Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Niebezpieczne pyły nad Jasłem

74

Niedawno zaczął się sezon grzewczy a już na stacji kontroli jakości powietrza przy ul. Sikorskiego w Jaśle odnotowano stężenie pyłu PM 10 przekraczające ponad 200 mikrogramów na metr sześcienny. Przy bardzo wysokim stężeniu pyłów należy unikać przebywania na świeżym powietrzu lub ograniczać je do minimum.

W zeszłym tygodniu na terenie naszego miasta doszło do przekroczenia stężenia pyłu PM 10. 4 listopada o godzinie 22.00 zanieczyszczenie osiągnęło 228 mikrogramów na metr sześcienny. W kolejnych godzinach stężenie to malało, jednak do 6 listopada wciąż utrzymywało się ono na wysokim poziomie. Poziom informowania o zagrożeniu pyłem PM10 musi przekraczać 200 mikrogramów na metr sześcienny w okresie 24 h, a w przypadku poziomu alarmowego 300 mikrogramów na metr sześcienny.

- W ostatnich dniach na wszystkich stacjach pomiarowych zlokalizowanych na terenie województwa podkarpackiego, obserwuje się przekroczenia w zakresie poziomu dopuszczalnego 24-godzinnego pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Obowiązująca norma odnośnie przekroczenia poziomu dopuszczalnego tego zanieczyszczenia wynosi 50 µg/m3. Główną przyczyną występowania podwyższonych stężeń zanieczyszczeń pyłowych w powietrzu jest niska emisja pochodząca z działalności sektora komunalno-bytowego, a więc ze spalania w lokalnych kotłowniach węglowych, paleniskach domowych oraz emisja ze źródeł komunikacyjnych. W połączeniu z niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi ograniczającymi możliwości dyspersji zanieczyszczeń powoduje to kumulację stężeń zanieczyszczeń pyłowych i gazowych w powietrzu – poinformował portal Jaslo4u.pl Władysław Martens, Zastępca Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

W zeszłym tygodniu w Krakowie obowiązywał drugi stopień zagrożenia smogowego. Jak podają media padł rekord w stężeniu zanieczyszczenia nad Małopolską. Z tym problemem zmaga się wiele miast także na Podkarpaciu.

W Krakowie straż miejska rozpoczęła kontrole, których celem ma być sprawdzenie czy przypadkiem na danej posesji nie są palone śmieci. Do wzmożonego występowania smogu przyczyniają się przede wszystkim ludzie, którzy łamią przepisy paląc w piecach węglowych czym popadnie. Z pewnością część z tych osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że poprzez takie działanie trują innych, a tym samym narażają ich na utratę życia lub zdrowia?

- Mamy nadzieję, że nowa perspektywa finansowa na lata 2014-2020, skierowana w znacznej części na obniżenie niskiej emisji, a przygotowywany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki dokument „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej obejmujący Miasto Jasło”, będzie bodźcem dla mieszkańców do podejmowania działań inwestycyjnych mających na celu obniżenie niskiej emisji. Jedynie podejście kompleksowe do zaistniałego problemu, może przynieść wymierne efekty - zaznacza Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

Najbardziej narażone na oddziaływanie pyły PM10 są dzieci, kobiety w ciąży, alergicy, astmatycy, osoby starsze, a także osoby cierpiące na choroby układu oddechowego oraz niewydolność krążenia.

- W przypadku występowania wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu, należy unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni oraz wysiłku fizycznego na powietrzu, zwłaszcza w pobliżu ulic o dużym nasileniu ruchu - dodaje W. Martens.

