Strona główna

Na drogach może być ślisko

13
Napisany dnia: 11.01.2018, 17:20 , Tagi: Brak

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych i Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle ostrzega o możliwości wystąpienia słabych opadów marznącego deszczu oraz marznącej mżawki. Mogą one powodować gołoledź.

Zjawisko może wystąpić na obszarze województwa podkarpackiego, w tym powiatu jasielskiego w terminie od godz. 18.00 dnia 11.01.2018 r. do godz. 03.00 dnia 12.01.2018 r.

Przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80% (Opady marznące).

MCZK w Jaśle/red

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Pseudonim mój
dnia 11.01.2018, 18:05. Identyfikator użytkownika: CFDyv2XmZtC9
Ocena
komentarza:
-14
Kierowcy upraszają zarządców dróg by w tym czasie na drogach pługosolarki na 80 % posypywały lód a w razie potrzeby odśnieżały jezdnię. I żeby nie było że nie na pisałem!
@ WS
dnia 11.01.2018, 19:50. Identyfikator użytkownika: dyIBxQUz1imL
Ocena
komentarza:
25
Ciapciaki które nie potrafia jezdzić na oblodzonych drogach niech zostana w domu. Tak jak i naiwniacy którzy myslą ze jak maja zimowa opone to moga jechac jak w lecie. Do jezdzenia w zimie potrzeba trochę wyobraźni i umiejetnosci przewidywania.
Pozdrawiam normalnych kierowców.
Nigdy nie narzekałem na brak posypanych dróg bo zdaje sobie sprawę ze nie ma takiej siły która mogłaby spowodowac ze nagle na wszystkich drogach pojawią sie piaskarki. To oczywiste że jak leci z góry zamarza na jezdni to nawet jak przejedzie piaskarka to niewiele daje, bo kiedy ona juz jest kilka km dalej to na poprzednim odcinku potrafi byc spowrotem ślisko. Tylko ludzie bez wyobrazni mysla ze piaskarka bedzie jezdzic w te i spowrotem na krótkim odcinku:)
@ pipi
dnia 11.01.2018, 23:11. Identyfikator użytkownika: qgLJjsfqoxyK
Ocena
komentarza:
24
No to mamy rozwiązanie, tacy jak @Pseudonim mój zostają w domu tacy jak @WS jadą. I tego sę trzymajmy a bedzie normalnie na drogach;)
@ Emigrant
dnia 12.01.2018, 10:03. Identyfikator użytkownika: WmUaInQtyaZC
Ocena
komentarza:
-7
Tylko żeby o Ws nie było artykułu za jakiś czas że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze
@ Tutejszy
dnia 12.01.2018, 10:13. Identyfikator użytkownika: xF0scWSXNkpx
Ocena
komentarza:
8
Nie ma żadnego newsa więc widocznie dostosował. Mozliwe że tacy jak Pesudonim mój i jemu podobni wzięli do siebie komentarz WS i zostali w domu więc nie ma newsów:)
@ baca
dnia 12.01.2018, 11:28. Identyfikator użytkownika: XGP1IIOUcQmR
Ocena
komentarza:
0
Jak jest ślisko to sie jedzie przez ściernisko!
@ Hwdp
dnia 11.01.2018, 18:07. Identyfikator użytkownika: 6uXIsMtHFD9Y
Ocena
komentarza:
1
No to bedzie rozbi-[...]
@ we
dnia 11.01.2018, 18:46. Identyfikator użytkownika: ELjUlBx5qWMx
Ocena
komentarza:
1
Skierować do zarządów dróg
@ drogowca
dnia 11.01.2018, 18:53. Identyfikator użytkownika: Sm1dKLQpuGf1
Ocena
komentarza:
1
I co drogowcy mają robić w takiej sytuacji jechać przed wystąpieniem gołoledzi i słuchać narzekań mieszkańców, że to jest wyrzucanie pieniędzy z podatków w błoto a być może jazda za darmo i dołożenie ze swojej kieszeni jak gołoledź nie wystąpi bo nie ma potrzeby sypać czy czekać na gołoledź i słuchać narzekań, że drogi nie są od razu posypane. Nie da się wszystkiego i jeżeli zarządcy dróg oszczędzają pieniądze na zimowe utrzymanie to się wiąże z gorszymi warunkami na drogach bo da się drogi zrobić w dobrym standardzie tak jak to ma miejsce na krajówkach ale wiąże się to z dużo większymi kosztami.
@ Pseudonim mój...
dnia 11.01.2018, 21:49. Identyfikator użytkownika: mddiHLBFBBvn
Ocena
komentarza:
-17
Nie, nie chodzi o to by "drogowcy" uprzedzali gołoledz, ale o to, gdy na drodze wojewódzkiej czy powiatowej na podjezdzie, w zaspie, czy w wyniku poślizgu zatrzyma się np. ciągnik siodłowy który zablokuje drogę, to reagować natychmiast, a nie po kilku godzinach, przed południem.
Pozdrawiam.
@ pipi
dnia 11.01.2018, 23:13. Identyfikator użytkownika: qgLJjsfqoxyK
Ocena
komentarza:
14
Ty człowieku masz pojęcie ze natychmiast to sobie możesz ale co inne? To nie gra komputerowa ze teleportujesz sie gdzie chcesz w 5 minut. Pora chyba wydorosleć.
@ drogowca
dnia 12.01.2018, 00:04. Identyfikator użytkownika: 0j9o78axVIHH
Ocena
komentarza:
-2
Uprzedzanie gołoledzi jest dobrym sposobem i bywa stosowane bo lepiej, łatwiej i bezpieczniej jest posypać solą mokrą drogę czy tam jeszcze sucha niż lód bo wtedy też ta sól szybciej działa i piaskarka nie musi jechać po lodzie co bywa niebezpieczne bo w tamtym roku przecież tak obrociło piaskarke.
@ Faraon
dnia 11.01.2018, 18:56. Identyfikator użytkownika: hXjX3D3H7vLC
Ocena
komentarza:
2
Fajnie było jak autobusy odwoływali hihi
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105