Strona główna

Młodzi twórcy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Jaśle

0
Napisany dnia: 08.05.2018, 07:01 , Tagi: Brak

25 kwietnia 2018 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  w Krośnie odbył się XI Wieczór Twórczości Młodych. W tym roku świętujemy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W nawiązaniu do całorocznych obchodów Święta Niepodległości Wieczór otworzył występ Gabrieli Traciłowskiej (uczennicy Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle), która wykonała utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. Podczas spotkania usłyszeć można było również pieśni patriotyczne „Cisza, Modlitwa Katyńska” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” śpiewane przez Karolinę Polak (uczennicę SP w Warzycach), a także polskie przeboje „Pocałuj noc” i „Ludzkie gadanie” w wykonaniu Oliwii Dybaś (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle).

Autorskie wiersze i fragmenty prozy przedstawiły: Aleksandra Kolbusz (uczennica II LO w Jaśle), Aleksandra Forystek (uczennica ZS nr 3 w Jaśle) oraz Maria Tomasik (uczennica SP w Tarnowcu). O swoich zainteresowaniach plastycznych związanych z rysunkiem i malarstwem opowiedziały: Zuzanna Juszczak (uczennica SP w Warzycach), Oliwia Ziomber (uczennica SP w Warzycach) i Weronika Syrek (uczennica SP nr 2 w Jaśle). Można także było podziwiać rysunki Nicole Wokurki (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle) oraz kompozycje kwiatowe z bibuły promowane przez Aleksandrę Forystek (uczennicę ZS nr 3 w Jaśle).

Eksponowane było również rękodzieło artystyczne i fotografia Katarzyny i Weroniki Syrek (uczennic SP nr 2 w Jaśle). Wystawa prac młodych artystek dostępna będzie w jasielskiej Filii do końca maja 2018 r. Gościem Wieczoru była Marcelina Gałuszka, skrzypaczka, wokalistka, absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle i Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja artystyczna, laureatka II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Żylinie na Słowacji. Zaśpiewała trzy piosenki: "Okularnicy", "Toxic", "Another love" we własnej aranżacji muzycznej oraz zagrała na skrzypcach utwory "Gawot" i "Romance".

Publiczność z dużym aplauzem przyjęła występy młodych twórczyń. Na zakończenie bohaterki Wieczoru otrzymały od Organizatora pozycje książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Beata Szczepanik

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

 • Nowotwór rozwija się po cichutku

  Lekarze apelują do kobiet, szczególnie tych będących w największej grupie ryzyka zachorowania na raka piersi, aby nie zapominały o badaniach profilaktycznych i nie odkładały ich na potem. Konsekwencje mogą być groźne...

 • Na krajowej 28 w Zimnej Wodzie spłonęła ciężarówka

   

  Na odcinku drogi krajowej 28 Zimna Woda - Szebnie spłonął samochód ciężarowy. W akcji gaśniczej udział brało kilka zastępów straży pożarnej.

 • Otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki

   

  Już w najbliższą sobotę, 26 maja odbędzie się otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki w Jaśle. Teraz ramki do fotografii, lustra oraz oprawy obrazów będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wszystko w cenach producenta.

 • Kuchnia Twoich marzeń nie musi być droga - leddo.pl podpowiada jak odmienić wnętrze światłem.

   

  Marzysz o pięknej, przestronnej i jasnej aranżacji swojej kuchni? Z leddo.pl to żaden problem. Nie ważne czy Twój kulinarny raj przeszedł właśnie kapitalny remont czy dopiero powstaje projekt. A może jest to tylko mała kuchnia w niewielkim mieszkaniu na poddaszu? Wielkość nie ma znaczenia - liczy się oświetlenie.

 • 50-latek spłonął żywcem

  W jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Kościuszki w Jaśle doszło do tragedii. 50-letni mężczyzna zmarł w wyniku samopodpalenia.

 • Bezpłatne badanie wzroku 28 maja!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Zderzenie poloneza z citroenem na "Pohulance"

   

  Na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Wojska Polskiego doszło dziś do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do szpitala trafiła pasażerka poloneza.

 • Walczyła ze Stasiowską. Teraz musi jej zwrócić pieniądze

  Magdalena Stasiowska złożyła zażalenie na postanowienie sądu I instancji. Małgorzata Salacha prawomocnym postanowieniem Sądu Apelacyjnego musi zwrócić radnej 6537 zł.

 • Otwórz drzwi Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105