Strona główna

„Nie zagubić talentu”

25
Napisany dnia: 02.01.2013, 17:43 , Tagi: Szkoła, Jasło

Przyznano stypendia za osiągnięcia naukowe oraz nagrody pieniężne w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. Wielkość środków przeznaczonych na finansowanie stypendiów oraz nagród ustalana zostaje corocznie w budżecie Województwa Podkarpackiego.

„Nie zagubić talentu” jest programem wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży zamieszkałej na terenie województwa podkarpackiego i uczącej się w szkołach gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych.

Program obejmuje:

- stypendia dla uczniów uzdolnionych w jednej dziedzinie sztuki,

- nagrody pieniężne dla laureatów olimpiad, konkursów i turniejów o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim bądź międzynarodowym,

- stypendia dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia w nauce.

Wyjątkowym dla I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle okazał się bieżący rok, w którym programem objęto 11 wychowanków.

Stypendium za osiągnięcia naukowe w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu” otrzymała Alicja Świątek z klasy 1F (trzecia od prawej na górnym zdjęciu).

Alicja w wywiadzie dla TVP Rzeszów z przekonaniem potwierdza, że warto pracować, by osiągać najwyższe cele. Link do wiadomości z 19 XII 2012 r.

(VIDEO)

Nagrody pieniężne w ramach tegoż programu otrzymali: Adrian Aftanas (1D), Miłosz Delikat (1F), Edyta Hendzel (1F), Krzysztof Kawałek (1D), Tomasz Kudłacz (3E), Kacper Lawera (3H), Marcin Siewierski (1D, Hubert Syzdek (1F), Aleksandra Szyk (1F) oraz absolwentka z roku 2012-Magdalena Hudyma.

Gala programu „Nie zagubić talentu” odbyła się 19 grudnia 2012 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Listy gratulacyjne i dyplomy wręczyli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska oraz Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Krystyna Lech.

Gratulujemy wyróżnionym, życząc sukcesów naukowych i nagród w kolejnych edycjach programu.

ILO w Jaśle.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ olo
dnia 02.01.2013, 20:57. Identyfikator użytkownika: eicBVHAu8NVf
Ocena
komentarza:
-6
a ile dostali tych dzięków jako nagrode , po 100 zł??? he.he.. na piwo i prezerwat... będzie...
@ fer
dnia 03.01.2013, 09:16. Identyfikator użytkownika: cQnoikJJY61t
Ocena
komentarza:
2
Nie dzięków ale dzięgów.
@ jaaaa
dnia 03.01.2013, 19:08. Identyfikator użytkownika: yKwyGuZiWRLn
Ocena
komentarza:
0
stypendium to 300 zl miesiecznie, chyba niezle jak na 16-latke? Jestem z niej dumna, to bardzo inteligentna dziewczynka!
@ olo
dnia 03.01.2013, 22:29. Identyfikator użytkownika: eicBVHAu8NVf
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ st.pro.
dnia 05.01.2013, 12:59. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ zdegustowany
dnia 06.01.2013, 11:43. Identyfikator użytkownika: DCj70N8xS2fI
Ocena
komentarza:
0
Ale wy wszyscy jej zazdrościcie. Nie rozumiem tylko jak można wymyślać takie rzeczy, prawdopodobnie jej nie znając i nic o niej nie wiedząc. Skoro jesteś taki odważny st.pro. to jestem ciekawy jak dobrze ją znasz. Jak chcesz takie komentarze pisać to pisz, ale pokazujesz tylko jak zazdrosny jesteś.
@ cieniasy.
dnia 02.01.2013, 22:03. Identyfikator użytkownika: nCqBcFktqyIS
Ocena
komentarza:
3
I za to się chwali, że coś osiągają :) lodyniec lepiej mieć słaby wzrok niż pustke w głowie, bo tego nie juz nie skorygujesz ;P olo a Ty ile dostales w zyciu za osiagniecia? 20?30?...pasów przed [...] :D