Stan jakości powietrza w mieście Jaśle można monitorować <<tutaj>>

id

Napisany dnia: 13.11.2015, 07:30

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
1
@ stary
dnia 03.12.2015, 10:01 · Zgłoś
A może by tak sprawdzić bez zapowiedzi zakład, ktory zajmuje się suszeniem drewna pomiędzy ulicami Piułsudskiego(droga południowa) a ul. P.Skargi pomiędzy MKS a hurtownią chyba rybną. Coś okropnego jakie dymy CZARNE idą i jaki jest opad. Oczywiście jeśli kontrola będzie zapowiedziana to nic nie da. Ciekawe czym oni tam palą?
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 15.11.2015, 19:35 · Zgłoś
mieszkam w Dębowcu i co mam zrobic z odpadowymi płytami wiorowymi ktore pozostaja jak zrobie komus mebelki.
Odpowiedz
0
@ Paląc smieci najbardziej trujesz sie sam
dnia 15.11.2015, 14:55 · Zgłoś
śmieci palone sa w nieprzystosowanych do tego piecach które emitują szkodliwe gazy także w pomieszczeniu w którym jest piec a dalej przedostaje się do pozostałych pomieszczeń.
Nie dość ze na takiego idiotę musimy łożyć potem na leczenie to tuje też nas -sąsiednią okolice.
Odpowiedz
2
@ FU
dnia 15.11.2015, 11:43 · Zgłoś
Segregacja smieci w piecu albo za domem. Bo mniej płacą miesięcznie.
Odpowiedz
0
@ goo
dnia 14.11.2015, 21:15 · Zgłoś
Problem nie dotyczy tylko Jasła bo i w pobliskich miejscowościach nie jest lepiej a powiedzenie ,że na wsi jest świeże powietrze niestety mija się z prawdą a co do biedy to w Polsce nawet bogaty powie ,że jest biedny
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 14.11.2015, 17:51 · Zgłoś
Po wypowiedziach "przedstawicieli elyt" dochodzi się do wniosku, że najlepiej jest ogrzewać się ekologicznie - oczywiście za pieniądze z podatków, czy pracy innych...Zakładając, że jakaś tam 3 osobowa rodzina mieszka w starym budownictwie, oczywiście nieocieplonym, a jej dochody sytuują się na poziomie 2tyś miesięcznie, lub osoba samotna ze świadczeniem ok. 1 tys. co uniemożliwia ubieganie się o "pomoc państwową" - czy znalazłby się ktoś z tych przemądrzałych i zrobił bilans dla takiego budżetu do0mowego...???
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 15.11.2015, 09:34 · Zgłoś
No to może weźmiemy "na warsztat" samotną matkę z dzieckiem, zarabiającą 1400 na rękę, która jednak pali węglem i drewnem? No ale ktoś zarażony "czerwoną gorączką" nie dopuszcza do siebie normalnych myśli...
Odpowiedz
-1
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 15.11.2015, 16:32 · Zgłoś
Czyżby pierwsza ochotniczka do zrobienia bilansu wydatków przy takim budżecie domowym...??? Więc "słucham"...
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 15.11.2015, 16:52 · Zgłoś
