Strona główna

Nie przeszkodził im nawet deszcz

3
Napisany dnia: 12.11.2009, 16:42 , Tagi: Brak
Ponad 50 załóg uczestniczyło w IX Rajdzie Niepodległości, który odbył  się 11 listopada, w 91. rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości. Miłośnicy samochodowych zmagań mieli do pokonania ponad 80-kilometrową trasę na odcinku Jasło-Osiek Jasielski- Nowy Żmigród –Kotań-Jasło. Rajd był jednocześnie VI Rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego Polskiego Związku Motorowego w KJS i VII rundą Mistrzostw Strefy Wschodniej w KJS.

Załogi startowały w pięciu klasach sportowych ( kl. I do 903 m3, kl. II – powyżej 903 m3 do 1300 m3, kl. III 1300 cm3 do 1600 cm3, kl. IV powyżej 1600 cm3 do 2000 cm3 i kl. V powyżej 2000 cm3) oraz klasach: historycznej (dla uczestników posiadających samochody wyprodukowane przed 1985 rokiem) i gość, dla kierowców z licencją sportową.


W tegorocznym rajdzie uczestniczyli także kierowcy z innych regionów Polski, m.in. z Lubelszczyzny, świętokrzyskiego i małopolskiego. - Pomimo, że nie dopisała pogoda, frekwencja była bardzo duża. Dziewiąty rajd przeszedł już do historii, a ja jestem dumny z tego, że działacze Klubu tak wspaniale wywiązali się z rzeczy, które trzeba było wykonać – podsumował Rajd Józef Biernacki, prezes JKMiRD.

Zwycięzcy poszczególnych klas, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów rajdu.


Miłą niespodziankę dla prezesa przygotował starosta Adam Kmiecik, który po rozdaniu nagród wręczył prezesowi Biernackiemu pamiątkowy grawerton za promocję działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie jasielskim. - Józef Biernacki to znana każdemu mieszkańcowi powiatu postać. Jego zasługi są nie do ocenienia, szczególnie w krzewieniu kultury poruszania się po drodze, jak też w edukowaniu dzieci i młodzieży. Wiemy wszyscy, ile pan Józef włożył pracy i wysiłku w to, aby każde dziecko w powiecie jasielskim było widoczne na drodze. W związku z tym postanowiłem ufundować dla niego grawerton, jako symboliczne podziękowanie za jego działania – powiedział starosta.

Wyniki z rajdu podane są na tej stronie: http://jkmird.pl/infos/view/105/IX-Jasielski-Samochodowy-Rajd-Niepodleglosci-zakonczony
 

(omega)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ frazel
dnia 12.11.2009, 17:02. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
czy zdięcia z klasy gość nie macie?
@ do Frazel
dnia 12.11.2009, 21:36. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Macie. Tylko trzeba trochę mózgiem ruszyć i wejść w fotogalerię Marka Reczka:)
@ ratzenberger
dnia 13.11.2009, 11:20. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Tylko trzeba trochę mózgiem ruszyć i wiedzieć że news z głownej ze zdjęciami to nie fotogaleria, do której nie każdy zagląda. Poza tym koleś z Jasła pozamiatał w "gościach" więc może warto fotkę wrzucić w news'ie
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie jasielskiego "Medyka" na praktykach zawodowych w Warszawie

   

  W dniach 8- 19 stycznia 2018 uczniowie w zawodzie Technik Farmaceutyczny jasielskiego „Medyka” odbywają praktyki zawodowe w aptece Ojców Bonifratrów „Salus Infirmorum” w Warszawie.

 • Samochód wjechał wprost w budynek

   

  Na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Krasińskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca chevroletem wjechała wprost w pobliski budynek.

 • Darmowy kurs języka angielskiego

   

  Zapraszamy na darmowy kurs języka angielskiego skierowany do osób niepracujących, emerytów, rencistów, stażystów ze środków PUP,  Kurs gwarantuje pozyskanie kompetencji komunikacyjnych oraz certyfikatu dzięki, którym będziesz mógł dostać pracę za granicą!

 • Jak w ranking najlepszych szkół w Polsce wypadły jasielskie szkoły?

  Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny przygotował ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych szkół znalazły się również technikum i liceum z Jasła. Zobaczcie, które miejsce i jaki tytuł zostały im przyznane.

 • Dobra zmiana, dobre zdrowie – nowa jakość odchudzania w Jaśle

 • Dane pedofilów i gwałcicieli są dostępne w Internecie

  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się kim są, jak wyglądają i gdzie mieszkają najgroźniejsi gwałciciele i pedofile.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105