Strona główna

Nie przeszkodził im nawet deszcz

3
Napisany dnia: 12.11.2009, 16:42 , Tagi: Brak
Ponad 50 załóg uczestniczyło w IX Rajdzie Niepodległości, który odbył  się 11 listopada, w 91. rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości. Miłośnicy samochodowych zmagań mieli do pokonania ponad 80-kilometrową trasę na odcinku Jasło-Osiek Jasielski- Nowy Żmigród –Kotań-Jasło. Rajd był jednocześnie VI Rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego Polskiego Związku Motorowego w KJS i VII rundą Mistrzostw Strefy Wschodniej w KJS.

Załogi startowały w pięciu klasach sportowych ( kl. I do 903 m3, kl. II – powyżej 903 m3 do 1300 m3, kl. III 1300 cm3 do 1600 cm3, kl. IV powyżej 1600 cm3 do 2000 cm3 i kl. V powyżej 2000 cm3) oraz klasach: historycznej (dla uczestników posiadających samochody wyprodukowane przed 1985 rokiem) i gość, dla kierowców z licencją sportową.


W tegorocznym rajdzie uczestniczyli także kierowcy z innych regionów Polski, m.in. z Lubelszczyzny, świętokrzyskiego i małopolskiego. - Pomimo, że nie dopisała pogoda, frekwencja była bardzo duża. Dziewiąty rajd przeszedł już do historii, a ja jestem dumny z tego, że działacze Klubu tak wspaniale wywiązali się z rzeczy, które trzeba było wykonać – podsumował Rajd Józef Biernacki, prezes JKMiRD.

Zwycięzcy poszczególnych klas, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów rajdu.


Miłą niespodziankę dla prezesa przygotował starosta Adam Kmiecik, który po rozdaniu nagród wręczył prezesowi Biernackiemu pamiątkowy grawerton za promocję działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie jasielskim. - Józef Biernacki to znana każdemu mieszkańcowi powiatu postać. Jego zasługi są nie do ocenienia, szczególnie w krzewieniu kultury poruszania się po drodze, jak też w edukowaniu dzieci i młodzieży. Wiemy wszyscy, ile pan Józef włożył pracy i wysiłku w to, aby każde dziecko w powiecie jasielskim było widoczne na drodze. W związku z tym postanowiłem ufundować dla niego grawerton, jako symboliczne podziękowanie za jego działania – powiedział starosta.

Wyniki z rajdu podane są na tej stronie: http://jkmird.pl/infos/view/105/IX-Jasielski-Samochodowy-Rajd-Niepodleglosci-zakonczony
 

(omega)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ frazel
dnia 12.11.2009, 17:02. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
czy zdięcia z klasy gość nie macie?
@ do Frazel
dnia 12.11.2009, 21:36. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Macie. Tylko trzeba trochę mózgiem ruszyć i wejść w fotogalerię Marka Reczka:)
@ ratzenberger
dnia 13.11.2009, 11:20. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Tylko trzeba trochę mózgiem ruszyć i wiedzieć że news z głownej ze zdjęciami to nie fotogaleria, do której nie każdy zagląda. Poza tym koleś z Jasła pozamiatał w "gościach" więc może warto fotkę wrzucić w news'ie
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105