochę trudu i niestety nigdzie nie znaleźliśmy potwierdzenia tego co Pan mówił na zawodach, także Związek Wrotkarski nie potwierdza żadnego tego typu sukcesu.
@ kibol
dnia 13.06.2018, 10:09. Identyfikator użytkownika: EtPVvayMjG45
Ocena
komentarza:
6
To jest absolutna prawda (autopromocja ) ale najstarsza latorośl też jest niby mistrzem (odbiera nagrody za rok 2017 ) tylko że po wypadku pod wpływem gdzie on to zdobył to kłamstwa oszustwa i urząd na to pozwala --- ole (kasa się zgadza )
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tylko obiecują, a my dalej jeździmy po dziurach

   

  Mieszkańcy przysiółka Podłazie w Żółkowie mają dość obietnic bez pokrycia. Jak twierdzą, od dziesięciu lat czekają na remont trzykilometrowego odcinka drogi. I choć inwestycja miała już być w trakcie realizacji, wciąż wszystko tkwi w martwym punkcie. Wójt gminy uspokaja i zapewnia, że jeszcze w tym roku nowy asfalt zostanie położony w tym newralgicznym miejscu, na który z niecierpliwością czekają mieszkańcy.

 • Święto plonów w powiecie jasielskim

   

  Wczoraj, w Kołaczycach na miejscowym stadionie sportowym odbyły się dożynki powiatowe. W ramach obchodów święta wszystkich rolników, ukoronowano ich całoroczną, ciężką pracę na roli. Zaprezentowano tradycyjne wieńce dożynkowe. Wieczorem zaś, na scenie wystąpili, Mateusz Mijal oraz Czadoman.

 • Wspominamy wielką wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Towarzyszyło im odsłonięcie tablicy upamiętniającej jaślan, którzy walczyli o niepodległość Rzeczypospolitej w latach 1914-1922. Tradycyjnie, w Parku Miejskim złożono kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.  

 • 300 tysięcy złotych do wykorzystania – złóż projekt w ramach jasielskiego budżetu obywatelskiego

 • Stadion z infrastrukturą lekkoatletyczną

  Miasto ubiega się o dofinansowanie na budowę bieżni przy ulicy Sportowej w Jaśle na osiedlu Rafineria. Inwestycja opiewa na blisko pół miliona złotych. W listopadzie rozstrzygnie się, czy władze miasta przystąpią do realizacji zadania.

 • Przedszkole za darmo!

   

  Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na DNI OTWARTE przedszkola "Chatka Puchatka” (oddział przy ul. Towarowej 29 w Jaśle) 18 sierpnia 2018 r.  (sobota)  w godzinach 09.00 - 13.00 oraz 21 sierpnia 2018 r.  (wtorek)  w godzinach 15.00 - 19.00.

 • Czarni rozpoczynają walkę o IV ligę

   

  W najbliższą sobotę drużyna Czarnych powalczy na własnym stadionie o pierwsze punkty w sezonie 2018/2019. Zespół dowodzony przez Ryszarda Skubę, ma już za sobą intensywny okres przygotowawczy. Efekty zaangażowania i pracy zawodników na treningach wkrótce zweryfikuje beniaminek z Ustrzyk Dolnych.

 • Zbierają pieniądze na pomnik żołnierzy niezłomnych

  Przy placu Żwirki i Wigury w Jaśle trwa budowa pomnika poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom antykomunistycznego podziemia. Obecnie odbywa się zbiórka społeczna na jego wykonanie.

 • Trwa rekrutacja do pracy w nowym przedsiębiorstwie społecznym branży edukacyjnej

 • Darmowe szkolenia zawodowe z zapewnieniem 6-cio miesięcznego stażu

   

  Zapraszamy osoby, które ukończyły 30 rok życia,  należące do różnych grup, niezależnie od wykształcenia, bezrobotne, zarejestrowane lub nie w Urzędzie Pracy, również osoby po 50 roku życia, opłacających KRUS do 2h , niepełnosprawnych, kobiety i mężczyzn , wszystkich chętnych do aktywizacji zawodowej.

 • Wyjątkowy i nowoczesny dom w atrakcyjnej lokalizacji w Jaśle

   

  Mamy do sprzedania nowoczesny dom wolnostojący położony w Jaśle, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Dom wybudowany wg projektu "Dom przy Słonecznej 5" - jest to budynek parterowy z wbudowanym jednostanowiskowym garażem.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105