Nie chrzań o czymś, czego, jak widać nie doświadczyłeś. Boy-Żeleński mawiał, że „krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi” Masz dużo do powiedzenia o elitach, ideologii, krzywdzie społecznej, tylko jakoś z praktyką, widzę, cienko. Znam taką osobę, niejedną i przede wszystkim do głowy jej nie przyjdzie użalać się na forum publicznym jak jakaś doopa wołowa. Dlaczego? Bo robi wszystko, aby zapewnić byt sobie i dziecku. Twoja żona pewnie na bicie piany z necie też czasu nie ma. Miłego wieczoru.
Odpowiedz
-1
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 15.11.2015, 18:22 · Zgłoś
Pani sama i nieproszona rwie się do dyskusji a by stwierdzić , że nic nie ma do powiedzenia - czekam rozdysponowanie tych 700zł na osobę / miesięcznie - na co by to Pani wydała, ile i na co zaoszczędziła itp... podpieranie się "autorytetami" czy żargonowymi sloganami w takich kwestiach nie robi na mnie żadnego wrażenia...
Gdy się niema nic do powiedzenia, to po prostu się milczy, a czasem ma to wartość "złota"...
Odpowiedz
0
@ moro
dnia 15.11.2015, 18:30 · Zgłoś
Kobieta ma rację. Użalasz się jak d.up.a wołowa. Żal mi twojej żony rzeczywiście. To kobiety się troszczą, żeby związać koniec z końcem, a faceci "walczą". Gębą. Na forum.
Odpowiedz
-1
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 15.11.2015, 18:48 · Zgłoś
Chciałbyś i ty się wypowiedzieć - masz okazję - tylko co, brakuje ci odwagi , a później cynk i skasują wszystko...??? Tylko na tyle cię stać, aby próbować obrażać - wybacz, ale tacy jak ty i twoje "obraźliwe sugestie mi zwisają"...więc możesz się śmiało produkować, a nuż jeszcze coś ciekawego "spłodzisz"...
Odpowiedz
-2
@ LULOK
dnia 14.11.2015, 15:12 · Zgłoś
bodajże od 2020r ma wejsc dyrektywa unijna zakazująca palenia węglem w całej Rzeczpospolitej Polskiej
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 14.11.2015, 10:00 · Zgłoś
Pewnie i tak mało kto przeczyta, jeszcze mniej pójdzie po rozum do głowy http://regiodom.pl/portal/instalacje/ogrzewanie/palenie-smieciami-w-piecu-glupota-i-wykroczenie-co-grozi-za-palenie-smieciami?gclid=CNTni7vFj8kCFcoAcwodzGgANw A ci co tak płaczą, nad "biedakami", którzy nie mają pieniędzy na palenie w piecu tym, do czego jest przeznaczony, niech się wybiorą do marketów i popatrzą na wypełnione szczelnie i z czubem wózki na zakupy. To nie bieda, to głupota i chytrość.
Odpowiedz
-1
@ podatnik
dnia 14.11.2015, 10:39 · Zgłoś
Przeczytałem i plus dla pani.
Treść zawarta w przytoczonym przez panią artykule
powinna się znaleźć w artykule powyżej komentowanym.
Zawiera istotne informs me dotyczące poruszonego