Gratulacje i oby tak dalej! Jednak pojawiają się mądrzy w naszym regionie :D
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 14:43. Identyfikator użytkownika: 5X72G4WNUsnK
Ocena
komentarza:
-3
Owszem, chwali się, wszystko pięknie, tylko szkoda że tego typu nagrody nie uwzględniają wszystkich osiągnięć i talentów. Bo jeśli ktoś np jest wybitnie uzdolniony w przeklinaniu lub ubliżaniu innym, taki dostał talent z niebios i chwali nim Pana Boga, stwórcę swego - próżno mu jednak liczyć na nagrodę... Podobnie rzecz się ma z talentem w pluciu i łapaniu, piciu wódki, lenistwie, i innych talentach szczególnych. Ja nie neguję nagród za osiągnięcia naukowe, nie mniej jednak szczególnie uzdolnionych w innych dziedzinach również należało by nagrodzić i wyróżnić.
@ LIZODROPULOS
dnia 03.01.2013, 01:40. Identyfikator użytkownika: B1VYdlEEiQg1
Ocena
komentarza:
4
gratuluję!
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 14:37. Identyfikator użytkownika: 5X72G4WNUsnK
Ocena
komentarza:
2
Ja właśnie zgubiłem talent, gdyby ktoś znalazł to proszę o zwrot. Ostatnio gajowy mi mówił że na leśnej polanie był widziany mój talent ale jak się potem okazało to była tylko moja nauka, która poszła w las...
@ ja
dnia 03.01.2013, 09:22. Identyfikator użytkownika: 6TPOAKIzorvJ
Ocena
komentarza:
3
Ale rodzice musza byc dumni gratulacje.
@ st.pro.
dnia 03.01.2013, 16:10. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ st.pro.
dnia 03.01.2013, 16:15. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ blaa
dnia 03.01.2013, 19:50. Identyfikator użytkownika: yMTz4D3LeIQ2
Ocena
komentarza:
-1
odpowiedź dla st.pro.

Jedynym, który nie ma talentu jesteś ty , na zdjęciu nr 3 jak mówisz ze to same antytalenty pojawia się moja kuzynka więc myślę, że jesteś zazdrosna albo zazdrosny, że ​​udało im się osiągnąć coś dla nich i dla szkoły a ty nic. I tak rodzice i rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni ze osiągnęli takie wyniki. Ale z Twojej strony rodzice napewno są dumni i zadowoleni że jesteś idiotą i że twój talent to stracone lata. Nie wiem co ci przeszkadza że ludzie noszą okulary. Co w twojej rodzinie nie nosi nikt okularów, bo jezeli tak to tez sa slepi. Ha ha nie dosc ze idioci to jeszcze slepi. Więc nie zadzieraj z nimi i gratulacje dla nich.
@ st.pro.
dnia 05.01.2013, 12:49. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-2
brakuje im różków i mogli by isc do pacanowa i zastapic koziołka matołka pamietam taki film pt. KORKI ale ten z filmu to pionek przy tych twoich talentach banda bezmuzgow matołów i tyle
@ st.pro.
dnia 05.01.2013, 12:52. Identyfikator użytkownika: 0tasFnzgZtmF
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ olo
dnia 03.01.2013, 22:30. Identyfikator użytkownika: eicBVHAu8NVf
Ocena
komentarza:
-1
idżcie do mam talent,, hi ,hi..
@ l.
dnia 04.01.2013, 13:50. Identyfikator użytkownika: hqgt7Q5GMVcT
Ocena
komentarza:
-1
Gratulacje.Tylko ciekawe jak sobie będą radzić po studiach i ile wtedy będą zarabiać.
Życzę im - oby jak najwięcej,choć łatwo o to nie będzie w Polskiej rzeczywistości...
@ Gratulacje!
dnia 04.01.2013, 17:14. Identyfikator użytkownika: tmbfdq60ejvT
Ocena
komentarza:
1
Gratulacje Edyta! :D
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską

   

  W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP  w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

 • Jasielska młodzież dla Niepodległej

   

  Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

 • Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

   

  W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Tak Jasło wybijało się na niepodległość

   

  Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

 • Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

  W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105