Strona główna

MOPS w Jaśle zaprasza do udziału w projekcie „Akademia Pełni Życia”

9
Napisany dnia: 29.06.2018, 10:59 , Tagi: Brak

Projekt adresowany jest do osób niesamodzielnych w wieku 60 +, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, zamieszkałych w województwie podkarpackim na terenie miasta Jasła.

W ramach projektu oferujemy:

a) usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne w tym m.in. pomoc w utrzymaniu higieny osobistej;

b) zajęcia zwiększające sprawność fizyczną;

c) wyjazdy do placówek kulturalnych;

d) terapię zajęciową obejmującą m.in: artterapię (zajęcia plastyczne, decoupage, origami), muzykoterapię, chorepoterapię, zajęcia krawieckie;

e) psychoterapię;

f) prelekcje w zakresie racjonalnego trybu życia;

g) zajęcia rekreacyjno – towarzyskie;

h) pracę socjalną.

Powyższe formy wsparcia są realizowane w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle w dni robocze od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie.

Uczestnikom projektu zapewnione są 2 posiłki dziennie w siedzibie Dziennego Domu Pomocy dla osób starszych, (śniadanie i obiad) oraz dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się dowóz z miejsca zamieszkania do i z Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych.

Wymagane dokumenty:

1. Wypełnienie kwestionariusza ankiety wraz z wymaganymi oświadczeniami (na miejscu w biurze projektu) oraz dostarczenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego bycie osobą niesamodzielną;

2. W przypadku osób z orzeczoną niepełnosprawnością, przedłożenie podczas składania dokumentów rekrutacyjnych dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność np. orzeczenie lekarskie;

3. W przypadku osób, których dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego, o którym mowa w ustawie o pomocy społecznej przedłożenie podczas składania dokumentów rekrutacyjnych dokument potwierdzający dochód, np. zaświadczenie z ZUS;

Celem projektu jest poprawa funkcjonowania 29 osób niesamodzielnych w wieku powyżej 60 roku życia zamieszkałych w Jaśle w sferze fizycznej, intelektualnej, społecznej, kulturalnej poprzez utworzenie 29 miejsc opieki oraz świadczenie usług w nowo utworzonym Dziennym Domu Pomocy w Jaśle do 31 grudnia 2019 r.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII, Działanie 8.3

Dofinasowanie projektu z UE: 1 687 535,97 zł

Zapisy i szczegółowe informacje:

Nabór uczestników trwa do 27. lipca 2018 r.

Biuro projektu: Jasło, ul. Szkolna 25, pok. 311, tel. 13 4437015 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.mopsjaslo.pl

 MOPS w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ pitu pitu
dnia 29.06.2018, 11:29. Identyfikator użytkownika: VwWGV51uzYUt
Ocena
komentarza:
4
Nie ma 30 osób w Jaśle?
Podobno to miasto emerytów...
Widocznie mają wyechane na Mopsa!
@ Czółkiem Telewizyjne Barany !
dnia 29.06.2018, 14:27. Identyfikator użytkownika: erCosakjXp44
Ocena
komentarza:
4
To akurat dobrze świadczy o młodszych Jaślanach w sile wieku. Dbają o własnych dziadków i otaczają ciepłem własnej rodziny, domu czy to wnuków. W wielkich zlewaczałych miastach "wykształceni" i bezkrytyczni fani mediów głównego ścieku i piłki kopanej pozbywają się własnych rodziców ze względu na wygodę wciskając ich do tego typu przytułków utylizacji staruszków.
@ Ppp
dnia 29.06.2018, 13:38. Identyfikator użytkownika: GZKUcTNXT8hI
Ocena
komentarza:
10
Mops to banda ludzi którzy dostali władze a efektów żadnych byle człowieka zgnoic
@ Tic-Tac
dnia 29.06.2018, 14:14. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
12
' Doba ma nie 8,a 24 godziny.Osoby starsze i z różnymi schorzeniami,którym trudno o samodzielność najwięcej pomocy od drugiego człowieka potrzebują w godzinach popołudniowych i nocnych.W godzinach przedpołudniowych najczęściej drzemia po
nieprzespanych nocach.Przedstawiony program kulturalno-zajeciowy jest dobry , ale dla ludzi zdrowych.
@ fdf
dnia 29.06.2018, 17:27. Identyfikator użytkownika: SabTEJzwnqQz
Ocena
komentarza:
3
pelnie zycia to ja mam na mopsie

biere celowki 500+ dodatki i trzeba mi pracy po co???
@ szeptem
dnia 29.06.2018, 18:58. Identyfikator użytkownika: UBCGVo4LKKei
Ocena
komentarza:
4
Różne są sposoby na życie, socjal również.
@ Kierowca
dnia 01.07.2018, 09:10. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
4
KRUS przy ulicy Mickiewicza ma w nosie osoby starsze i niepełnosprawne
w dalszym ciągu nie wyraża zgody na wykonanie chodnika umożliwiającego
dogodne i skrócone przejście z bloków osiedla Bednarska
do ulicy Mickiewicza. Mieszkańcy chodzą ten odcinek po błocie.
Nawet zawieszają przeszkody by utrudnić przejście do przychodni,
szkoły, sklepu i kościoła.
Sprawa ta ciągnie się już kilka lat.
A KRUS nadal trwa w swoim uporze.
@ Mufi
dnia 02.07.2018, 07:54. Identyfikator użytkownika: aq2KZk9K4x3z
Ocena
komentarza:
1
Zapytajcie na spotkaniach przedwyborczych Peca czy KRUS się zgodzi na chodnik w końcu? Myślę że może się zgodzić, sle najpierw zgoda później głosować.
@ Hejka
dnia 01.07.2018, 12:28. Identyfikator użytkownika: ZcOUt53I3sd7
Ocena
komentarza:
5
w godzinach przedpołudniowych? to dla kogo to, dla starszych ludzi czy etaty dla pracowników mopsu? Czy oni znają w ogóle fizjologię starszego człowieka!!! Trzeba go z rana szybko wybudzić żeby mieli pracę. Ech żebyście doczekali starości.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105