Strona główna

„Nie” dla sprzedaży udziałów MPGK

62
Napisany dnia: 02.07.2018, 18:44 , Tagi: Brak

Radni miejscy po długiej i burzliwej dyskusji nie wyrazili zgody na zbycie części udziałów spółki MPGK w Jaśle. Argumenty przedstawiane zarówno przez burmistrza, jak również przedstawicieli Polskiego Funduszu Rozwoju nie przekonały radnych.

Radni bez ryzyka

Radni miejscy odrzucili uchwałę dotyczącą zbycia udziałów w drodze sprzedaży nie więcej niż 33 % spółki Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jaśle oraz określenia trybu, w jakim miałoby to nastąpić. Nie pomogła wizyta przedstawicieli z Polskiego Funduszu Rozwoju ani argumenty burmistrza Ryszarda Pabiana. 20 mln zł to kwota, jaką miasto chciało pozyskać na realizację inwestycji w strefie Warzyce i na Gamracie. Jak zaznaczył włodarz miasta, to najlepszy moment na wykonanie kompleksowego uzbrojenia terenu inwestycyjnego.

- Mamy harmonogram tych zadań, które chcemy wykonać w latach 2018-2020. Realizując w jak najkrótszym okresie tego typu inwestycje dajemy szansę ubiegania się o środki zewnętrzne potencjalnym inwestorom. Środki w perspektywie finansowej 2014-2020 będą się pojawiać do roku 2023. Inwestowanie na tych terenach związane jest z pewnymi preferencjami dla przedsiębiorców mogących ubiegać się o dofinansowanie do 70 %. To wszystko bierzemy pod uwagę – wyjaśniał Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła.

Coraz większe zainteresowanie

Piotr Sękowki, menadżer inwestycyjny w Departamencie Inwestycji Samorządowych Polskiego Funduszu Rozwoju podkreślał, że spośród 255 miast, które objęte są Pakietem dla miast średnich do funduszu zgłosiło się 147 samorządów. – Wszystkie te miasta miały wspólny mianownik, a mianowicie traciły funkcje społeczno-gospodarcze. W zeszłym roku doszło do dwóch transakcji, a biorąc pod uwagę ciekawy, a jednocześnie skomplikowany proces to i tak jest duży sukces. Natomiast w tym roku skala zainteresowania jest dużo większa. W tym momencie ten produkt trafia w oczekiwania włodarzy z tego punktu widzenia, że jest bardzo elastyczny – podkreślał P. Sękowski Nasza propozycja, która miała nie obciążać państwa budżetu dotyczyła ustrukturyzowania i pozyskania środków w ramach Kapitału na Rozwój Samorządów. Tym instrumentem jest nabywanie w sposób pośredni mniejszościowego pakietu udziałów i zgodnie z harmonogramem odkupywanie ich. Jest to transakcja z powodzeniem przeprowadzona w Limanowej i Nowym Sączu. W państwa ślady poszły również inne miasta m.in. Gdynia oraz Tarnobrzeg – dodał.

Boją się wzrostu cen

Największe obawy wśród radnych wzbudza jednak kwestia wzrostu cen za wodę i ścieki, które mogą obciążyć jeszcze bardziej domowy budżet mieszkańców Jasła. Podczas obrad sesji mówił o tym Robert Hap, który przeprowadził rozmowy z jaślanami na ten temat. - Mieszkańcy są tym zaniepokojeni. Owszem, dofinansowujemy nasze spółki, natomiast w tym przypadku chodzi o koszty, które będzie musiał ponieść każdy z nas – zaznaczył.