tematu spalania śmieci...a tak to pani Koba z panem Martensem wyklepali suche opinie nie wyjaśniające wiele zwykłemu domowemu "spalaczowi śmieci"
Polecam poczytać
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 14.11.2015, 10:49 · Zgłoś
Bardzo dziękuję... balsam na belferską duszę :-D
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 14.11.2015, 21:45 · Zgłoś
Zaglądanie komuś do wózka z zakupami to Pani domena ??? - raczej powinna Pani popatrzeć co kupuje kasjerka takiego "marketa" na końcu 10-12 godzinnej zmiany...tych kupujących jest w regionie nie mało, ale oni w olbrzymiej większości utrzymują się z podatków i pracy innych, których na takie zakupy nie stać...
To nie elity, a elyty tak postępują wykorzystują, ba nawet pasożytują na tych którzy na nich pracują i spychają ich w "slamsy" później żyjąc razem z nimi aspirują do roli kurortów i uzdrowisk...CHORE PAŃSTWO...
Odpowiedz
0
@ moro
dnia 15.11.2015, 18:21 · Zgłoś
Ot i uaktywnił się "ruszający z posad" ... Szkoda, że bryłę świata wirtualnie, a nie [...] z fotela realnie. Biedactwa uciśnione przyjeżdżają do marketów brykami jak z obrazka i to wszystko oczywiście są "elyty". A ja zawsze myślałem, że "elyt" musi być mniej, a tu zonk, całe miasto i powiat elitarne.
Odpowiedz
1
@ ll
dnia 14.11.2015, 08:13 · Zgłoś
Szmatami palą.
Odpowiedz
5
@ bodzio
dnia 14.11.2015, 07:16 · Zgłoś
Trzeba tylko wprowadzić kaucje na wszystkie butelki plastikowe i jest po sprawie.
Odpowiedz
3
@ Czółkiem Telewizyjne Barany !
dnia 13.11.2015, 22:30 · Zgłoś
Ludzie obrabowani przez bandę urzędniczą palą czym mogą aby urzędnik mógł palić gazem,
Odpowiedz
-1
@ MO
dnia 13.11.2015, 20:47 · Zgłoś
Autor tego artykulu to jakis dewiant ,ktory sieje zamieszanie .
Odpowiedz
2
@ @nice
dnia 13.11.2015, 20:00 · Zgłoś
mój sąsiad ogrzewa dom prądem bo ma na lewo
Odpowiedz
-2
@ abracham z bagien
dnia 13.11.2015, 20:00 · Zgłoś
A wystarczyło By pomyśleć ... gdyby Miasto zamiast n.p. remontować Dom kultury rozdało ludziom Węgiel nie było By problemu :((( ale Mnie n.p. niestać na węgiel?
Odpowiedz
1
@ limo
dnia 13.11.2015, 20:28 · Zgłoś
węgiel również kopci i zatruwa powietrze
Odpowiedz
4
@ moro
dnia 13.11.2015, 20:38 · Zgłoś
rozdało wegiel? ot, nastepny pomiot marksa, engelsa i lenina.
Odpowiedz
0
@ abracham z bagien
dnia 14.11.2015, 17:43 · Zgłoś
Chcesz być śmieszny a nie wiesz ... nowoczesny Kocioł działa także z węgla idzie bardzo mało dymu ... do kształć się zanim skrytykujesz
Odpowiedz
-1
@ antysven
dnia 13.11.2015, 19:39 · Zgłoś
Sami konfidenci. Niech sobie pala czym chca. I tak wszyscy zdechniecie, ale napewno nie przez to ze sasiad pali smieci. Jestescie załosni i tyle. Nie wszyscy maja kase na wegiel czy gaz. Kazdy ratuje sie jak moze. Ale zawisc Polaka jest juz taka.
