Strona główna

„Musimy się zmierzyć z nowymi problemami”

86
Napisany dnia: 12.09.2017, 08:53 , Tagi: Brak

Od 1 sierpnia br. Kazimierz Wiśniowski oficjalnie został komendantem Straży Miejskiej w Jaśle. Przez trzy miesiące przyglądał się funkcjonowaniu tej formacji oraz zapoznawał się z problemami, z którymi muszą się zmierzyć strażnicy miejscy. - Oczekiwania mieszkańców w stosunku do straży są bardzo duże. Po tym okresie mogę stwierdzić, że chcą, aby ona funkcjonowała i bardziej się rozbudowała – powiedział komendant SM.

Red: Burmistrz zaufał Panu i powierzył zadanie kierowania Strażą Miejską w Jaśle. Jaką ma Pan wizję funkcjonowania tej formacji?

Kazimierz Wiśniowski: Pracy jest bardzo dużo, to różnorodność zagadnień, z którymi musimy się zmierzyć. Od początku jednak stawiam na profilaktykę i pracę z najmłodszymi mieszkańcami Jasła. Przygotowaliśmy kilka nowych propozycji m. in. autochodzik, który będzie prezentowany w szkołach, a także inne działania w zakresie profilaktyki pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Bardzo ważnym punktem działalności Straży Miejskiej jest monitoring. Dzięki przychylności burmistrza otrzymaliśmy środki na zakup nowych kamer, które zostały zainstalowane na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Baczyńskiego oraz przy Starostwie Powiatowym w Jaśle. Od dłuższego czasu zmagamy się z problemem podrzucania odpadów pod kosze uliczne. Przy pomocy kamer chcemy wyłapać te osoby.

Red: Czy zwiększy się obszar objęty monitoringiem? Często słyszymy, że jest to konieczne.

K.W.: Czy pojawią się nowe, trudno w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie. Napotykamy na przeszkody ze strony mieszkańców, którzy nie wyrażają zgody na umieszczenie kamer na swoich budynkach, co nam bardzo utrudnia działania i musimy prowadzić inny sposób montażu kamer. Czy to się uda, czas pokaże. Z naszych działań, które podejmujemy wynika, że sprzęt monitorujący jest potrzebny. Jednocześnie przyjmujemy dużo interwencji w szczególności od przewodniczących osiedli, aby kamery umieszczać w miejscach, gdzie jest spożywany alkohol bądź występują inne negatywne zachowania. Naszym celem jest, aby przenieść niektóre kamery w miejsca bardziej widoczne, myślę tutaj np. o kamerze przy Jasielskim Domu Kultury zainstalowanej na bloku, która zawęża nam pole widzenia. Chcemy, aby pojawiła się w okolicy ronda.

Red. Co jest obecnie waszą największą bolączką?

K.W.: Najwięcej problemów jest z osobami spożywającymi alkohol, zakłócającymi spokój i porządek, zanieczyszczającymi miasto, czy zaczepiającymi mieszkańców. Jest ich na terenie miasta dosyć dużo. Niemniej nie zrażamy się choć jest to pracochłonna praca. My opieramy się na konkretnych przepisach, dlatego też kierujemy wnioski do sądu. Kolejny problemem, którym się zajmujemy dotyczy poprawy czystości powietrza. Mamy umowę spisaną w zakresie badania popiołów, a także dysponujemy specjalnymi pojemnikami, które plombuje się w obecności właściciela domu. Funkcjonariusze są przeszkoleni w tym kierunku. W przypadku utrudnień ze strony właściciela budynku badania będą się odbywać w obecności policji.

Red: Minęły trzy miesiące odkąd wrócił Pan do Straży Miejskiej. Jak ocenia Pan jej dotychczasową pracę?

K.W.: To co zastałem musiałem po swojemu poukładać nie patrząc na to jak było. Nie wiem czy było dobrze czy źle. Trudno mi się wypowiadać. Muszę z pełną satysfakcją powiedzieć, że po tych paru miesiącach pracy zauważyłem, iż Straż Miejska na trwałe wbudowała się jasielskiemu społeczeństwu. Widzę, że bardzo pozytywnie w niektórych miejscach jest przyjmowana, w innych gorzej. Wszystko zależy od tego z czym przychodzi nam się zmierzyć, bo nie wszystkie nasze działania są popularne i trudno się dziwić, bo wytykamy mieszkańcom negatywne zachowania, a tego nie każdy rozumie. Oczekiwania mieszkańców w stosunku do straży są bardzo duże. Po tym okresie mogę stwierdzić, że mieszkańcy chcą, aby ta straż funkcjonowała i bardziej się rozbudowała.

Dziękuję za rozmowę.