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jaśle nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć radnym, czy będą podwyżki cen za wodę i ścieki. - Państwo oczekujecie ode mnie gwarancji, że nie będzie wzrostu cen, a ja takiej nie udzielę – skwitował prezes spółki Jan Kmiecik. Radny Jan Pierzchała uważa, że tego typu inwestycje już dawno mogłyby być zrealizowane chociażby z nadwyżki budżetowej. - Mamy dzisiaj 20 mln zł wolnych środków. Gdybyśmy właściwie gospodarowali tymi środkami to przez 3,5 roku pewne rzeczy były zrobione – skomentował J. Pierzchała. Radny Michał Sołtys również nie był przekonany co do tego, czy propozycja złożona przez władze miasta jest dla Jasła korzystna. Był przeciwny sprzedaży udziałów spółki miejskiej, gdyż jego zdaniem ciężar wykupu udziałów spadłby bezpośrednio na mieszkańców, a MPGK Sp z.o.o. musiałaby podnieść roczny zysk o kwotę niezbędną do ich wykupu. - Zbyt wiele szczegółów tej transakcji miałoby być dopracowane na kolejnym etapie, gdzie ja jako radny nie miałbym już wpływu i możliwości skorygowania niekorzystnych dla spółki ustaleń – powiedział po sesji Rady Miejskiej Jasła.

Komisja Finansowo-Budżetowa wydała opinię negatywną dla proponowanego projektu uchwały, Komisja Spraw Społecznych, Komisja Samorządowo-Statutowa oraz Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska nie wydały opinii. Jedyną pozytywną ocenę wyraziła Komisja Rozwoju Gospodarczego i Komunikacji.

