Strona główna

Niech ŻYJE Jasło!

Napisany dnia: 10.10.2018, 07:00 , Tagi: Brak

Program wyborczy KWW „Jaślanie” opiera się na poczuciu wspólnoty z marzeniami i pragnieniami mieszkańców Jasła. Dlatego zależy mi, aby przedsięwzięcia na rzecz naszego Miasta realizować wspólnie z tymi środowiskami, które chcą dynamicznego rozwoju naszego Miasta – niezależnie od barwy politycznej.  Nie pozwolimy złamać poczucia wspólnoty mieszkańców Jasła.

Najbliższe wybory to czas porozumienia i współpracy, stanowiące szansę dla naszego Miasta. Jasło musi odzyskać silną pozycję gospodarczą i społeczną na Podkarpaciu.  Dlatego chcę skupić  w pracy dla Jasła mocnych partnerów oraz wszystkie środowiska o podobnych dążeniach, którzy wesprą realizację naszego programu.

Jasło potrzebuje inwestycji i projektów, które stworzą miejsca pracy dla ludzi wykształconych i nowoczesnych i sprawią, że Jasło stanie się dobrym miejscem do życia, do wychowywania dzieci, do rekreacji i spędzenia tu okresu emerytalnego. Dlatego warto połączyć siły w zdobywaniu środków zewnętrznych na sfinansowanie tych przedsięwzięć. Dlatego warto wspólnie ubiegać się o dofinansowanie ze środków budżetu państwa.

Dostęp do autostrady i Via Carpatia stanowią szansę na rozwój i postęp.

Jasło może stać się siłą napędową rozwoju turystyki,  promotorem i stolicą Magurskiego Parku Narodowego. Będziemy realizować międzygminny, partnerski program aby promować i zaktywizować pod względem turystycznym nasze piękne okolice.

Należy położyć nacisk na nowoczesną i pragmatyczną edukację w Jaśle – aby ambitni absolwenci szkół podstawowych nie szukali dobrej szkoły poza Jasłem, aby młodzi ludzie tu zakładali rodziny i wychowywali swoje dzieci, korzystając z miejskiej opieki żłobkowej, przedszkolnej i świetlicowej.

Realizacja naszego programu sprawi, że nasze miasto stanie się miejscem przyjaznym dla rodzin, dla młodzieży, dla seniorów – zapewni naszym mieszkańcom godne, aktywne i zdrowe bytowanie.

Kandydując w wyborach na burmistrza pragnę podkreślić własną niezależność i autonomię przy poszanowaniu poglądów i przekonań pozostałych partnerów. Bądźmy razem, nie dajmy się podzielić.

Czas na zmiany, zapraszamy na wybory wszystkich, bo Razem zmienimy nie tylko władze miasta ale przede wszystkim zmienimy siebie i Naszą rzeczywistość.

Kandydat na Burmistrza Miasta Jasła Andrzej Czernecki.

Poniżej przedstawiam Kandydatów do Rady Miasta Jasła, którzy są warci Państwa uwagi:

Więcej informacji o kandydatach na stronie www.jaslanie.pl

Materiał pochodzi i jest finansowany przez KWW "Jaślanie".

 • Warto pójść do wyborów – Twój głos jest ważny

   

  Wybory, szczególnie te samorządowe, dają nam możliwość decydowania o tym, kto będzie reprezentował nas w organach samorządowych – tych najbliższych „naszego podwórka” i będzie miał przecież niemały wpływ, na jakość naszego życia. Każdy głos ma znaczenie, jest ważny, bo jest symbolem prawdziwej wolności.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105