Ilona Dziedzic

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ podatnik
dnia 12.09.2017, 10:41. Identyfikator użytkownika: jpillUPgV2Km
Ocena
komentarza:
22
Dobra praca i zaangażowanie Zdebka przyniosła efekty
a reszta teraz zbiera pochwały...nieładnie:P
@ :/:
dnia 12.09.2017, 17:45. Identyfikator użytkownika: vyZu0Yam6B1j
Ocena
komentarza:
7
dokładnie,jak by nie Zdebek to strach wogóle myśleć!!!
a on teraz biedny w tym DPS-ie musi liczyc ile rolek papiru,wc kaczek,płynów,worków na śmieci zamówić.to jest wyzwanie!
a pan komendant mówi tu o jakichś problemach do zmierzenia,co pan wie o problemach
nieładnie przyjsc na gotowe i narzekać oj nieładnie
@ BARZANT
dnia 12.09.2017, 17:52. Identyfikator użytkownika: DZOQuYUjP1Tl
Ocena
komentarza:
18
Na zielonym runku stoi kilka osobówek do południa ciągle te same , a jest do 30 min i po długości a nie po skosie, busy na zachodnich nieważnych tablicach .Gdzie jest nowy komendant?
@ wbudowała
dnia 12.09.2017, 22:26. Identyfikator użytkownika: ASkEwcdXeR2U
Ocena
komentarza:
3
Fragment wypowiedzi:

"Straż Miejska na trwałe wbudowała się jasielskiemu społeczeństwu"

czyli weszła? gdzie weszła? kiedy wyjdzie?

