Strona główna

Myjnia pod oknami to nieporozumienie – mówią mieszkańcy

113
Napisany dnia: 16.05.2018, 15:26 , Tagi: Brak

Na osiedlu Gamrat w odległości kilkunastu metrów od bloku budowana jest jednostanowiskowa myjnia samochodowa. Mieszkańcy obawiają się hałasu, wzmożonego ruchu, środków chemicznych i oparów wydostających się z myjni. Inwestor zapewnia, że będzie to obiekt zamknięty.

Mieszkańcy przeciwni budowie myjni

Na ul. Mickiewicza w Jaśle w pobliżu sklepu Biedronka trwa budowa jednostanowiskowej bezdotykowej myjni samochodowej. Największe kontrowersje wzbudza fakt, że obiekt powstaje w odległości zaledwie kilkunastu metrów od okien i drzwi balkonowych bloku 132 na osiedlu Gamrat. Większość lokatorów twierdzi, że nic nie wiedziała o zamiarach inwestorach, gdyż żaden urząd nie poinformował ich o tym. Kiedy sprawa wyszła na jaw, mieszkańcy napisali pismo do prezesa Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wyrażając swój sprzeciw wobec budowy myjni. Prosili w nim o zrozumienie ich obaw i powzięcie kroków zmierzających do zablokowania inwestycji. – Ja nie dostałam żadnego pisma informującego mnie o tym, co tutaj powstanie. Zastępca prezesa JSM wyparł mi się w oczy, że tej myjni nie będzie. Spotkaliśmy się w maju 2016 r. Kilka miesięcy później temat powrócił, dlatego napisaliśmy pismo do spółdzielni, że jesteśmy przeciwni tej budowie – wyjaśnia Ewa Reczek, mieszkanka bloku 132 na osiedlu Gamrat.

„Chcemy spokojnie żyć”

Andrzej Strugała, który niedawno kupił mieszkanie załamuje ręce. - Najbardziej obawiamy się środków chemicznych, które wraz z wiatrem będą wydostawać się z myjni. To wszystko będzie na naszych balkonach. W bloku mieszka dziesięcioro dzieci a ich zdrowie będzie zagrożone. Wjazd do obiektu będzie frontem do naszych okien. To jest robione bez głowy, jakby na złość mieszkańcom. Naszym zdaniem tej myjni nie powinno tutaj być – mówi zaniepokojony. Ponadto przedsiębiorca przymierza się do wykonania alternatywnej drogi dojazdowej do myjni wchodząc w teren JSM. Lokatorzy nie zgadzają się jednak na to rozwiązanie i apelują do prezesa o niewyrażanie zgody na przejazd.

Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wyjaśnił, że wystąpił do burmistrza Jasła z pismem o uwzględnienie wątpliwości mieszkańców przed wydaniem decyzji o warunkach zabudowy dla myjni. - Władze miasta wydały taką decyzję, w związku z tym dalsze działania wynikające z tej inwestycji są związane ze spełnieniem przez inwestora wymogów określonych w art. 61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz w prawie budowlanym – zaznaczył Janusz Przetacznik, prezes JSM.

Mieszkańcy nie pozwolą, inwestor zablokuje

Przewodnicząca osiedla Gamrat Urszula Czyżowicz zorganizowała spotkanie, w którym uczestniczyli inwestor budowanej myjni, mieszkańcy bloku 132 oraz kierownictwo spółdzielni. Zaproszeni zostali także przedstawiciele jasielskiego ratusza oraz starostwa, jednak żadna z tych stron nie pojawiła się na zebraniu. Jak podkreślił przedsiębiorca będzie to zamknięta myjnia samochodowa czynna w godzinach od 6.00 do 22.00. – Wszystkie normy są spełnione, odległości zachowane, które zostały wydane w decyzji. Chemikalia, proszki używane na myjni są atestowane. Poza tym, jeśli będą mieć Państwo życzenie zostaną założone ekrany ochronne, czy specjalne żaluzje. Ja nie chce się kłócić, zależy mi na współpracy. Jeśli mieszkańcy udostępnią mi dojazd od drogi przez osiedle, również pozwolę korzystać ze swoich dróg. Dojazd ten traktuję jako awaryjny. Brak porozumienia spowoduje, że zamknę trzy drogi dojazdowe wewnątrz osiedla będące moją własnością. Ja sobie poradzę – zaznaczył inwestor. Zadeklarował również, że wykona progi zwalniające, jeśli miałoby to uspokoić mieszkańców.

Inwestycja zgodna z prawem

Myjnie samochodowe nie zaliczają się do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, w związku z czym nie było konieczności sporządzania raportu środowiskowego. Jak poinformował nas jasielski magistrat inwestycja znajduje się w obszarze oznaczonym jako teren usług i posiada dostęp do drogi publicznej - ul. Mickiewicza w Jaśle. – W decyzji o warunkach zabudowy zobowiązano inwestora, aby w trakcie prac budowlanych uwzględnił ochronę środowiska, gleby, ziemi, naturalnego ukształtowania terenu i stosunków wodnych, oraz aby już na etapie projektowania zastosował takie rozwiązania techniczne, które wyeliminują wszystkie czynniki wpływające negatywnie na użytkowanie sąsiedniej zabudowy mieszkaniowej – wyjaśnia Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle. Starostwo Powiatowe na podstawie wydanej przez miasto decyzji o warunkach zabudowy wydało pozwolenie na budowę myjni. – Nie ma żadnych uchybień. Była wykonana analiza hałasu, która nie wykazała żadnych przekroczeń wielkości normatywnych. Odległość myjni od najbliższych budynków wynosi około 18 metrów – potwierdził Adam Pawluś, starosta jasielski.

