Strona główna

Młodzi twórcy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Jaśle

0
Napisany dnia: 08.05.2018, 07:01 , Tagi: Brak

25 kwietnia 2018 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  w Krośnie odbył się XI Wieczór Twórczości Młodych. W tym roku świętujemy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W nawiązaniu do całorocznych obchodów Święta Niepodległości Wieczór otworzył występ Gabrieli Traciłowskiej (uczennicy Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle), która wykonała utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. Podczas spotkania usłyszeć można było również pieśni patriotyczne „Cisza, Modlitwa Katyńska” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” śpiewane przez Karolinę Polak (uczennicę SP w Warzycach), a także polskie przeboje „Pocałuj noc” i „Ludzkie gadanie” w wykonaniu Oliwii Dybaś (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle).

Autorskie wiersze i fragmenty prozy przedstawiły: Aleksandra Kolbusz (uczennica II LO w Jaśle), Aleksandra Forystek (uczennica ZS nr 3 w Jaśle) oraz Maria Tomasik (uczennica SP w Tarnowcu). O swoich zainteresowaniach plastycznych związanych z rysunkiem i malarstwem opowiedziały: Zuzanna Juszczak (uczennica SP w Warzycach), Oliwia Ziomber (uczennica SP w Warzycach) i Weronika Syrek (uczennica SP nr 2 w Jaśle). Można także było podziwiać rysunki Nicole Wokurki (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle) oraz kompozycje kwiatowe z bibuły promowane przez Aleksandrę Forystek (uczennicę ZS nr 3 w Jaśle).

Eksponowane było również rękodzieło artystyczne i fotografia Katarzyny i Weroniki Syrek (uczennic SP nr 2 w Jaśle). Wystawa prac młodych artystek dostępna będzie w jasielskiej Filii do końca maja 2018 r. Gościem Wieczoru była Marcelina Gałuszka, skrzypaczka, wokalistka, absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle i Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja artystyczna, laureatka II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Żylinie na Słowacji. Zaśpiewała trzy piosenki: "Okularnicy", "Toxic", "Another love" we własnej aranżacji muzycznej oraz zagrała na skrzypcach utwory "Gawot" i "Romance".

Publiczność z dużym aplauzem przyjęła występy młodych twórczyń. Na zakończenie bohaterki Wieczoru otrzymały od Organizatora pozycje książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Beata Szczepanik

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wójt Staniszewski żongluje starymi inwestycjami

  W gazecie samorządowej gminy Dębowiec "Gminne Echa" wójt chwali się osiągnięciami nie tyle sprzed czterech ostatnich lat, co inwestycjami realizowanymi nawet osiem lat temu. Czy dwumiesięcznik został wykorzystany do prowadzenia kampanii wyborczej? Faktem jest, że Zbigniew Staniszewski po raz piąty ubiega się o urząd wójta gminy Dębowiec.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105