Pytanie polonistki: Co poeta miał na myśli?
@ do Pani redaktor
dnia 13.09.2017, 11:49. Identyfikator użytkownika: 8IGklpOqt8JC
Ocena
komentarza:
10
Pani Ilono jeszcze ile razy będzie nas Pani "karmić" tym samym artykułem o wyzwaniach Straży Miejskiej ? to już chyba trzeci i treść prawie ta sama !
@ łodyniec
dnia 12.09.2017, 10:43. Identyfikator użytkownika: e9xelAUePNQf
Ocena
komentarza:
54
Serio? Ludzie chcą by to istniało ? Ha ha ha brednie. Nikt nie chce tych darmozjadów.
@ bzyk
dnia 12.09.2017, 10:45. Identyfikator użytkownika: TfUDtALm3Q1Y
Ocena
komentarza:
-31
Ja chcę. Czyli to ty jesteś nikt.
@ Hugo Twain
dnia 12.09.2017, 11:06. Identyfikator użytkownika: HhWSTg33NSoa
Ocena
komentarza:
13
Ja tez chcę żeby istniało ale w innej formie.
Przedewszyskim pomoc mieszkańcom i odciążenie policji od bzdur.
Pilnowanie porządku w całym mieście a nie tylko pod Pasa Kebap.
Patrole na osiedlach itd. itp
@ ..
dnia 12.09.2017, 11:28. Identyfikator użytkownika: 6533KvBv9A4e
Ocena
komentarza:
5
pracownik stulecia się wypowiedział o darmozjadach... śmieszne.
@ Bhp
dnia 12.09.2017, 13:17. Identyfikator użytkownika: kAScRWIy4CBF
Ocena
komentarza:
15
Papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie.Była wzmianka dot dbałości o czystość i porządek w mieście. Przyklad z własnego doświadczenia. Wiata z wózkami na odpady umiejscowiona w ul.Ujejskiego.Dosłownie jest to publiczne składowisko starych mebli kartonów starych wykładzin To wszystko jest dowozone przede wszystkim z os.domów jednorodzinnych.Przylapalem delikwenta który rozladowywal dostarczają zrobiono zdjęcie z tablicą rejestracyjna.Osobiście zgłosiłem fakt do Strazy Miejskiej.I co usłyszałem Zostanie zgłoszone do Prokuratury i osobiście będę zeznawal.Odrzeklem iż nie będę robił za Straż Miejską. Skoro mowa o monitoringach to warto tutaj zainstalować a roboty nie zabraknie.
@ mieszkaniec lasu
dnia 12.09.2017, 14:54. Identyfikator użytkownika: Jhk7hM3AXw5Q
Ocena
komentarza:
1
Polska dla Polaków !!!
@ nn
dnia 12.09.2017, 16:03. Identyfikator użytkownika: asoRdotXojRU
Ocena
komentarza:
7
Parkowanie na chodnika Kazimierza Wielkiego, przed przejściem dla pieszych Bednarska, Czackiego itp itd a ja się was pytam to gdzie jest ta straż miejska ???
Panowie miejcie jaj.. nie ma świętych krów w Jaśle - podobno ?
@ fan
dnia 12.09.2017, 16:42. Identyfikator użytkownika: tYKiMn2fyWcS
Ocena
komentarza:
4
Sa swięte krowy są,straz udaje ze nie widzi kto zaparkował na chodniku czyna zakazie panie KOMEDANCIE!!!.
To co pan tutaj pismakowi nagadał ma nie wiele wspólnego z rzeczywistoscią.Chodzą po 3 w kupie jak muszkieterowie ale bez wyglądu i umiejętności,jedyne co posiadają to otyłe ciała i miny więcej głowa wiedzy ie przyjeła?.
Jestem za kupieniem im rowerów do patrolowania Jasła a nie wozenie tyłka po Jasle od tego jest Policja która tez powinna rzucić na patrole piesze policjantów dla lepszego wizerunku Policji.
SM powinna miec na dyżuze swój rewir za który odpowiada imieniem i nazwiskiem straznik od? do? a nie ze chodzą sobie gdzie chcą i robią co chcą kto ich kontroluje?? jak wyjda na miasta mają gdzieś podbic karte o danej godzinie jak w innych krajach.
Tam taki straznik chodzi od do parkometru do parkometru sprawdza zaparkowane samochody na danych ulicach i podpija sój identyfikator przy każdej budce z biletami parkingowymi a unas?? jak deszcz leje to gdzie ich widać ? gdzie są?.
Jak przychodzą na suzbę wywiesc jednych do gamratu na 8 h innych przydzielić osiedla i iędzy czasie mogą zbierać smieci panie BURMISTRZU bo widać że przydała by się im gimnastyka kogo oni moga pogonić ??
22% LUDZI JEST PRZECIW SM panie komedancie i Burmistrzu nic sie nie zmieniło od referendum uwarzam zenawet więcej teraz.
Oni nic nie robia gdybyście podali jakieś konkrety co ,kiedy i ile SM działa i dobrego robi dla ludzi to może ludzie mieli by inne zdanie oczywiście są tacy co popieraja SM ale za co?? za mandaty dla zwykłego obywatela a dla kolesi juz nie?? boma znajomości w ??
@ Fiat 126 p
dnia 12.09.2017, 10:45. Identyfikator użytkownika: 35T12PiMTQhy
Ocena
komentarza:
9
no nie problem był zawsze z kierowcami ( lecz nie zewszyskimi są nietykalni
panie komendancie alkohol spożywa się przeważnie wieczorami >>>a wtedy was niema !
@ dragoness
dnia 12.09.2017, 10:47. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
13
Piesze patrole na WSZYSTKICH osiedlach, nie tylko w śródmieściu. Monitoring i osoba przy nim nie do 22, ale całą dobę.
@ Ja
