Strona główna

Moc atrakcji na Noc Muzeów

1
Napisany dnia: 09.05.2018, 07:50 , Tagi: Brak

Moc atrakcji czeka Jaślan z okazji tegorocznej Nocy Muzeów. To europejskie wydarzenie kulturalne polegające na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury nieodpłatnie i do późnych godzin nocnych, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W piątek 11 maja odbędzie się jasielska Noc Muzeów. W tym dniu Muzeum Regionalne W Jaśle i  Muzeum Lizaka połączyły swoje siły i organizują wspólną imprezę. Obie placówki nie tylko udostępnione będą do zwiedzania bez opłat wstępu, ale przygotowały też moc innych atrakcji. W Muzeum Regionalnym od godziny 12.00 będą odbywały się warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem różnych materiałów, w tym kartonu i gliny. Tematem przewodnim będą zabawki dawne. Podczas warsztatów będzie można np. zrobić własnego konika czy ptaszka z gliny. Na tą okazję przygotowana została mini ekspozycja tematyczna „Dawne zabawki” i warsztaty będą odbywały się w otoczeniu starych zabawek właśnie.

Po południu, o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż otwierający wystawę „Jan Wodyński. Prace z daru Bartłomieja Wodyńskiego.” Podczas wernisażu podpisana zostanie umowa darowizny, na podstawie której muzeum wejdzie w posiadanie bardzo dużej i różnorodnej kolekcji prac pochodzącego z Jasła artysty malarza, wieloletniego wykładowcy kierunków artystycznych w Katowicach, Gdańsku i Warszawie. W darze znalazły się obrazy olejne, prace w różnych technikach na papierze oraz szkice, zdjęcia i dokumenty artysty. Darczyńcy wręczona zostanie również Nagroda Honorowa im. Stanisława Kadyiego, którą stanowi statuetka z brązu zaprojektowana i wykonana przez krakowskiego rzeźbiarza Macieja Pęcaka. Nagroda ta, ustanowiona w 2010 roku, przyznawana jest przez muzeum za szczególne zasługi na rzecz instytucji i dotychczas wręczono jedynie dwie statuetki. Dla obecnych na wernisażu odwiedzających przygotowano też poświęcony malarzowi katalog „Jan Wodyński w Muzeum Regionalnym w Jaśle” prezentujący sylwetkę artysty i jasielską kolekcję jego prac. Na wszystkich odwiedzających muzeum czekają też pamiątkowe gadżety – okolicznościowe pocztówki, balony i słodycze. Czas spędzony w muzeum można będzie sobie urozmaicić degustacją herbat świata, którą przygotowała Herbaciarnia Marilla, w ciągu dnia koncertować będą soliści i zespoły Prywatnej i Państwowej Szkoły Muzycznej, wieczorem zaś będzie można posłuchać tang Astora Piazzolli w wykonaniu duetu Anny Mocek i Kamila Bućko.

Muzeum Lizaka przygotowało bardzo słodki program. Udostępnione będzie do zwiedzania za darmo, a przez cały dzień odbywać się będą warsztaty wytwarzania słodyczy. Każdy uczestnik będzie mógł przygotować własnego lizaka i otrzyma dodatkowo pamiątkowy Dyplom. Dla odwiedzających przygotowano sporo słodkich upominków.

Dodatkową atrakcją Nocy Muzeów jest możliwość wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wystarczy pobrać w dowolnym muzeum Kartę uczestnictwa i pieczętować ją w obu miejscach. Wśród zebranych zgłoszeń rozlosowane zostaną nagrody.

Muzeum Regionalne w Jaśle i Muzeum Lizaka dołożyło wielu starań, żeby ten wyjątkowy w muzealnym roku dzień, był równie wyjątkowy dla odwiedzających. Obie instytucje liczą na duże zainteresowanie, bo rzeczywiście warto ten dzień i noc spędzić wyjątkowo.

Barbara Czajka

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Zwiedzający
dnia 11.05.2018, 20:04. Identyfikator użytkownika: kWDsdqASav3l
Ocena
komentarza:
6
Muzeum Regionalne super na szóstkę z plusem ale pan Schabinski minus za zrobienienie lizaka trzeba było zapłacić i dzieci nie dostały żadnego lizaka na początek chyba że się kupiło
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Święto plonów w powiecie jasielskim

   

  Wczoraj, w Kołaczycach na miejscowym stadionie sportowym odbyły się dożynki powiatowe. W ramach obchodów święta wszystkich rolników, ukoronowano ich całoroczną, ciężką pracę na roli. Zaprezentowano tradycyjne wieńce dożynkowe. Wieczorem zaś, na scenie wystąpili, Mateusz Mijal oraz Czadoman.