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcom pozostaje jedynie dojść do konsensusu z inwestorem w sprawie przejazdu przez ich osiedle. Z informacji przekazanych przez przedsiębiorcę drogi dojazdowe, które są jego własnością mogą zostać zablokowane, na czym ucierpią lokatorzy pobliskich bloków. Miejmy jednak nadzieję, że właściciel myjni dotrzyma słowa i wywiąże się ze złożonych na spotkaniu deklaracji. Budowa obiektu ma się zakończyć za około półtora miesiąca.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Bureck
dnia 16.05.2018, 15:31. Identyfikator użytkownika: YYNu5PtloOI8
Ocena
komentarza:
-15
Zamknij se pan te drogi , i tą całą myjnie
@ NOtoJAK
dnia 16.05.2018, 20:35. Identyfikator użytkownika: vaVU9VsM81sA
Ocena
komentarza:
1
Wszędzie CHEMIA
Gatki pierzesz w chemii
Jedzie paniusia do myjni i zatyka okno w samochodzie
"bo śmierdzi chemią na Twoim balkonie , na suszarce"
jak Ci śmierdzi -to się umyj.
@ Śmiejący
dnia 16.05.2018, 21:27. Identyfikator użytkownika: DhNCo6KYOB5v
Ocena
komentarza:
26
haha jak zwykle wszystko na NIE : )
@ Popieram
dnia 16.05.2018, 22:28. Identyfikator użytkownika: 7LI7nl1HlVYo
Ocena
komentarza:
27
Słusznym jest budowanie zgodnie z prawem budowlanym - to jest oczywiste.
Słusznym jest nie pytanie o zgodę np. sąsiadów, bo takowa nie jest wymagana.
Jeżeli każde przedsięwzięcie należało by uzgadniać z sąsiadami, to nic by się nie budowało - to też powinna być dla każdego oczywista oczywistość.
Popieram rozwój i budowy - jak najwięcej. Komu to nie pasi to przenieść się do Grabia lub do Kotani. Tam jest spokój i cisza.
@ Bhp
dnia 17.05.2018, 07:07. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
5
Kierowcy korzystający z myjni bezdotykowe mają rozeznanie na jakich zasadach ona pracuje.Jest to boks otwarty,zabudowany dwoma,trzema ekranami p-rozbryzgowymi.Zaliczana jest do obiektów sredniouciazliwych.Wczasie jej używania wyraźnie slychac uderzenie silnego strumienia o blachę karoserii.Jego natężenie jest zmienne w zależności od odległości lancy od blachy.
-usytuowanie jej pod oknami w odległości na rzut beretem i jej praca będzie slyszalna.szczególnie w ciszy nocnej porze przy otwartych oknach.
-zostanie posadowiona na prywatnej działce,ale należy szanować i prywatność mieszkańców
-jeśli droga dojazdowa do bloków jest prywatna, to w ramach umowy użyczenia bierze się pieniądze. Stąd szantaż jest bezzasadny .Chyba ,ze JSM nie odprowadza platnosci.
-JSM udaje głupa, że nic nie wie o sprawie.Może czas wysłać rządzących 70-cio latka na emeryturę ,a naczelnego babrajacego sie polityka też w emerytalnym wieku zmienic.
Jak skutecznie i zgodnie z prawem działają instytucje świadczy sytuacja przy Dworcowej 1.Blok w niszy terenowej,a naprzeciwko gmaszysko zupełnie zaslaniajace światło słoneczne. Tak można wyliczać jak w Jasle wyglada szacunek człowieka do człowieka .
@ qwerty
dnia 17.05.2018, 18:33. Identyfikator użytkownika: sveaLfuHBi65
Ocena
komentarza:
-3
Na wies sie przeprowadz i nie bedzie halasow... powprowadzali sie do blokow i wymagaja palacow...
@ GGH
dnia 17.05.2018, 21:28. Identyfikator użytkownika: 8tcbj2f6V8xE
Ocena
komentarza:
9
Człowiek protestujący przeciwko "szkodliwej" pianie z myjni, pali 40 papierosów na dobę...
@ Do GGH
dnia 18.05.2018, 10:44. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
2
Zapomniałeś jeszcze dopowiedziec,ze głośno puszcza baki
@ Złośliwiec
dnia 18.05.2018, 11:42. Identyfikator użytkownika: YcoVFdsESErB
Ocena
komentarza:
4
Nie wiedziałem że tam myjnia będzie. Ale skoro jest to takie bulwersujące to na pewno tam pojadę i to w nocy, bo jestem złoślowy. Zapraszam wszystkich na nocne mycie samochodów. A tak na marginesie to lepszej reklamy trudno sobie wyobrazić.
@ ona
dnia 22.05.2018, 07:38. Identyfikator użytkownika: ONPKJb3pLaqG
Ocena
komentarza:
0
chyba w Bieszczady bo teraz na wsi również gwar ;)
@ Kupa
dnia 16.05.2018, 15:37. Identyfikator użytkownika: lZkMX1oBBuP2
Ocena
komentarza:
1
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Tak bywa
dnia 16.05.2018, 19:14. Identyfikator użytkownika: hwEcuApcAZrQ
Ocena
komentarza:
0
Biznes ważniejszy niż ludzie..Ot,życie..
@ Ktoś
dnia 16.05.2018, 15:48. Identyfikator użytkownika: urBP1NyEAw0m
Ocena
komentarza:
23
Nie bedzie niczego
@ jas
dnia 17.05.2018, 18:23. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
2
Jak mawiał pewien klasyk.
@ ośmiornica
dnia 16.05.2018, 15:48. Identyfikator użytkownika: urBP1NyEAw0m
Ocena
komentarza:
40
A gdzie mieszkańcy Konopnickiej?
@ pepe
dnia 16.05.2018, 16:16. Identyfikator użytkownika: deixBEW3CEAh
Ocena
komentarza:
12
może wiatr przywiać chmurę wodzy z szamponem. trzeba szykować protest
@ NIE
dnia 16.05.2018, 15:53. Identyfikator użytkownika: urBP1NyEAw0m
Ocena
komentarza:
218
Myjnia - NIE
Kronospan - NIE
McDonald - NIE
Wysypisko - NIE
Obwodnica - NIE