dnia 12.09.2017, 15:02. Identyfikator użytkownika: oiQFIBdIscP8
Ocena
komentarza:
12
Monitoring jest całą dobę pani Aniu.
@ Nemo
dnia 12.09.2017, 15:34. Identyfikator użytkownika: Gg9x9X3XzVph
Ocena
komentarza:
-11
No i odezwała się nauczycielka :)
@ hebda
dnia 12.09.2017, 16:40. Identyfikator użytkownika: 7XbpHNZYGY8a
Ocena
komentarza:
4
Czy ktoś przy tym monitoringu siedzi całą dobę? Guzik prawda.
@ dragoness
dnia 12.09.2017, 16:46. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
15
Przykro mi, że niektórym niechęć do mnie wyłącza zdrowy rozsądek. Monitorin może i działa cała dobę, ale przecież nikt całą dobę przy nim nie siedzi, prawda? Ewentualna reakcja następuje dopiero na drugi dzień. Co do pieszych patroli dotyczyć powinny one nie tylko SM, ale i policji.
@ emil
dnia 12.09.2017, 17:09. Identyfikator użytkownika: 0ihX8epr3SZ7
Ocena
komentarza:
-1
No niestety ale w tym temacie szanowna pani smoczyca się myli. Należało by się najpierw upewnić nim napiszę się nieprawdę - chyba że o to właśnie chodzi ...
@ golumb
dnia 12.09.2017, 18:40. Identyfikator użytkownika: dQWpEKua0VOF
Ocena
komentarza:
13
Monitoring pracuje całą dobę, świątek, piątek i niedzielę, nawet wtedy kiedy pani je kolację wigilijną, ktoś pracuje i gapi się w kamery miejskiego monitoringu. Jeśli nie ma patrolu SM, dyspozycje odbiera dyżurny policji, z tegoż monitoringu. Mówiąć pani językiem, cały czas ktoś przy nim "siedzi".
@ dragoness
dnia 12.09.2017, 19:20. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
9
Dziękuję za informację. Panie emilu, czy nie zbyt dalego idąca supozycja, że nie powiem złośliwość z pana strony? No chyba że właśnie o to chodzi... Więc w tej chwili pozostaje jedynie kwestia pieszych patroli na wszystkich osiedlach, nie tylko w okolicach Rynku, osiedla XX-lecia i płatnych parkingów.
@ dragoness dla Twojej informacji
dnia 16.09.2017, 08:36. Identyfikator użytkownika: OxRdRJ3ky9uf
Ocena
komentarza:
-1
Monitoring działa 24 na dobę 7 dni w tygodniu ...
Święta weekendy Boże Narodzenie Wielkanoc czy Sylwester ...codziennie !!!
Ty masz wakacje i wolne niedzielę a ludzie którzy tam pracują nie mają bo dbają o Was ...i są na każde pierdnięcie...
Jeśli nie ma wolnego patrolu SM wtedy przekazywane jest na policję ...nie wierzysz ?
Idź i zapytaj a potem wypowiadaj się na forum ...
Miłego dnia
@ całą dobę!
dnia 16.09.2017, 08:41. Identyfikator użytkownika: OxRdRJ3ky9uf
Ocena
komentarza:
-1
Monitoring jest całą dobę 7 dni w tygodniu ...
Ludzie jak nie wiecie to nie piszcie !!!
Dopytajcie a nie oczerniajcie !!
@ dragoness
dnia 16.09.2017, 10:48. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
1
Już uzyskałąm tę informację i za nią podziękowałam. No ale jak ktoś chce sobie popisać, to proszę bardzo...
@ 10
dnia 12.09.2017, 10:51. Identyfikator użytkownika: hbcNmW2ukHKW
Ocena
komentarza:
4
Od dłuższego czasu zmagamy się z problemem podrzucania odpadów pod kosze uliczne. Przy pomocy kamer chcemy wyłapać te osoby...wyłapac i ukarac nie sobie wyrzucaja do lasu albo pod most albo do rzeki sprawiedliwosc musi byc.
@ Odyr
dnia 12.09.2017, 11:22. Identyfikator użytkownika: r7WTz19H8ggK
Ocena
komentarza:
6
Sprawiedliwosc to jest ..w niebie...
@ Kierowca
dnia 12.09.2017, 11:24. Identyfikator użytkownika: pgueg7rsJOhi
Ocena
komentarza:
28
Nowy pomysł komendanta, rozbudowanie straży miejskiej.
Wszędzie szuka się oszczędności i zwiększa się pracownikom
zakresy obowiązków a tu masz nowy pomysł komendanta
na zwiększenie straży miejskiej. A to ci heca.
Może mi powie ktoś ilu jest obecnie osób w straży miejskiej.
@ Jaślanin
dnia 12.09.2017, 11:36. Identyfikator użytkownika: NZ9XJ3XgjuYJ
Ocena
komentarza:
42
Straż Miejska jest tak samo potrzebna w Jaśle jak i Burmistrz Musiałowicz-Czech, czyli marnotrawstwo pieniędzy
@ ...
dnia 16.09.2017, 08:44. Identyfikator użytkownika: OxRdRJ3ky9uf
Ocena
komentarza:
0
Ale z byle problemem dzwonicie na Straż Miejska..to samochód nie z osiedla zaparkowany ..to poies bez właściciela to śmieci ...ale jak coś to SM nie potrzebne
@ stanley
dnia 12.09.2017, 12:08. Identyfikator użytkownika: PvAlYgpcanip
Ocena
komentarza:
38
Mieszkam w okolicach mosiru i straz miejska widuje tu raz do roku w czasie trwania dni Jasla
@ podatnik
dnia 12.09.2017, 12:19. Identyfikator użytkownika: jpillUPgV2Km
Ocena
komentarza:
7
Dzielnych chłopców z SM spotkasz teraz jedynie na akcji "Autochodzik" w przedszkolach.
Może im po kupić takie autochodziki?
Było by ich " więcej" na ulicach?
@ lila
dnia 12.09.2017, 23:12. Identyfikator użytkownika: T1xCjEHizeuR
