Strona główna

„Nie zagubić talentu”

25
Napisany dnia: 02.01.2013, 17:43 , Tagi: Szkoła, Jasło

Przyznano stypendia za osiągnięcia naukowe oraz nagrody pieniężne w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. Wielkość środków przeznaczonych na finansowanie stypendiów oraz nagród ustalana zostaje corocznie w budżecie Województwa Podkarpackiego.

„Nie zagubić talentu” jest programem wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży zamieszkałej na terenie województwa podkarpackiego i uczącej się w szkołach gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych.

Program obejmuje:

- stypendia dla uczniów uzdolnionych w jednej dziedzinie sztuki,

- nagrody pieniężne dla laureatów olimpiad, konkursów i turniejów o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim bądź międzynarodowym,

- stypendia dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia w nauce.

Wyjątkowym dla I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle okazał się bieżący rok, w którym programem objęto 11 wychowanków.

Stypendium za osiągnięcia naukowe w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu” otrzymała Alicja Świątek z klasy 1F (trzecia od prawej na górnym zdjęciu).

Alicja w wywiadzie dla TVP Rzeszów z przekonaniem potwierdza, że warto pracować, by osiągać najwyższe cele. Link do wiadomości z 19 XII 2012 r.

(VIDEO)

Nagrody pieniężne w ramach tegoż programu otrzymali: Adrian Aftanas (1D), Miłosz Delikat (1F), Edyta Hendzel (1F), Krzysztof Kawałek (1D), Tomasz Kudłacz (3E), Kacper Lawera (3H), Marcin Siewierski (1D, Hubert Syzdek (1F), Aleksandra Szyk (1F) oraz absolwentka z roku 2012-Magdalena Hudyma.

Gala programu „Nie zagubić talentu” odbyła się 19 grudnia 2012 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Listy gratulacyjne i dyplomy wręczyli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska oraz Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Krystyna Lech.

Gratulujemy wyróżnionym, życząc sukcesów naukowych i nagród w kolejnych edycjach programu.

ILO w Jaśle.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ olo
dnia 02.01.2013, 20:57. Identyfikator użytkownika: eicBVHAu8NVf
Ocena
komentarza:
-6
a ile dostali tych dzięków jako nagrode , po 100 zł??? he.he.. na piwo i prezerwat... będzie...
@ fer
dnia 03.01.2013, 09:16. Identyfikator użytkownika: cQnoikJJY61t
Ocena
komentarza:
2
Nie dzięków ale dzięgów.
@ jaaaa
dnia 03.01.2013, 19:08. Identyfikator użytkownika: yKwyGuZiWRLn
Ocena
komentarza:
0
stypendium to 300 zl miesiecznie, chyba niezle jak na 16-latke? Jestem z niej dumna, to bardzo inteligentna dziewczynka!
@ olo
dnia 03.01.2013, 22:29. Identyfikator użytkownika: eicBVHAu8NVf
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ st.pro.
dnia 05.01.2013, 12:59. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ zdegustowany
dnia 06.01.2013, 11:43. Identyfikator użytkownika: DCj70N8xS2fI
Ocena
komentarza:
0
Ale wy wszyscy jej zazdrościcie. Nie rozumiem tylko jak można wymyślać takie rzeczy, prawdopodobnie jej nie znając i nic o niej nie wiedząc. Skoro jesteś taki odważny st.pro. to jestem ciekawy jak dobrze ją znasz. Jak chcesz takie komentarze pisać to pisz, ale pokazujesz tylko jak zazdrosny jesteś.
@ cieniasy.
dnia 02.01.2013, 22:03. Identyfikator użytkownika: nCqBcFktqyIS
Ocena
komentarza:
3
I za to się chwali, że coś osiągają :) lodyniec lepiej mieć słaby wzrok niż pustke w głowie, bo tego nie juz nie skorygujesz ;P olo a Ty ile dostales w zyciu za osiagniecia? 20?30?...pasów przed [...] :D