Wszystko na NIE. A pozniej narzekacie ze w Jasle nic nie ma, mlodziez wyjezdza a miasto obumiera.
@ break
dnia 16.05.2018, 16:00. Identyfikator użytkownika: 5XuOaLzx9WQp
Ocena
komentarza:
113
Słuszny komentarz, Jasło piękne zamienia się w wiochę
@ WSIURY
dnia 16.05.2018, 16:15. Identyfikator użytkownika: pVCVXD4FPdP3
Ocena
komentarza:
-32
piękne? wyjdź z piwnicy
@ łodyniec
dnia 16.05.2018, 16:31. Identyfikator użytkownika: FEq59xlQNPTr
Ocena
komentarza:
7
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ TAK
dnia 16.05.2018, 17:12. Identyfikator użytkownika: s9CgpOz0LuR2
Ocena
komentarza:
43
Trzeci kościół w parafii - ROBIMY!!!
@ Lord
dnia 16.05.2018, 19:04. Identyfikator użytkownika: V8FNBg2gXNRS
Ocena
komentarza:
5
Bo to cały obecny entelegentny elektorat rządzacych ! Jak nie oni to wszystko na
@ czarny
dnia 16.05.2018, 20:53. Identyfikator użytkownika: XTmlY2frWRtq
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ mieszkaniec
dnia 16.05.2018, 21:03. Identyfikator użytkownika: LUZHvAzYPHZH
Ocena
komentarza:
2
kg-2 ?kg-2 ?kg-2 ?kg-2 ?
@ sx
dnia 16.05.2018, 21:18. Identyfikator użytkownika: eNIZDTVAhc81
Ocena
komentarza:
35
A po co budować zakłady jak jest 500 plus? Jak coś mają za darmo to pracować się nie chce. Dzisiaj lepiej być bezrobotnym niż pracować. Facet chce rozkręcać biznes, to niech rozkręca. Moim zdaniem bardzo dobrze robi. Ludzie w dzisiejszych czasach tak się rozpuścili, jak czarni w USA, myślą, że im wszystko wolno
@ joseph
dnia 17.05.2018, 07:07. Identyfikator użytkownika: RGSMQ0nTXj12
Ocena
komentarza:
3
Nie wszystko. Krzyże na tak, kościoły na tak, pomniki na tak.
@ rohu
dnia 17.05.2018, 10:23. Identyfikator użytkownika: 3iF8tqdt0izA
Ocena
komentarza:
3
joseph - proponuje protest przed kosciolami bo mi tez przeszkadzaja jak k... dzwonia przez cala niedziele i nie tylko - wyburzyc wszystko i ewentualnie jeden zostawic oczywiscie bez parkingow - ktos sie chce modlic w kosciele to na nogach niech dyma jak ten ich nie powiem kto 2000 lat temu - a nie jakis pokaz mody kto czym jezdzi i jak sie ubiera - worki po ziemniakach i wio :)
@ Kryszak do łodyniec
dnia 17.05.2018, 11:01. Identyfikator użytkownika: hof6HbonC811
Ocena
komentarza:
2
Lodyniec, Ty czasem coś mądrego napiszesz. Zgadzam się z Tobą.
@ olo
dnia 17.05.2018, 15:39. Identyfikator użytkownika: XnGezRYS6eLc
Ocena
komentarza:
4
jeszcze tak samo było z łącznikiem na Baczyńskiego - Staszica!
@ tryt
dnia 17.05.2018, 18:06. Identyfikator użytkownika: 7kIGs1cF6j06
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Do break
dnia 18.05.2018, 05:38. Identyfikator użytkownika: rLYsPhr4VQav
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ I co?
dnia 18.05.2018, 07:54. Identyfikator użytkownika: wgWezv1CBKAh
Ocena
komentarza:
-3
Myjnia głównie hałas. A jeśli to kilka metrów od bloku to w no nie pośpią. Kronospan zapraszam do Mielca. Mcdonald syfskie żarcie za wygórowana cenę, puste kalorie uzależniające dzieci od smaku, doprowadzające do otyłości najlepszy przykład USA UK
Wysypisko to już bez komentarza
Obwodnica brzmi spoko. Ale czy ktoś się zagłębił na tyle w temat że wie przeciwko czemu protestowali ludzie. Masz działkę za 100tys i przychodzi ktoś i daje ci polowej masz oddać - bo ma być obwodnica... Niestety Jasło to zaścianek i żadne poważne inwestycje się zgłaszają. Ale czy to znaczy że musimy brać każde [...] które nam proponują?
@ ona
dnia 22.05.2018, 07:42. Identyfikator użytkownika: ONPKJb3pLaqG
Ocena
komentarza:
0
SPALARNIA również na NIE !!! Czy opłaca się mieszkańcom po to wszystko jezdzić do Krosna ? nie lepiej było by mieć to wszystko na miejscu ? Typowy ZAŚCIANEK !!!
@ jas
dnia 23.05.2018, 21:28. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
0
jeżdżenie ze śmieciami do Krosna już się skończyło, teraz je wożą do Przemyśla. A obiecywali, że Krosno przyjmie nasze śmieci z pocałowaniem ręki! Pod warunkiem że odpowiednio zapłacimy i dowieziemy na własny koszt.
@ Babel
dnia 16.05.2018, 16:03. Identyfikator użytkownika: 2G21nNyZrnqV
Ocena
komentarza:
20
Nareszcie jakaś inwestycja ! Będzie gdzie myć GOLFA
@ Ops
dnia 17.05.2018, 02:25. Identyfikator użytkownika: M8A8eU02ahlB
Ocena
komentarza:
1
I passata! ... W tdi-ku ;)
@ ...
dnia 16.05.2018, 16:12. Identyfikator użytkownika: IZdhD9owZiWQ
Ocena
komentarza:
41
Nic sie w tym Jaśle nie zmieni bo wszystko ku**a na nie, hipokryci.
@ marek
dnia 16.05.2018, 18:18. Identyfikator użytkownika: GwS0Q9lidNNH
Ocena
komentarza:
12
Masz rację, już dawno mówiłem, że Jasło to jest załgane miasto. Psełdo katolicy, co komunikanty żrom garściami. A sąsiadowi by wbił nóż w plecy. Oby jak jak najszybciej przyszły tu te ciapate i zrobiły porządek.
@ WSIURY
dnia 16.05.2018, 16:15. Identyfikator użytkownika: pVCVXD4FPdP3
Ocena
komentarza:
6
jeszcze widły im dać
@ WSIURY
dnia 16.05.2018, 16:16. Identyfikator użytkownika: pVCVXD4FPdP3
Ocena
komentarza:
2
boją się wody xD
@ łodyniec
dnia 16.05.2018, 16:30. Identyfikator użytkownika: FEq59xlQNPTr
Ocena
komentarza:
9
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Ja
dnia 17.05.2018, 17:05. Identyfikator użytkownika: JCJ8tBrayZ9i
Ocena
komentarza:
0
"bojom " aż gryzie w oczy !!!
@ lokjh
dnia 16.05.2018, 16:36. Identyfikator użytkownika: vIEDUH3pWXeb
Ocena
komentarza:
11
Wyprowadźcie się do lasu najlepiej
@ Wybór
dnia 16.05.2018, 20:07. Identyfikator użytkownika: hwEcuApcAZrQ
Ocena
komentarza:
-10
Lepiej można było saunę i bicze wodne dla ludzi,nie samochodów.
@ Obiłankenobi
dnia 16.05.2018, 16:37. Identyfikator użytkownika: Zj0GQEofGqd9
Ocena
komentarza:
-1
oj tam, wystawia łachy na wieszaku to im umyje przy okazji :D wielkie mi aj waj.
@ zad
dnia 16.05.2018, 16:47. Identyfikator użytkownika: VoOQXcoyCX32
Ocena
komentarza:
-7
Bardzo dobrze, że budują. Umyje se tam mojom
czorna BMW.
@ nic sie nie da
dnia 16.05.2018, 16:54. Identyfikator użytkownika: doKXbTUa6OSS
Ocena
komentarza:
36
Z tekstu wynika że wszystko jest zgodnie z prawem to dlaczego macie wąty do gościa? Buduje na swoim za swoje więc jeżeli już to miejcie ale do tych co ustalaja prawo o nie do kogoś kto z niego korzysta.. w takim kraju żyjemy. Wolno mu ? wolno więc buduje. To tak jakbyscie kupil sobie działke a ktoś strajkował bo chcecie sobie wybudowac za blisko garaż albo inny budynek gospodarczy. Na swoim każdy może co chce jeżeli jest zgodnie z prawem, więc nie rozumiem o co ten krzyk? :) ale zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie będzie się podobało, tylko że w tem sposób w Polsce nikt by nic nie wybudował ot co
@ obserwator333
dnia 16.05.2018, 17:47. Identyfikator użytkownika: fG8ZMHuf0akf
Ocena
komentarza:
1
http://natemat.pl/178267,samochody-wazniejsze-niz-mieszkancy-myjnia-na-ulicy-slicznej-zatruwa-zycie-mieszkancom

