Strona główna

Możliwe intensywne opady śniegu i śnieżyce

9
Napisany dnia: 15.01.2019, 09:30 , Tagi: Brak

Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu i zamieciach śnieżnych w dniach 15-16.01.2019 r.

Stopień zagrożenia: 1 

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od godz. 1300 dnia 2019-01-15 do godz. 0800 2019-01-16 prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm, lokalnie do 25 cm oraz zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h.

Prawdopodobieństwo: 80% (Intensywne opady śniegu i zamiecie)

W  związku  z  ostrzeżeniem :

            UPRASZA  SIĘ  O :

 1. Odśnieżanie i likwidację śliskości ciągów komunikacyjnych, chodników.
 2. Odśnieżanie i posypywanie  piaskiem podejść  do  budynków.
 3. Dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków  atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Foks
dnia 15.01.2019, 09:35. Identyfikator użytkownika: 4ep1UBHlJVrh
Ocena
komentarza:
21
Trzeba zadzwonić na utrzymanie dróg żeby ich znów bxima nie zaskoczyła.
@ Bercik
dnia 15.01.2019, 14:58. Identyfikator użytkownika: 4T0Yyv9lOeZI
Ocena
komentarza:
-1
Drogowcy pracują od 2 stycznia codziennie i zgodnie z warunkami umowy a to w jakim stanie są drogi zależne jest od zarządcy dróg gdyby drogowcy nie trzymali się umów to zarzadcy dróg już dawno nałożyli by kary umowne za nienależyte wykonanie usług
@ Kierowcy zawsze razem
dnia 15.01.2019, 16:04. Identyfikator użytkownika: Ezh8YFSTXujc
Ocena
komentarza:
-2
i tak na pielgrzymce i w samoklęskach zasypie bo drogowcy leniuchy muszą odpocząć :)
@ obywatel PRL
dnia 15.01.2019, 12:15. Identyfikator użytkownika: K6a18qsJWhpu
Ocena
komentarza:
5
Dzwonić to za mało cza im zapłacić za każdy kilometer to bedom jeżdzić 25 godzin na dobe. zamiast godać do uch to trzeba do kieszeni
@ Jeżynka:)
dnia 15.01.2019, 16:01. Identyfikator użytkownika: AFpou3o7Bxby
Ocena
komentarza:
9
Drogowcy już wiedzą? Wczoraj temperatura na lekkim plusie idealne warunki, aby z dróg i chodników zebrać zalegający śnieg! ale po co? Dzisiaj koleiny nie do przejechania o chodnikach nie wspomnę. Może wreszcie władza ruszyła cztery litery i przeszła, bo gdzie nigdzie nie bardzo przejedzie i zobaczyć za co się płaci i to nie małe pieniądze!
@ Do Jeżynka
dnia 15.01.2019, 17:28. Identyfikator użytkownika: K6a18qsJWhpu
Ocena
komentarza:
6
Puknij się w głowe drogowcy robią to za co mają płacone, nikt za swoje pieniądze nie będzie odśnieżał dróg państwowych. Czy ty nosisz do pracy swoje narzędzia i dodatkowo oprócz swojej pracy wykonujesz inną na wlasną ręke.
@ nie kumam
dnia 15.01.2019, 20:39. Identyfikator użytkownika: P4oBVv3BA2sC
Ocena
komentarza:
4
Przed 15 min ul.Szkolną jechały dwa pługi obydwa z podniesionym do góry sprzętem...ścigają się czy co ???..ponieważ takie przejazdy obserwuję kilka razy dziennie może ktoś mi powie po co ???...kilometrówki płacą ???
@ Kumaty
dnia 15.01.2019, 21:51. Identyfikator użytkownika: K6a18qsJWhpu
Ocena
komentarza:
2
Pługi jechały ale nie odśnieżały bo to nie ich teren do odśnieżania, przejeżdzały ul. Szkolną na swój rejon który zgodnie z umową mają odśnieżac, to tak jak byś odśnieżał koło domu a sasiad miał nie odśnieżone i poszedł byś mu odśnieżyć bo masz łopate.
@ nie kumam
dnia 16.01.2019, 07:40. Identyfikator użytkownika: plz4yA1xswKn
Ocena
komentarza:
1
Naprawdę ???...to jak mam wytłumaczyć fakt że rondko Dyzia odśnieżył ..podniósł pług i pojechał w piz...c choć na ulicy pełno śniegu z solą było ???...specjalny pług do rondek ???
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105