 • Wspominamy wielką wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Towarzyszyło im odsłonięcie tablicy upamiętniającej jaślan, którzy walczyli o niepodległość Rzeczypospolitej w latach 1914-1922. Tradycyjnie, w Parku Miejskim złożono kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.  

 • 300 tysięcy złotych do wykorzystania – złóż projekt w ramach jasielskiego budżetu obywatelskiego

 • Stadion z infrastrukturą lekkoatletyczną

  Miasto ubiega się o dofinansowanie na budowę bieżni przy ulicy Sportowej w Jaśle na osiedlu Rafineria. Inwestycja opiewa na blisko pół miliona złotych. W listopadzie rozstrzygnie się, czy władze miasta przystąpią do realizacji zadania.

 • Przedszkole za darmo!

   

  Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na DNI OTWARTE przedszkola "Chatka Puchatka” (oddział przy ul. Towarowej 29 w Jaśle) 18 sierpnia 2018 r.  (sobota)  w godzinach 09.00 - 13.00 oraz 21 sierpnia 2018 r.  (wtorek)  w godzinach 15.00 - 19.00.

 • Czarni rozpoczynają walkę o IV ligę

   

  W najbliższą sobotę drużyna Czarnych powalczy na własnym stadionie o pierwsze punkty w sezonie 2018/2019. Zespół dowodzony przez Ryszarda Skubę, ma już za sobą intensywny okres przygotowawczy. Efekty zaangażowania i pracy zawodników na treningach wkrótce zweryfikuje beniaminek z Ustrzyk Dolnych.

 • Zbierają pieniądze na pomnik żołnierzy niezłomnych

  Przy placu Żwirki i Wigury w Jaśle trwa budowa pomnika poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom antykomunistycznego podziemia. Obecnie odbywa się zbiórka społeczna na jego wykonanie.

 • Trwa rekrutacja do pracy w nowym przedsiębiorstwie społecznym branży edukacyjnej

 • Syn i brat Janusza G. odmówili składania wyjaśnień

  Trwa proces w głośnej sprawie przeciwko Januszowi G. oskarżonemu o zabójstwo swojej byłej żony Haliny, pielęgniarki z Jasła. W miniony piątek sąd przesłuchał kolejnych świadków. W sądzie stawili się syn Janusza G. - Bartłomiej i jego brat Andrzej. Obaj skorzystali z odmowy do składania zeznań.

 • Wezbrane wody w rzece Ropie nie spędzą już więcej snu z powiek mieszkańcom

   

  Mieszkańcy Pustej Woli, Siedlisk Sławęcińskich, Przysiek i Trzcinicy, mogą czuć się bezpieczniej. Dzięki budowie lewego obwałowania rzeki Ropy, przy intensywnych opadach deszczu i w obliczu wzbierających wód na rzece Ropie będą spać spokojniej. Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie zadania inwestycyjnego, którego wartość wyniosła blisko 8,4 mln zł.

 • Darmowe szkolenia zawodowe z zapewnieniem 6-cio miesięcznego stażu

   

  Zapraszamy osoby, które ukończyły 30 rok życia,  należące do różnych grup, niezależnie od wykształcenia, bezrobotne, zarejestrowane lub nie w Urzędzie Pracy, również osoby po 50 roku życia, opłacających KRUS do 2h , niepełnosprawnych, kobiety i mężczyzn , wszystkich chętnych do aktywizacji zawodowej.

 • Weekendowe granie w Nowym Żmigrodzie

   

  W niedzielę, na stadionie sportowym w Nowym Żmigrodzie odbyły się Dni Ziemi Żmigrodzkiej. Na scenie wystąpili Zbóje, Matusz Mijal oraz gwiazda wieczoru, zespół Weekend.

 • Wyjątkowy i nowoczesny dom w atrakcyjnej lokalizacji w Jaśle

   

  Mamy do sprzedania nowoczesny dom wolnostojący położony w Jaśle, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Dom wybudowany wg projektu "Dom przy Słonecznej 5" - jest to budynek parterowy z wbudowanym jednostanowiskowym garażem.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105