problem z hałasem jest już przy odległości 100 m od bloków a co dopiero będzie tu gdzie jest ok 30?
Jeśli myjesz auto na myjni wiesz jaki hałas jest gdy robi to kilku kierowców a teraz wyobraź sobie to cały czas przez 16 godzin pod samymi oknami.
@ aaa
dnia 16.05.2018, 22:45. Identyfikator użytkownika: TjQacBryVvnq
Ocena
komentarza:
2
ciekawe kto pierwszy bedzie mył samochody ... Ci co maja 30 m
@ Abnegat
dnia 17.05.2018, 15:25. Identyfikator użytkownika: A35SgvtfLwA3
Ocena
komentarza:
1
Jakie 30 m? Przecież w artykule wyraźnie pisze, że kilkanaście. Sądząc na podstawie zdjęcia, jeżeli myjnia ma być w tym miejscu, gdzie ta wiata, to nie będzie więcej niż 15 m. W tej sytuacji zachodzi podejrzenie, że może być nawet nie zachowana wymagana prawem budowlanym odległość 4 m od granicy działki.
@ Ogarnijmy się !
dnia 16.05.2018, 16:55. Identyfikator użytkownika: Li2HDfxd7DiN
Ocena
komentarza:
25
To tylko myjnia. Ludzie hallo to nie jakieś wysypisko czy coś. Równie dobrze można protestować bo sklep kolo bloków i hałas bo podjeżdżają czy rozmawiają pod oknami ;x
@ vb
dnia 16.05.2018, 17:03. Identyfikator użytkownika: YLDERPxsdVQd
Ocena
komentarza:
9
A mnie taki szantaż ze strony własciciela się nie podoba i jest nie na miejscu ...
@ B
dnia 16.05.2018, 17:04. Identyfikator użytkownika: w5QGhMhfIkv3
Ocena
komentarza:
58
Mają od 70 lat pod oknami wielki zakład chemiczny, ale to szampon samochodowy będzie im przeszkadzał ? serio ? to jakiś żart ?

