Strona główna

Młodzi twórcy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Jaśle

0
Napisany dnia: 08.05.2018, 07:01 , Tagi: Brak

25 kwietnia 2018 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  w Krośnie odbył się XI Wieczór Twórczości Młodych. W tym roku świętujemy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W nawiązaniu do całorocznych obchodów Święta Niepodległości Wieczór otworzył występ Gabrieli Traciłowskiej (uczennicy Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle), która wykonała utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. Podczas spotkania usłyszeć można było również pieśni patriotyczne „Cisza, Modlitwa Katyńska” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” śpiewane przez Karolinę Polak (uczennicę SP w Warzycach), a także polskie przeboje „Pocałuj noc” i „Ludzkie gadanie” w wykonaniu Oliwii Dybaś (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle).

Autorskie wiersze i fragmenty prozy przedstawiły: Aleksandra Kolbusz (uczennica II LO w Jaśle), Aleksandra Forystek (uczennica ZS nr 3 w Jaśle) oraz Maria Tomasik (uczennica SP w Tarnowcu). O swoich zainteresowaniach plastycznych związanych z rysunkiem i malarstwem opowiedziały: Zuzanna Juszczak (uczennica SP w Warzycach), Oliwia Ziomber (uczennica SP w Warzycach) i Weronika Syrek (uczennica SP nr 2 w Jaśle). Można także było podziwiać rysunki Nicole Wokurki (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle) oraz kompozycje kwiatowe z bibuły promowane przez Aleksandrę Forystek (uczennicę ZS nr 3 w Jaśle).

Eksponowane było również rękodzieło artystyczne i fotografia Katarzyny i Weroniki Syrek (uczennic SP nr 2 w Jaśle). Wystawa prac młodych artystek dostępna będzie w jasielskiej Filii do końca maja 2018 r. Gościem Wieczoru była Marcelina Gałuszka, skrzypaczka, wokalistka, absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle i Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja artystyczna, laureatka II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Żylinie na Słowacji. Zaśpiewała trzy piosenki: "Okularnicy", "Toxic", "Another love" we własnej aranżacji muzycznej oraz zagrała na skrzypcach utwory "Gawot" i "Romance".

Publiczność z dużym aplauzem przyjęła występy młodych twórczyń. Na zakończenie bohaterki Wieczoru otrzymały od Organizatora pozycje książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Beata Szczepanik

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pomnik Chrystusa Króla coraz bliżej

  Skwer z pomnikiem powstanie na użyczonej przez miasto działce przy ul. na Kotlinę. Inwestorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla.

 • Pierogi rządzą w Tarnowcu

   

  W tym roku, odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla gości ponad 100 tys. pierogów, które w ciągu kilku godzin rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

 • Nie chcą masztu sieci Play. Boją się promieniowania

  Mieszkańcy przysiółka Barzykówka w Trzcinicy są zaniepokojeni planowaną inwestycją sieci Play. W pobliskim sąsiedztwie ich domów ma zostać postawiony maszt sieci komórkowej o wysokości 50 metrów...

 • Pierwszy dzwonek tuż tuż…

   

  Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już czas, aby zaopatrzyć się w zeszyty, tornistry oraz inne artykuły szkolne. Wybór nie jest łatwy. Warto jednak postawić na dobrą jakość w atrakcyjnej cenie, które zapewnia nowa hurtownia papiernicza Duo Creative Papier, Wojciecha Warywody.

 • Tylko obiecują, a my dalej jeździmy po dziurach

   

  Mieszkańcy przysiółka Podłazie w Żółkowie mają dość obietnic bez pokrycia. Jak twierdzą, od dziesięciu lat czekają na remont trzykilometrowego odcinka drogi. I choć inwestycja miała już być w trakcie realizacji, wciąż wszystko tkwi w martwym punkcie. Wójt gminy uspokaja i zapewnia, że jeszcze w tym roku nowy asfalt zostanie położony w tym newralgicznym miejscu, na który z niecierpliwością czekają mieszkańcy.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105