Strona główna

„Nie zagubić talentu”

25
Napisany dnia: 02.01.2013, 17:43 , Tagi: Szkoła, Jasło

Przyznano stypendia za osiągnięcia naukowe oraz nagrody pieniężne w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. Wielkość środków przeznaczonych na finansowanie stypendiów oraz nagród ustalana zostaje corocznie w budżecie Województwa Podkarpackiego.

„Nie zagubić talentu” jest programem wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży zamieszkałej na terenie województwa podkarpackiego i uczącej się w szkołach gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych.

Program obejmuje:

- stypendia dla uczniów uzdolnionych w jednej dziedzinie sztuki,

- nagrody pieniężne dla laureatów olimpiad, konkursów i turniejów o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim bądź międzynarodowym,

- stypendia dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia w nauce.

Wyjątkowym dla I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle okazał się bieżący rok, w którym programem objęto 11 wychowanków.

Stypendium za osiągnięcia naukowe w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu” otrzymała Alicja Świątek z klasy 1F (trzecia od prawej na górnym zdjęciu).

Alicja w wywiadzie dla TVP Rzeszów z przekonaniem potwierdza, że warto pracować, by osiągać najwyższe cele. Link do wiadomości z 19 XII 2012 r.

(VIDEO)

Nagrody pieniężne w ramach tegoż programu otrzymali: Adrian Aftanas (1D), Miłosz Delikat (1F), Edyta Hendzel (1F), Krzysztof Kawałek (1D), Tomasz Kudłacz (3E), Kacper Lawera (3H), Marcin Siewierski (1D, Hubert Syzdek (1F), Aleksandra Szyk (1F) oraz absolwentka z roku 2012-Magdalena Hudyma.

Gala programu „Nie zagubić talentu” odbyła się 19 grudnia 2012 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Listy gratulacyjne i dyplomy wręczyli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska oraz Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Krystyna Lech.

Gratulujemy wyróżnionym, życząc sukcesów naukowych i nagród w kolejnych edycjach programu.

ILO w Jaśle.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ olo
dnia 02.01.2013, 20:57. Identyfikator użytkownika: eicBVHAu8NVf
Ocena
komentarza:
-6
a ile dostali tych dzięków jako nagrode , po 100 zł??? he.he.. na piwo i prezerwat... będzie...
@ fer
dnia 03.01.2013, 09:16. Identyfikator użytkownika: cQnoikJJY61t
Ocena
komentarza:
2
Nie dzięków ale dzięgów.
@ jaaaa
dnia 03.01.2013, 19:08. Identyfikator użytkownika: yKwyGuZiWRLn
Ocena
komentarza:
0
stypendium to 300 zl miesiecznie, chyba niezle jak na 16-latke? Jestem z niej dumna, to bardzo inteligentna dziewczynka!
@ olo
dnia 03.01.2013, 22:29. Identyfikator użytkownika: eicBVHAu8NVf
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ st.pro.
dnia 05.01.2013, 12:59. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ zdegustowany
dnia 06.01.2013, 11:43. Identyfikator użytkownika: DCj70N8xS2fI
Ocena
komentarza:
0
Ale wy wszyscy jej zazdrościcie. Nie rozumiem tylko jak można wymyślać takie rzeczy, prawdopodobnie jej nie znając i nic o niej nie wiedząc. Skoro jesteś taki odważny st.pro. to jestem ciekawy jak dobrze ją znasz. Jak chcesz takie komentarze pisać to pisz, ale pokazujesz tylko jak zazdrosny jesteś.
@ cieniasy.
dnia 02.01.2013, 22:03. Identyfikator użytkownika: nCqBcFktqyIS
Ocena
komentarza:
3
I za to się chwali, że coś osiągają :) lodyniec lepiej mieć słaby wzrok niż pustke w głowie, bo tego nie juz nie skorygujesz ;P olo a Ty ile dostales w zyciu za osiagniecia? 20?30?...pasów przed [...] :D