Na szczęście nikt nie musi ich pytać. Gdyby zacząć pytać, to nie powstałoby tu nic.
@ km
dnia 17.05.2018, 12:23. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
6
Pal sześć zakład chemiczny. A kurniki, klatki na króliki i syf na skarpie od strony Wisłoki to są OK?
@ telewizja kłamie
dnia 17.05.2018, 13:11. Identyfikator użytkownika: B1CXUlVGdnhk
Ocena
komentarza:
-5
Jak taki dobry ten szampon to weź wypij buteleczkę. Daj przykład że szampón nie szkodliwy hehehe
@ B
dnia 17.05.2018, 14:15. Identyfikator użytkownika: w5QGhMhfIkv3
Ocena
komentarza:
9
Kto mówi o piciu szamponu ? przecież na tej myjni nie będą Wam wlewali szamponu do gardeł i nie tego sprawa dotyczy. Ironia jest fajna, dopóki ma sens.
@ telewizja kłamie
dnia 18.05.2018, 14:45. Identyfikator użytkownika: B1CXUlVGdnhk
Ocena
komentarza:
0
Wiesz wlewać nie muszą ale przez kilka lat wystarczy otwierać okno aby się nałykać oparów i koniec końców tą buteleczkę w ten sposób wypić.
@ lolo
dnia 16.05.2018, 17:09. Identyfikator użytkownika: vDCBAmrVqghy
Ocena
komentarza:
19
tu wychodzi typowa polska zawiśćććććććććććć,
@ gosc
dnia 16.05.2018, 17:18. Identyfikator użytkownika: vh6ypnAClwxN
Ocena
komentarza:
-3
Somsiad fkońcu łumyje passata :D
@ Janusz
dnia 16.05.2018, 17:48. Identyfikator użytkownika: 2SxaTE1kWv3W
Ocena
komentarza:
14
Typowe nosacze polskości. Panu na pierwszym zdjęciu brakuje tylko głowy nosacza i reklamówki biedronki. Dziękujem.
@ Jaslo
dnia 16.05.2018, 17:49. Identyfikator użytkownika: U8FWtIZoQM2M
Ocena
komentarza:
15
Myjni u siebie nie chcą ale nie mają nic przeciwko myciu swoich samochodów w myjniach które są u kogo innego pod blokiem. Hipokryzja
@ mieszkanka
dnia 16.05.2018, 20:41. Identyfikator użytkownika: e0tQWVC8OtWw
Ocena
komentarza:
-2
wskaz mi taka myjnie ktora miesci sie pod blokiem mieszkalnym
@ cyberchłop
dnia 16.05.2018, 21:03. Identyfikator użytkownika: bsEWuILy6OVV
Ocena
komentarza:
8
a na przykład na żeromskiego , chyba do najbliższego domu 20metrów
@ .
dnia 17.05.2018, 11:09. Identyfikator użytkownika: EUh5k35fvgkB
Ocena
komentarza:
1
zamiast mieści widac raczej pieści hehe
@ gosc
dnia 16.05.2018, 17:56. Identyfikator użytkownika: p7Bsc3NtXFxB
Ocena
komentarza:
9
Jak myją swoje auta pod garażem obok to nie przeszkadza !!!
@ mieszkanka
dnia 16.05.2018, 18:19. Identyfikator użytkownika: e0tQWVC8OtWw
Ocena
komentarza:
0
na Gamracie nie było żadnej myjni i było ok teraz jest myjnia kolo Grosaru 4 stanowiska to chyba wystarczy bo i tak stoją puste stanowiska to wiec pytam po co myjnia komuś pod oknami niech sobie weżmnie ta 1 drogę ale chyba nie aż 3 dojazdowe do bloków może mi ktoś podpowie które drogi należą to tegoż właściciela
@ do mieszkaniec
dnia 16.05.2018, 18:48. Identyfikator użytkownika: VoOQXcoyCX32
Ocena
komentarza:
13
To nie twój problem, że na Grosarze jest już myjnia tylko tego
co buduje. Jak nie będzie miał klientów, to zamknie interes ku
zadowoleniu całego osiedla i Grosaru.
@ mieszkanka
dnia 16.05.2018, 19:47. Identyfikator użytkownika: e0tQWVC8OtWw
Ocena
komentarza:
0
ja nie mam problemu co do myjni na Grosarze ale że jest myjnia tylko widze ze Ty masz problem ale ten co stawia myjnie to niech nie robi tego mieszkancom pod oknami
@ bobo
dnia 16.05.2018, 19:04. Identyfikator użytkownika: Y7PkT7rR7XmV
Ocena
komentarza:
5
prawda jest taka, że nikt do tej myjni nie będzie jeździł bo obok grosaru jest dobra czterostanowiskowa bez ciasnoty i kolejek
@ Irf
dnia 16.05.2018, 21:27. Identyfikator użytkownika: LE9C57rG5eGA
Ocena
komentarza:
3
Zgadza sie
@ 10
dnia 17.05.2018, 08:13. Identyfikator użytkownika: GlpOxy66hYae
Ocena
komentarza:
7
jedno stanowisko to k0szt ok 120tyś zysk z jednego mycia 4zl srednio na dobe przyjmijmy 10aut to daje zysk na dobe40 zl to 120 tys zwroci sie po 3000 dni to daje 10 lat + amortyzacja po 10 latach wyjdzie na zero tyle ze mozna wyprac nie tylko auta
@ ciekawy
dnia 16.05.2018, 19:27. Identyfikator użytkownika: 7RFgxjXBiVqk
Ocena
komentarza:
-7
na szczescie ja mieszkam w takim syfiastym miejscu naszego pieknego miasta, ze nawet komus szalonemu nie strzeli do glowy zrobic w okolicy jakis byznes...
@ Sławek
dnia 16.05.2018, 20:32. Identyfikator użytkownika: sWJJXrYR7WCR
Ocena
komentarza:
-6
Gratulacje pomysłu zrobienia myjni samochodowej na pewno właściciel sporo na niej zarobi. Życzę wiele sukcesów a ludzie, którym przeszkadza takie coś zżera najwidoczniej zazdrość
@ wow