Odpowiedz
7
@ moro
dnia 13.11.2015, 20:39 · Zgłoś
Guzik prawda. Śmieciami wcale nie pala najbiedniejsi. Na osiedla też podjeżdżają wypasionymi brykami [...]ki i podrzucają worki do kontenerów.
Odpowiedz
5
@ jan
dnia 13.11.2015, 16:28 · Zgłoś
czy ktoś z Was ogrzewał by węglem drzewem gdyby gaz był w takiej samej cenie.Myślę że PIS sięgnie po rozum w głowie i obniży cene wówczas będzie zdrowsze powietrze ,zdrowsi ludzie a tym samym będą mniej chorować tym samym dlużej prcować dlużej życ więcej płaciś składki mniej leżec w szpitalach i chodzić po przychodniach itd. itp. Ale się nagadałem
Odpowiedz
-2
@ WACŁAW
dnia 13.11.2015, 16:20 · Zgłoś
Kiedy wreszcie władza wprowadzi ustawowy zakaz używania pieców weglowych ,na drzewo i na co się tylko da! Nie ma innego sposobu,jak ogrzewanie gazowe,elektryczne,lub koce! Albo na ciepło zdechniemy,albo zdrowo żyć będziemy!
Odpowiedz
7
@ sly
dnia 13.11.2015, 14:18 · Zgłoś
Na osiedlu XX palą czym popadnie zawiesina wieczorem że nie da się oddychać !
Odpowiedz
3
@ czarny
dnia 13.11.2015, 14:05 · Zgłoś
sypac mandaty bo nas potruja.Potem sie dziwic skad ludzie choruja na raka.Jak sami sie ludzie truja.
Odpowiedz
3
@ Gal anonim:)
dnia 13.11.2015, 14:21 · Zgłoś
być albo nie być oto jest pytanie.
umrzeć za dwadzieścia lat na raka czy za 10 dni z mrozu?
Odpowiedz
2
@ kiedy
dnia 13.11.2015, 16:08 · Zgłoś
zarekwirowac wszystkie auta..w piecach palic słoma...
Odpowiedz
-8
@ atari
dnia 13.11.2015, 13:38 · Zgłoś
Zjezdzaja do jasla rozne kmiotki swoimi wieswagenami, to i smog jest.
Odpowiedz
6
@ ... smog ?
dnia 13.11.2015, 13:31 · Zgłoś
W jaśle smog jest przez cały rok :), a powodują go tysiące kopcących samochodów przejeżdżających przez Jasło lub stojących w korkach :)
Odpowiedz
10
@ j.......
dnia 13.11.2015, 11:45 · Zgłoś
w Brzyszczkach, wieczorem nie da się wyjśc na pole,a z kominów jak z kremaroriów wali,,czuc plastyk i ch,,,wie co jeszcze,palą śmieciami,
Odpowiedz
8
@ sss3
dnia 13.11.2015, 10:15 · Zgłoś
"Przy bardzo wysokim stężeniu pyłów należy unikać przebywania na świeżym powietrzu"
Czy tylko ja zauważyłem komiczność tego zdania?
Na świeżym powietrzu można przebywać nawet podczas wysokiego stężenia pyłów, tylko gdzie wtedy to świeże powietrze znaleźć? ;)
Odpowiedz
3
@ szogun
dnia 13.11.2015, 11:26 · Zgłoś
to podobnie jak "przyspieszenie spowolnienia"
Odpowiedz
-1
@ kkk
dnia 13.11.2015, 09:47 · Zgłoś
W Krakowie to ludzie stare piece zaczęli specjalnie kupować, żeby załapać się na półdarmową wymianę z dofinansowaniem. Wystarczy, że wiatr wieje i jest OK. Tutaj macie monitoring z czujników:

