Strona główna

"Mistrzowie w pasach" - Lekcja bezpieczeństwa w ruchu drogowym

1
Napisany dnia: 23.09.2018, 12:46 , Tagi: Brak

Jasielscy policjanci przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach podczas ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn." Mistrzowie w pasach".

We wtorek uczniowie z jasielskich szkół wypełnili po brzegi salę Jasielskiego Domu Kultury. Najmłodsi wzięli udział w przedsięwzięciu zainicjowanym przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także edukacja kierowców i pasażerów w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i bezpiecznego podróżowania z dziećmi.

Zabawy i konkursy sprawiały dzieciom wiele radości, dzięki temu słuchacze z zainteresowaniem przyswajali przekazywaną wiedzę na temat bezpieczeństwa. Krótką lekcję o bezpiecznym poruszaniu się po drodze przeprowadzili także policjanci z jasielskiej komendy. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom najważniejsze przepisy, a także wskazali prawidłowe postawy podczas poruszania się po drogach. Mundurowi podczas prowadzonej lekcji, w sposób praktyczny przy wykorzystaniu zestawu "Autochodzik", pokazywali dzieciom, jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych.

Podczas spotkania dzieci wykazywały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także aktywnie brały udział z zabawach i konkursach. Przeprowadzenie lekcji w tak innowacyjnej formie, z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych i zaowocuje w przyszłości prawidłowymi postawami na drodze.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ RJS
dnia 09.10.2018, 09:06. Identyfikator użytkownika: eSpw1D9QXJr3
Ocena
komentarza:
0
Edukować to trza takich jak ci co na Słowacji zrobili wypadek, tak zrobili wypadek swoją przemyślaną taktyką i głupotą ścigania się, nie zważając na przepisy drogowe. No bo co ja mam brykę to śmigam, wszyscy trzej debile a ten ostatni byzmesmen kredensem zabiera się do szybkiej jazdy, nie pochwalam ścigania, bo i na naszych jasielskich drogach też głupoty nie brakuje (czym świadczą ofiary śmiertelne). Dzieci to zapomną jak dorosną
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czas decyzji! Dziś wybory samorządowe

   

  Trwa pierwsza tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybierają radnych, wójtów oraz burmistrzów. Lokale wyborcze otwarte będą do 21:00 wieczorem. Frekwencję oraz wyniki głosowania śledźcie z portalem jaslo4u.pl.

 • Jak głosować w wyborach samorządowych

   

  Już w najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybiorą w nich radnych miejskich, gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. W głosowaniu zdecydują również, kto przez kolejne pięć lat sprawował będzie urząd burmistrza Jasła oraz wójtów we wszystkich gminach powiatu jasielskiego.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105