Radna Krystyna Sikora wnioskowała o zdjęcie projektu uchwały i przedyskutowanie tego tematu w późniejszym czasie, ze względu na jej zdaniem nowe okoliczności i informacje, które dzisiaj uzyskała. Radni jednak odrzucili prośbę poddając ten trudny dla wszystkich temat pod głosowanie. Zdecydowana większość nie wyraziła zgody na zbycie udziałów spółki. 11 głosów było przeciwnych, 4 „za” , dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ xxx
dnia 02.07.2018, 18:58. Identyfikator użytkownika: SEsKCZecSEDf
Ocena
komentarza:
15
i bardzo dobrze że radni nie wyrazili zgody
@ jaślak
dnia 03.07.2018, 06:23. Identyfikator użytkownika: T51VWgzZPhpc
Ocena
komentarza:
12
brawo radni za to że nie będą kolesie uwłaszczać się na złotodajnych walorach miasta i drążyć nasze kieszenie.
@ polok
dnia 02.07.2018, 19:36. Identyfikator użytkownika: YxqHBhp6dCLa
Ocena
komentarza:
23
Burmistrzu skończ z tą swoją mądrosciom.Zajmij się czym innym.Swoje pokazałeś.Dziękujemy.Nigdy więcej nie staraj się o to stanowisko.To przerasta Pana możliwości.Kończ Waść.Zobacz coś dobrego zrobił za swojej kadencji.
@ Max
dnia 02.07.2018, 19:49. Identyfikator użytkownika: kSGXJ3H775iR
Ocena
komentarza:
10
No I dobrze wre$cie pan p... swoje madrosci poszly do kosza
@ olo
dnia 02.07.2018, 20:08. Identyfikator użytkownika: m9X23Q92aNM8
Ocena
komentarza:
-10
Czemuś biedny boś głupi , czemuś głupi boś biedny ...Panie Burmistrzu to miasto i jego przedstawiciele nie dorośli do propozycji Pana . Żal . Rząd PIS -u daje możliwości na rozwój a rada ( radni z PIS też ) nie przychylają się do tej propozycji .
@ jaslanin
dnia 02.07.2018, 20:21. Identyfikator użytkownika: yjMoivT7kth9
Ocena
komentarza:
13
Jak widać Burmistrzowi nie chodzi o rozwój i inwestycje w Jaśle tylko o kampanię wyborczą.
Dobrze się stało bo te środki i tak by przeznaczył na skonsumowane na inny cel. Nie miał i nie ma na przyszłość ten Burmistrz żadnego pomysłu inwestycyjnego i rozwoju miasta Jasła. Po jego wyborze na Burmistrza pisałem, że kolejne 4 lata stracone dla Jasła i to się potwierdziło. Jemu nie zależy na rozwoju , pozyskaniu inwestora i miejsc pracy tylko na utrzymaniu się przy ciepłym korytku. Tragedia.
@ rysiek
dnia 02.07.2018, 20:54. Identyfikator użytkownika: 4oKrWWHHSrHW
Ocena
komentarza:
13
a ja się pytam gdzie jest Pec?!
@ ignac
dnia 02.07.2018, 20:55. Identyfikator użytkownika: 4Rvl7YDZeiDc
Ocena
komentarza:
17
Jak burmistrz odchudzi administracje i pozwalnia SM to kasa będzie /dobrze się j---e na czyim chlebie/ do roboty się brać a nie czekać na cud
@ river
dnia 02.07.2018, 21:09. Identyfikator użytkownika: 08M8ZP3ipQD6
Ocena
komentarza:
-1
No to pokazali Radni na co ich stać... gratuluję wiedzy. No to dalej z tego Jasła będzie mały grajdołek a szkoda ! Zróbmy choć raz do krok do przodu a nie ciągle z tyłu jak ten smrodek za Krosnem...
@ Ok?
dnia 02.07.2018, 21:39. Identyfikator użytkownika: 9ORRhcFnIS1e
Ocena
komentarza:
15
Marazm,to czeka Jasło.Ceny wody czy ścieków i tak
pójdą w górę...jak wszystko w ostatnim czasie...
a my w tym Grajdołeczku dalej będziemy 100 lat
za murzynami.Bo znajdzie się paru takich mądrych radnych
co mieszają,podjudzają ludzi...bez podania konkretów.
@ mrX
dnia 02.07.2018, 22:09. Identyfikator użytkownika: 6pHnYZnhSa1T
Ocena
komentarza:
6
Burmistrz nie pokazał żadnych konkretów. Gdyby pokazał konkretnego inwestora, zainteresowanego strefa warzycką, sprawa wyglądałaby inaczej. A tak - na katarskiego, sprzedaż udziałów w MPGK to za wysoki koszt.
@ Zniesmaczona
dnia 02.07.2018, 22:42. Identyfikator użytkownika: sN5d6c7uZnEu
Ocena
komentarza:
14
Zacytuje klasyka ,, A po co mialby jakiś inwestor do Jasła przyjeżdżać ?,,
@ do mrX
dnia 03.07.2018, 00:34. Identyfikator użytkownika: XnGezRYS6eLc
Ocena
komentarza:
-5
A jak ma Ci pokazać konkretnego inwestora chętnego na strefę jak ona nie jest uzbrojona? Właśnie o to w tym chodziło, żeby pozyskać środki na uzbrojenie strefy. Żadne inwestor nie będzie zainteresowany terenem do którego nie ma doprowadzonych dróg i mediów. Pomyślcie trochę ludzie!!
Jeśli nawet taka podwyżka miałaby miejsce, mielibyśmy i tak najniższą cenę w byłym woj. krośnienskim.
Niestety tą decyzją radni turlają nasze miasto w coraz większy marazm.
@ .
dnia 03.07.2018, 07:53. Identyfikator użytkownika: 6pHnYZnhSa1T
Ocena
komentarza:
7
A jak z zainteresowaniem przy istniejącej ul. Produkcyjnej?
@ do .
dnia 03.07.2018, 15:53. Identyfikator użytkownika: WNfjDvfHQnUh
Ocena
komentarza:
3
Właśnie ruszyła budowa jednej firmy. Ogólnie polecam czasami podjechać sobie do strefy i zobaczyć co się dzieje.
@ River
dnia 02.07.2018, 21:40. Identyfikator użytkownika: kSGXJ3H775iR
Ocena
komentarza:
10
.burmistrz pokazal
@ mrX
dnia 02.07.2018, 22:06. Identyfikator użytkownika: 6pHnYZnhSa1T
Ocena
komentarza:
2
I słusznie. Rada miasta na szczęście nie jest wyłącznie maszynka do głosowania.
@ bessa
dnia 02.07.2018, 22:18. Identyfikator użytkownika: VzySndA7ywVg
Ocena
komentarza:
7
Najpierw stypendia, teraz MPGK :-(
@ .
dnia 03.07.2018, 07:48. Identyfikator użytkownika: 6pHnYZnhSa1T
Ocena
komentarza:
1
Znowu przyuczanie do zawodu burmistrza nie wyszło :(
@ Abnegat
dnia 02.07.2018, 22:40. Identyfikator użytkownika: ExscHMjIpe1A
Ocena
komentarza:
18
Środki uzyskane ze sprzedaży udziałów w MPGK nie posłużyłyby na inwestycję, gdyż ich spłata mogłaby trwać do 20 lat, z zysków firmy - taka praktyka jest stosowana przez Polski(?) Fundusz Rozwoju, którego deklarowanym celem działalności jest przejmowanie udziałów spółek miejskich, głównie wodno-kanalizacyjnych i ciepłowniczych -

http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/polski-fundusz-rozwoju-tanie-pieniadze-dla-gmin-na-inwestycje,102611.html

