Strona główna

"Mistrzowie w pasach" - Lekcja bezpieczeństwa w ruchu drogowym

1
Napisany dnia: 23.09.2018, 12:46 , Tagi: Brak

Jasielscy policjanci przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach podczas ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn." Mistrzowie w pasach".

We wtorek uczniowie z jasielskich szkół wypełnili po brzegi salę Jasielskiego Domu Kultury. Najmłodsi wzięli udział w przedsięwzięciu zainicjowanym przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także edukacja kierowców i pasażerów w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i bezpiecznego podróżowania z dziećmi.

Zabawy i konkursy sprawiały dzieciom wiele radości, dzięki temu słuchacze z zainteresowaniem przyswajali przekazywaną wiedzę na temat bezpieczeństwa. Krótką lekcję o bezpiecznym poruszaniu się po drodze przeprowadzili także policjanci z jasielskiej komendy. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom najważniejsze przepisy, a także wskazali prawidłowe postawy podczas poruszania się po drogach. Mundurowi podczas prowadzonej lekcji, w sposób praktyczny przy wykorzystaniu zestawu "Autochodzik", pokazywali dzieciom, jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych.

Podczas spotkania dzieci wykazywały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także aktywnie brały udział z zabawach i konkursach. Przeprowadzenie lekcji w tak innowacyjnej formie, z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych i zaowocuje w przyszłości prawidłowymi postawami na drodze.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ RJS
dnia 09.10.2018, 09:06. Identyfikator użytkownika: eSpw1D9QXJr3
Ocena
komentarza:
0
Edukować to trza takich jak ci co na Słowacji zrobili wypadek, tak zrobili wypadek swoją przemyślaną taktyką i głupotą ścigania się, nie zważając na przepisy drogowe. No bo co ja mam brykę to śmigam, wszyscy trzej debile a ten ostatni byzmesmen kredensem zabiera się do szybkiej jazdy, nie pochwalam ścigania, bo i na naszych jasielskich drogach też głupoty nie brakuje (czym świadczą ofiary śmiertelne). Dzieci to zapomną jak dorosną
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105