Strona główna

Młodzi twórcy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Jaśle

0
Napisany dnia: 08.05.2018, 07:01 , Tagi: Brak

25 kwietnia 2018 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  w Krośnie odbył się XI Wieczór Twórczości Młodych. W tym roku świętujemy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W nawiązaniu do całorocznych obchodów Święta Niepodległości Wieczór otworzył występ Gabrieli Traciłowskiej (uczennicy Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle), która wykonała utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. Podczas spotkania usłyszeć można było również pieśni patriotyczne „Cisza, Modlitwa Katyńska” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” śpiewane przez Karolinę Polak (uczennicę SP w Warzycach), a także polskie przeboje „Pocałuj noc” i „Ludzkie gadanie” w wykonaniu Oliwii Dybaś (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle).

Autorskie wiersze i fragmenty prozy przedstawiły: Aleksandra Kolbusz (uczennica II LO w Jaśle), Aleksandra Forystek (uczennica ZS nr 3 w Jaśle) oraz Maria Tomasik (uczennica SP w Tarnowcu). O swoich zainteresowaniach plastycznych związanych z rysunkiem i malarstwem opowiedziały: Zuzanna Juszczak (uczennica SP w Warzycach), Oliwia Ziomber (uczennica SP w Warzycach) i Weronika Syrek (uczennica SP nr 2 w Jaśle). Można także było podziwiać rysunki Nicole Wokurki (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle) oraz kompozycje kwiatowe z bibuły promowane przez Aleksandrę Forystek (uczennicę ZS nr 3 w Jaśle).

Eksponowane było również rękodzieło artystyczne i fotografia Katarzyny i Weroniki Syrek (uczennic SP nr 2 w Jaśle). Wystawa prac młodych artystek dostępna będzie w jasielskiej Filii do końca maja 2018 r. Gościem Wieczoru była Marcelina Gałuszka, skrzypaczka, wokalistka, absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle i Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja artystyczna, laureatka II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Żylinie na Słowacji. Zaśpiewała trzy piosenki: "Okularnicy", "Toxic", "Another love" we własnej aranżacji muzycznej oraz zagrała na skrzypcach utwory "Gawot" i "Romance".

Publiczność z dużym aplauzem przyjęła występy młodych twórczyń. Na zakończenie bohaterki Wieczoru otrzymały od Organizatora pozycje książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Beata Szczepanik

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105