Z powyższego wynika, że Miasto dokonałoby sprzedaży tych udziałów właściwie za darmo, bo spłata kredytu z zysków spółki miejskiej oznaczałaby, że Miasto spłacałoby sprzedaż samo sobie. Wygląda więc na to, że był szykowany zwyczajny przekręt, polegający na wyłudzeniu przez PFR od Miasta udziałów spółki miejskiej wartości 20 mln zł.

Ale - według Burmistrza - kasa jest potrzebna na "rozwój", polegający na przygotowaniu terenów dla inwestorów, od których w przyszłości Miasto może nawet nie otrzymać podatków (SSE lub inne rozwiązanie liberalizujące), stąd też potrzeba wzięcia kredytu od tegoż PFR. Takie rozwiązanie, polegające na udzieleniu (wcale nie niskoprocentowego) kredytu w zamian za praktycznie darmową sprzedaż udziałów spółki miejskiej sugeruje, że mamy do czynienia z mądrością "narodu handlowego", a ta instytucja ma z Polską tyle wspólnego, co te słynne "polskie obozy".

Wygląda na to, że Burmistrz w swoich wyjaśnieniach zwyczajnie mijał się z prawdą, uzasadniając sprzedaż udziałów w MPGK koniecznością pozyskania środków, gdyż kredyt na podobnych warunkach komercyjnych można byłoby uzyskać od wielu instytucji finansowych, bez konieczności darmowej sprzedaży udziałów w MPGK. Dobrze się więc stało, że radni wyrazili swój sprzeciw.
@ .
dnia 03.07.2018, 14:30. Identyfikator użytkownika: cSta84gy0ZuO
Ocena
komentarza:
5
Ponadto wypadałoby wyjaśnić kwestię hm... dość dziwnych kontaktów PFR z Grupą TAHAL.
@ Abnegat
dnia 03.07.2018, 23:10. Identyfikator użytkownika: oOZrsfXQsORE
Ocena
komentarza:
5
Izraelska grupa Tahal posiadła polską WODĘ (art. z 2014 r., ale nie stracił na aktualności)

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11586&Itemid=55
@ świadomy
dnia 05.07.2018, 13:04. Identyfikator użytkownika: 6WtprhlTE1CD
Ocena
komentarza:
5
Brawo radni nie myślę że świadomie pod tym kątem głosowali, ale nie tak łatwo poszło jak Tahal myślał . O to właśnie chodzi, o kontrolę nad wodą pitną. Pod pretekstem rozwoju przejmują najistotniesze dla człowieka zasoby. PeISy również chcą wprowadzić podatek od studni byś człowieku nie spożywał swojej wody,a w miejskiej będa dodawać fluor i inne onkogene związki, do tego szczepioneczki i inne dobroczyne związki i zostanie tak jak chcą w Pl 15 milionów ludzi. To nie fikcja juz działa na pełnych obrotach. Obudż się człowieku zanim będziesz miał tylko ulice!! Niebawem gdy im pozwolimy wprowadzić Acta 2 za taki wpis będą repekusje.
@ Zotr
dnia 03.07.2018, 05:45. Identyfikator użytkownika: LE9C57rG5eGA
Ocena
komentarza:
-6
Burmistrz kompromitacji
@ do Abnegat
dnia 03.07.2018, 07:04. Identyfikator użytkownika: VoOQXcoyCX32
Ocena
komentarza:
15
Polski Fundusz Rozwoju to nie żaden przekręt tylko
jeden z pomysłów rządu PiS (Ministerstwa Rozwoju)
na wsparcie samorządów. Super inteligentni jasielscy
radni tegoż PiS, w ramach przedwyborczej walki politycznej,
pomysł ten olali. Taka jest prawda.
@ Abnegat
dnia 03.07.2018, 09:00. Identyfikator użytkownika: MoH3H53a9VxF
Ocena
komentarza:
9
Szczególnie ostatnie wydarzenia, związane z ustawą o IPN pokazały, jaki naród tak naprawdę reprezentuje PiS.