http://aqicn.org/map/poland/#@g/49.9628/19.9825/8z
Odpowiedz
-4
@ no to
dnia 13.11.2015, 09:20 · Zgłoś
trzeba ludziom zamontować piece grzewcze które nie produkują szkodliwego dymu-oczywiście w ramach gratisu-i wszystko będzie ok::-)
Odpowiedz
1
@ Wiesiek
dnia 13.11.2015, 22:26 · Zgłoś
gratis to na rynku w Kielcach możesz dostać, ale i na to trzeba zasłużyć.
Odpowiedz
11
@ Inwigilator
dnia 13.11.2015, 08:59 · Zgłoś
Robicie sztuczny problem. Miasta zawsze były "zaczadzone" dymem i pyłem podczas okresu jesienno-zimowego i nikt nie robił z tego problemu. Zaczęło się od emisji spalin VW, później od Krakowa norm unijnych które się wpieprzają do wszystkiego i szukania taniej sensacji. Widać ostatnio to jest w modzie.
Odpowiedz
7
@ olo
dnia 13.11.2015, 11:50 · Zgłoś
Stary jakbyś był w Krakowie w czasie smogu zrozumiałbyś, że to nie jest sztuczny problem. Ale co tam lepiej pisać coś bez sensu :)
Odpowiedz
4
@ ssF
dnia 13.11.2015, 12:00 · Zgłoś
Smog? Przecież to samo działo się w całej płudniowej Polsce, tylko Krakusy uważaja z o tylko ich dotyczy. Była inwrsja i wszystko siedzialo w dole bez szans na przewietrzenie.
Zgadzam sie ze media zrobiły sobie z tego pozywkę.
Odpowiedz
-2
@ Inwigilator
dnia 13.11.2015, 12:27 · Zgłoś
@olo w Krakowie jestem co weekend od 5 lat, i nie widzę jakiejś różnicy co do poprzednich lat.
Odpowiedz
17
@ Rj
dnia 13.11.2015, 08:43 · Zgłoś
A może władze miasta pomyślały by nad rozwiązaniem zanieczyszczeń powstających z rur wydechowych samochodów ciężarowych i osobowych stojących w długich korkach na Lwowskiej i 17 Stycznia-niejednokrotnie dech w piersi zapiera,a samochodów na przelotówce przybywa.Gdzie jest obwodnica?
Odpowiedz
17
@ podatnik
dnia 13.11.2015, 09:01 · Zgłoś
A z tym pytaniem to do biura pana posła
podejść trzeba.
Już nie są opozycją...rządzą więc mogą
wszystko.I obwodnica będzie i zjazd z A4 w
A wszystko to będziesz mógł niedługo zobaczyć
stojąc na koronie zapory w Kątach...
No chyba że ta zła oPOzycja będzie rzucać
kłody pod nogi...
Odpowiedz
-2
@ ssF
dnia 13.11.2015, 11:57 · Zgłoś
widac że nic nie wiecie o swoim mieście , nedawno był news o planach nowj drogi która własni ma odciązyc ruch cizarówek na Lwowskiej i 17 Stycznia.
Jedn z was nawet skrytykował te plany a dziś pyta o obwodnicę. Smieszne
Odpowiedz
2
@ podatnik
dnia 13.11.2015, 13:09 · Zgłoś
Przestań...plany i projekty...projekty i plany..
I tak co 4 lata...
Pewnie przez krytykę ludzi wszystkie plany wzięły
w łeb???
Odpowiedz
6
@ jaślak
dnia 13.11.2015, 14:44 · Zgłoś
Zgadzam się z Tobą,
Może to też jest przyczyną zanieczyszczenia, te cholerne korki bo "Ktoś" zaprzepaścił szanse na solidną obwodnicę z prawdziwego zdarzenia!
Tiry na tory! i budowa obwodnicy!
a śmieci, wiadomo do worków i na wysypisko.
U nas tez się nie przelewa z kasą ale cały rok mamy na to aby grosz do grosza uskładać na wegiel, drewno na opał a nie plastyk i inne smieci palić...
Odpowiedz
2
@ .,.,
dnia 13.11.2015, 22:14 · Zgłoś
Jak to gdzie, tam gdzie donkowe wybudowali, czyli w Pilźnie.
Odpowiedz
34
@ J Muzyka
dnia 13.11.2015, 08:27 · Zgłoś
Mieszkańcy chętnie paliliby gazem i nie byłoby problemu. Niestety, nie wielu na to stać.
Odpowiedz
28
@ egipskie sloneczko
dnia 13.11.2015, 09:35 · Zgłoś
Najskuteczniejszą formą "walki" z wysokim stężeniem pyłu jest obniżenie cen gazu i ewentualnie prądu. Kazdy wolałby włączyć sobie piec, a nie babrać się z paleniem i popiołem, wygaszaniem, rozpalaniem i całym tym bajzlem przy okazji...
Jest to więc wina polityki rządu, który woli robić "łapanke" na szarych obywateli i karać grzywną, niż pomyśleć nad skutecznym rozwiązaniem tego problemu, który narasta od lat niezmiennie o tej samej porze roku.
Odpowiedz
2
@ no name
dnia 13.11.2015, 10:59 · Zgłoś
Oczywiscie że tak.Boli jedynie to że że w USA palą sobie ropa w piecach a im nikt nic za to nie robi.
Odpowiedz
11
@ ?
dnia 13.11.2015, 11:52 · Zgłoś
nie stać na gaz (są inne paliwa - nie śmieci) a potem połowie populacji zapłacimy za leczenie nowotworów .
może ktoś siądzie i to policzy co się bardziej opłaca a inna rzecz skoro ja jestem fer nie pale śmieciami dlaczego ktoś ma mnie truć?