Ocena
komentarza:
2
Jak nie masz pojęcia to lepiej sie nie wypowiadaj geniuszu
@ podatnik
dnia 12.09.2017, 23:29. Identyfikator użytkownika: LaQPgFCCasYA
Ocena
komentarza:
-2
Lila mundur lepiej wyprasuj ...patrol jutro cię czeka
@ tedei
dnia 13.09.2017, 06:58. Identyfikator użytkownika: 89iVExlYQ54Z
Ocena
komentarza:
9
A ty podatnik dalej na zasiłku...
@ podatnik
dnia 13.09.2017, 08:01. Identyfikator użytkownika: PcC8GxiQRtTA
Ocena
komentarza:
-10
Na wieki wieków...ile się da!
@ Zgodny
dnia 12.09.2017, 12:27. Identyfikator użytkownika: pgueg7rsJOhi
Ocena
komentarza:
17
Kamery miejskie są potrzebne w miejscach niebezpiecznych.
Są chętni na wyrażenie zgody na zainstalowanie kamer
na swoich domach w pobliżu takich miejsc.
Do kogo mają się zgłosić.
@ obserwator
dnia 12.09.2017, 12:28. Identyfikator użytkownika: udhgVUvqoa8C
Ocena
komentarza:
21
Zrobić porządek z tymi menalami co zaczepiają ludzi na rynku o pieniądze na picie, wywieź to do swoich miejscowości i odrazu problem z pijącymi alkohol się rozwiąże. Dać mandaty a oni ich nie zapłacą i niech odpracowuję w pomarańczowej kamizelce na rynku żeby ich wszyscy widzieli.
@ podatnik
dnia 12.09.2017, 13:09. Identyfikator użytkownika: 4bNQ8vapvyRe
Ocena
komentarza:
11
Jak mają zrobić porządek z żulami?
Sam byłem świadkiem jak strażnik wdał się w pyskówkę pod Keksem interweniując na prośbę klienta który był zaczepiany.Żulik sprowadził go do swojego poziomu i pokonał doświadczeniem...tyle w temacie
Wąsy i 180cm wzrostu to nie wszystko trzeba jeszcze mieć coś pod czapką oprócz włosów...bez obrazy
@ დამკვირვებელი
dnia 12.09.2017, 12:59. Identyfikator użytkownika: dp4fH1l2LnHV
Ocena
komentarza:
4
Zadanie nr 1 dla SM:
Codziennie około godz. 17-18 podrzucane są śmieci do kontenera na ul. Kościuszki 33. Ustalić dane osoby podrzucającej śmieci!!!
@ jan
dnia 12.09.2017, 15:22. Identyfikator użytkownika: 97hiEvG1sElm
Ocena
komentarza:
12
Jak można podrzucać śmieci do kontenera?, raczej wrzucać i jeszcze zapytam to od czego jest kontener?
@ rob
dnia 12.09.2017, 16:16. Identyfikator użytkownika: b1iUiuTwTzVC
Ocena
komentarza:
-1
mozna bo kazdy rejon ma swoje kontenery i na kazdym z nich sa wypisane nr budynkow ktore moga z nich korzystac i jezeli ktos nieupowazniony do kozystania z tego kontenera i wyzuca do niego smieci to jest podrzucanie
@ Heyah
dnia 12.09.2017, 18:50. Identyfikator użytkownika: ewEcgcGoLPGY
Ocena
komentarza:
12
proponuję wystawić "ochotnicze warty do pilnowania "Waszego" kontenera ;)
@ Emeryt
dnia 12.09.2017, 14:11. Identyfikator użytkownika: AKDWqFIjDlPK
Ocena
komentarza:
10
A co z dokarmianiem dzikiego ptactwa. Park ,okolice Super Samu (GAMA) i jeszcze kilka miejsc w mieście.Dlaczego tej Pani i kilku innych osób nie można ukarać np. za zaśmiecanie miejsca publicznego. Przypominam, po raz kolejny,że park nie jest siedliskiem dzikiego ptactwa tylko miejscem dla LUDZI.Wydaje mi się, że przebywanie w parku gdzie bardzo śmierdzi, nie należy do wielkich przyjemności -(wyjątek stanowi rejon fontanny). Pośrednio, karmiący przyczyniają się do utrwalania populacji ptaków, które zaśmiecają i zanieczyszczają park. Myślę,że mandaty,pokrywanie kosztów mycia dróżek parkowych, na pewno by trochę unormowały sytuację.Wielka rola jest tutaj własnie Straży miejskiej.
@ Emerytka
dnia 12.09.2017, 15:26. Identyfikator użytkownika: 97hiEvG1sElm
Ocena
komentarza:
-4
A gdzie pisze że nie wolno dokarmiać ptaków ?
@ rob
dnia 12.09.2017, 16:18. Identyfikator użytkownika: b1iUiuTwTzVC
Ocena
komentarza:
-6
bede dokarmial ptaki ile mi sie bedzie podobac a wasze krzyki mam w d...e
@ dragoness
dnia 12.09.2017, 16:49. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
9
Niestety, nie ma zakazu dokarmiania, z czego korzystają nieuświadomieni starsi ludzie.
@ xx
dnia 12.09.2017, 20:03. Identyfikator użytkownika: 5GFyiLB6NN3n
Ocena
komentarza:
6
nie tylko starsi bo i dzieci z rodzicami tez
@ Ptaki
dnia 12.09.2017, 23:39. Identyfikator użytkownika: 2Tpvcfr7kbZI
Ocena
komentarza:
-1
Tylko dobrzy ludzie dokarmiają ptaki i nie wyrzucają chleba do śmieci.Jaka to radość widzieć i słyszeć ptaki.Dziwne bardzo,że ostatnio zwierzyna leśna i ptactwo lgną do ludzi,w dużych miastach zające,sarny a nawet dziki.Piękne hasło"Pomóżmy ptakom przetwać zimę".Straży Miejskiej i Policji życzę miłej pracy w dzisiejszych czasach pełnych złośliwości,zawiści i zazdrości.
@ Ptaki
dnia 12.09.2017, 23:41. Identyfikator użytkownika: 2Tpvcfr7kbZI
Ocena
komentarza:
-3