Utworzenie z nowym 2018 rokiem Państwowego Gospodarstwa Wodne Wody Polskie wydaje się być kolejnym krokiem w realizacji porozumienia zawartego przez rząd Tuska w 2011 roku z rządem Izraela w sprawie „współpracy” w zakresie gospodarki wodnej (czyżby system wodny Izraela stykał się z polskim systemem?). W ten ciąg działań wpisuje się również przejmowanie przez PFR (he, he, "polski") udziałów w przedsiębiorstwach komunalnych wodno-kanalizacyjnych, w zamian za udzielenie kredytów.
@ River
dnia 03.07.2018, 10:41. Identyfikator użytkownika: kSGXJ3H775iR
Ocena
komentarza:
2
Jakich zondow hihihi im juz dziekuje bank...sterka
@ V
dnia 03.07.2018, 07:40. Identyfikator użytkownika: dL7Vgn60SSuS
Ocena
komentarza:
9
Przepadła możliwość pozyskania grubych milionów!!
.
Moim zdaniem radni Pis głosujący przeciw nie słyszeli o planie
naprawczym Morawieckiego!
.
@ Q
dnia 03.07.2018, 08:32. Identyfikator użytkownika: 1dLhxxopk2fO
Ocena
komentarza:
8
No bo radni z pis słuchali swojego kandydata na burmistrza , który był przeciw . Zastanawiam się nad tą koalicją , która powstała w radzie : Sołtys , Pierzchała , Czeluśniak :))) Panowie wstrzymujecie rozwój i inwestycja.
@ Abnegat
dnia 03.07.2018, 09:05. Identyfikator użytkownika: MoH3H53a9VxF
Ocena
komentarza:
0
Przepadła również możliwość wyłudzenia od Miasta grubych milionów, czyli wykupu udziałów spółki za jej własne pieniądze. Ten schemat nie jest czymś nowym, bo tak właśnie "prywatyzowano" wiele polskich przedsiębiorstw po roku 1989.
@ Do v
dnia 04.07.2018, 10:41. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
3
Praciwniczko um powiedz to jaki to plan naprawczy morawieckiego jest wskazany by wyprzedawac majatek samorzadu I dzielic sie zyski d m od przecietnegokowalskiego z tak zwana warszawka
@ Mufi
dnia 03.07.2018, 09:00. Identyfikator użytkownika: aq2KZk9K4x3z
Ocena
komentarza:
7
Wielka pomyłka, nawet państwo sprzedaje pakiety mniejszościowe w swoich przedsiębiorstwach. To wielki bł, za te pieniądze naprawdę można było pchnąć tego trupa do przodu.
@ Zniesmaczona
dnia 03.07.2018, 18:00. Identyfikator użytkownika: qlOhZSOaYsZp
Ocena
komentarza:
3
Myślę, ze gdyby nawet Jasło dysponowało uzbrojonymi terenami to nie jest wstanie ściągnąć tu inwestyorow,. Zbyt duża jest konkurencja Rzeszowa czy nawet Krosna. Sa w Jaśle firmy, które przenoszą siedziby do tych miast, by być bardziej wiarygodne. Za 20 milionów ryzykować cenami wody ? No nie wiem czy się to opłaca. W Jaśle trzeba najpierw zmienić ludzi. Ich mentalnosc. Władze powinny wspierać tych co juz w mieście działają. Docenic tych co maja inicjatywe i wiedze. Czy tak jest ?
@ ona
dnia 03.07.2018, 09:46. Identyfikator użytkownika: 0dPr3BXgWCva
Ocena
komentarza:
4
Jak zwykle "nie"
@ River
dnia 03.07.2018, 10:38. Identyfikator użytkownika: kSGXJ3H775iR
Ocena
komentarza:
1
Do ona co ty wiesz ofinabsach miasta jsk mozna oddac cos komus co jest dochodowe prawie za darmo
@ Kazio
dnia 03.07.2018, 10:25. Identyfikator użytkownika: kHZPQMTzQ4MD
Ocena
komentarza:
3
Oj radni radni żałosna ta wasza decyzja ale to jest właśnie całe Jasło
@ River
dnia 03.07.2018, 10:35. Identyfikator użytkownika: kSGXJ3H775iR
Ocena
komentarza:
6
Do kazia zalosny to ty jestes jak wytlumaczysz ze gdyby wzieli zbyli te akcje to przecietny kowalski w tymty zaplacil by za wode drizej ba dzielil sie zyskamy z warszawiakami
@ Lewy
dnia 03.07.2018, 12:01. Identyfikator użytkownika: aq2KZk9K4x3z
Ocena
komentarza:
2
Niby czemu, większościowy udziałowiec decyduje, o stawkach i o dywidendzie. Zero wiedzy z ekonomi.
@ do lewego
dnia 03.07.2018, 17:00. Identyfikator użytkownika: ZmbIeygu2T6Y
Ocena
komentarza:
5
bo ma złotą Akcjie
@ River
dnia 03.07.2018, 10:32. Identyfikator użytkownika: kSGXJ3H775iR
Ocena
komentarza:
3
Widać cenzura dziala nie korzystne komentarze dla obecnej wladzy to odrazu aut burmistrz zaproponowal radzie zbycie udzialow za20milonow zl po 20 latach przecietny kowalski mieszkaniwc jasla musial by splacic 31 mil gdzie w komercyjnym banku te 20 baniek kosztowalo by 25milonow na 20lat to ja siepytam oco tu chodzi I rizumiem decyzje radnych!
@ Abnegat
dnia 03.07.2018, 11:21. Identyfikator użytkownika: qx0nda5VxIPD
Ocena
komentarza:
-4
Sprawa powinna wyglądać prosto: PFR chce kupić udziały MPGK, to wykłada żywą gotówkę i żaden kredyt nie jest potrzebny. Natomiast to, czy jest potrzebne uzbrajanie terenów w sytuacji, gdy Miasto już jest zadłużone na kwotę 20-kilka mln zł, to inna kwestia, ale uzyskane ewentualnie ze sprzedaży udziałów środki można by zużyć na inne ważne cele.
@ malkontent
dnia 03.07.2018, 10:34. Identyfikator użytkownika: EgMghlCCDmFY
Ocena
komentarza:
6
Czyli Pan Burmistrz i jego zastępcy mogą zacząć sprzątać swoje biurka, szansa na reelekcję marna. Uzbrajanie terenów dla ewentualnych inwestorów, przy braku dostępności komunikacyjnej to pieniądze wyrzucone w "błoto".
Klasycznym przykładem nieudolności jest budowa mostu na Gadki, najpierw miała być przejezdna kładka, potem most "widmo".
Gdyby tak zarządzano inwestycjami w spółce lub prywatnej firmie to dawno by zbankrutowały.
@ River
dnia 03.07.2018, 10:39. Identyfikator użytkownika: kSGXJ3H775iR
Ocena
komentarza:
6
Sa juz spakowani ciekawe co zrobi ona
@ do River
dnia 03.07.2018, 11:05. Identyfikator użytkownika: VoOQXcoyCX32
Ocena
komentarza:
-7
To są twoje senne marzenia. Burmistrz
Pabian wygra te wybory w pierwszej turze.
Niestety większość miejscowych polityków
nie dorasta mu do pięt i są tego efekty.
@ do VoOQXcoyCX32
dnia 03.07.2018, 15:43. Identyfikator użytkownika: vEwvejar9xnF
Ocena
komentarza:
5
...dla wazeliny z UM należy się podwyżka.
@ do lewego
dnia 03.07.2018, 17:02. Identyfikator użytkownika: ZmbIeygu2T6Y
Ocena
komentarza:
3
hihihi ale jaja nie dorasta bo on wielki ale wzrostem
@ jenkins
dnia 03.07.2018, 11:54. Identyfikator użytkownika: eQrJK2DLlmjg
Ocena
komentarza:
4
Ja to się wcale nie dziwię bo mogę się założyć że 80% forumowiczów recenzuje, a nie rozumie o co chodzi. Nie wiem czy nie ma redaktora na tym portalu, który by wytłumaczył ten dziwny mechanizm przekazania i potem wykupu akcji?
@ P.
dnia 04.07.2018, 20:12. Identyfikator użytkownika: OEmgkoibd0Ec
Ocena
komentarza:
1
Właśnie. Powinien zostać podany cały proces prawny i finansowy związany ze zbyciem udziałów, opisany w sposób rzeczowy, a jednocześnie przystępny dla zwykłego "Kowalskiego", szanowna redakcjo.