pewnie okaże się ze śmieciami palą nie ci najsłabiej sytuowani tylko jakieś sknery śmigające wypasionymi wozami z których niestety słoma wystaje.
Odpowiedz
2
@ FAN
dnia 13.11.2015, 13:39 · Zgłoś
Mam pytanie i zarazem prośbę o obliczenie jakie są tego koszty jeśli ktoś lub komuś byłby bliski ten temat?.
Ile rocznie wydaje sie na ogrzanie wszystkich budynków w mieście Jaśle podłączonych do ciepłowni grzewczej,jakie są tego koszty?

Nie wiem czy u nas w poblizu takie cos występuje?
Ogrzewanie geotermalne?ŻRÓDŁA?.
Czy duże miasta nie mogły by z tego skorzystać?,wiem że odwierty są drogie ale podliczyc takie miasta jak Kraków,jakie ma koszty ogrzewania w skali roku razy 10 lat a odwiert?.
Infra struktura rur przesyłowych jest gotowa,jeśli by się taki odwiert opłacał to tylko podpiąć i korzystać?.
Jest to realne i opłacalne?
Odpowiedz
2
@ m
dnia 13.11.2015, 08:06 · Zgłoś
a od czego jest straż miejska, czy nie od takich właśnie kontroli, wystarczy tylko popatrzyć na kolor dymu z komina i przeprowadzić kontrole.
Odpowiedz
11
@ olo
dnia 13.11.2015, 11:48 · Zgłoś
tylko gorzej jak kontrolujacy tez pali smieciami
Odpowiedz
46
@ podatnik
dnia 13.11.2015, 07:48 · Zgłoś
Ludziska palą w piecach śmieciami co widać podczas
odbioru śmieci z posesji
5 osobowa rodzina wystawia 1 worek miesięcznie...
i na dodatek ze szkłem.no coment
Odpowiedz
36
@ jezynka:)
dnia 13.11.2015, 09:05 · Zgłoś
Palą czym mogą,bo wielu nie stać na ogrzewanie gazem !Mają siedzieć w zimnych domach.Przykre ale prawdziwe.
Odpowiedz
20
@ no name
dnia 13.11.2015, 10:57 · Zgłoś
Po co takie artykuły??Po co szczujecie na siebie ludzi??
Odpowiedz
16
@ ksiądz Mateusz
dnia 13.11.2015, 11:35 · Zgłoś
Zgłoś do Straży Miejskiej, to nie kwestia biedy, tylko chytrości, po co kupować węgiel czyt drzewo jak można palić śmieciami a potem się dziwić, że takie czy inne choroby, ludzkość sama się zgubi
Odpowiedz
28
@ FAN
dnia 13.11.2015, 13:23 · Zgłoś
Ludzie nie można usprawiedliwiać palenia plastiku czy innych szkodliwych substancji.
Powinno to być karane.
Odpowiedz
3
@ bhp
dnia 13.11.2015, 13:42 · Zgłoś
Trudno się zgodzić z takimi opiniami,jak to przedstawiają Inspektor ds.Ochrony Srodowiska,czy też Urząd Miasta.Jeśli występują w d.rejonie jakiekolwiek nieprawidłowości,to należy postąpić zgodnie z obowiązującymi wytycznymi,tj.Punktowo wykonywać badania,w miejsach przekroczeń stężeń zawężać miejsca .po czym pofatygować się i wsadzić sądę do emitera/komina-rury odprowadzających spaliny/.Wykonać pomiar z wydrukiem i odpowiednio potraktowć truciciela.Opowiadanie dyrdymałów,że w d.rejonie jest przekroczenie staje się krzywdzące dla wielu posesji,gdzie pracują wysokiej jakości kotły gazowe.Daje się w urzędach odczuć,że idzie nowe i szuka się tematów zastępczych,ażeby po kilkunastu latach nic nie robienia zaistnieć.
Odpowiedz
18
@ donos
dnia 13.11.2015, 13:56 · Zgłoś
17 - go Stycznia 43 przy przystanku zdaża się palić śmieciami. Żółty brudny i gryzący w oczy dym.
To jest szczucie ludzi na siebie?
