Strona główna

MOPS w Jaśle zaprasza do udziału w projekcie „Akademia Pełni Życia”

9
Napisany dnia: 29.06.2018, 10:59 , Tagi: Brak

Projekt adresowany jest do osób niesamodzielnych w wieku 60 +, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, zamieszkałych w województwie podkarpackim na terenie miasta Jasła.

W ramach projektu oferujemy:

a) usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne w tym m.in. pomoc w utrzymaniu higieny osobistej;

b) zajęcia zwiększające sprawność fizyczną;

c) wyjazdy do placówek kulturalnych;

d) terapię zajęciową obejmującą m.in: artterapię (zajęcia plastyczne, decoupage, origami), muzykoterapię, chorepoterapię, zajęcia krawieckie;

e) psychoterapię;

f) prelekcje w zakresie racjonalnego trybu życia;

g) zajęcia rekreacyjno – towarzyskie;

h) pracę socjalną.

Powyższe formy wsparcia są realizowane w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle w dni robocze od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie.

Uczestnikom projektu zapewnione są 2 posiłki dziennie w siedzibie Dziennego Domu Pomocy dla osób starszych, (śniadanie i obiad) oraz dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się dowóz z miejsca zamieszkania do i z Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych.

Wymagane dokumenty:

1. Wypełnienie kwestionariusza ankiety wraz z wymaganymi oświadczeniami (na miejscu w biurze projektu) oraz dostarczenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego bycie osobą niesamodzielną;

2. W przypadku osób z orzeczoną niepełnosprawnością, przedłożenie podczas składania dokumentów rekrutacyjnych dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność np. orzeczenie lekarskie;

3. W przypadku osób, których dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego, o którym mowa w ustawie o pomocy społecznej przedłożenie podczas składania dokumentów rekrutacyjnych dokument potwierdzający dochód, np. zaświadczenie z ZUS;

Celem projektu jest poprawa funkcjonowania 29 osób niesamodzielnych w wieku powyżej 60 roku życia zamieszkałych w Jaśle w sferze fizycznej, intelektualnej, społecznej, kulturalnej poprzez utworzenie 29 miejsc opieki oraz świadczenie usług w nowo utworzonym Dziennym Domu Pomocy w Jaśle do 31 grudnia 2019 r.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII, Działanie 8.3

Dofinasowanie projektu z UE: 1 687 535,97 zł

Zapisy i szczegółowe informacje:

Nabór uczestników trwa do 27. lipca 2018 r.

Biuro projektu: Jasło, ul. Szkolna 25, pok. 311, tel. 13 4437015 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.mopsjaslo.pl

 MOPS w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ pitu pitu
dnia 29.06.2018, 11:29. Identyfikator użytkownika: VwWGV51uzYUt
Ocena
komentarza:
4
Nie ma 30 osób w Jaśle?
Podobno to miasto emerytów...
Widocznie mają wyechane na Mopsa!
@ Czółkiem Telewizyjne Barany !
dnia 29.06.2018, 14:27. Identyfikator użytkownika: erCosakjXp44
Ocena
komentarza:
4
To akurat dobrze świadczy o młodszych Jaślanach w sile wieku. Dbają o własnych dziadków i otaczają ciepłem własnej rodziny, domu czy to wnuków. W wielkich zlewaczałych miastach "wykształceni" i bezkrytyczni fani mediów głównego ścieku i piłki kopanej pozbywają się własnych rodziców ze względu na wygodę wciskając ich do tego typu przytułków utylizacji staruszków.
@ Ppp
dnia 29.06.2018, 13:38. Identyfikator użytkownika: GZKUcTNXT8hI
Ocena
komentarza:
10
Mops to banda ludzi którzy dostali władze a efektów żadnych byle człowieka zgnoic
@ Tic-Tac
dnia 29.06.2018, 14:14. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
12
' Doba ma nie 8,a 24 godziny.Osoby starsze i z różnymi schorzeniami,którym trudno o samodzielność najwięcej pomocy od drugiego człowieka potrzebują w godzinach popołudniowych i nocnych.W godzinach przedpołudniowych najczęściej drzemia po
nieprzespanych nocach.Przedstawiony program kulturalno-zajeciowy jest dobry , ale dla ludzi zdrowych.
@ fdf
dnia 29.06.2018, 17:27. Identyfikator użytkownika: SabTEJzwnqQz
Ocena
komentarza:
3
pelnie zycia to ja mam na mopsie

biere celowki 500+ dodatki i trzeba mi pracy po co???
@ szeptem
dnia 29.06.2018, 18:58. Identyfikator użytkownika: UBCGVo4LKKei
Ocena
komentarza:
4
Różne są sposoby na życie, socjal również.
@ Kierowca
dnia 01.07.2018, 09:10. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
4
KRUS przy ulicy Mickiewicza ma w nosie osoby starsze i niepełnosprawne
w dalszym ciągu nie wyraża zgody na wykonanie chodnika umożliwiającego
dogodne i skrócone przejście z bloków osiedla Bednarska
do ulicy Mickiewicza. Mieszkańcy chodzą ten odcinek po błocie.
Nawet zawieszają przeszkody by utrudnić przejście do przychodni,
szkoły, sklepu i kościoła.
Sprawa ta ciągnie się już kilka lat.
A KRUS nadal trwa w swoim uporze.
@ Mufi
dnia 02.07.2018, 07:54. Identyfikator użytkownika: aq2KZk9K4x3z
Ocena
komentarza:
1
Zapytajcie na spotkaniach przedwyborczych Peca czy KRUS się zgodzi na chodnik w końcu? Myślę że może się zgodzić, sle najpierw zgoda później głosować.
@ Hejka
dnia 01.07.2018, 12:28. Identyfikator użytkownika: ZcOUt53I3sd7
Ocena
komentarza:
5
w godzinach przedpołudniowych? to dla kogo to, dla starszych ludzi czy etaty dla pracowników mopsu? Czy oni znają w ogóle fizjologię starszego człowieka!!! Trzeba go z rana szybko wybudzić żeby mieli pracę. Ech żebyście doczekali starości.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105