Strona główna

Nie przeszkodził im nawet deszcz

3
Napisany dnia: 12.11.2009, 16:42 , Tagi: Brak
Ponad 50 załóg uczestniczyło w IX Rajdzie Niepodległości, który odbył  się 11 listopada, w 91. rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości. Miłośnicy samochodowych zmagań mieli do pokonania ponad 80-kilometrową trasę na odcinku Jasło-Osiek Jasielski- Nowy Żmigród –Kotań-Jasło. Rajd był jednocześnie VI Rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego Polskiego Związku Motorowego w KJS i VII rundą Mistrzostw Strefy Wschodniej w KJS.

Załogi startowały w pięciu klasach sportowych ( kl. I do 903 m3, kl. II – powyżej 903 m3 do 1300 m3, kl. III 1300 cm3 do 1600 cm3, kl. IV powyżej 1600 cm3 do 2000 cm3 i kl. V powyżej 2000 cm3) oraz klasach: historycznej (dla uczestników posiadających samochody wyprodukowane przed 1985 rokiem) i gość, dla kierowców z licencją sportową.


W tegorocznym rajdzie uczestniczyli także kierowcy z innych regionów Polski, m.in. z Lubelszczyzny, świętokrzyskiego i małopolskiego. - Pomimo, że nie dopisała pogoda, frekwencja była bardzo duża. Dziewiąty rajd przeszedł już do historii, a ja jestem dumny z tego, że działacze Klubu tak wspaniale wywiązali się z rzeczy, które trzeba było wykonać – podsumował Rajd Józef Biernacki, prezes JKMiRD.

Zwycięzcy poszczególnych klas, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów rajdu.


Miłą niespodziankę dla prezesa przygotował starosta Adam Kmiecik, który po rozdaniu nagród wręczył prezesowi Biernackiemu pamiątkowy grawerton za promocję działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie jasielskim. - Józef Biernacki to znana każdemu mieszkańcowi powiatu postać. Jego zasługi są nie do ocenienia, szczególnie w krzewieniu kultury poruszania się po drodze, jak też w edukowaniu dzieci i młodzieży. Wiemy wszyscy, ile pan Józef włożył pracy i wysiłku w to, aby każde dziecko w powiecie jasielskim było widoczne na drodze. W związku z tym postanowiłem ufundować dla niego grawerton, jako symboliczne podziękowanie za jego działania – powiedział starosta.

Wyniki z rajdu podane są na tej stronie: http://jkmird.pl/infos/view/105/IX-Jasielski-Samochodowy-Rajd-Niepodleglosci-zakonczony
 

(omega)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ frazel
dnia 12.11.2009, 17:02. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
czy zdięcia z klasy gość nie macie?
@ do Frazel
dnia 12.11.2009, 21:36. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Macie. Tylko trzeba trochę mózgiem ruszyć i wejść w fotogalerię Marka Reczka:)
@ ratzenberger
dnia 13.11.2009, 11:20. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Tylko trzeba trochę mózgiem ruszyć i wiedzieć że news z głownej ze zdjęciami to nie fotogaleria, do której nie każdy zagląda. Poza tym koleś z Jasła pozamiatał w "gościach" więc może warto fotkę wrzucić w news'ie
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Radni i burmistrz rozpoczęli swoją misję

   

  Dziś odbyła się sesja Rady Miejskiej Jasła, która zainaugurowała nową, pięcioletnią kadencję tego gremium. Radni złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego rady.

 • Dzisiaj pierwsza sesja Rady Miejskiej na żywo

  Dzisiaj o godzinie 16.00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Mieszkańcy Jasła od teraz będą mogli oglądać przebieg obrad online.

 • Aleksandra Tocka powaliła swym głosem na kolana!

  „Wielka Dama” Anny Jantar w wykonaniu wokalistki z Jasła – Aleksandry Tockiej zapewnił 21-letniej jaślance udział w drugim odcinku półfinału na żywo. W przyszłą sobotę odbędzie się kolejny etap, w którym widzowie wybiorą finalistów programu „The Voice of Poland”.

 • Zespół OMEGA Tomasza Berkowicza – Mistrzami Świata!

   

  Zespół OMEGA zdobył Mistrzostwo Świata! W tym roku wywalczyli oni Mistrzostwo Polski oraz pierwsze wicemistrzostwo Europy, wczoraj natomiast zdobyli Mistrzostwo Świata!

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Docenieni za pracę i zaangażowanie na rzecz jasielskiej społeczności

  W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Jasła” na ręce rodziny Karola Głowy oraz Stanisława Zubla, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przyznany Stanisławowi Zającowi.

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105