dnia 16.05.2018, 20:34. Identyfikator użytkownika: EUh5k35fvgkB
Ocena
komentarza:
-1
Gamrat sie rozwija jak pi...n jeszcze 20 lat temu to tam było...
@ czarny
dnia 16.05.2018, 20:59. Identyfikator użytkownika: XTmlY2frWRtq
Ocena
komentarza:
-8
Na pewno sie dogadaja. Inwestor udostepni za free mycie aut mieszkancom osiedla i bedzie OK.
@ Irf
dnia 16.05.2018, 21:26. Identyfikator użytkownika: LE9C57rG5eGA
Ocena
komentarza:
10
Kłótnia to podstawa jasielskiej egzystencji
@ Jomomcochce
dnia 16.05.2018, 21:36. Identyfikator użytkownika: IXhnoUpBWua0
Ocena
komentarza:
2
Każdy może i firmy trza otwierać, ludziom robotę dawać, składki odprowadzać tam gdzie trza i będzie dobrze
@ Kika
dnia 16.05.2018, 22:04. Identyfikator użytkownika: n6jzWdj6aUcC
Ocena
komentarza:
6
Zabić ten gamrat dechami. Spoleczniakom nic nie pasuje. Niech zbudują kolejny szmateks apteke albo bank wtedy będzie ok.
@ INWESTOR
dnia 16.05.2018, 22:17. Identyfikator użytkownika: v5GDrDpHSYDt
Ocena
komentarza:
15
Mialem z ziomkiem Chinola otwierać bo brak orientalnej kuchni u nas ale widze ze nie ma sensu bo zaraz ktos sie znajdzie kto powie ze psów nie mozna jesc i będą dymy!
@ gosc
dnia 17.05.2018, 01:30. Identyfikator użytkownika: XwU6DMpG3PQ4
Ocena
komentarza:
3
To jest bardzo dobry pomysł !
@ telewizja kłamie
dnia 17.05.2018, 13:18. Identyfikator użytkownika: B1CXUlVGdnhk
Ocena
komentarza:
1
...i każdy kto ma pieska w bloku a nie chce mieć to podchodziłby od zaplecza takiego "chinola" wieczorem i problem rozwiązany. Wilk (tzn klient) syty i owca cała (mieszkanie czyste).
@ Admin
dnia 16.05.2018, 22:44. Identyfikator użytkownika: 6uGwbDStvURr
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ rohu
dnia 17.05.2018, 10:18. Identyfikator użytkownika: 3iF8tqdt0izA
Ocena
komentarza:
-1
no a ty to czytasz i kolko sie zamyka - zenada
@ prawdomówny
dnia 17.05.2018, 07:59. Identyfikator użytkownika: Dom6jdaaj9Jp
Ocena
komentarza:
2
mieszkańcom tak naprawdę chodzi oto iż łącznik drogi spowoduję brak miejsc parkingowych bo tak to tej pory tak się to odbywa ,ponieważ najlepiej zaparkować pod drzwiami
@ jdy
dnia 17.05.2018, 08:39. Identyfikator użytkownika: Y7PkT7rR7XmV
Ocena
komentarza:
4
blok to ich dom, więc chyba mogą pod nim zaparkować, a nie patrzeć jak im auta śmigaja tuż pod blokiem, gdzie bawią się dzieci
@ Tex
dnia 17.05.2018, 08:55. Identyfikator użytkownika: 4EsQJihnglZw
Ocena
komentarza:
-4
Pytanie: Kto się boi wody, mydła? Odpowiedź: Mieszkańcy Miasta Jasła :))) Z Panią Radną na czele.
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 17.05.2018, 09:03. Identyfikator użytkownika: YTVSl3isiWxn
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ telewizja kłamie
dnia 17.05.2018, 13:20. Identyfikator użytkownika: B1CXUlVGdnhk
Ocena
komentarza:
-6
Zgłaszam to do prokuratury art 190 kk
@ jdy
dnia 17.05.2018, 21:05. Identyfikator użytkownika: Y7PkT7rR7XmV
Ocena
komentarza:
1
gdzie tu widzisz jakieś griźby?
@ dragoness
dnia 18.05.2018, 07:33. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-1
Paragrafy się panu pomyliły. Najwyżej 212 pasuje.
@ Miglanc
dnia 18.05.2018, 09:03. Identyfikator użytkownika: Wg1l4IMeVHof
Ocena
komentarza:
0
Trzeba mieć "grubą skórę"
@ ekspert od unijnej kasy
dnia 17.05.2018, 13:00. Identyfikator użytkownika: Cgu77yy5GwiA
Ocena
komentarza:
2
Mówicie,że przytulił 400 tys. tylko z jednego zakładu? A gdzie reszta?
@ demokrytyk
dnia 17.05.2018, 14:03. Identyfikator użytkownika: XQeIg4IElzBj
Ocena
komentarza:
3
Po przeczytaniu tych komentarzy odnoszę wrażenie,że 80% piszących to analfabeci,z tego połowa to ignoranci i idioci.którzy nie potrafią poprawnie zdania zbudować.Natomiast oceniać innych,bardzo chętnie,najlepiej przy użyciu inwektyw.Powiem wprost: wolność mediów nie dla idiotów...
@ mieszkaniec 65
dnia 17.05.2018, 15:30. Identyfikator użytkownika: 2VYET2xWONYY
Ocena
komentarza:
1
ciekawe kto jest tym inwestorem i ktore to drogi sa jego kto mu je przekazal po za tym po co mu myjnia skoro na tym osiedlu dziala juz myjnia cztero stanowiskowa czyzby pralnia ? a tak nawiasem to dobrze to cale osiedle zawsze glosuje na tych wiecznych samorzadowcow typu p pawlus i reszta no to maja
@ do mieszkaniec 65
dnia 17.05.2018, 16:21. Identyfikator użytkownika: VoOQXcoyCX32
Ocena
komentarza:
5
Ty jak byś był przy władzy to wydawałbyś pozwolenia
po uważaniu. Na szczęście ci to nie grozi. Macie radną
z osiedla, to dlaczego nie zablokowała tej lokalizacji w