Gratulacje i oby tak dalej! Jednak pojawiają się mądrzy w naszym regionie :D
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 14:43. Identyfikator użytkownika: 5X72G4WNUsnK
Ocena
komentarza:
-3
Owszem, chwali się, wszystko pięknie, tylko szkoda że tego typu nagrody nie uwzględniają wszystkich osiągnięć i talentów. Bo jeśli ktoś np jest wybitnie uzdolniony w przeklinaniu lub ubliżaniu innym, taki dostał talent z niebios i chwali nim Pana Boga, stwórcę swego - próżno mu jednak liczyć na nagrodę... Podobnie rzecz się ma z talentem w pluciu i łapaniu, piciu wódki, lenistwie, i innych talentach szczególnych. Ja nie neguję nagród za osiągnięcia naukowe, nie mniej jednak szczególnie uzdolnionych w innych dziedzinach również należało by nagrodzić i wyróżnić.
@ LIZODROPULOS
dnia 03.01.2013, 01:40. Identyfikator użytkownika: B1VYdlEEiQg1
Ocena
komentarza:
4
gratuluję!
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 14:37. Identyfikator użytkownika: 5X72G4WNUsnK
Ocena
komentarza:
2
Ja właśnie zgubiłem talent, gdyby ktoś znalazł to proszę o zwrot. Ostatnio gajowy mi mówił że na leśnej polanie był widziany mój talent ale jak się potem okazało to była tylko moja nauka, która poszła w las...
@ ja
dnia 03.01.2013, 09:22. Identyfikator użytkownika: 6TPOAKIzorvJ
Ocena
komentarza:
3
Ale rodzice musza byc dumni gratulacje.
@ st.pro.
dnia 03.01.2013, 16:10. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ st.pro.
dnia 03.01.2013, 16:15. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ blaa
dnia 03.01.2013, 19:50. Identyfikator użytkownika: yMTz4D3LeIQ2
Ocena
komentarza:
-1
odpowiedź dla st.pro.

Jedynym, który nie ma talentu jesteś ty , na zdjęciu nr 3 jak mówisz ze to same antytalenty pojawia się moja kuzynka więc myślę, że jesteś zazdrosna albo zazdrosny, że ​​udało im się osiągnąć coś dla nich i dla szkoły a ty nic. I tak rodzice i rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni ze osiągnęli takie wyniki. Ale z Twojej strony rodzice napewno są dumni i zadowoleni że jesteś idiotą i że twój talent to stracone lata. Nie wiem co ci przeszkadza że ludzie noszą okulary. Co w twojej rodzinie nie nosi nikt okularów, bo jezeli tak to tez sa slepi. Ha ha nie dosc ze idioci to jeszcze slepi. Więc nie zadzieraj z nimi i gratulacje dla nich.
@ st.pro.
dnia 05.01.2013, 12:49. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-2
brakuje im różków i mogli by isc do pacanowa i zastapic koziołka matołka pamietam taki film pt. KORKI ale ten z filmu to pionek przy tych twoich talentach banda bezmuzgow matołów i tyle
@ st.pro.
dnia 05.01.2013, 12:52. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ olo
dnia 03.01.2013, 22:30. Identyfikator użytkownika: eicBVHAu8NVf
Ocena
komentarza:
-1
idżcie do mam talent,, hi ,hi..
@ l.
dnia 04.01.2013, 13:50. Identyfikator użytkownika: hqgt7Q5GMVcT
Ocena
komentarza:
-1
Gratulacje.Tylko ciekawe jak sobie będą radzić po studiach i ile wtedy będą zarabiać.
Życzę im - oby jak najwięcej,choć łatwo o to nie będzie w Polskiej rzeczywistości...
@ Gratulacje!
dnia 04.01.2013, 17:14. Identyfikator użytkownika: tmbfdq60ejvT
Ocena
komentarza:
1
Gratulacje Edyta! :D
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105