@ koment
dnia 03.07.2018, 15:50. Identyfikator użytkownika: hnAwwIh005pz
Ocena
komentarza:
1
Ta uchwała rady to najczystszy populizm przedwyborczy.
Jeśli się czegoś nie rozumie, to najlepiej na wszelki wypadek
zagłosować na "nie".
@ Do b
dnia 04.07.2018, 10:35. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
4
Co tu rOzumiec dajemy warszawiaka za pozyczone 20 ml zarobic 11 miln gdzie w banku te 20 kosztuje okolo 5 mil to oco tu chodzi jak nie wiadomo oco chodzi to ...
@ Do Koment
dnia 04.07.2018, 10:37. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
5
Populizm to pan burmistrz co teraz sie obudzil jak wybory sie zblizaja co robil porzez 3 lata
@ Do histeri
dnia 04.07.2018, 10:54. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
-2
Tak jest tylko pec ma doswiadczenie w zarzadzaniu
@ polok
dnia 03.07.2018, 16:05. Identyfikator użytkownika: KLBTR2LLGQOV
Ocena
komentarza:
5
Udziały sprzedać obywatelom jasła.Myślę ze taki ruch obywatelski uzbierał by te pieniądze i kiedyś miał by z tego profity,a nie tylko nieudolne urzędasy.Szanowni obywatele czas wziąść sprawy we własne rece.Odebrać władzę tym którzy myślą że dobrze robią.Poznaliśmy ich po owocach ich pracy.
@ Historia się powtarza
dnia 03.07.2018, 23:40. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
0
Pewna pani burmistrz już raz zablokowała pomysł ze strefą ekonomiczną, teraz gdy burmistrz chce uzbroić tereny , to wy radni mówicie Nie? Poczekajcie radni do wyborów...kolejna wielka strata dla Jasła i ich mieszkañców. Sam nie ugryzie i drugiemu nie da! Do wyborów pseudo radni, do wyborów...
@ Do histeri
dnia 04.07.2018, 10:53. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
2
To jaka byla histiria kto to zrezygnowal z strefy czy aby obecny pan burmistrz niebyl viceburmistrzem odpowiedzialnym za inwestycie tylko pis zrobi tu porzadek tylko pus I pan pec
@ B
dnia 04.07.2018, 06:42. Identyfikator użytkownika: QRmdMS1SgEfH
Ocena
komentarza:
-5
I jak można było zaprzepaścić taką
szansę.
Rząd swoje radni swoje!
Nasi parlamentarzyści powinni
wyciągnąć z tego konsekwencje.
@ Do b
dnia 04.07.2018, 10:32. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
4
Ciekawe czy orezes kaczynski wie jak sie wyprzedaje majatek ludzki warszawiaczka
@ Do medrczyni b
dnia 04.07.2018, 10:51. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
6
A co rzad ma do samorzadu wodiciagi sa miasta a nie,warszawiakow
@ krytyczny
dnia 04.07.2018, 16:32. Identyfikator użytkownika: HQv3BFomNCIb
Ocena
komentarza:
-4
Poseł powinien skreślić z list tych co
głosowali przeciw polityce rządu PiS
i planowi Morawieckiego.
@ nick
dnia 05.07.2018, 06:57. Identyfikator użytkownika: 1ciZO6zUskvq
Ocena
komentarza:
-4
Tak umiera miasto niszczone rekami własnych radnych
@ Do nicku
dnia 05.07.2018, 14:16. Identyfikator użytkownika: X10793dkoa4i
Ocena
komentarza:
2
Chyba wlasego zarzadu miasta
@ bolo
dnia 06.07.2018, 10:02. Identyfikator użytkownika: ZqhuxVjUvfWD
Ocena
komentarza:
3
Popieram radnych, w Krośnie opchnęli za czapkę gruszek i teraz drylują jak wiśnie. Ceny za śmieci największe w okolicy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105