Urzędzie Miasta ? Ano, bo przepisy na to nie pozwalają.
@ Abnegat
dnia 17.05.2018, 16:48. Identyfikator użytkownika: ZXSID1syfMPv
Ocena
komentarza:
1
Trudno być krytykiem idiotycznych biznesmeńskich pomysłów, bo zaraz posypią się argumenty typu "homosovieticus". To jest podobnie, jak z tym bezsensownym zakładaniem obok siebie 2 lub 3 kwiaciarni, fryzjerów lub kosmetyczki, bo to dzisiaj najbardziej popularne rodzaje usług - przynajmniej po stronie podaży. Wygląda na to, że podobny mechanizm zadziałał również w omawianym przypadku, co oznacza, ze ten bezczelny szantażysta zwyczajnie nie rozumie mechanizmu rynkowego powodującego, że w sytuacji konkurencji na miejscu musiałby obniżyć ceny do tego stopnia, że może być "na minus", a w końcu - będzie musiał zlikwidować interes. Ale cóż, pieniądze same z siebie nie dają rozumu - chyba, że chodzi tutaj o jakiś przekręt i jest to przykrywka pod jakąś inną działalność.
@ jas
dnia 18.05.2018, 11:02. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
2
No tak, myjnia jednostanowiskowa posłuży pewnie do prania brudnych pieniędzy wyprowadzonych ze SKOKów przez mafię pruszkowską. Widać marzą ci się stare dobre czasy gdy urzędasy albo oszołomy z komitetu osiedlowego decydowały o profilu czyjejś działalności. Bez ponoszenia ryzyka rzecz jasna.
@ Iv
dnia 17.05.2018, 18:18. Identyfikator użytkownika: dVYl8QBHNLdF
Ocena
komentarza:
1
jednostanowiskowa? conajmniej 3 stanowiska by sie przydaly!
@ Hejka
dnia 17.05.2018, 18:39. Identyfikator użytkownika: 75kWMS90IsST
Ocena
komentarza:
6
Pani przewodnicząca osiedla i jednocześnie radna to załatwi, tylko spróbujcie nie zagłosować w zbliżających się wyborach na nią to ... ;))
@ Hejka
dnia 17.05.2018, 18:42. Identyfikator użytkownika: 75kWMS90IsST
Ocena
komentarza:
6
Jednostanowiskowa bo to ma być dla mieszkańców tego bloku, trzeba umyć to całe towarzystwo z bloku-hotelu ;))
@ Hejka
dnia 17.05.2018, 18:43. Identyfikator użytkownika: 75kWMS90IsST
Ocena
komentarza:
2
Mają być szczotki do dokładnego mycia plecków :)
@ do Abnegat
dnia 17.05.2018, 18:50. Identyfikator użytkownika: VoOQXcoyCX32
Ocena
komentarza:
1
Ten inwestor od "idiotycznych biznesmeńskich pomysłów" od lat
z powodzeniem prowadzi różne biznesy, więc się o niego nie martw,
a raczej żeby nie brakło ci z emerytury do pierwszego.
@ Abnegat
dnia 17.05.2018, 21:30. Identyfikator użytkownika: OKRWcxyLrmLc
Ocena
komentarza:
0
Dziękuję za troskę o moją sytuację materialną, ale nie narzekam. Natomiast co do rzeczonego biznesmena - trudno mi uznać pomysł myjni jednostanowiskowej jako przepis na sukces, zwłaszcza w warunkach miejscowej konkurencji. Chyba, że ten zdolny biznesmen ma zamiar później dobudować warsztat albo lakiernię i myjnia będzie tylko elementem pomocniczym.
@ jas
dnia 18.05.2018, 12:16. Identyfikator użytkownika: FmtbbDucSmrK
Ocena
komentarza:
0
Lakiernia przy myjni? Równie genialne jak produkcja płyt wiórowych na linii do paneli PCW z surowca z nieistniejącej od 15 lat rafinerii..
@ do Abnegat
dnia 17.05.2018, 22:09. Identyfikator użytkownika: VoOQXcoyCX32
Ocena
komentarza:
2
Lakiernię i spalarnię samochodów ( w tym plastikowych ).
Zapomniałeś jeszcze o spalarni.
@ sukces murowany
dnia 17.05.2018, 22:31. Identyfikator użytkownika: IGZi5o1wmzMr
Ocena
komentarza:
1
to by było coś... taki blokowy mikroklimat by się stworzył... hehehe
@ sukces murowany
dnia 17.05.2018, 22:22. Identyfikator użytkownika: IGZi5o1wmzMr
Ocena
komentarza:
2
jestem za dobudowaniem lakierni...:) przynajmniej mieszkańcy mieli by uzasadniony powód do narzekania... bo to co teraz tu czytam to czysta złośliwość i zawiść... to właśnie takie d..y życiowe sami nie maja to innym nie dadzą!!...PRZYKRE!!
@ Kierowca
dnia 18.05.2018, 13:35. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
-6
Najbardziej szokujące dla starszej części mieszkańców osiedla Gamrat jest to,
że powstanie jedno stanowisko do mycia ich brudnych samochodów.
A co najstraszniejsze, że pod ich bokiem ktoś odważył się w Polsce zainwestować
pieniądze w budowę myjni i na powstanie nowego stanowiska pracy.
Bezrobocie należy zachować za wszelką cenę.
Głupota starcza szerzy się i zatacza coraz większe kręgi.
@ Abnegat
dnia 19.05.2018, 00:46. Identyfikator użytkownika: K7b3I7fGnmSL
Ocena
komentarza:
0
Zobacz sobie głupotę młodzieńczą i porównaj na końcu odpowiedzi starego, być może bezdomnego. Ty też należysz do tego pokolenia "gimbazy"?

