Strona główna

"Mój świat". Ekwador oczami dziecka. Una exposición única

2
Napisany dnia: 01.03.2010, 15:06 , Tagi: Brak
Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza na wernisaż wędrującej wystawy „Mój świat”. Ekwador oczami dziecka w dniu 2 marca 2010 r. /wtorek/ o godz. 12.30.

Wystawa została pokazana w Chunchi (Ekwador), w Warszawie (Cafe Colombia, Świetlica na Mokotowie, Instytut Cervantesa), a teraz gościmy w JAŚLE.


Prezentowane zdjęcia zostały zrobione w okresie od marca do maja 2009 roku przez młodszych mieszkańców Chunchi, andyjskiego miasta w Ekwadorze.

Dzieci miały do dyspozycji zaledwie trzy aparaty, które dostawały na kilka dni. Zachęcaliśmy je do fotografowania najbliższych osób i otoczenia – opowiedzenia poprzez zdjęcia o ich codziennym życiu i ważnych wydarzeniach.

Po prezentacji pierwszych zdjęć spotykaliśmy się i omawialiśmy pomysły na kolejne. Namawialiśmy je do dalszej pracy – szukania i próby uchwycenia nie tylko tego, co ich najbardziej cieszy, ale też tego, co im doskwiera i przeszkadza. Dzieciakom pomysłów nie brakowało, biegały po okolicy, fotografowały ciotki, znajomych, szkolne przerwy, swoje domy i piękną naturę: góry i zwierzęta.

Teraz dzieci z Chunchi (Ekwador) i Jaślanie przedstawią sobie nawzajem swoje życie. Młodzi amatorzy fotografii przyjrzą się swoim miastom i okolicom. Sfotografują ważne dla siebie miejsca, osoby, wydarzenia by pokazać swoją codzienność. Zabiorą się nawzajem w niesamowitą podróż.

Wystawa zdjęć z Jasła zostanie pokazana dzieciom w Ekwadorze. A zdjęcia z Ekwadoru jeszcze raz ocieplą Jasło. Dzięki temu dzieci zobaczą inny świat- tak odległy i tak bliski zarazem. Czasem warto się zatrzymać i przyjrzeć różnicom i podobieństwom. Ciekawe, których będzie więcej.  
 

ZAPRASZAMY

KIDS IN ACTION

Marzena Maksym

www.photographicproject.blogspot.com

           info:action.photographicproject@gmail.com         
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ tomek
dnia 02.03.2010, 01:22. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Brawo! Pani Marzeno! Pani jest super!
@ mania
dnia 03.03.2010, 21:10. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Kolejny krok..kolejne miejsce...kolejna wystawa....no i kolejne gratulacje!!
Ciagu dalszego udanego zycze "kuzynka"!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy-ochotnicy walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie

   

  W tym roku to Osiek Jasielski był gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zawodach udział wzięły 23 drużyny. Strażacy – ochotnicy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania zdobytych przez siebie w ramach treningów umiejętności zgromadzonej na miejscowym stadionie publiczności.

 • Studia podyplomowe dla nauczycieli - Integracja sensoryczna. Jedyne na południu Polski.

   

  Nauczycielu! Ukończ studia podyplomowe z integracji sensorycznej i uzyskaj niezbędną wiedzę specjalistyczną do pracy w szkole, placówce i otwórz własny gabinet specjalistyczny i rozpocznij pracę na własny rachunek.

 • Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Osieku Jasielskim

   

  Kilka minut po godz 11. w miejscowości Osiek Jasielski na prostym odcinku drogi doszło do poważnego zderzenia się forda z seatem. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

 • Nowa droga poprawi komunikację w Jaśle

  Inwestycja znajdowała się na 43 miejscu listy rezerwowej i nie miała szans na realizację. A jednak pojawiło się zielone światło. Aby nie zaprzepaścić okazji, powiat udzieli pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle.

 • Oprawcy Szymona trafią za kratki

  Sąd Okręgowy w Krośnie uznał oskarżonych Bartosza K. i Jakuba B. i Paulinę R. za winnych wydarzeń, które rozegrały się 28 lutego br. w mieszkaniu Szymona K. w Jaśle. Oprawcy Szymona K. trafią do więzienia. Paulina R., która podżegała do pobicia i była prowodyrką całego zajścia została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

 • Strażakiem się jest, a nie bywa

   

  Nie czujemy się bohaterami – mówi strażak Andrzej Walczyk, który wraz z Piotrem Źrebcem, kolegą z jasielskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej udzielił pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku. Strażacy dali doskonały przykład, jak należy postępować w takich ekstremalnych sytuacjach. Ich postawę można stawiać za wzór do naśladowania.

 • Wygodnie, komfortowo i tanio pociągiem do Krakowa

   

  1 października ze stacji Jasło odjedzie pierwszy po decyzji o uruchomieniu połączenia ze stolicą województwa małopolskiego pociąg do Krakowa. Przewozy realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. O warunkach, w jakich będą się one odbywać oraz o perspektywach na przyszłość mówili podczas konferencji prasowej prezesi małopolskiej spółki.

 • Szpital otrzymał blisko 10 mln zł

  Dyrekcja jasielskiego szpitala może śmiało odetchnąć z ulgą, gdyż po wielu miesiącach starań o dotację na rozbudowę szpitala pieniądze zostały przyznane. Koniec z obawami o finanse. Nadszedł czas, aby inwestycja ruszyła z kopyta.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa letnia rekrutacja w ŻAKU.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105