..przetrwać..
@ tedei
dnia 13.09.2017, 06:59. Identyfikator użytkownika: 89iVExlYQ54Z
Ocena
komentarza:
7
Karm ptaszki chlebem, karm... Szybciej wyzdychają, nieuku.
@ zezol
dnia 13.09.2017, 09:38. Identyfikator użytkownika: a7x4eYhZsDuR
Ocena
komentarza:
9
Ma racje, przetworzone pieczywo jest dla ptaków bardzo szkodliwe, więc karmcie, głupole na zdrowie. Problem rozwiąże się sam.
@ Zezolu
dnia 14.09.2017, 15:11. Identyfikator użytkownika: JzQ4zKVRfTIX
Ocena
komentarza:
-1
To chleb też szkodliwy dla ludzi,jak szczepionki,leki i grzyby rozpylane przez samoloty z Lublina.
@ nn
dnia 12.09.2017, 15:58. Identyfikator użytkownika: asoRdotXojRU
Ocena
komentarza:
-9
Panie Komendancie monitoring na Placu Żwirki jest a i tak niektórzy PARKUJĄ cały dzień na zakazie !!! - czyżby to była ślepa kamera ?
@ Stary Glina
dnia 12.09.2017, 17:16. Identyfikator użytkownika: T2LeH0mTJMH7
Ocena
komentarza:
6
Czytając komentarze mam wrażenie, że mieszkam w innym mieście niż Szanowni Forumowicze. Według Was wszędzie patologia, zagrożenia, wszędzie potrzebna interwencja SM lub Policji. Sami na siebie donosicie na forum aby za chwilę psioczyć na nieróbstwo służb porządkowych, po czym rzucacie gromy na te same służby, że "czepiają się" wszystkich i o wszystko. Mieszkam w Jaśle od wielu lat i cenię sobie w tym mieście i jego mieszkańcach spokój i przyjazne nastawienie do innych ludzi. Wierzę, że tylko na forum się tak zachowujecie.
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 13.09.2017, 08:06. Identyfikator użytkownika: aFmej799sOTf
Ocena
komentarza:
2
Przyjazne nastawienie buahahaha, jak tu każdy każdego pod...la
Policjant policjanta się boi. SM interesuje się tylko bilecikami, po[...]ki i znajomki parkują w miejscach niedozwolonych, na Kazimierza Wielkiego załatwili sobie tabliczkę przy zakazie zatrzymywania że nie dotyczy chodnika i zostawiają lukę na 70cm jak ma tam ktoś przejść z wózkiem ? Przy okazji stary glino masz też i twoja rodzina i znajomi naklejke na szybie gwarantującą nietykalność, bo jakaś moda jest na to w Jaśle
@ zezol
dnia 13.09.2017, 09:39. Identyfikator użytkownika: a7x4eYhZsDuR
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Stary Glina do Mieszkańca Jasła
dnia 13.09.2017, 10:09. Identyfikator użytkownika: y4ntxdNh3rQ5
Ocena
komentarza:
2
Naklejki na szybie nie mam i moja członkowie mojej rodziny również. Czy jest na to moda, nie wiem. Zagadnienie płatnych parkingów mnie nie interesuje ponieważ poruszam się po Jaśle pieszo. Czy każdy każdego pod.. i tak dalej, nie wiem, nie prowadzę takich badań. Natomiast czytam co piszecie na forum i to jest przykre, że tak na siebie plujecie.
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 13.09.2017, 13:16. Identyfikator użytkownika: sMz0cUhmsITX
Ocena
komentarza:
-5
To musisz być w niełaskach, albo zwyczajnie nie płacisz składki...
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 13.09.2017, 13:18. Identyfikator użytkownika: sMz0cUhmsITX
Ocena
komentarza:
0
Daleko mi do plucia, ale szlak mnie trafia na trend karać karać i jeszcze raz karać zero prewencji, zarówno w policji jak i SM ale ten trend nie dotyczy znajomków
@ Stary Glnia do Mieszkańca Jasła
dnia 13.09.2017, 16:53. Identyfikator użytkownika: gnZUOrvGShxw
Ocena
komentarza:
7
Mnie też trafia na wspomniany trend, natomiast nie wiem skąd masz wiedzę jakoby on nie dotyczył znajomków i kto to są ci znajomkowie. Co do oceny SM, ani oni ani Policja nigdy sprosta oczekiwaniom bo większość z Was wie co powinniśmy, czego nam nie wolno. Natomiast garstka wie co może i do czego my jesteśmy uprawnieni. Właśnie przed chwilą wróciłem z jasielskiego Rynku gdzie byłem świadkiem jak patrol SM "spisywał" i wręczał mandaty kilku pijaczkom siedzącym na ławce, podczas gdy inny, taki suchy cwaniaczek-prowokator nie uczestniczący w interwencji głupkowato coś komentował do strażników. Znam typa z widzenia i wiem, że to kupa nie powiem kogo. A cóż może mu zrobić policjant czy strażnik ? A no niewiele. Wypisać mandat, którego on i tak nie zapłaci. Prawo nieegzekwowane jest gorsze od jego braku Szanowni Znawcy.
@ Ewa
dnia 12.09.2017, 17:42. Identyfikator użytkownika: vfG5CNM0Xml9
Ocena
komentarza:
-4
UL. Asnyka powinna być w pełni monitorowana.
@ ds
dnia 12.09.2017, 19:01. Identyfikator użytkownika: 8lRePT6E87Pw
Ocena
komentarza:
0
cyt mogę stwierdzić, że chcą, aby ona funkcjonowała i bardziej się rozbudowała – powiedział komendant SM no i juz na samym poczatku bład hahahahahah
@ malkontent