https://www.youtube.com/watch?v=wNBc8xIht-U
@ Abnegat
dnia 19.05.2018, 02:06. Identyfikator użytkownika: K7b3I7fGnmSL
Ocena
komentarza:
-3
Dla zainteresowanych - część humanistyczna egzaminów gimbazy (to pierwsze to były przedmioty ścisłe)

https://www.youtube.com/watch?v=TiaP_v28wQU

To nawet nie jest śmieszne, tylko tragiczne. Nie wiem, na ile jest to miarodajne dla całego kraju, bo w pewnym momencie pokazał się szyld, z którego wynikało, że dotyczy to Mielca. Czyżby wyziewy z KRONO miały taki ogłupiający wpływ?
@ mieszkaniec 65
dnia 18.05.2018, 15:36. Identyfikator użytkownika: 2VYET2xWONYY
Ocena
komentarza:
1
ty kierowca jakie stanowisko pracy tam powstanie mysl czlowieku jak juz piszesz
@ Lubie rondo bo można jeżdzić w koło
dnia 18.05.2018, 16:45. Identyfikator użytkownika: NkPkpb3OPp1U
Ocena
komentarza:
1
DO MIESZKANIEC 65 np. stanowisko konserwatora, albo pilnowacza
@ Kierowca
dnia 20.05.2018, 09:38. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
0
Mieszkańcy osiedla Gamrat są przerażeni, że już nie będą bezkarnie mogli
myć samochodów na osiedlu i przy garażach.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105