Strona główna

Mistrzostwa Podkarpacia Family Cup w Biegach Przełajowych i Rolkarstwie Szybkim za nami

5
Napisany dnia: 11.06.2018, 09:47 , Tagi: Brak

Po raz pierwszy w historii w Jaśle zostały zorganizowane zawody rodzinne gdzie promowane były takie konkurencje jak rolkarstwo szybkie i biegi przełajowe.

Dzięki organizatorom: Urząd Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło i KS SPEED Jasło oraz Stowarzyszenie Family Cup: mieszkańcy Jasła mieli okazję ponownie zobaczyć rywalizujących zawodników z całego województwa na łyżworolkach oraz w biegach przełajowych. Wyścigi odbyły się przy pięknej pogodzie. Można było zaobserwować ogrom pracy wkładanej przez organizatorów jak i przez startujących.

Wyścigi rozpoczęły się od sprintu na łyżworolkach na 100 m w kategoriach wiekowych gdzie zawodnicy pokonywali samodzielnie dystans na czas. Następnie odbył się wyścig masowy na 1500 m gdzie wyłonieni zostali zwycięzcy OPEN. Kolejnymi konkurencjami były biegi przełajowe na dystansach od 500 m do 5000 m.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy,  amatorzy, sportowcy, a także reprezentanci Mistrzostw Polski czyli wyczynowcy. Gościliśmy medalistów Mistrzów Polski w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe, rolkarstwo szybkie oraz jazda szybka na nartorolkach.

W zawodach wzięło udział ok 130 osób, z których część brała udział w dwóch dyscyplinach: biegu przełajowym i w wyścigu na rolkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne medale z okazji 100-lecia Niepodległości. Zwycięzców zaś udekorowani zostali dodatkowo statuetkami i pucharami. Impreza tradycyjnie łączyła pokolenia. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 3 latka, najstarsza z kolei 59 lat.

Ponadto zostały wyłonione najlepsze Rodziny, które zostały uhonorowane Pucharami.

Wszyscy uczestnicy uraczeni zostali  ciepłym posiłkiem i napojami. Na zakończenie odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Cieszymy się, że  udało się zainaugurować taką wspaniałą imprezę, która potrafiła zrzeszyć kilka dyscyplin sportowych. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza zawodów sportowych szczególnie dla mieszkańców Jasła, powiatu a także kraju. Promując akcję ,,Budujemy Tor Rolkarski w Jaśle” mamy na celu wyciągnąć dzieci, młodzież i dorosłych z domu aby poruszać się na świeżym powietrzu bez aut bez spalin by bezpiecznie całymi rodzinami można było spędzać czas i delektować się rolkarstwem. - mówi Damian Ciborowski, trener w Klubie Sportowym SPEED Jasło.    

DC/red.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Max
dnia 11.06.2018, 11:51. Identyfikator użytkownika: JaaRNFyKLmy9
Ocena
komentarza:
7
Ocho po pustym torze dla BMX teraz komuś w głowie wymyślił się tor rolkarski.Potem całą rodziną do nagród burmistrza i kręci się. Nie ma hali widowiskowej,lodowiska,stadionu piłkarskiego,lekkoatletycznego ale budujemy tor rolkarski.To jest chore.
@ loki
dnia 11.06.2018, 18:31. Identyfikator użytkownika: oS9qvSOKizNX
Ocena
komentarza:
-8
Nie ma strachu. Niedługo zlikwidują, tak jak triatlon (nikomu się nie chciało) i Bieg Walentynkowy ( za zimno i za ślisko). Rolki przecież są tak śliskie i niebezpieczne, a na przełajach można się podrapać krzakami. Ole, ole Jasełko...
@ abc
dnia 12.06.2018, 14:13. Identyfikator użytkownika: GxIqZzBFEuy4
Ocena
komentarza:
4
Kto wiedział , że coś takiego miało miejsce ? Po raz pierwszy się o tym dowiaduję, a chętnie bym wystartował. Proszę na przyszłość o 1 gram reklamy .
@ autopromocja
dnia 12.06.2018, 23:07. Identyfikator użytkownika: TvRelMD3RIdO
Ocena
komentarza:
6
Panie Damianie , na jakim dystansie Alan jest mistrzem polski w rolkarstwie bo zadaliśmy sobie trochę trudu i niestety nigdzie nie znaleźliśmy potwierdzenia tego co Pan mówił na zawodach, także Związek Wrotkarski nie potwierdza żadnego tego typu sukcesu.
@ kibol
dnia 13.06.2018, 10:09. Identyfikator użytkownika: EtPVvayMjG45
Ocena
komentarza:
6
To jest absolutna prawda (autopromocja ) ale najstarsza latorośl też jest niby mistrzem (odbiera nagrody za rok 2017 ) tylko że po wypadku pod wpływem gdzie on to zdobył to kłamstwa oszustwa i urząd na to pozwala --- ole (kasa się zgadza )
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

 • „U mnie nie będzie politykierstwa”

   

  Decyzję o kandydowaniu motywuję przede wszystkim wewnętrznym sprzeciwem wobec aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. – mówił dziś Antoni Pikul podczas zorganizowanej w Jaśle przez Komitet Obywatelski konferencji prasowej. Były zastępca burmistrza Jasła, jest „jedynką” na liście komitetu w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105