Ja się boję zgłosić do SM bo się 17 Stycznia 43 dowie kto na miego doniósł i będę miał przechlapane. Brak mi odwagi cywilnej dlatego anonowy donos. Bardzo mi przykro sąsiedzie ale wszyscy wokół mają o to żal.
Odpowiedz
19
@ dragoness
dnia 13.11.2015, 14:03 · Zgłoś
Taka sama sytuacja w domu z czerwonej cegły przy rondzie Solidarności. I tu wcale nie chodzi o brak pieniędzy. Znam ludzi, którzy zarabiają najniższą kroajową i śmieciami nie palą, oraz takich z własną firmą, palących zimowymi butami i kurtkami.
Odpowiedz
11
@ FAN
dnia 13.11.2015, 14:22 · Zgłoś
Właśnie często czuć palone ubrania.
Odpowiedz
6
@ podatnik
dnia 13.11.2015, 15:04 · Zgłoś
Bo nie piorą przed spaleniem..
Odpowiedz
7
@ Praca
dnia 13.11.2015, 19:28 · Zgłoś
Przyczyna to brak pracy jako efekt działania czy braku działania rządzących.
Karmieni mirażami udzielnych władców z PO /jaki to jest dobrobyt/ czy z PIS /jaki to będzie dobrobyt/ nie pamiętamy, że w normalnym kraju pracownik zarobi na opał, jedzenie, lekarza, wypoczynek a nawet coś odłoży.
Przy braku pracy z miast robią się slumsy gdzie pali się odpadami. Nie jest to wina biedaków tylko tych co nie stwarzają im warunków aby mogli uczciwą i dobrze nagradzaną pracą zarobić na godziwe życie.
Nie pomogą tu apele "ekoterrorystów" /nie pisze ekologów bo inny gatunek/ czy urzędników albo grożenie karami. Dajcie pracę , obniżcie ceny gazu - dajcie warunki do życia- nie do wegetowania- to nie będziecie musieli corocznie /od wielu lat to samo/ apelować. Problem sam się rozwiąże- od ręki.
Mieszkańcy tego kraju do was apelują i co ? Słuchacie ich czy tylko obiecujecie cuda wianki przed każdymi wyborami. To się nazywa hipokryzja rządzących.
Hipokryzja połączona z nieudolnością.
Odpowiedz
-5
@ BARDZO DOBRZE
dnia 13.11.2015, 19:46 · Zgłoś
Trzeba palic smiecmi-zamiast ich oddawac zlodziejom. Nie zaplaca za towar ,wiec jes pale i mam cieplusko w domku w zamian za skradziony miedzy innymi PVC i jeszcze chca zeby im placic ? To jak ide na zakupy to biore je i jeszcze mi kasjerka placi ? PLASTIK to doskonały opał -troche i woda sie gotuje! SUPER ,wegiel przy nim to lipa.
Odpowiedz
5
@ zoro
dnia 14.11.2015, 02:05 · Zgłoś
Nie stac na ogrzewanie? na dom stac ana ogrzewanie nie?
Odpowiedz
2
@ ECO
dnia 17.11.2015, 18:18 · Zgłoś
Mam wrazenie ze wiekrzosc tych komentarzy mija sie z prawda , sam nam 5cio osobowa rodzine segreguje smieci wstepnie a potem w piwnicy do odpowiednich wirkow i tak naprawde mozna tego dziadostwa by mniej produkowac , ale spalac ? mysle ze to jakas desperacja by ktos smieci palil bardziej te pyly zawierajace szkodliwe substancje pochodza z wegla o kiepskiej jakosci , a jeszcze jedno pomyslcie ile czlowiek moze zaoszczedzic pradu i ile w miastach srodek nocy a wszedzie sie swieci to daje roczne kilkaset ton CO2 do atmosfery ale poco tym sie przejmowac przeciez to biznes lepiej co roku klapac jak gesi o paleniu smieci czy wegla , pozdrawiam warto zastanowic sie nat ogolem ile i jak zanieczyszczamy
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657