Strona główna

Moc atrakcji na Noc Muzeów

1
Napisany dnia: 09.05.2018, 07:50 , Tagi: Brak

Moc atrakcji czeka Jaślan z okazji tegorocznej Nocy Muzeów. To europejskie wydarzenie kulturalne polegające na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury nieodpłatnie i do późnych godzin nocnych, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W piątek 11 maja odbędzie się jasielska Noc Muzeów. W tym dniu Muzeum Regionalne W Jaśle i  Muzeum Lizaka połączyły swoje siły i organizują wspólną imprezę. Obie placówki nie tylko udostępnione będą do zwiedzania bez opłat wstępu, ale przygotowały też moc innych atrakcji. W Muzeum Regionalnym od godziny 12.00 będą odbywały się warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem różnych materiałów, w tym kartonu i gliny. Tematem przewodnim będą zabawki dawne. Podczas warsztatów będzie można np. zrobić własnego konika czy ptaszka z gliny. Na tą okazję przygotowana została mini ekspozycja tematyczna „Dawne zabawki” i warsztaty będą odbywały się w otoczeniu starych zabawek właśnie.

Po południu, o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż otwierający wystawę „Jan Wodyński. Prace z daru Bartłomieja Wodyńskiego.” Podczas wernisażu podpisana zostanie umowa darowizny, na podstawie której muzeum wejdzie w posiadanie bardzo dużej i różnorodnej kolekcji prac pochodzącego z Jasła artysty malarza, wieloletniego wykładowcy kierunków artystycznych w Katowicach, Gdańsku i Warszawie. W darze znalazły się obrazy olejne, prace w różnych technikach na papierze oraz szkice, zdjęcia i dokumenty artysty. Darczyńcy wręczona zostanie również Nagroda Honorowa im. Stanisława Kadyiego, którą stanowi statuetka z brązu zaprojektowana i wykonana przez krakowskiego rzeźbiarza Macieja Pęcaka. Nagroda ta, ustanowiona w 2010 roku, przyznawana jest przez muzeum za szczególne zasługi na rzecz instytucji i dotychczas wręczono jedynie dwie statuetki. Dla obecnych na wernisażu odwiedzających przygotowano też poświęcony malarzowi katalog „Jan Wodyński w Muzeum Regionalnym w Jaśle” prezentujący sylwetkę artysty i jasielską kolekcję jego prac. Na wszystkich odwiedzających muzeum czekają też pamiątkowe gadżety – okolicznościowe pocztówki, balony i słodycze. Czas spędzony w muzeum można będzie sobie urozmaicić degustacją herbat świata, którą przygotowała Herbaciarnia Marilla, w ciągu dnia koncertować będą soliści i zespoły Prywatnej i Państwowej Szkoły Muzycznej, wieczorem zaś będzie można posłuchać tang Astora Piazzolli w wykonaniu duetu Anny Mocek i Kamila Bućko.

Muzeum Lizaka przygotowało bardzo słodki program. Udostępnione będzie do zwiedzania za darmo, a przez cały dzień odbywać się będą warsztaty wytwarzania słodyczy. Każdy uczestnik będzie mógł przygotować własnego lizaka i otrzyma dodatkowo pamiątkowy Dyplom. Dla odwiedzających przygotowano sporo słodkich upominków.

Dodatkową atrakcją Nocy Muzeów jest możliwość wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wystarczy pobrać w dowolnym muzeum Kartę uczestnictwa i pieczętować ją w obu miejscach. Wśród zebranych zgłoszeń rozlosowane zostaną nagrody.

Muzeum Regionalne w Jaśle i Muzeum Lizaka dołożyło wielu starań, żeby ten wyjątkowy w muzealnym roku dzień, był równie wyjątkowy dla odwiedzających. Obie instytucje liczą na duże zainteresowanie, bo rzeczywiście warto ten dzień i noc spędzić wyjątkowo.

Barbara Czajka

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Zwiedzający
dnia 11.05.2018, 20:04. Identyfikator użytkownika: kWDsdqASav3l
Ocena
komentarza:
6
Muzeum Regionalne super na szóstkę z plusem ale pan Schabinski minus za zrobienienie lizaka trzeba było zapłacić i dzieci nie dostały żadnego lizaka na początek chyba że się kupiło
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

 • Nowotwór rozwija się po cichutku

  Lekarze apelują do kobiet, szczególnie tych będących w największej grupie ryzyka zachorowania na raka piersi, aby nie zapominały o badaniach profilaktycznych i nie odkładały ich na potem. Konsekwencje mogą być groźne...

 • Na krajowej 28 w Zimnej Wodzie spłonęła ciężarówka

   

  Na odcinku drogi krajowej 28 Zimna Woda - Szebnie spłonął samochód ciężarowy. W akcji gaśniczej udział brało kilka zastępów straży pożarnej.

 • Otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki

   

  Już w najbliższą sobotę, 26 maja odbędzie się otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki w Jaśle. Teraz ramki do fotografii, lustra oraz oprawy obrazów będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wszystko w cenach producenta.

 • Kuchnia Twoich marzeń nie musi być droga - leddo.pl podpowiada jak odmienić wnętrze światłem.

   

  Marzysz o pięknej, przestronnej i jasnej aranżacji swojej kuchni? Z leddo.pl to żaden problem. Nie ważne czy Twój kulinarny raj przeszedł właśnie kapitalny remont czy dopiero powstaje projekt. A może jest to tylko mała kuchnia w niewielkim mieszkaniu na poddaszu? Wielkość nie ma znaczenia - liczy się oświetlenie.

 • 50-latek spłonął żywcem

  W jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Kościuszki w Jaśle doszło do tragedii. 50-letni mężczyzna zmarł w wyniku samopodpalenia.

 • Bezpłatne badanie wzroku 28 maja!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Zderzenie poloneza z citroenem na "Pohulance"

   

  Na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Wojska Polskiego doszło dziś do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do szpitala trafiła pasażerka poloneza.

 • Walczyła ze Stasiowską. Teraz musi jej zwrócić pieniądze

  Magdalena Stasiowska złożyła zażalenie na postanowienie sądu I instancji. Małgorzata Salacha prawomocnym postanowieniem Sądu Apelacyjnego musi zwrócić radnej 6537 zł.

 • Otwórz drzwi Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105