Gratulacje i oby tak dalej! Jednak pojawiają się mądrzy w naszym regionie :D
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 14:43. Identyfikator użytkownika: 5X72G4WNUsnK
Ocena
komentarza:
-3
Owszem, chwali się, wszystko pięknie, tylko szkoda że tego typu nagrody nie uwzględniają wszystkich osiągnięć i talentów. Bo jeśli ktoś np jest wybitnie uzdolniony w przeklinaniu lub ubliżaniu innym, taki dostał talent z niebios i chwali nim Pana Boga, stwórcę swego - próżno mu jednak liczyć na nagrodę... Podobnie rzecz się ma z talentem w pluciu i łapaniu, piciu wódki, lenistwie, i innych talentach szczególnych. Ja nie neguję nagród za osiągnięcia naukowe, nie mniej jednak szczególnie uzdolnionych w innych dziedzinach również należało by nagrodzić i wyróżnić.
@ LIZODROPULOS
dnia 03.01.2013, 01:40. Identyfikator użytkownika: B1VYdlEEiQg1
Ocena
komentarza:
4
gratuluję!
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 14:37. Identyfikator użytkownika: 5X72G4WNUsnK
Ocena
komentarza:
2
Ja właśnie zgubiłem talent, gdyby ktoś znalazł to proszę o zwrot. Ostatnio gajowy mi mówił że na leśnej polanie był widziany mój talent ale jak się potem okazało to była tylko moja nauka, która poszła w las...
@ ja
dnia 03.01.2013, 09:22. Identyfikator użytkownika: 6TPOAKIzorvJ
Ocena
komentarza:
3
Ale rodzice musza byc dumni gratulacje.
@ st.pro.
dnia 03.01.2013, 16:10. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ st.pro.
dnia 03.01.2013, 16:15. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ blaa
dnia 03.01.2013, 19:50. Identyfikator użytkownika: yMTz4D3LeIQ2
Ocena
komentarza:
-1
odpowiedź dla st.pro.

Jedynym, który nie ma talentu jesteś ty , na zdjęciu nr 3 jak mówisz ze to same antytalenty pojawia się moja kuzynka więc myślę, że jesteś zazdrosna albo zazdrosny, że ​​udało im się osiągnąć coś dla nich i dla szkoły a ty nic. I tak rodzice i rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni ze osiągnęli takie wyniki. Ale z Twojej strony rodzice napewno są dumni i zadowoleni że jesteś idiotą i że twój talent to stracone lata. Nie wiem co ci przeszkadza że ludzie noszą okulary. Co w twojej rodzinie nie nosi nikt okularów, bo jezeli tak to tez sa slepi. Ha ha nie dosc ze idioci to jeszcze slepi. Więc nie zadzieraj z nimi i gratulacje dla nich.
@ st.pro.
dnia 05.01.2013, 12:49. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-2
brakuje im różków i mogli by isc do pacanowa i zastapic koziołka matołka pamietam taki film pt. KORKI ale ten z filmu to pionek przy tych twoich talentach banda bezmuzgow matołów i tyle
@ st.pro.
dnia 05.01.2013, 12:52. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ olo
dnia 03.01.2013, 22:30. Identyfikator użytkownika: eicBVHAu8NVf
Ocena
komentarza:
-1
idżcie do mam talent,, hi ,hi..
@ l.
dnia 04.01.2013, 13:50. Identyfikator użytkownika: hqgt7Q5GMVcT
Ocena
komentarza:
-1
Gratulacje.Tylko ciekawe jak sobie będą radzić po studiach i ile wtedy będą zarabiać.
Życzę im - oby jak najwięcej,choć łatwo o to nie będzie w Polskiej rzeczywistości...
@ Gratulacje!
dnia 04.01.2013, 17:14. Identyfikator użytkownika: tmbfdq60ejvT
Ocena
komentarza:
1
Gratulacje Edyta! :D
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105