Strona główna

Na drogach może być ślisko

13
Napisany dnia: 11.01.2018, 17:20 , Tagi: Brak

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych i Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle ostrzega o możliwości wystąpienia słabych opadów marznącego deszczu oraz marznącej mżawki. Mogą one powodować gołoledź.

Zjawisko może wystąpić na obszarze województwa podkarpackiego, w tym powiatu jasielskiego w terminie od godz. 18.00 dnia 11.01.2018 r. do godz. 03.00 dnia 12.01.2018 r.

Przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80% (Opady marznące).

MCZK w Jaśle/red

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Pseudonim mój
dnia 11.01.2018, 18:05. Identyfikator użytkownika: CFDyv2XmZtC9
Ocena
komentarza:
-14
Kierowcy upraszają zarządców dróg by w tym czasie na drogach pługosolarki na 80 % posypywały lód a w razie potrzeby odśnieżały jezdnię. I żeby nie było że nie na pisałem!
@ WS
dnia 11.01.2018, 19:50. Identyfikator użytkownika: dyIBxQUz1imL
Ocena
komentarza:
25
Ciapciaki które nie potrafia jezdzić na oblodzonych drogach niech zostana w domu. Tak jak i naiwniacy którzy myslą ze jak maja zimowa opone to moga jechac jak w lecie. Do jezdzenia w zimie potrzeba trochę wyobraźni i umiejetnosci przewidywania.
Pozdrawiam normalnych kierowców.
Nigdy nie narzekałem na brak posypanych dróg bo zdaje sobie sprawę ze nie ma takiej siły która mogłaby spowodowac ze nagle na wszystkich drogach pojawią sie piaskarki. To oczywiste że jak leci z góry zamarza na jezdni to nawet jak przejedzie piaskarka to niewiele daje, bo kiedy ona juz jest kilka km dalej to na poprzednim odcinku potrafi byc spowrotem ślisko. Tylko ludzie bez wyobrazni mysla ze piaskarka bedzie jezdzic w te i spowrotem na krótkim odcinku:)
@ pipi
dnia 11.01.2018, 23:11. Identyfikator użytkownika: qgLJjsfqoxyK
Ocena
komentarza:
24
No to mamy rozwiązanie, tacy jak @Pseudonim mój zostają w domu tacy jak @WS jadą. I tego sę trzymajmy a bedzie normalnie na drogach;)
@ Emigrant
dnia 12.01.2018, 10:03. Identyfikator użytkownika: WmUaInQtyaZC
Ocena
komentarza:
-7
Tylko żeby o Ws nie było artykułu za jakiś czas że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze
@ Tutejszy
dnia 12.01.2018, 10:13. Identyfikator użytkownika: xF0scWSXNkpx
Ocena
komentarza:
8
Nie ma żadnego newsa więc widocznie dostosował. Mozliwe że tacy jak Pesudonim mój i jemu podobni wzięli do siebie komentarz WS i zostali w domu więc nie ma newsów:)
@ baca
dnia 12.01.2018, 11:28. Identyfikator użytkownika: XGP1IIOUcQmR
Ocena
komentarza:
0
Jak jest ślisko to sie jedzie przez ściernisko!
@ Hwdp
dnia 11.01.2018, 18:07. Identyfikator użytkownika: 6uXIsMtHFD9Y
Ocena
komentarza:
1
No to bedzie rozbi-[...]
@ we
dnia 11.01.2018, 18:46. Identyfikator użytkownika: ELjUlBx5qWMx
Ocena
komentarza:
1
Skierować do zarządów dróg
@ drogowca
dnia 11.01.2018, 18:53. Identyfikator użytkownika: Sm1dKLQpuGf1
Ocena
komentarza:
1
I co drogowcy mają robić w takiej sytuacji jechać przed wystąpieniem gołoledzi i słuchać narzekań mieszkańców, że to jest wyrzucanie pieniędzy z podatków w błoto a być może jazda za darmo i dołożenie ze swojej kieszeni jak gołoledź nie wystąpi bo nie ma potrzeby sypać czy czekać na gołoledź i słuchać narzekań, że drogi nie są od razu posypane. Nie da się wszystkiego i jeżeli zarządcy dróg oszczędzają pieniądze na zimowe utrzymanie to się wiąże z gorszymi warunkami na drogach bo da się drogi zrobić w dobrym standardzie tak jak to ma miejsce na krajówkach ale wiąże się to z dużo większymi kosztami.
@ Pseudonim mój...
dnia 11.01.2018, 21:49. Identyfikator użytkownika: mddiHLBFBBvn
Ocena
komentarza:
-17
Nie, nie chodzi o to by "drogowcy" uprzedzali gołoledz, ale o to, gdy na drodze wojewódzkiej czy powiatowej na podjezdzie, w zaspie, czy w wyniku poślizgu zatrzyma się np. ciągnik siodłowy który zablokuje drogę, to reagować natychmiast, a nie po kilku godzinach, przed południem.
Pozdrawiam.
@ pipi
dnia 11.01.2018, 23:13. Identyfikator użytkownika: qgLJjsfqoxyK
Ocena
komentarza:
14
Ty człowieku masz pojęcie ze natychmiast to sobie możesz ale co inne? To nie gra komputerowa ze teleportujesz sie gdzie chcesz w 5 minut. Pora chyba wydorosleć.
@ drogowca
dnia 12.01.2018, 00:04. Identyfikator użytkownika: 0j9o78axVIHH
Ocena
komentarza:
-2
Uprzedzanie gołoledzi jest dobrym sposobem i bywa stosowane bo lepiej, łatwiej i bezpieczniej jest posypać solą mokrą drogę czy tam jeszcze sucha niż lód bo wtedy też ta sól szybciej działa i piaskarka nie musi jechać po lodzie co bywa niebezpieczne bo w tamtym roku przecież tak obrociło piaskarke.
@ Faraon
dnia 11.01.2018, 18:56. Identyfikator użytkownika: hXjX3D3H7vLC
Ocena
komentarza:
2
Fajnie było jak autobusy odwoływali hihi
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Europosłanka PO o niespełnionych obietnicach PiS

   

  Miało być o Podkarpaciu i powiecie jasielskim. Tymczasem, spotkanie z eurodeputowaną Elżbietą Łukacijewską dotyczyło głównie polityki krajowej. Polityk platformy Obywatelskiej poddała miażdżącej krytyce dotychczasowe poczynania rządu PiS, przez niemal godzinę mówiąc o niezrealizowanych obietnicach partii Jarosława Kaczyńskiego.

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105