dnia 12.09.2017, 19:06. Identyfikator użytkownika: aceWYjGWflSo
Ocena
komentarza:
6
Straż miejska zyska akceptację, jeżeli w jej działaniu będzie 80% prewencji a 20% represji.
Jak na razie żadnych działań prewencyjnych nie widać, czy np. występują do Burmistrza w z wnioskami np. zakresie zwiększenia miejsc parkingowych, ułatwień komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych, co z tego, że jest podjazd do budynku jak nie można w pobliżu zaparkować samochodu z osobą niepełnosprawną
@ na chodniku
dnia 12.09.2017, 20:17. Identyfikator użytkownika: DvmLH3o2iCiA
Ocena
komentarza:
2
Warto zając się samochodami parkującymi pod JDK od strony południowej na całej ciągłości chodnika (od strony postoju taxi)...pewnie pracownicy, jednakże może zaparkują ulice dalej...spacer nie zaszkodzi
@ gustaw
dnia 12.09.2017, 22:58. Identyfikator użytkownika: xNpitBJdm2ys
Ocena
komentarza:
2
Nic ci do tego że parkują, teren prywatny
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 12.09.2017, 20:46. Identyfikator użytkownika: s0VwsNwigCYS
Ocena
komentarza:
-2
Ja ich tam nie chce ani ich rozwoju, pragnę rychłego upadku jak i sluzbowych niepowodzeń darmozjadów
@ nunu
dnia 12.09.2017, 23:17. Identyfikator użytkownika: T1xCjEHizeuR
Ocena
komentarza:
3
Nie obrażaj ludzi ja na ich miejscu zrobiłbym ci sprawę i mam nadzieję że tak będzie
@ Szacunek
dnia 12.09.2017, 23:58. Identyfikator użytkownika: 2Tpvcfr7kbZI
Ocena
komentarza:
4
Straż Miejska jest potrzebna i mam najlepsze zdanie o pracownikach.Policja nie jest w stanie zająć się wszystkimi sprawami.Jeszcze przekonacie się,jak wiele pomogą.
@ wuwuzela
dnia 13.09.2017, 19:16. Identyfikator użytkownika: ubTGEWyVOiG9
Ocena
komentarza:
5
Na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć.
@ Wojtek
dnia 15.09.2017, 07:33. Identyfikator użytkownika: uvC2GbynWa3j
Ocena
komentarza:
0
Chyba do zbierania psiego [...].
@ dragoness
dnia 15.09.2017, 08:35. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
Od tego są właściciele psów.
@ bombel
dnia 13.09.2017, 00:41. Identyfikator użytkownika: RNO1peHyEKOU
Ocena
komentarza:
0
najpierw niech sami przestrzegają przepisy.widziałem jak jechali samochodem służbowym od ulicy Koralewskiego do swojej siedziby ina krzyżówce z ul. Tkaczowa jest znak STOP ale ich "nie dotycz"
@ janusz u
dnia 13.09.2017, 06:34. Identyfikator użytkownika: 7w5pekYorqNT
Ocena
komentarza:
-5
a co stalo sie z Panem Pawłen komendantem strazy wyleciał czy zachorował
@ podatnik
dnia 13.09.2017, 08:02. Identyfikator użytkownika: PcC8GxiQRtTA
Ocena
komentarza:
-5
Poszedł pewnie w ślady Masteja
@ zezol
dnia 13.09.2017, 09:39. Identyfikator użytkownika: a7x4eYhZsDuR
Ocena
komentarza:
-5
czyli wyleciał.
@ Hjj
dnia 13.09.2017, 13:47. Identyfikator użytkownika: 06wvW4G5fJYA
Ocena
komentarza:
-2
Nie wytrzymał polityki i sam się zwolnił.
@ jola
dnia 13.09.2017, 20:46. Identyfikator użytkownika: y46t515jCfUa
Ocena
komentarza:
-1
Nie nadawał się.
@ Cito
dnia 13.09.2017, 22:03. Identyfikator użytkownika: AdjvYuNNN84v
Ocena
komentarza:
-1
Bo normalny był
@ on
dnia 13.09.2017, 11:40. Identyfikator użytkownika: QqoQuLxgWYXr
Ocena
komentarza:
15
Kaziu ale opowiadasz głupoty !
@ bolek
dnia 13.09.2017, 19:33. Identyfikator użytkownika: GjmIbvKndd9J
Ocena
komentarza:
-7
powinni zlikwidowac ta chora formacje wieksze miasta sie ich pozbyly i jest lepiej niz bylo z upierdliwym straznikiem
poszli w ...z jasla
@ xxx
dnia 14.09.2017, 00:36. Identyfikator użytkownika: rH4Dq6tk08Ep
Ocena
komentarza:
-7
Powinni to dziadostwo juz dawno zlikwidowac ludzie my za to placimy i utrzymujemy tych nierobów
@ zero
dnia 14.09.2017, 07:17. Identyfikator użytkownika: OJfUZw20NDVb
Ocena
komentarza:
4
Za polityków też płacisz, za upierdliwe mniejszości etniczne też.
@ Wojtek
dnia 15.09.2017, 07:31. Identyfikator użytkownika: uvC2GbynWa3j
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Wojtek
dnia 15.09.2017, 07:38. Identyfikator użytkownika: uvC2GbynWa3j
Ocena
komentarza:
0
Może ktoś wreszcie zajmie się autami tego niby burmistrza i tej niby zastępcy burmistrza co parkują przed urzędem. To chyba nie jest prywatny parking.
@ yarro
dnia 16.09.2017, 10:53. Identyfikator użytkownika: jQjh8P0pPORl
Ocena
komentarza:
0
Dlaczego nie ma zdjęcia nowego komendanta co ma znaczyć to zdjęcie, że komendant ma "szerokie plecy"? Osoba publiczna powinna ujawnić swój wizerunek. Coś Pani redaktor bardzo nieprofesjonalna. :-(
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mapa zagrożeń przynosi efekty

  Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane...

 • Czy Jasło doczeka się KG2?

  Jaślanie coraz częściej pytają o budowę 1,4 km odcinka drogi wojewódzkiej łączącego dwie drogi krajowe. Choć wedle zapowiedzi samorządowców inwestycja miała być już zakończona na jesień br., tak do chwili obecnej nie ma mowy o żadnych pracach budowlanych...

 • Fotoradar skutecznie spowalnia kierowców

  W Kołaczycach przy drodze krajowej relacji Jasło-Pilzno, na jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie jasielskim pojawił się fotoradar. Urządzenie od początku sieje postrach. Z daleka widoczna żółta obudowa sprawia, że kierowcy chętniej ściągają nogę z gazu.

 • Miasto chce wyjaśnień

  Start do 3. etapu Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, zapowiadał się jako jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych bieżącego roku w Jaśle. Zawodnicy przed startem ostrym mieli przejechać ulicami miasta trzy rundy honorowe. Tymczasem po starcie od razu skierowali się w kierunku Warzyc. O wyjaśnienie kuriozalnej sytuacji miasto zwróciło się do organizatora wyścigu.

 • Wymieniaj olej i oszczędzaj pieniądze

   

  Kup dowolny olej silnikowy i filtr oleju w punkcie sprzedaży MAXIM (ul. Kościuszki 63 i ul. Towarowa 29), a wymienimy go gratis!

 • Walczą o ukochanego synka

  9 lat temu na świat przyszedł Kubuś, na którego Małgorzata i Paweł czekali z niecierpliwością i ogromną radością. Nic nie wskazywało na to, że chłopiec urodzi się z licznymi wadami serca. Od pierwszego dnia do chwili obecnej walczą o syna i nie wyobrażają sobie życia bez niego. Pomagają im w tym dobrzy ludzie. Dzięki ich trosce Kuba będzie mógł przejść ważną operację w Münster, która opiewa na 30 tys. euro.

 • Studiuj biznes turystyczny! Czesne niższe o połowę i dodatkowo 14 000 zł na rękę za staże!

   

  Czy wiesz, że turystyka generuje dziesiątą część światowego PKB i daje zatrudnienie co dziesiątemu pracownikowi? Wybierz studia na kierunku biznes turystyczny we WSIiZ, które zapewnią Ci dobrą pracę w tej rozwijającej się branży. Otrzymasz 50% zniżki na czesne oraz 14 000 zł na rękę za realizację staży zawodowych.

 • Sołtys Bieździadki oskarżony o kradzież drzewa

  Prokurator skierował akt oskarżenia do jasielskiego sądu wobec Jerzego M. sołtysa wsi Bieździadka. Mężczyzna od marca do maja br. według śledczych miał dokonywać kradzieży drzewa o wartości około 12 tys. zł. Co więcej policja z Brzostku prowadzi wobec niego postępowanie pod kątem kradzieży konia.

 • Wyjątkowy i nowoczesny dom w atrakcyjnej lokalizacji w Jaśle

   

  Do sprzedania nowoczesny dom wolnostojący położony w Jaśle, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Dom wybudowany wg projektu "Dom przy Słonecznej 5" - jest to budynek parterowy z wbudowanym jednostanowiskowym garażem.

 • Chcesz uczyć się u najlepszych? Wybierz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle

   

  Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zaprasza wszystkich chętnych, którzy myślą o poszerzeniu kwalifikacji i zdobyciu nowego zawodu. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105