Strona główna

Na drogach może być ślisko

13
Napisany dnia: 11.01.2018, 17:20 , Tagi: Brak

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych i Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle ostrzega o możliwości wystąpienia słabych opadów marznącego deszczu oraz marznącej mżawki. Mogą one powodować gołoledź.

Zjawisko może wystąpić na obszarze województwa podkarpackiego, w tym powiatu jasielskiego w terminie od godz. 18.00 dnia 11.01.2018 r. do godz. 03.00 dnia 12.01.2018 r.

Przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80% (Opady marznące).

MCZK w Jaśle/red

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Pseudonim mój
dnia 11.01.2018, 18:05. Identyfikator użytkownika: CFDyv2XmZtC9
Ocena
komentarza:
-14
Kierowcy upraszają zarządców dróg by w tym czasie na drogach pługosolarki na 80 % posypywały lód a w razie potrzeby odśnieżały jezdnię. I żeby nie było że nie na pisałem!
@ WS
dnia 11.01.2018, 19:50. Identyfikator użytkownika: dyIBxQUz1imL
Ocena
komentarza:
25
Ciapciaki które nie potrafia jezdzić na oblodzonych drogach niech zostana w domu. Tak jak i naiwniacy którzy myslą ze jak maja zimowa opone to moga jechac jak w lecie. Do jezdzenia w zimie potrzeba trochę wyobraźni i umiejetnosci przewidywania.
Pozdrawiam normalnych kierowców.
Nigdy nie narzekałem na brak posypanych dróg bo zdaje sobie sprawę ze nie ma takiej siły która mogłaby spowodowac ze nagle na wszystkich drogach pojawią sie piaskarki. To oczywiste że jak leci z góry zamarza na jezdni to nawet jak przejedzie piaskarka to niewiele daje, bo kiedy ona juz jest kilka km dalej to na poprzednim odcinku potrafi byc spowrotem ślisko. Tylko ludzie bez wyobrazni mysla ze piaskarka bedzie jezdzic w te i spowrotem na krótkim odcinku:)
@ pipi
dnia 11.01.2018, 23:11. Identyfikator użytkownika: qgLJjsfqoxyK
Ocena
komentarza:
24
No to mamy rozwiązanie, tacy jak @Pseudonim mój zostają w domu tacy jak @WS jadą. I tego sę trzymajmy a bedzie normalnie na drogach;)
@ Emigrant
dnia 12.01.2018, 10:03. Identyfikator użytkownika: WmUaInQtyaZC
Ocena
komentarza:
-7
Tylko żeby o Ws nie było artykułu za jakiś czas że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze
@ Tutejszy
dnia 12.01.2018, 10:13. Identyfikator użytkownika: xF0scWSXNkpx
Ocena
komentarza:
8
Nie ma żadnego newsa więc widocznie dostosował. Mozliwe że tacy jak Pesudonim mój i jemu podobni wzięli do siebie komentarz WS i zostali w domu więc nie ma newsów:)
@ baca
dnia 12.01.2018, 11:28. Identyfikator użytkownika: XGP1IIOUcQmR
Ocena
komentarza:
0
Jak jest ślisko to sie jedzie przez ściernisko!
@ Hwdp
dnia 11.01.2018, 18:07. Identyfikator użytkownika: 6uXIsMtHFD9Y
Ocena
komentarza:
1
No to bedzie rozbi-[...]
@ we
dnia 11.01.2018, 18:46. Identyfikator użytkownika: ELjUlBx5qWMx
Ocena
komentarza:
1
Skierować do zarządów dróg
@ drogowca
dnia 11.01.2018, 18:53. Identyfikator użytkownika: Sm1dKLQpuGf1
Ocena
komentarza:
1
I co drogowcy mają robić w takiej sytuacji jechać przed wystąpieniem gołoledzi i słuchać narzekań mieszkańców, że to jest wyrzucanie pieniędzy z podatków w błoto a być może jazda za darmo i dołożenie ze swojej kieszeni jak gołoledź nie wystąpi bo nie ma potrzeby sypać czy czekać na gołoledź i słuchać narzekań, że drogi nie są od razu posypane. Nie da się wszystkiego i jeżeli zarządcy dróg oszczędzają pieniądze na zimowe utrzymanie to się wiąże z gorszymi warunkami na drogach bo da się drogi zrobić w dobrym standardzie tak jak to ma miejsce na krajówkach ale wiąże się to z dużo większymi kosztami.
@ Pseudonim mój...
dnia 11.01.2018, 21:49. Identyfikator użytkownika: mddiHLBFBBvn
Ocena
komentarza:
-17
Nie, nie chodzi o to by "drogowcy" uprzedzali gołoledz, ale o to, gdy na drodze wojewódzkiej czy powiatowej na podjezdzie, w zaspie, czy w wyniku poślizgu zatrzyma się np. ciągnik siodłowy który zablokuje drogę, to reagować natychmiast, a nie po kilku godzinach, przed południem.
Pozdrawiam.
@ pipi
dnia 11.01.2018, 23:13. Identyfikator użytkownika: qgLJjsfqoxyK
Ocena
komentarza:
14
Ty człowieku masz pojęcie ze natychmiast to sobie możesz ale co inne? To nie gra komputerowa ze teleportujesz sie gdzie chcesz w 5 minut. Pora chyba wydorosleć.
@ drogowca
dnia 12.01.2018, 00:04. Identyfikator użytkownika: 0j9o78axVIHH
Ocena
komentarza:
-2
Uprzedzanie gołoledzi jest dobrym sposobem i bywa stosowane bo lepiej, łatwiej i bezpieczniej jest posypać solą mokrą drogę czy tam jeszcze sucha niż lód bo wtedy też ta sól szybciej działa i piaskarka nie musi jechać po lodzie co bywa niebezpieczne bo w tamtym roku przecież tak obrociło piaskarke.
@ Faraon
dnia 11.01.2018, 18:56. Identyfikator użytkownika: hXjX3D3H7vLC
Ocena
komentarza:
2
Fajnie było jak autobusy odwoływali hihi
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105